وزارت علوم - مطبوعات 18 فروردين 98
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت 12:38
1
فهرست اخبار
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
9358471 روزنامه آفرينش
اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
اخبار مديران وزارت علوم تحقيقات و فناوري
روساي دانشگاه ها
9361517 آرمان امروز
9358477 روزنامه آفرينش
9358473 روزنامه آفرينش
روساي واحدهاي دانشگاهي
9358139 روزنامه آواي خراسان جنوبي
روساي آموزش عالي
روساي موسسه يا سازمان وابسته
اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
9359865 روزنامه فرهیختگان
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر + وزارت علوم
روزنامه فرهیختگان
1398/01/18
> نمایشگاه کتاب هر ساله در اواسط اردیبهشت ماه برگزار می شد ولی امسال به دلیل تقارن با ماه مبارک رمضان ، از چهارم اردیبهشت آغاز می شود تا با شروع ماه رمضان به پایان برسد.
> نمایشگاه کتاب هر ساله در اواسط اردیبهشت ماه برگزار می شد ولی امسال به دلیل تقارن با ماه مبارک رمضان ، از چهارم اردیبهشت آغاز می شود تا با شروع ماه رمضان به پایان برسد .
ثبت نام بن کارت دانشجویی یکی از مسائل مهم نمایشگاه کتاب است که هر ساله مخاطبان زیادی دارد و دانشجوها از آن استقبال می کنند تا بتوانند کتاب های مورد نیازشان را خریداری کنند .
آغاز ثبت نام بن کارت دانشجویی از این هفته قادر آشنا ، مدیرعامل موسسه نمایشگاه های فرهنگی و قائم مقام سی ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ، درباره زمان و نحوه ثبت نام بن کارت های دانشجویی نمایشگاه کتاب گفته است : «ما منتظر هستیم تا لیست اطلاعات دانشجویان از وزارت علوم جهت تطبیق برای ما ارسال شود ، اما ظاهرا آنها تا پایان تعطیلات قادر به ارسال لیست نیستند ، از این رو به محض وصول اطلاعات از وزارت علوم ثبت نام را آغاز می کنیم .
» وی در پاسخ به اینکه امسال هم بن کارت دانش آموزی را نخواهیم داشت ، گفت : «در حال تلاش با چند نهادی هستیم که فکر می کنیم می توانند کمک کننده باشند .
امیدواریم امسال بتوانیم این قشر را هم تحت پوشش بن کارت قرار دهیم و تمام تلاش خود را در این راستا خواهیم کرد .
قائم مقام نمایشگاه کتاب در پاسخ به اینکه شنیده شده با بانک صادرات نیز رایزنی هایی داشته اید تا بانک عامل را تغییر دهید ، گفت : «با توجه به زیرساخت های آماده «بانک شهر» این بانک در سی ودومین دوره نیز بانک عامل خواهد بود ، اگرچه با بانک صادرات نیز گفت وگوهایی داشتیم ، ولی چون زمان اندک بود و زیرساخت ها آماده ، از این رو «بانک شهر» انتخاب شد .
» افزایش 50 درصدی بن خرید کتاب برای دانشجویان اما خبر خوش دیگر برای دانشجویان در نمایشگاه کتاب این است که امسال افزایش 50 درصدی بن خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب وجود دارد .
این اتفاق برای این افتاده است که دانشجویان بیشتری بتوانند کتاب های مورد نیازشان را با توجه به تخفیف های نمایشگاه کتاب تهیه کنند .
ایوب دهقانکار ، سخنگوی سی ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از آغاز ثبت نام دانشجویان و طلاب برای دریافت بن خرید کتاب در این دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خبر داد و گفت : «در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران بن خرید کتاب دانشجویان و طلاب 50 درصد افزایش یافته است .
» ایوب دهقانکار درباره آغاز زمان ثبت نام برای دریافت بن خرید کتاب گفت : «ثبت نام دانشجویان و طلاب برای دریافت بن خرید کتاب از روز سه شنبه(20فروردین ماه) آغاز خواهد شد و تا پایان روز شنبه(24فروردین ماه) به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت .
» دهقانکار از افزایش 50 درصدی یارانه خرید کتاب در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران خبر داد و گفت : «با تلاش ها و پی گیری های صورت گرفته از سوی معاونت امور فرهنگی ، مساعدت وزیر محترم و پیگیری های معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یارانه خرید کتاب 50 درصد افزایش پیدا کرده است .
» سخنگوی سی ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ادامه داد : «بن خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب مبلغ 150 هزار تومان است که از این مقدار سهم مشارکت دانشجویان و طلاب 90 هزار تومان است و 60 هزار تومان را نیز معاونت امور فرهنگی تامین خواهد کرد .
افزایش 50 درصدی یارانه خرید کتاب به دلیل شرایط حاکم بر اقتصاد نشر و حمایت از توسعه فرهنگ مکتوب و کتاب و کتابخوانی در کشور صورت گرفته است .
دانشجویان و طلاب می توانند برای چگونگی از شرایط و نحوه ثبت نام به سایت www .
tibf .
ir مراجعه کنند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر + وزارت علوم
روزنامه فرهیختگان
1398/01/18

» استقرار ستاد اجرایی نمایشگاه در مصلی در ایام نوروز با توجه به اینکه فرصت کمی تا برگزاری نمایشگاه کتاب مانده بود ، جلسات زیادی برگزار شد تا روند اجرایی نمایشگاه روی روال بیفتد .
جلساتی هم با شهرداری تهران برگزار شد و مسائل اجرایی نمایشگاه کتاب تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت .
مهدی اسماعیلی راد ، معاون اجرایی سی ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با تاکید بر همکاری های مناسب شهرداری تهران با نمایشگاه کتاب تهران و تقدیر از این همکاری ها گفت : «در این جلسه مقرر شد به روال هر سال غرفه های ناشران به کپسول آتش نشانی مجهز شود و برای این منظور سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران نیز به همکاری بپردازد .
تصمیم هایی نیز درباره مسائل حمل ونقل و ترافیک گرفته و مقرر شد تعداد شاتل هایی که برای جابه جایی بازدیدکنندگان در نمایشگاه کتاب تهران مورد استفاده قرار می گیرند ، افزایش یابد .
