وزارت علوم - مطبوعات 20 فروردين 98
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت 12:27
1
فهرست اخبار
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
9381922 روزنامه ايران
اخبار مديران وزارت علوم تحقيقات و فناوري
روساي دانشگاه ها
9380989 روزنامه آفرينش
روساي واحدهاي دانشگاهي
روساي آموزش عالي
9381955 وطن امروز
9380992 روزنامه آفرينش
روساي موسسه يا سازمان وابسته
اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
کمیسیون آموزش + وزیر علوم
خراسان
1398/01/20
> سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت با توجه به اصرار اعضای کمیسیون بر تعویق زمان برگزاری کنکور به ویژه در مقطع ارشد قرار شد وزارت علوم بررسی های لازم را انجام دهد.
> سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت با توجه به اصرار اعضای کمیسیون بر تعویق زمان برگزاری کنکور به ویژه در مقطع ارشد قرار شد وزارت علوم بررسی های لازم را انجام دهد .
میر حمایت میرزاده در گفت وگو با ایسنا در توضیح جلسه دیروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت : این جلسه با حضور وزیر علوم برای ارائه گزارش از عملکرد این وزارتخانه در سال گذشته برگزار شد که وزیر از آماده شدن طرحی برای سامان دهی دانشگاه های سراسر کشور سخن گفت؛ طرحی که به دنبال تعطیلی واحدهای دانشگاهی و تعدد مدیریت نیست بلکه می خواهد با یک مدیریت واحد ، دانشگاه های شهرستان ها اداره شود .
وی افزود : در این جلسه اعضای کمیسیون سوالاتی را درباره وضعیت آموزشی در مناطق سیل زده از جمله وضعیت کنکور با وزیر علوم مطرح کرده و بر لزوم تعویق کنکور به ویژه کنکور ارشد تاکید داشتند .
نظر وزارت علوم بر اختصاص سهمیه به سیل زدگان همچون زلزله زدگان است .
میرزاده اضافه کرد : اعضای کمیسیون اختصاص سهمیه را لازم اما کافی ندانستند و تاکید داشتند که با توجه به حضور دانشجویان در مناطق سیل زده و تشکیل گروه های جهادی در بسیاری از دانشگاه ها لازم است که کنکور ارشد به تعویق بیفتد در نهایت مقرر شد وزارت علوم بررسی های لازم را در این زمینه انجام دهد .
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به حضور رئیس دانشگاه آزاد در این کمیسیون گفت : طبق توضیحات رئیس دانشگاه آزاد گروه های دانشجویی از واحدهای مختلف دانشگاه آزاد در مناطق سیل زده برای امدادرسانی حضوریافتند و تسهیلاتی برای دانشجویان مناطق سیل زده در نظر گرفته شده است .
وی گفت : همچنین رئیس دانشگاه آزاد توضیحاتی درباره اقدامات این دانشگاه برای شفاف سازی مالی و حسابرسی در خصوص دارایی ها ، اموال و مسائل بانکی و زمین و در نهایت اصلاح نظام مالی این دانشگاه ارائه کرد .
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان گفت : رئیس دانشگاه آزاد گسترش مدارس سما را از برنامه های این دانشگاه برشمرد که طبق آن در سال تحصیلی جاری بیش از 200 مدرسه به این مجموعه اضافه شده و دانشگاه آزاد در تلاش است در زمینه گسترش آن نیز بیش از پیش اقدام کند .
اختصاص سهمیه به داوطلبان مناطق سیل زده در کنکور 98 و کارشناسی ارشد رئیس سازمان سنجش نیز از اختصاص سهمیه به داوطلبان آزمون های کارشناسی ارشد و کنکور سال 98 در مناطق سیل زده خبر داد .
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ابراهیم خدایی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت : پس از سیل آق قلا در استان گلستان با دستور وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری اختصاص سهمیه برای داوطلبان کنکور مناطق سیل زده در دستور کار قرار گرفته است که این سهمیه مازاد بر ظرفیت است و میزان و تعداد ظرفیت ها نیز براساس داوطلبان و رشته هایی که متقاضی هستند تعیین خواهد شد .
وی گفت : اصل سهمیه بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای زلزله زدگان بوده است و با موافقتی که انجام می گیرد برای سیل زدگان نیز تعمیم داده خواهد شد .