همچنین درباره امکانات رفاهی مانند سرویس های بهداشتی و آبخوری ها بحث و بررسی و مقرر شد تعداد سرویس های بهداشتی افزایش پیدا کند و تعداد بیشتری آبخوری برای رفاه بازدیدکنندگان تعبیه شود .
» اسماعیلی راد همچنین از استقرار ستاد اجرایی نمایشگاه در مصلای امام خمینی(ره) گفت : «بخش هایی از مصلای امام خمینی(ره) که برای استقرار ستاد اجرایی در نظر گرفته شده است روز جمعه(9 فروردین ماه) در اختیار معاونت اجرایی قرار گرفت و در حال آماده سازی برای استقرار ستاد اجرایی هستیم .
» بن کارت های 150 هزار تومانی سال گذشته میزان مبلغ بن کارت ها 100 هزار تومانی بود اما امسال این میزان با 50 درصد افزایش روبه رو شده و به میزان 150 هزار تومان رسیده است .
به گفته سخنگوی نمایشگاه کتاب ، میزان مشارکت در سال جاری برای بن کارت های دانشجویی 90 به 60 خواهد بود (این میزان سال گذشته 60 به 40 بود) ، درحقیقت دانشجویان و طلاب90 هزار تومان پرداخت می کنند و معاونت فرهنگی وزارت ارشاد نیز60 هزار تومان مشارکت خواهد داشت .
سقف رقم اعتباری این بن کارت ها حدود 12 میلیارد تومان خواهد بود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
دولت + وزارت علوم
روزنامه ایران
1398/01/18
> وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری طی اطلاعیه ای اعلام کرد : مدرک تحصیلی دکتر نوبخت و اعتبار دانشگاه محل تحصیل وی مورد تأیید است .
> وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری طی اطلاعیه ای اعلام کرد : مدرک تحصیلی دکتر نوبخت و اعتبار دانشگاه محل تحصیل وی مورد تأیید است .
به گزارش «ایران» به دنبال استعلام برخی رسانه ها در مورد اصالت و اعتبار مدرک تحصیلی دکتری جناب آقای دکتر محمد باقر نوبخت موضوع توسط اداره کل ارزشیابی مدارک تحصیلی دانش آموختگان خارج از کشور بررسی و مشخص شد که با توجه به سوابق موجود در پرونده ارزشیابی مدرک تحصیلی ایشان ، صحت تعلق و صدور مدرک دکتری آقای دکتر نوبخت ، به تأیید سفارت جمهوری اسلامی ایران در انگلستان رسیده و در دی ماه سال 1389 مورد ارزشیابی این وزارتخانه قرار گرفته و به عنوان دکتری در رشته اقتصاد تأیید شده است .
شایان ذکر است که اعتبار دانشگاه محل تحصیل ایشان نیز تأیید شده است .
نوبخت ، هم دانشگاهی «آدام همیلتون» در دانشگاه پیزلیسازمان برنامه و بودجه در واکنش به شایعه جعلی بودن مدرک دکترای «محمدباقر نوبخت» رئیس این سازمان ، اعلام کرد که وی دانش آموخته دانشگاه پیزلی و همدوره «شمشاد اختر» معاون اسبق بانک جهانی و «آدام همیلتون» اقتصاددان و سیاستمدار اسکاتلندی بود .
به گزارش ایرنا ، در تعطیلات نوروزی «داود سوری» اقتصاددان و عضو هیأت علمی دانشگاه شریف ادعا کرد که مدرک «محمدباقر نوبخت» رئیس سازمان برنامه و بودجه جعلی است .
وی گفت که «یک دانشگاهی وجود دارد به نام دانشگاه غرب اسکاتلند که پردیسی دارد در شهر کوچکی به نام پیزلی .
کل دانشگاه غرب اسکاتلند رشته اقتصاد ندارد ، فقط یک مدرسه کسب و کار دارد که MBA می دهد و بالاترین مدرکی هم که ارائه می دهد ، درجه کارشناسی ارشد است .
من نمی دانم ایشان چگونه دکترا گرفته است .
»با انتشار این مطلب در فضای مجازی ، سازمان برنامه و بودجه بلافاصله اطلاعیه ای منتشر کرد و توضیحاتی ارائه داد .
در این اطلاعیه آمده است : این ادعا که اصلاً چنین دانشگاهی وجود ندارد ، از پایه بی اساس است چرا که به آسانی از طریق اینترنت و مراجعه به سایت در دسترس همگان یعنی ویکی پدیا مشخص است که دانشگاه پیزلی از قرن نوزدهم وجود داشته و از سال ٢٠٠٧ پس از گسترش به دانشگاه غرب اسکاتلند تغییر نام یافته است .
همچنین در سایت این دانشگاه هم تصویر «محمدباقر نوبخت» به عنوان دانش آموخته مشهور و جزو فارغ التحصیلان بنام و برجسته آن دانشگاه معرفی شده و هم مقطع تحصیلی دکترای PhD همراه با عنوان تز و سال اخذ مدرک (2005) در صفحه کتابخانه منعکس شده است .
در ادامه این جوابیه آمده است : در شرایط کنونی کشور که نیاز به وحدت و همدلی و کمک همگانی به مسئولان برای غلبه بر مشکلات است و این مهم بارها مورد تأکید رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است ، با تمسک به شبهه سست ادغام یک دانشگاه در دانشگاهی دیگر و تغییر نام آن نسبت به پمپاژ دروغ به اذهان عمومی دست می زنند در حالی که مدرک دکترا بر اساس مستندات غیرقابل خدشه و انکار در سال 2005 (1384) با دفاع از تز دکترا تحت عنوان «نقش قانون کار در روابط کارگر و بازار کار در ایران» اخذ شده و مراحل تأیید آن نیز در وزارت علوم در دولت نهم طی شده است .
همچنین سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده که حق خود برای پیگیری قضایی این مسأله به دلیل تشویش اذهان عمومی را محفوظ می داند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
روزنامه آفرینش
1398/01/17
> معاون وزیر علوم خواستار توقف اردوهای دانشجویی شد معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ طی نامه ای به رؤسای دانشگاه های سراسر کشور ، با توجه به دستور رئیس جمهوری و به دلیل ناپایداری شرایط جوی و احتمال وقوع سیلاب و به منظور پیشگیری از خطرات احتمالی خواستار لغو کلیه اردوهای دانشجویی شد .