خدایی افزود : آزمون کارشناسی ارشد اغلب در مراکز استان ها برگزار می شود و اگر بخواهد زمان برگزاری آن به تعویق بیفتد ، باید در ماه مبارک رمضان برگزار شود که مشکلات دیگری را موجب خواهد شد .
وی با بیان این که حدود 655 هزار داوطلب در این آزمون نام نویسی کرده اند ، افزود : برخی داوطلبان می گویند که با تعویق زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ، برنامه های آن ها به هم می خورد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
کمیسیون آموزش + وزیر علوم
خراسان
1398/01/20

خدایی گفت : اگر آزمون در خرداد برگزار شود به لحاظ فنی و همچنین برگزاری برخی از امتحانات تشریحی مشکلاتی ایجاد می شود و مراکز آموزش عالی نیز نمی توانند سال تحصیلی را از مهر شروع کنند .
آزمون کارشناسی ارشد سال 98 دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی روز های پنج شنبه و جمعه 5 و 6 اردیبهشت برگزار می شود .
شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری نیز پیش از این گفته بود ، این وزارتخانه برای دانشجویان شاغل به تحصیل در مناطق سیل زده تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
دنیای اقتصاد
1398/01/20
> ایسنا : رئیس صندوق رفاه دانشجویان از استمهال 2 ساله بازپرداخت وام های دانشجویی دانشجویان ساکن در مناطق سیل زده کشور خبر داد .
ذوالفقار یزدان مهر با اعلام این خبر ، ضمن عرض تسلیت به خانواده های قربانیان سیل اخیر در شهرهای مختلف کشور ، با آنان ابراز همدردی کرد .
> استمهال بازپرداخت وام به دانشجویان سیل زده ایسنا : رئیس صندوق رفاه دانشجویان از استمهال 2 ساله بازپرداخت وام های دانشجویی دانشجویان ساکن در مناطق سیل زده کشور خبر داد .
ذوالفقار یزدان مهر با اعلام این خبر ، ضمن عرض تسلیت به خانواده های قربانیان سیل اخیر در شهرهای مختلف کشور ، با آنان ابراز همدردی کرد .
وی افزود : با توجه به تاکید وزیر علوم و به منظور کاهش دغدغه دانشجویان آسیب دیده و به دلیل عدم بضاعت مالی دانش آموختگان مناطق دچار سیل برای بازپرداخت اقساط سررسید شده ، بر اساس مصوبه هیأت امنای صندوق مقرر شد بازپرداخت وام های این دسته از دانش آموختگان با تایید دبیر منطقه مربوطه و استانداری یا فرمانداری منطقه آسیب دیده حداکثر تا 2 سال به تعویق بیفتد .
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم ، رئیس صندوق رفاه دانشجویان از پرداخت وام قرض الحسنه به دانشجویان ساکن در مناطق سیل زده خبر داد و افزود : برای کمک و مساعدت به دانشجویان ساکن در مناطق سیل زده مبلغ 20 میلیون ریال به عنوان تسهیلات قرض الحسنه حوادث غیرمترقبه به دانشجویان متقاضی پرداخت می شود .
کلمات کلیدی : خانواده روابط عمومی سیل وزارت علوم دانشجویان.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
روزنامه فرهیختگان
1398/01/20
> ذوالفقار یزدان مهر ضمن عرض تسلیت به خانواده های قربانیان سیل اخیر در شهرهای مختلف کشور با آنان ابراز همدردی کرد.
> ذوالفقار یزدان مهر ضمن عرض تسلیت به خانواده های قربانیان سیل اخیر در شهرهای مختلف کشور با آنان ابراز همدردی کرد .
او افزود : «با توجه به تاکید وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری و به منظور کاهش دغدغه دانشجویان آسیب دیده و به دلیل عدم بضاعت مالی دانش آموختگان مناطق دچار سیل برای بازپرداخت اقساط سررسیدشده ، براساس مصوبه هیات امنای صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم مقرر شد بازپرداخت وام های این دسته از دانش آموختگان با تایید دبیر منطقه مربوطه و استانداری یا فرمانداری منطقه آسیب دیده حداکثر تا دو سال به تعویق بیفتد .
» رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از پرداخت وام قرض الحسنه به دانشجویان ساکن در مناطق سیل زده خبر داد و افزود : «برای کمک و مساعدت به دانشجویان ساکن در مناطق سیل زده مبلغ 20 میلیون ریال به عنوان تسهیلات قرض الحسنه حوادث غیرمترقبه پرداخت می شود . »
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
کمیسیون آموزش + وزیر علوم
روزنامه مردم سالاری
1398/01/20
> سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت : اعضای کمیسیون به دلیل وقوع سیل و مشکلات ایجاد شده برای محصلان و دانشجویان تاکید داشتند که باید کنکور ارشد به تعویق بیفتد که مقرر شد وزارت علوم بررسی های لازم را در این زمینه انجام دهد.
> سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت : اعضای کمیسیون به دلیل وقوع سیل و مشکلات ایجاد شده برای محصلان و دانشجویان تاکید داشتند که باید کنکور ارشد به تعویق بیفتد که مقرر شد وزارت علوم بررسی های لازم را در این زمینه انجام دهد .
به گزارش ایرنا سیدحمایت میرزاده در تشریح نشست دیروز دوشنبه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود : در جلسه امروز وزیر علوم و تحقیقات و فناوری و معاونان وی حضور داشتند که ضمن ارائه گزارشی از عملکرد خود در سال 97 تاکید داشتند که رویکرد آنها بیشتر مبتنی بر برنامه ششم توسعه و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده است؛ ضمن آنکه دوره ای آموزشی برای روسای دانشگاه ها مد نظر قرار داشت .
نماینده مردم گرمی و مغان در مجلس شورای اسلامی افزود : همچنین بر اساس این گزارش ، طرحی برای ساماندهی دانشگاه های سراسر کشور آماده اجرا شده که نه واحدهای دانشگاهی تعطیل شود و نه مدیریت های متعدد وجود داشته باشد بلکه بتوان با یک مدیریت واحد دانشگاه های شهرستان ها را اداره کرد .
به گفته وی ، فروش فناوری های جدید ، تقویت شرکت های دانش بنیان و تشریح درآمدهایی که از این مسیر برای دانشگاه ها و کشور حاصل شده از دیگر محورهای گزارش وزیر علوم بود .
میرزاده گفت : در ادامه این جلسه اعضای کمیسیون سوالات خود را پرسیدند که بیشتر ناظر به وقوع سیل و مشکلات ایجاد شده برای محصلان و دانشجویان بود و بر این نکته تاکید داشتند که باید کنکور ارشد به تعویق بیفتد؛ البته وزارت علوم بر این نظر بود که همانند زلزله زدگان برای سیل زدگان نیز سهمیه ای در نظر گرفته شود .
وی ادامه داد : اعضای کمیسیون معتقدند بودند اگرچه اختصاص سهمیه لازم است ولی کافی نیست و باید به ویژه کنکور ارشد به تاخیر بیفتد زیرا فارغ از بحث دانشجویانی که در مناطق سیل زده حضور داشتند ، در بسیاری از دانشگاه ها گروه های جهادی تشکیل شده و برای امدادرسانی و کمک به مناطق سیل زده رفته اند که آنها نیز شامل این مساله خواهند شد .
به گفته سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ، مقرر شد وزارت علوم بررسی های لازم را در این زمینه انجام دهد .
میرزاده با اشاره به حضور رئیس دانشگاه آزاد و معاونان وی در ادامه این جلسه توضیح داد : بر اساس گزارش رئیس دانشگاه آزاد ، گروه های دانشجویی از واحدهای مختلف دانشگاه آزاد در مناطق سیل زده برای امدادرسانی حضور پیدا کردند؛ ضمن آنکه تسهیلاتی برای دانشجویان مناطق سیل زده در نظر گرفته شده است .
وی ادامه داد : دانشگاه آزاد در خصوص شفاف سازی مالی خود اقداماتی انجام داده و از این دانشگاه در ارتباط با دارایی ها ، اموال و مسائل بانکی و زمین حسابرسی هایی صورت می گیرد که رئیس دانشگاه گزارشی از اصلاح نظام مالی این دانشگاه ارائه کرد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
روزنامه آفرینش
1398/01/19
> رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از پرداخت 20 میلیون ریال وام قرض الحسنه به دانشجویان متقاضی ساکن در مناطق سیل زده خبر داد .
> رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از پرداخت 20 میلیون ریال وام قرض الحسنه به دانشجویان متقاضی ساکن در مناطق سیل زده خبر داد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، ذوالفقار یزدان مهر ضمن عرض تسلیت به خانواده های قربانیان سیل اخیر در شهرهای مختلف کشور با آنان ابراز همدردی کرد .
وی افزود : با توجه به تاکید وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری و به منظور کاهش دغدغه دانشجویان آسیب دیده و به دلیل عدم بضاعت مالی دانش آموختگان مناطق دچار سیل برای بازپرداخت اقساط سررسید شده ، بر اساس مصوبه هیئت امنای صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم مقرر شد بازپرداخت وام های این دسته از دانش آموختگان با تأیید دبیر منطقه مربوطه و استانداری و یا فرمانداری منطقه آسیب دیده حداکثر تا 2 سال به تعویق بیافتد .
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از پرداخت وام قرض الحسنه به دانشجویان ساکن در مناطق سیل زده خبر داد و افزود : برای کمک و مساعدت به دانشجویان ساکن در مناطق سیل زده مبلغ 20 میلیون ریال به عنوان تسهیلات قرض الحسنه حوادث غیرمترقبه به دانشجویان متقاضی پرداخت می شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
کمیسیون آموزش + وزیر علوم
دنیای اقتصاد
1398/01/19
> ایسنا : سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت که با توجه به اصرار اعضای کمیسیون بر تعویق زمان برگزاری کنکور به خصوص در مقطع ارشد قرار شد وزارت علوم بررسی های لازم را انجام دهد .
> وزارت علوم تعویق زمان کنکور را بررسی می کند ایسنا : سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت که با توجه به اصرار اعضای کمیسیون بر تعویق زمان برگزاری کنکور به خصوص در مقطع ارشد قرار شد وزارت علوم بررسی های لازم را انجام دهد .
میر حمایت میرزاده در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت : این جلسه با حضور وزیر علوم برای ارائه گزارش از عملکرد این وزارت خانه در سال گذشته برگزار شد که وزیر از آماده شدن طرحی برای ساماندهی دانشگاه های سراسر کشور سخن گفت : طرحی که به دنبال تعطیلی واحدهای دانشگاهی و تعدد مدیریت نیست بلکه می خواهد با یک مدیریت واحد دانشگاه های شهرستان ها اداره شود .
وی افزود : در ادامه این جلسه اعضای کمیسیون سوالاتی پیرامون وضعیت آموزشی در مناطق سیل زده از جمله وضعیت کنکور را از وزیر علوم مطرح کرده و بر لزوم تعویق کنکور به خصوص کنکور ارشد تاکید داشتند .
نظر وزارت علوم بر اختصاص سهمیه به سیل زدگان همچون زلزله زدگان است .
میرزاده اضافه کرد : اعضای کمیسیون اختصاص سهمیه را لازم اما کافی ندانستند و تاکید داشتند که با توجه به حضور دانشجویان در مناطق سیل زده و تشکیل گروه های جهادی در بسیاری از دانشگاه ها لازم است که کنکور ارشد به تعویق بیفتد در نهایت مقرر شد وزارت علوم بررسی های لازم را در این زمینه انجام دهد .
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به حضور رییس دانشگاه آزاد در این کمیسیون گفت : طبق توضیحات رییس دانشگاه آزاد گروه های دانشجویی از واحدهای مختلف دانشگاه آزاد در مناطق سیل زده برای امدادرسانی حضور پیدا کردند و تسهیلاتی برای دانشجویان مناطق سیل زده در نظر گرفته شده است .
وی ادامه داد : همچنین رییس دانشگاه آزاد توضیحاتی درباره اقدامات این دانشگاه برای شفاف سازی مالی و حسابرسی در ارتباط با دارایی ها ، اموال و مسائل بانکی و زمین و در نهایت اصلاح نظام مالی این دانشگاه ارائه کرد .
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان گفت : رییس دانشگاه آزاد گسترش مدارس سما را از برنامه های این دانشگاه برشمرد که طبق آن در سال تحصیلی جاری بیش از 200 مدرسه به این مجموعه اضافه شده و دانشگاه آزاد در تلاش است در زمینه گسترش آن نیز بیش از پیش اقدام کند .