> معاون وزیر علوم خواستار توقف اردوهای دانشجویی شد معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ طی نامه ای به رؤسای دانشگاه های سراسر کشور ، با توجه به دستور رئیس جمهوری و به دلیل ناپایداری شرایط جوی و احتمال وقوع سیلاب و به منظور پیشگیری از خطرات احتمالی خواستار لغو کلیه اردوهای دانشجویی شد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ با توجه به دستور رئیس جمهوری شرایط ناپایدار جوی و احتمال وقوع سیلاب در برخی استان های کشور و به منظور پیشگیری از خطرات احتمالی دکتر غفاری ، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم طی نامه ای به رؤسای دانشگاه های سراسر کشور خواستار لغو کلیه اردوهای دانشجویی شد .
در این نامه دستور توقف کلیه اردوهای دانشجویی اعم از اردوهای تفریحی ، علمی ، سیاحتی و زیارتی و نیز اعزام کاروان های راهیان نور دانشجویی تا زمان حصول اطمینان از ایمنی کافی صادر شده است .
رئیس دانشگاه امیرکبیر تأکید کرد؛ اجرای برنامه راهبردی ، اولویت در سال 98 رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت : اولویت اصلی این دانشگاه در سال 98 اجرا و پیگیری مستمر برنامه راهبردی دانشگاه است .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، سید احمد معتمدی در مراسم دیدوبازدید عید نوروز که با حضور هیئت رئیسه ، اساتید و کارکنان دانشگاه برگزار شد ، گفت : اولویت دانشگاه در سال جدید اجرای برنامه راهبردی است .
وی افزود : در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برنامه راهبردی طبق برنامه زمان بندی در حال اجرا و پیگیری است .
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت : قرار گرفتن دانشگاه در میان 100 دانشگاه برتر جهان و دستیابی به دانشگاه نسل سوم اولویت های اصلی برنامه راهبردی است که در حال پیگیری این اولویت ها هستیم .
معتمدی خاطرنشان کرد : برنامه ریزی ها و سیاست های دانشگاه بر اساس برنامه راهبردی پیگیری و دنبال می شود .
وی عنوان کرد : برنامه های اجرایی برای برنامه راهبردی دانشگاه صنعتی امیرکبیر مشخص شده و در صورت لزوم برای دستیابی بهتر به اهداف این برنامه ها بازنگری می شوند .
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت : همچنین در سال جدید برنامه ها و موضوعاتی که دارای قوت بودند نیز تقویت خواهند شد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر + دانشگاهها
مردم سالاری
1398/01/17
> دانشگاه های برتر دنیا به دلایل گوناگون مشهور بوده اند .
> دانشگاه های برتر دنیا به دلایل گوناگون مشهور بوده اند .
به گزارش ایسنا و به نقل از تک اینسایدر ، دانشگاه های معتبر دنیا همواره محققان بزرگی را به جامعه علمی دنیا معرفی کرده اند .
اما دانشمندان مشهور در کدام دانشگاه ها تحصیل کرده اند؟ همانطور که انتظار می رود ، بیشتر دانشمندان مشهور در آمریکا و اروپا بوده اند .
ما نیز در این گزارش سعی کرده ایم به بررسی حضور دانشمندان در دانشگاه ها در سطح جهان بپردازیم .
دانشگاه توکیو در ژاپن دانشگاه توکیو یکی از بزرگ ترین و مهم ترین مراکز آموزش عالی کشور ژاپن است که در سطح جهانی مقام والایی در کلیه زمینه های آموزشی و فرهنگی دارد .
این دانشگاه در سال 1877 میلادی تأسیس شده و 15 نخست وزیر ژاپن ، 7 محقق برنده نوبل و تعداد زیادی دانشمند و محقق در حوزه فیزیک ، شیمی ، مهندسی و سیاسی در این دانشگاه به تحصیل پرداخته اند .
از میان این دانشمندان می توان به ماساتوشی کوشیبا (فیزیکدان ژاپنی) ، لئو ایساکی (فیزیکدان ژاپنی) ، یوایچیرو نامبو (فیزیک دان ژاپنی آمریکایی) و کیکونائه آکدا (شیمی دان ژاپنی) اشاره کرد .
دانشگاه دارتموث آمریکا دانشگاه دارتموث (Dartmouth) یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آمریکا است .
این دانشگاه در سال 1769 میلادی تأسیس شده و در سال 2013 میلادی یکی از 10 دانشگاه برتر آمریکا بوده است .
از میان دانشمندان این دانشگاه می توان به اوون چمبرلین (فیزیکدان کاشف پادپروتون) و کارل بری شارپلس (شیمی دان برنده نوبل) اشاره کرد .
دانشگاه تورنتو کانادا دانشگاه تورنتو در سال 1827 میلادی در تورنتو بنیان نهاد شد .
این دانشگاه زادگاه نخستین میکروسکوپ الکترونی جهان است .
همچنین انسولین نیز برای اولین بار در این دانشگاه کشف شد .
لستر بولز پیرسون (سیاست مدار کانادایی برنده جایزه صلح نوبل) ، سر فردریک گرانت بنتینگ (پزشک کانادایی که انسولین را بر روی انسان با موفقیت استفاده کرد) و جان مکلید (کاشف انسولین) از فارغ التحصیلان این دانشگاه بودند .
دانشگاه دوک آمریکا تأسیس دانشگاه دوک (Duke) به سال 1838 میلادی برمی گردد .
برنامه های دوره کارشناسی این دانشگاه در سال 2014 میلادی ، در آمریکا رتبه هفتم را کسب کرد .
چارلز هارد تاونز (فیزیکدان) و رابرت کلمن ریچاردسون (فیزیکدان برنده جایزه نوبل) از دانشمندان این دانشگاه هستند .
کالج سلطنتی لندن انگلیس کالج سلطنتی لندن در سال 1907 میلادی در انگلیس تأسیس شد که یکی از معتبرترین مؤسسات آموزش عالی بریتانیا و جهان در زمینه های مهندسی ، علوم پزشکی و اقتصاد است .
از دانشمندان و محققان معتبر این دانشگاه می توان به سر جفری ویلکینسون (شیمی دان برنده نوبل) ، درک هارالد ریچارد بارتون (شیمی دان برنده نوبل) و الکساندر فلمینگ (کاشف پنی سیلین) هستند .