کلمات کلیدی : زمین کمیسیون آموزش و تحقیقات کنکور مدرسه وزارت علوم.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
ابراهیم خدایی+رئیس سازمان سنجش آموزش کشور
روزنامه فرهیختگان
1398/01/20
> رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت : «تسهیلات و اختصاص سهمیه برای داوطلبان مناطق سیل زده کشور برای آزمون کارشناسی ارشد 98 و کنکور سراسری 98 در نظر گرفته شده است.
> رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت : «تسهیلات و اختصاص سهمیه برای داوطلبان مناطق سیل زده کشور برای آزمون کارشناسی ارشد 98 و کنکور سراسری 98 در نظر گرفته شده است .
» ابراهیم خدایی در گفت وگو با مهر افزود : «با توجه به شرایطی که سیل برای برخی از مناطق کشور ایجاد کرده است ، برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 98 و کنکور سراسری 98 تسهیلاتی به صورت سهمیه در نظر گرفته شد .
» وی افزود : «این سهمیه همان طور که برای داوطلبان مناطق سیل زده در آزمون کارشناسی ارشد سال 98 در نظر گرفته شده است ، برای کنکور سراسری سال 98 هم اعمال می شود .
» رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد : «این سهمیه به صورت مازاد بر ظرفیت است و به سهمیه آزاد خللی وارد نمی کند .
» او یادآور شد : «براساس آیین نامه اجرایی قانونی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اختصاص سهمیه به زلزله زدگان به تصویب رسیده است ، این سهمیه به استان و استان های مجاور همان منطقه اختصاص داده می شود . »
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
ابراهیم خدایی+رئیس سازمان سنجش آموزش کشور
روزنامه ایران
1398/01/20
> جزئیات اختصاص سهمیه کنکوربه داوطلبان مناطق سیل زدهرئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت : تسهیلات و اختصاص سهمیه برای داوطلبان مناطق سیل زده کشور برای آزمون کارشناسی ارشد 98 و کنکور سراسری 98 در نظر گرفته شده است .
> جزئیات اختصاص سهمیه کنکوربه داوطلبان مناطق سیل زدهرئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت : تسهیلات و اختصاص سهمیه برای داوطلبان مناطق سیل زده کشور برای آزمون کارشناسی ارشد 98 و کنکور سراسری 98 در نظر گرفته شده است .
به گزارش مهر ، ابراهیم خدایی افزود : با توجه به شرایطی که سیل برای برخی از مناطق کشور ایجاد کرده است برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 98 و کنکور سراسری 98 تسهیلاتی به صورت سهمیه در نظر گرفته شد .
این سهمیه همان طور که برای داوطلبان مناطق سیل زده در آزمون کارشناسی ارشد سال 98 در نظر گرفته شده است برای کنکور سراسری سال 98 هم اعمال می شود .
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد : این سهمیه به صورت مازاد بر ظرفیت است و به سهمیه آزاد خللی ایجاد نمی کند .
بر اساس آیین نامه اجرایی قانونی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اختصاص سهمیه به زلزله زدگان به تصویب رسیده است این سهمیه به استان و استان های مجاور همان منطقه اختصاص داده می شود .
مناطق سیل زده طبق قانون مصوب در شورای عالی انقلاب فرهنگی بر اساس اعلام وزارت کشور تعیین می شوند .
همچنین به رشته هایی سهمیه می دهیم که به پیشنهاد استانداری اعلام می شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار مديران وزارت علوم تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
اخبار مدیران وزارت علوم تحقیقات و فناوری
موسسات آموزش عالی
روزنامه فرهیختگان
1398/01/20
> مشاور عالی سازمان سنجش گفت : «تاکنون بیش از پنج هزار نفر برای پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی مهرماه 1398 دانشگاه ها ثبت نام کرده اند.
> مشاور عالی سازمان سنجش گفت : «تاکنون بیش از پنج هزار نفر برای پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی مهرماه 1398 دانشگاه ها ثبت نام کرده اند .
» حسین توکلی در گفت وگو با رسانه ها افزود : «ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهرماه 1398 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی موضوع قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مصوب 10 شهریور سال 92 مجلس شورای اسلامی و مصوبات پانزدهمین و شانزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو هشت و 12 دی ماه 1397 از 20 اسفند 97 آغاز شده است .
» وی خاطرنشان کرد : «تا دوشنبه 19 فروردین 98 ، پنج هزار و 76 نفر در این رشته ها ثبت نام کرده اند .
» توکلی گفت : «دفترچه راهنمای ثبت نام و جدول کدرشته محل های مربوط به این پذیرش از 17 بهمن 97 در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قرار دارد . »
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
روسای دانشگاه ها
پیام نور
روزنامه آفرینش
1398/01/19
> در دوره دکتری ؛ مجوز وزارت علوم برای پذیرش دانشجوی خارجی به دانشگاههای مرکز استان بر اساس مجوز وزارت علوم دانشگاه های سطح یک ، دو و سطح 3 مراکز استان ها می توانند در تمام رشته های دایر دوره دکتری خود دانشجوی خارجی و یا دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج پذیرش کنند .
> در دوره دکتری ؛ مجوز وزارت علوم برای پذیرش دانشجوی خارجی به دانشگاههای مرکز استان بر اساس مجوز وزارت علوم دانشگاه های سطح یک ، دو و سطح 3 مراکز استان ها می توانند در تمام رشته های دایر دوره دکتری خود دانشجوی خارجی و یا دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج پذیرش کنند .
با توجه به اجرای سیاست های ساماندهی و حمایت از پذیرش دانشجویان خارجی و بین الملل در دانشگاه های داخل کشور ، بخشنامه مربوط به پذیرش دانشجوی بین الملل و پژوهش محور پس از تصویب در شورای گسترش و برنامه ریزی ، توسط معاونت آموزشی وزارت علوم ابلاغ شد .
بر اساس مصوبه شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی درباره پذیرش دانشجوی بین الملل و پژوهش محور ، دانشگاه های سطح یک و دو و دانشگاه های سطح 3 مراکز استان ها می توانند در تمام رشته های دایر خود در دوره دکتری نسبت به پذیرش دانشجوی خارجی و یا دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج که برابر ضوابط برای ادامه تحصیل به داخل منتقل می شوند از طریق بررسی سوابق تحصیلی به صورت پژوهش محور و مازاد بر ظرفیت روزانه اقدام کنند .
سایر مراکز اعم از دولتی یا غیردولتی (واحدهای ویژه دانشگاه آزاد اسلامی و مراکز سطح یک غیرانتفاعی) نیز در صورت احراز شرایط مصوب شورای گسترش مشمول این بند می شوند .
به منظور افزایش پذیرش دانشجویان غیر ایرانی ، پردیس های بین الملل دانشگاه ها در مناطق آزاد می توانند معادل ظرفیت روزانه رشته های دایر خود در دوره دکتری ، نسبت به پذیرش دانشجو در همان رشته ها به زبان فارسی اقدام کنند .
راه اندازی مرکز نوآوری و تجاری سازی فناوری در دانشگاه پیام نور معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور از راه اندازی اولین مرکز نوآوری ، توسعه و تجاری سازی فناوری در سال 1398 خبرداد .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور ، محمدعلی کریمی گفت : با دریافت مجوز از معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری برای اولین بار مرکز نوآوری ، توسعه و تجاری سازی فناوری در دانشگاه پیام نور در سال 1398 تأسیس خواهدشد .
وی یکی دیگر از برنامه های مهم حوزه معاونت پژوهشی در سال 98 را تمرکز بر روی تسهیل ، تسریع و شکل گیری مراکز رشد توسعه و فناوری دانست و افزود : تاکنون اقدامات مؤثری در این زمینه صورت گرفته و به زودی مجموعه هسته های دانش بنیان و فناوری در کنار مراکز نوآوری استان ها ، گسترش می یابند .
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور افزود : تمرکز بر روی کیفی گرایی پژوهش های مرسوم ، بنیادی و کاربردی رویکرد دیگر معاونت پژوهشی در سال آینده است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
روسای واحدهای دانشگاهی
رئیس دانشگاه بیرجند
امروز خراسان جنوبی
1398/01/19
> آیین تکریم و معارفه مدیر حراست دانشگاه بیرجند ، با حضور دکتر احمد خامسان رئیس دانشگاه بیرجند ، جمعی از مسئولان و مدیران در سالن گردهمایی حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد و دکتر علی ثقه الاسلامی به عنوان مدیر حراست دانشگاه معرفی شد.