دانشگاه پاریس فرانسه دانشگاه پاریس که معمولاً با نام سوربن هم شناخته می شود ، در اواسط قرن 12 میلادی ساخته شد .
از دانشمندان این دانشگاه می توان به ماری کوری (نخستین زن برنده جایزه نوبل) و کلود لوی استروس (نظریه پرداز انسان شناسی مدرن) اشاره کرد .
مؤسسه فناوری فدرال زوریخ سوئیس مؤسسه فناوری فدرال زوریخ یکی از دانشگاه های مهم کشور سوئیس است که در زوریخ قرار دارد که در سال 1855 میلادی تأسیس شد .
از مهم ترین محققان جهان و این دانشگاه آلبرت اینشتین است .
کورت ووتریش (زیست فیزیک دان سوئیسی و برنده جایزه نوبل شیمی) نیز از محققان این دانشگاه بوده است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر + دانشگاهها
مردم سالاری
1398/01/17

دانشگاه پرینستون آمریکا دانشگاه پرینستون در سال 1746 در آمریکا افتتاح شد و چهارمین دانشگاه قدیمی آمریکا به حساب می آید .
رزومه این دانشگاه نشان می دهد که تاریخچه ای قوی در تربیت دانشمندان برجسته داشته است .
از افراد مشهور فارغ التحصیل شده از این دانشگاه می توان به ریچارد فیلیپس فاینمن (فیزیکدان برنده نوبل) ، جان باردن (مدیر شرکت بزرگ آمازون) ، جف بزوس (بنیانگذار آمازون) ، استیو فوربز (سردبیر مجله کسب و کار فوربز) و اریک اشمیت (رئیس اجرایی هیئت مدیره آلفابت) اشاره کرد .
دانشگاه کمبریج انگلیس دانشگاه کمبریج که همواره جز چند دانشگاه برتر دنیا بوده است ، درسال 1209 درکمبریج انگلستان تأسیس شد .
این دانشگاه سومین دانشگاه قدیمی جهان به شمار می آید و تاکنون 90 دانشمند برنده جایزه نوبل را تربیت کرده است .
از میان دانشمندان این دانشگاه ، دانشمندانی چون استیون هاوکینگ ، سر هنری کاوندیش (فیزیکدان برنده نوبل) ، فرانسیس بیکن (نقاش ایرلندی) ، جین گودال (محقق انگلیسی) ، چارلز داروین (نظریه پرداز نظریه انتخاب طبیعی و نیوتون (کاشف جاذبه زمین) به چشم می خورد .
دانشگاه آکسفورد انگلیس دانشگاه آکسفورد تقریباً 38 کالج اصلی دارد و قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان دنیا به شمار می آید که البته سال تأسیس آن مشخص نیست ولی تدریس در این دانشگاه به سال 1096 میلادی بازمی گردد .
استیون هاوکینگ تحصیلات مقطع کارشناسی خود را در این دانشگاه به پایان رسانده است .
ادوین هابل (اخترشناس آمریکایی) و سر تیموتی جان برنرز لی (دانشمند بریتانیایی علوم رایانه) از دیگر دانشمندان مشهور این دانشگاه هستند .
مؤسسهٔ فناوری ماساچوست آمریکا دانشگاه ام آی تی (MIT) که در سال 1865 میلادی آغاز به کار کرده است ، همواره یک نهاد پژوهشی برای تحقیقات و یافته های علمی بوده است .
از برجسته ترین دانشمندان این دانشگاه می توان به کارل ادوین ویمن (برنده نوبل فیزیک) و سیدنی آلتمن (برنده نوبل شیمی) اشاره کرد .
دانشگاه هاروارد آمریکا دانشگاه هاروارد ، برترین دانشگاه دنیا ، در سال 1636 میلادی در آمریکا تأسیس شد .
این دانشگاه تاکنون محل تربیت بسیاری از دانشمندان و افراد سیاسی معتبر آمریکایی بوده است .
بیل گیتس (بنیانگذار مایکروسافت) و مارک زاکربرگ (بنیانگذار فیسبوک) فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
رئیس سازمان سنجش
خراسان
1398/01/18
> مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت : ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی که پذیرش آن ها صرفا براساس سوابق تحصیلی یا به عبارت دیگر معدل کتبی دیپلم در آزمون سراسری سال 1398 صورت می گیرد ، از دوشنبه 20 اسفند ماه 97 از طریق سایت سازمان سنجش آ موزش کشور آغاز شده است.
> مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت : ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی که پذیرش آن ها صرفا براساس سوابق تحصیلی یا به عبارت دیگر معدل کتبی دیپلم در آزمون سراسری سال 1398 صورت می گیرد ، از دوشنبه 20 اسفند ماه 97 از طریق سایت سازمان سنجش آ موزش کشور آغاز شده است .
این نام نویسی همچنان ادامه دارد و داوطلبان می توانند تا روز چهارشنبه 6 شهریور ماه 1398 برای ثبت نام اقدام کنند .
به گزارش این سازمان ، توکلی افزود : دفترچه راهنمای ثبت نام و جدول کدرشته محل های مربوط به پذیرش رشته های مذکور نیز از تاریخ 17 بهمن ماه 97 روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است بنابراین تمام داوطلبان متقاضی می توانند براساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای مربوط به پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی یا معدل کتبی دیپلم در دانشگاه ها و موسسات عالی ذی ربط به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و به ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته حداکثر 100 کد رشته محل به روش اینترنتی اقدام کنند .
وی گفت : با توجه به این که برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بعد از انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام در 17 بهمن ماه 97 ظرفیت های جدید یا اصلاحاتی را به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرده اند ، بنابراین ضرورت دارد داوطلبان متقاضی برای مطالعه دقیق اطلاعیه های مذکور اقدام و در صورت تمایل در زمان مقرر و حداکثر تا 6 شهریور ماه 98 کدرشته محل های انتخابی خود را ویرایش کنند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار مديران وزارت علوم تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
اخبار مدیران وزارت علوم تحقیقات و فناوری
ذوالفقار یزدان مهر+رئیس صندوق رفاه دانشجویان
روزنامه فرهیختگان
1398/01/18
> رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از ورود بخش خصوصی به ساخت خوابگاه دانشجویی خبر داد و گفت : «کمبود خوابگاه باید در سال آینده برطرف شود.
> رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از ورود بخش خصوصی به ساخت خوابگاه دانشجویی خبر داد و گفت : «کمبود خوابگاه باید در سال آینده برطرف شود .
» ذوالفقار یزدان مهر در گفت وگو با خبرگزاری دانشجو ، با اشاره به ورود بخش خصوصی برای ساخت خوابگاه گفت : «براساس توافقی که با بخش خصوصی داشتیم ، می تواند به سه صورت برای ساخت خوابگاه دانشجویی اقدام کند .
» او با اشاره به کمک دانشگاه ها در این زمینه افزود : «بخش خصوصی می تواند در زمین دانشگاه و تسهیلاتی که صندوق رفاه تعیین می کند ، خوابگاه بسازد .
در واقع متناسب با تعیین کمیته تسهیلات از بانک دریافت می کند و 14 درصد سود بانکی توسط صندوق پرداخت می شود و تنها چهار درصد سود بانکی را خودشان پرداخت می کنند؛ یعنی در اصل وام قرض الحسنه دریافت می کنند که دوسال تنفس وام است و پنج سال بازپرداخت آن است .
براساس نیاز 50 هزار دانشجو باید 200 خوابگاه اضافه کنیم که برخی خوابگاه ها نیز به دلیل قدمت بالای ساختمان ها از چرخه خدمات رسانی خارج می شوند . »
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
روسای دانشگاه ها
پیام نور
آرمان امروز
1398/01/18
> صدوررایگان مدارک دانشجویان سیل زده آرمان : معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نورکشورضمن ابرازهمدردی با هموطنان آسیب دیده سیل اخیردرسراسر کشور اظهار کرد : مدارک دانش آموختگی موقت و دائم فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور که نسخه اصلی آن در سیل اخیر مفقود یا مخدوش شده؛ با تایید مراکز و واحد استانی رایگان و در اسرع وقت صادر می شود .
> صدوررایگان مدارک دانشجویان سیل زده آرمان : معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نورکشورضمن ابرازهمدردی با هموطنان آسیب دیده سیل اخیردرسراسر کشور اظهار کرد : مدارک دانش آموختگی موقت و دائم فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور که نسخه اصلی آن در سیل اخیر مفقود یا مخدوش شده؛ با تایید مراکز و واحد استانی رایگان و در اسرع وقت صادر می شود .
مرتضی محسنی افزود : دانش آموختگان برای ثبت درخواست و دریافت دانشنامه های جدید به مراکز و واحد های خود مربوطه مراجعه کنند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
روسای دانشگاه ها
پیام نور
روزنامه آفرینش
1398/01/17
> تسهیلات دانشگاه تهران برای دانشجویان سیل زده معاونت آموزشی دانشگاه تهران در اطلاعیه ای خطاب به معاونان آموزشی پردیس ها و دانشکده ها ، غیبت دانشجویان مناطق سیل زده در هفته اول پس از تعطیلات نوروز را موجه اعلام کرد .
> تسهیلات دانشگاه تهران برای دانشجویان سیل زده معاونت آموزشی دانشگاه تهران در اطلاعیه ای خطاب به معاونان آموزشی پردیس ها و دانشکده ها ، غیبت دانشجویان مناطق سیل زده در هفته اول پس از تعطیلات نوروز را موجه اعلام کرد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران ، در این اطلاعیه آمده است : با ابراز تأسف و تأثر از وقوع سیل در شماری از استان های کشور ، خواهشمند است ترتیبی اتخاذ شود تا در صورت تأخیر احتمالی دانشجویان مناطق سیل زده برای حضور در دانشگاه ، چنانچه شرایط لازم برای حضور به موقع آن ها در هفته اول پس از تعطیلات نوروز در کلاس های درس میسر نباشد ، صرفاً غیبت این دسته از دانشجویان موجه اعلام شود و حسب مورد ، امتحانات میان ترم نیز در هفته بعد (هفته نهم) برگزار شود .
آغاز فعالیت کلاس های دانشگاه علوم پزشکی لرستان از 24 فروردین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت : با توجه به وقوع سیل اخیر در استان‏ و تصمیم معاونت آموزشی دانشگاه ، کلاس های دانشگاه از 24 فروردین ماه دایر خواهد بود .
به گزارش معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ، دکتر علی شیخیان با بیان این خبر افزود : دانشجویان می توانند با یک هفته تأخیر و از روز 24 فروردین ماه در کلاس ها حاضر شوند .
یکی از دلایل به تأخیر انداختن شروع کلاس های درسی‏‏ ، فراهم شدن شرایط مساعد برای حضور دانشجویان است .
وی در خصوص بازگشایی خوابگاه های دانشجویی دانشگاه گفت : خوابگاه های دانشجویی از روز جمعه هفته جاری برای ورود دانشجویان دایر خواهد بود .
خوشبختانه به غیر از خوابگاه دانشکده پرستاری پل دختر که با تخریب 70 درصدی مواجه شد ، دیگر خوابگاه ها مشکل خاصی ندارند و آسیبی به خوابگاه ها وارد نشده است و این خوابگاه ها آماده پذیرش دانشجویان در سال جدید هستند .
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به تخریب دانشکده پرستاری دانشگاه به دلیل وقوع سیل اخیر گفت : در این راستا منتظر هستیم معاون آموزشی برای بحث آموزش دانشجویان تصمیم گیری کند به دلیل اینکه دانشکده پرستاری و همچنین خوابگاه دخترانه در سیل اخیر ویران شده است .
وی با اشاره به تشکیل جلسه ستاد اردوهای جهادی در دانشگاه با هدف امدادرسانی به حادثه دیدگان گفت : با تشکیل این جلسه و گردهمایی نهادهای مختلف ازجمله بسیج دانشجویی ، هلال احمر و… تلاش داریم در راستای امدادرسانی به حادثه دیدگان اقدامات مؤثری انجام دهیم .
معاون دانشگاه پیام نور : صدور رایگان مدارک دانش آموختگی مفقودی برای دانشجویان سیل زده معاون آموزشی دانشگاه پیام نور گفت : مدارک دانش آموختگی مفقودی دانشجویان سیل زده رایگان و به سرعت صادر می شود .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، مرتضی محسنی ضمن ابراز همدردی با هم وطنان آسیب دیده سیل اخیر در سراسر کشور گفت : مدارک دانش آموختگی موقت و دائم فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور که نسخه اصلی آن در سیل اخیر مفقود یا مخدوش شده؛ با تأیید مراکز و واحد استانی رایگان و در اسرع وقت صادر می شود .
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور کشور افزود : دانش آموختگان برای ثبت درخواست و دریافت دانشنامه های جدید به مراکز و واحدهای خود مراجعه کنند .
وی با عنوان اینکه صدور مدارک دانش آموختگی جدید برای آسیب دیدگان از سیل منوط به تأیید مرکز یا واحد دانشگاهی مربوطه است ، اظهار داشت : این خدمت به تمامی استان های سیل زده کشور ارائه می شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
روسای دانشگاه ها
پیام نور
روزنامه آفرینش
1398/01/17

وی در پایان از انتقال مدارک و اسناد مراکز و واحدها در مناطق سیل زده خبر داد و افزود : با تلاش و پیش بینی های صورت گرفته در اکثر مناطق در معرض سیل ، با اقدامات پیشگیرانه ، کلیه مدارک و اسناد آموزشی ، مالی و اداری موجود در مراکز واحدهای دانشگاه های پیام نور ، جمع آوری و به محل های ایمن منتقل شده اند انتصاب سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با حکم وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی حسین فرشیدی به سمت سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان منصوب شد .
به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت ، سعید نمکی طی حکمی حسین فرشیدی را به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان منصوب کرد .
دکتر حسین فرشیدی دانشیار دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در رشته تخصصی قلب و عروق است .
پیش از این سید حسین داودی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بود که اواخر اسفندماه سال 97 از سوی وزیر بهداشت به عنوان مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی منصوب شد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
روسای دانشگاه ها
پیام نور
روزنامه آفرینش
1398/01/17
> پیامد ساخت وساز واحدهای آموزشی در حریم رودخانه ها منصور یحیوی فرکوش Yahyavi .
> پیامد ساخت وساز واحدهای آموزشی در حریم رودخانه ها منصور یحیوی فرکوش Yahyavi .
ir@gmail .
com در دهه اخیر هم زمان با کم آبی و خشک شدن برخی رودخانه های فصلی کشور ، ساخت وسازهای بی رویه در کنار رودخانه ها بدون در نظر گرفتن اصول مهندسی و محاسبات طراحی سازه رواج یافته است .
در این میان شگفت آور است که دانشگاه ها به عنوان مولد علم و فناوری ، برخی از ساختمان های آموزشی و تفریحی خود را در حریم این رودخانه های فصلی بنا نموده اند .
به طوری که این مساله در جریان سیل اخیر استان های کشور ازجمله : لرستان ، خوزستان ، فارس باعث خسارت فراوانی شد .
ازاین رو شناسایی و جابجایی این واحدها توسط وزارت علوم و سایر نهادها قبل از وقوع حادثه دیگری امری بسیار ضروری است .
که به طور یقین هرگونه تعلل در این امر موجب خسارت جبران ناپذیری برای کشورخواهد شد .
عدم رعایت حفظ حریم رودخانه ها در جریان ساخت وساز تجربه تلخی بود که در آغاز سال جدید کشور با آن مواجه شد .
برخی از دانشگاه های کشور با تخریب تمام یا بخشی قابل توجهی از بناهای خود خسارت جبران ناپذیری را تجربه کردند .
به طور نمونه تخریب حدود 70 درصدی ساختمان دانشکده پرستاری پل دختر و خوابگاه دخترانه مستقر در دانشکده را می توان نام برد .
خوشبختانه این حادثه در ایام آغاز سال جدید و در زمان تعطیلات اتفاق افتاد ، اگر این حادثه در ایام غیر از تعطیلات صورت می گرفت ، مطمئناً بار دیگر شاهد از دست رفتن دانشجویان بی گناه و کادر آموزشی می شدیم که واقعاً فاجعه مثال زدنی برای مراکز آموزشی کشور محسوب می شد .
به طوری که برای جبران خسارت مادی و معنوی این مساله به سال ها زمان نیاز داشتیم ! حال سؤال اینجاست : دانشگاه ها چه دلیلی برای احداث این واحدها در مسیل رودخانه ها داشتند؟ ساختمان آموزشی دانشگاه پیام نور یکی از شهرستان ها نمونه دیگری است که هنوز به علت قطعی برق شهر و نا ایمن بودن ساختمان تا زمان فروکش کردن آب امکان اقدام مؤثر وجود ندارد ! بسیاری از این ساختمان ها یا تخریب شدند و یا آسیب جدی دیدند .
ازاین رو برای پیشگیری حوادث احتمالی دیگر از مسئولین انتظار می رود با پیمانکاران و امران و عاملان ساخت وساز در مسیر رودخانه ها برخورد جدی داشته باشند .
و هم چنین با شناسایی واحدهای آموزشی دیگری که در مسیل سیل ها ، در دامنه کوه ها و در جایی غیر ایمن بنا شدند .
برنامه ای برای شناسایی و جابجایی این واحدها را فوراً تصویب و اجرا نمایند و از هیچ مرکزی بدون در نظر گرفتن اصول مهندسی و ایمنی بهره برداری صورت نگیرد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
روسای واحدهای دانشگاهی
رئیس دانشگاه بیرجند
روزنامه آوای خراسان جنوبی
1398/01/17
> غلامی برای اولین بار در دانشگاه بیرجند دانشجوی مقطع دکترای این دانشگاه در قالب برنامه تبادل استاد و دانشجو با اتحادیه اروپا اراسموس پلاس عازم کشور لهستان شد .
> غلامی برای اولین بار در دانشگاه بیرجند دانشجوی مقطع دکترای این دانشگاه در قالب برنامه تبادل استاد و دانشجو با اتحادیه اروپا اراسموس پلاس عازم کشور لهستان شد .