> آیین تکریم و معارفه مدیر حراست دانشگاه بیرجند ، با حضور دکتر احمد خامسان رئیس دانشگاه بیرجند ، جمعی از مسئولان و مدیران در سالن گردهمایی حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد و دکتر علی ثقه الاسلامی به عنوان مدیر حراست دانشگاه معرفی شد .
دکتر خامسان ضمن تبریک ایام شعبان از خدمات حسن زنگویی در مسئولیت حساس حراست در طول 12 سال خدمت صادقانه تقدیر و تشکر کرد .
رئیس دانشگاه بیرجند به نقش حراست در جنبه های مختلف اشاره کرد و گفت : در حراست دانشگاه با چالش نیروی انسانی با توجه به وسعت دانشگاه و بازنشستگی تعدادی از نیروهای حفاظت فیزیکی مواجه هستیم که برای حل این مسأله مرکز پایش تصویری دانشگاه راه اندازی خواهد شد .
حسن زنگویی به 12 سال حضور در این مدیریت و نقش کارکنان این مجموعه در پیشبرد اهداف مجموعه حراست اشاره کرد و گفت : با مانیتورینگ مجموعه صرفه جویی قابل قبولی شده است .
دکتر علی ثقه الاسلامی مدیر حراست دانشگاه ضمن تبریک اعیاد پیش رو از اعتماد ریاست دانشگاه تشکر نمود و ابراز امیدواری کرد که در این راه با همراهی سایر بخشهای دانشگاه قدمهای مثبتی برداشته شود .
رئیس اداره کل حراست استان با اشاره به تحول ایجاد شده در حراست دانشگاه گفت : امیدوارم این تغییرمنجر به حرکت رو به جلو و رشد سازمانی شود .
وی در ادامه به گام های عنادگونه دشمنان در طول 40 سال عمر بابرکت انقلاب اسلامی در جهت تنگ نمودن عرصه بر جمهوری اسلامی اشاره کرد و ابراز داشت : دشمنان به رقم هزینه ها عاجزتر از این بوده اند که بتوانند ضربه ای به انقلاب اسلامی بزنند و این مهم با ظرفیت های مردمی و عنایات الهی و نعمت ولایت و رهبری داهیانه مقام عظمای ولایت محقق شده است .
وی در ادامه دانشگاه بیرجند را از امن ترین دانشگاه های کشور برشمرد و این مهم را مرهون همراهی تمامی مدیران دانست .
دکتر علی ثقه الاسلامی استادیار پایه 18 دانشگاه بیرجند و عضو هیات علمی دانشکده علوم ورزشی و دارای مدرک دکتری رفتار حرکتی از دانشگاه تهران می باشد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
کسب و کار
1398/01/20
> یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت که طرح تعویق زمان برگزاری کلیه آزمون های سراسری سال 1398 تقدیم هیات رییسه مجلس شورای اسلامی شده است .
> به گزارش کسب و کار نیوز ، قاسم احمدی لاشکی در حاشیه جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار کرد : طرح تعویق زمان برگزاری کلیه آزمون های سراسری سال 1398 دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی که توسط سازمان سنجش برگزار می شود به دلیل وقوع سیل تقدیم هیات رییسه مجلس شورای اسلامی شد .
وی با بیان این که این طرح به امضای 125 نماینده مجلس شورای اسلامی رسیده است ، گفت : طبق این طرح کلیه آزمون های سراسری 1398 به بعد از 15 خردادماه موکول خواهد شد .
به گفته وی این طرح در راستای حمایت از داوطلبان آزمون های سراسری و به دلیل وقوع سیل در برخی استانهای کشور تهیه شده و شامل آزمون های سراسری وزارتخانه های علوم و بهداشت می شود .
انتهای پیام.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
صدای زنجان
1398/01/20
> زهره میرعیسی خانی حرکت به سمت بین المللی شدن دانشگاه و توسعه تعاملات و همکاری های علمی بین المللی یک ضرورت اجتناب ناپذیر در پویایی دانشگاه به شمار می رود.
> زهره میرعیسی خانی حرکت به سمت بین المللی شدن دانشگاه و توسعه تعاملات و همکاری های علمی بین المللی یک ضرورت اجتناب ناپذیر در پویایی دانشگاه به شمار می رود .
در عصر حاضر ، کار‏کرد آموزش ، افزون بر انتقال دانش و تجربیات از نسلی به نسل دیگر ، نقش و راهبردی پایدار و اثر‏گذار در توسعه فرهنگی ، ارتباطات بین المللی ، روابط دولت‏ها و تعاملات فرهنگی دارد .