خامسان ، رئیس دانشگاه بیرجند گفت : خانم زینب نظامدوست دانشجوی دکترای فیزیولوژی ورزش این دانشگاه است که در قالب تفاهم نامه و قرارداد همکاری علمی بین دانشگاه بیرجند و دانشگاه علوم ورزشی ورشو کشور لهستان و برنامه تبادل استاد و دانشجو با اتحادیه اروپا اراسموس پلاس برای سپری کردن فرصت مطالعاتی به این کشور اعزام شد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
روسای آموزش عالی
دانشجویان دکتری
روزنامه آفرینش
1398/01/17
> معاون همکاری های علمی و سازمان های تخصصی وزارت علوم از برگزاری حدود 50 دوره مشترک با دانشگاه های خارجی خبر داد و گفت : در سال جدید برگزاری این دوره ها افزایش خواهد داشت .
> معاون همکاری های علمی و سازمان های تخصصی وزارت علوم از برگزاری حدود 50 دوره مشترک با دانشگاه های خارجی خبر داد و گفت : در سال جدید برگزاری این دوره ها افزایش خواهد داشت .
عطاالله کوهیان با اشاره به برنامه های معاونت امور بین الملل وزارت علوم در سال 98 گفت : برخی از برنامه هایی که در سال 98 پیگیری می شود ادامه برنامه هایی است که در سال 97 شروع شده است .
برقراری ارتباط با کشورهای خارجی معاون همکاری های علمی و سازمان های تخصصی وزارت علوم افزود : یکی از برنامه هایی که در سال جدید توسط مرکز همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم ادامه می یابد برقراری ارتباط با کشورهای مختلف است .
وی ادامه داد : ما در وزارت علوم کشورهای خارجی را به دو دسته تعریف کرده ایم ، یکی کشورهای هدف در حوزه توسعه ، مانند سوریه ، عراق ، مالزی و برخی کشورهای دیگر که در مورد این کشورها ، بیشتر جذب دانشجو و بورسیه کردن دانشجویان کشورهایی مثل یمن ، لبنان ، مدنظر بوده است .
وی ادامه داد : در سال جدید بنا داریم علاوه بر بورسیه کردن دانشجویان کشورهای مذکور ، حضور ما نیز در این کشورها از طریق ایجاد شعبات پررنگ تر باشد .
ایجاد شعبه دانشگاهی در کشورهای سوریه و عراق کوهیان افزود : بر همین اساس در تفاهم نامه هایی به کشورهای سوریه و عراق پیشنهاد خواهیم کرد تا شعباتی از دانشگاه های ما در این کشورها تأسیس شود همچنین رفت وآمد اساتید برای دوره فرصت مطالعاتی را تشویق و حمایت می کنیم .
وی ادامه داد : با کشور مالزی جلسه ای برگزار کرده ایم که علاوه بر رفت وآمدهای دانشجویی ، پروژه های مشترک نیز انجام گیرد .
معاون همکاری های علمی و سازمان های تخصصی وزارت علوم افزود : بنابراین تغییرات عمده در برنامه کشورهای هدف در حوزه توسعه ، علاوه بر بخش دانشجویی در سایر امور آکادمیک نیز صورت خواهد گرفت .
کوهیان خاطرنشان کرد : در مورد کشورهای هدف در حوزه راهبردی مانند آلمان ، فرانسه ، ایتالیا نیز پروژه های مشترک و رفت وآمد اساتید همچنان در سال جدید نیز ادامه می یابد .
برگزاری روز علم در کشورهای خارجی وی افزود : اما حرکت های دیگری هم می خواهیم با کشورهای هدف داشته باشیم .
می توان با برگزاری روز علم در این کشورها پتانسیل های خودمان را به رخ این کشورها بکشیم .
وی ادامه داد : از برنامه های دیگری که در سال 98 اجرایی خواهیم کرد برنامه ریزی جهت تولید مقالات علمی مشترک بیشتر است .
یکی از روش های رده بندی دانشگاه ها ، تعداد مقالاتی است که اساتید یک کشور با اساتید کشورهای خارجی دارند .
معاون همکاری های علمی و سازمان های تخصصی وزارت علوم ادامه داد : درصدد هستیم بر اساس تشویق هایی که انجام می دهیم این کار صورت گیرد و دانشجویان دکتری ما استاد راهنمای مشترک داشته باشند و یا شرایط فرصت مطالعاتی اساتید را با رایزنی های صورت گرفته تسهیل کنیم .
گسترش اجرای پروژه های مشترک با دانشگاه های خارجی در سال جدید وی ادامه داد : همچنین ما در پروژه های مشترک با دانشگاه های خارجی بسیار موفق بوده ایم که امیدواریم در سال جدید بتوانیم آن را گسترش دهیم .
کوهیان به توسعه تعاملات علمی با ایرانیان مقیم خارج اشاره کرد و گفت : امیدواریم بتوانیم این برنامه را در سال جدید گسترش دهیم .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
روسای آموزش عالی
دانشجویان دکتری
روزنامه آفرینش
1398/01/17

وی ادامه داد : ایجاد دوره های تحصیلی مشترک با دانشگاه های برتر خارجی یکی از برنامه هایی است که در سال 98 نیز پیگیری می شود در چند سال گذشته 40 تا 50 دوره های مشترک بین دانشگاه های داخل و خارج داشته ایم امیدواریم این روند ادامه یابد .
افزایش تعداد دانشجویان خارجی کوهیان افزود : افزایش تعداد دانشجویان بین المللی شاغل به تحصیل در کشورمان از دیگر سیاست های ما در سال 98 است ، درمجموع بالغ بر 50 هزار دانشجو خارجی در دانشگاه های ما تحصیل می کنند این یکی از سیاست هایی است که هم ما استقبال می کنیم هم دانشگاه های خارج و امیدواریم بتوانیم آن را به سرانجام برسانیم .
تسهیل ورود اساتید خارجی به داخل کشور وی به تسهیل ورود اساتید خارجی در ایران اشاره کرد و گفت : محققان خارجی زیادی به ایران می آیند برنامه ما این است که ورود اساتید خارج از کشور را تسهیل کنیم و امیدواریم این قضیه را تقویت کنیم .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي موسسه يا سازمان وابسته
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
روسای موسسه یا سازمان وابسته
سازمان سنجش آموزش کشور
دنیای اقتصاد
1398/01/17
> خبرگزاری صدا و سیما : درخواست تعویق آزمون کارشناسی ارشد به علت وقوع سیل در بعضی شهر های کشور هفته آینده در سازمان سنجش آموزش کشور بررسی خواهد شد .
> درخواست تعویق آزمون کارشناسی ارشد بخاطر وقوع سیل خبرگزاری صدا و سیما : درخواست تعویق آزمون کارشناسی ارشد به علت وقوع سیل در بعضی شهر های کشور هفته آینده در سازمان سنجش آموزش کشور بررسی خواهد شد .
حسین توکلی در باره احتمال تعویق آزمون کارشناسی ارشد به علت وقوع سیل در بعضی از شهرهای کشور گفت : زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 98 در روزهای پنجشنبه و جمعه 5 و 6 اردیبهشت است .
گفتنی است اخباری در رسانه ها منتشر شد مبنی بر اینکه جمعی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد در حال جمع آوری درخواست تعویق این آزمون به علت وقوع سیل در بعضی شهرهای کشور هستند .
کلمات کلیدی : رسانه سازمان سنجش آموزش کشور سیل کارشناسی ارشد کنکور.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
جوان
1398/01/18
> سخنگوی نمایشگاه کتاب تهران از اتمام مراحل ساخت و ساز در مصلی برای نمایشگاه کتاب تا چند روز آینده خبر داد .
> سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین : ایوب دهقانکار ، سخنگوی سی و دومین نمایشگاه بین المللی نمایشگاه کتاب تهران ، در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، گفت : مصلی تهران آماده غرفه بندی است و مراحل نهایی آماده سازی برای استقرار و غرفه بندی ناشران را سپری می کند .
وی با اشاره به ساخت و ساز در مصلی و وعده های عملیاتی شده مدیران مصلی گفت : طبقه زیرین رواق های شرقی که سال گذشته محل استقرار ناشران بین الملل بود و امسال به ناشران کودک اختصاص پیدا کرده است ، در حال تکمیل سنگ فرش است .
امیدواریم با تامین سنگ و انتقال آن به تهران ساخت و ساز این بخش کامل شود .
سخنگوی سی و دومین نمایشگاه بین المللی نمایشگاه کتاب تهران ادامه داد : ثبت نام بن کارت های دانشجویی از روز سه شنبه آغاز می شود ، ما علاقه مندیم اگر دستگاهی بخواهد برای قشر خاصی بن کتاب خریداری کند ، مشارکت داشته باشیم .
برای نمونه شهرداری ها برای پاکبانان ، آموزش وپرورش برای دانش آموزان و .
میزان مشارکت وزارت ارشاد در بن های مشارکتی 10 تا 30 درصد خواهد بود .
دهقانکار درباره مشارکت دانشگاه ها و وزارتخانه های دیگر در خرید از نمایشگاه کتاب تهران گفت : فعلاً با وزارت بهداشت به توافق رسیده ایم ، ولی با دانشگاه آزاد و وزارت علوم توافقی حاصل نشده است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
هفت صبح
1398/01/18
> وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری طی اطلاعیه ای اعلام کرد : مدرک تحصیلی دکتر نوبخت و اعتبار دانشگاه محل تحصیل وی مورد تایید است .
> وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری طی اطلاعیه ای اعلام کرد : مدرک تحصیلی دکتر نوبخت و اعتبار دانشگاه محل تحصیل وی مورد تایید است .
به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا ، وزارت علوم و تحقیقات و فن آوری در اطلاعیه اعلام کرد : «به دنبال استعلام برخی رسانه ها در مورد اصالت و اعتبار مدرک تحصیلی دکتری جناب آقای دکتر محمد باقر نوبخت موضوع توسط اداره کل ارزشیابی مدارک تحصیلی دانش آموختگان خارج از کشور بررسی و مشخص شد که با توجه به سوابق موجود در پرونده ارزشیابی مدرک تحصیلی ایشان ، صحت تعلق و صدور مدرک دکتری آقای دکتر نوبخت ، به تأیید سفارت جمهوری اسلامی ایران در انگلستان رسیده و در دی ماه سال 1389 مورد ارزشیابی این وزارتخانه قرار گرفته و به عنوان دکتری در رشته اقتصاد تأیید شده است .
اعتبار دانشگاه محل تحصیل ایشان نیز تأیید شده است .
» بازدید اپلیکیشن 10 , بازدید سایت 10.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
روزنامه فرهیختگان
1398/01/18
> به همت پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری نشست «وعده روشنگری و اهمیت جامعه شناسی فرهنگی» برگزار می شود.
> به همت پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری نشست «وعده روشنگری و اهمیت جامعه شناسی فرهنگی» برگزار می شود .
سخنران این نشست دیک هوتمان ، استاد جامعه شناسی دانشگاه لوون بلژیک است .
این نشست روز دوشنبه 19 فروردین ماه ساعت 14 تا 16 در پاسداران ، خیابان مومن نژاد ، شماره 124 برگزار می شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
دنیای اقتصاد
1398/01/17
> ایرنا : وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری طی اطلاعیه ای اعلام کرد : مدرک تحصیلی دکتر نوبخت و اعتبار دانشگاه محل تحصیل وی مورد تایید است .
> اطلاعیه وزارت علوم درباره مدرک تحصیلی نوبخت ایرنا : وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری طی اطلاعیه ای اعلام کرد : مدرک تحصیلی دکتر نوبخت و اعتبار دانشگاه محل تحصیل وی مورد تایید است .
وزارت علوم و تحقیقات و فن آوری در اطلاعیه اعلام کرد : «به دنبال استعلام برخی رسانه ها در مورد اصالت و اعتبار مدرک تحصیلی دکتری جناب آقای دکتر محمد باقر نوبخت موضوع توسط اداره کل ارزشیابی مدارک تحصیلی دانش آموختگان خارج از کشور بررسی و مشخص شد که با توجه به سوابق موجود در پرونده ارزشیابی مدرک تحصیلی ایشان ، صحت تعلق و صدور مدرک دکتری آقای دکتر نوبخت ، به تأیید سفارت جمهوری اسلامی ایران در انگلستان رسیده و در دی ماه سال 1389 مورد ارزشیابی این وزارتخانه قرار گرفته و به عنوان دکتری در رشته اقتصاد تأیید شده است .
اعتبار دانشگاه محل تحصیل ایشان نیز تأیید شده است .
» کلمات کلیدی : اقتصاد جمهوری اسلامی ایران علوم تحقیقات و فناوری وزارت علوم وزارتخانه.
1
فهرست