یکی از سیاست های اصلی کشور در بخش علم و فناوری ارتقای بین المللی دانشگاه های کشور است .
بین المللی شدن دانشگاه ها یا توسعه آموزش عالی فراملی در صدر سیاست های وزارت علوم مطرح شده است .
بین المللی شدن یک رقابت است که نیاز به اعتماد به نفس ، آمادگی ، ورزیدگی ، و خود را در معرض نقد قرار دادن دارد و هیچ دانشگاهی نمی تواند خود را از این سیاست عقب بکشاند .
این امر نه تنها به توسعه علمی کمک می کند ، بلکه در سطح کلان ، امنیت بوجود می آورد .
از همین رو همه ساله دانشگاه ها در سطح کشور در تلاش هستند که در این راستا گام بردارند و اولین قدم برای محقق شدن این امر ، جذب دانشجوی خارجی است .
در این خصوص مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر بالغ بر 21 دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه زنجان در حال تحصیل هستند که اصلاحا دانشجوی بین المللی اطلاق می شوند ، گفت : این دانشجویان از کشور های سوریه ، عراق ، یمن و افغانستان هستند و در سه سطح لیسانس ، فوق لیسانس و دکتری مشغول به تحصیل اند که عمده آنها در سطح فوق لیسانس اشتغال دارند .
اسماعیل کرمی دهکردی در خصوص رشته های تحصیلی این دانشجویان ، اظهار کرد : این دانشجویان در رشته های مختلف تحصیلی در حال تحصیل هستند و در رشته گروه های کامپیوتر ، شیمی ، مهندسی ، کشاورزی و سایر رشته ها مشغول هستند .
مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه زنجان با اشاره به روند پذیرش این دانشجویان ، در سطح دانشگاه ها افزود : در واقع دانشجویانی که به عنوان دانشجویان بین المللی شناخته می شوند سه نوع پذیرش دارند که در نوع اول دانشجویان از طریق کنکور سراسری پذیرش می شوند که این نوع پذیرش به واسطه اینکه این افراد در ایران اقامت دارند و سال ها در ایران زندگی کرده اند ، تحقق می یابد و حتی دیپلم خود را در ایران اخذ کرده اند که می توانند با شرکت در کنکور وارد دانشگاه شوند که این دانشجویان باید هزینه ای به عنوان شهریه پرداخت کنند ، در صورتی که روزانه پذیرش شوند معادل 80 درصد شهریه ای که یک دانشجو در نوبت شبانه پذیرش شده است و در صورتی که به عنوان دانشجوی شبانه پذیرش شوند باید صد در صد هزینه شهریه مذکور را پرداخت کنند و مشابه دانشجوی ایرانی شبانه شهریه می پردازند .
وی ادامه داد : به تبع خوابگاهی که این دانشجویان برای اقامت خود در طول تحصیل درخواست می کنند ، خوراکی که در این ایام مصرف می کنند ، هزینه بر است و هزینه این موارد نیز برای یک دانشجوی بین الملل مشابه سایر دانشجویان خواهد بود .
کرمی دهکردی افزود : نوع
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
صدای زنجان
1398/01/20
دیگر پذیرش این دانشجویان به گونه است که این دانشجو از طریق کنکور پذیرش نمی شود و به عنوان دانشجوی بین المللی بورسیه وزارت علوم می شود و وارد دانشگاه می شود که در این روش ، دانشجویان باید در خواست های خود را به وزارت علوم بدهند و شرایط لازم را داشته باشند که یک شرایطی رقابتی است و اگر در این مرحله پذیرش شدند وزارت علوم آن ها را به ما معرفی می کند که این دانشجویان هیچ شهریه ای را پرداخت نمی کنند و بورسیه وزارت علوم می شوند که این نوع پذیرش خود شامل دو نوع است که در یک نوع کمک هزینه ای از سوی وزات علوم به این دانشجویان پرداخت می شود و در نوع دیگر کمک هزینه پرداخت نمی کند و تنها خوابگاه و هزینه خورد و خوراک و بیمه آن ها را می پردازند .
وی خاطرنشان کرد : نوع سوم پذیرش دانشجویان بین الملل شامل دانشجویان بین الملل شهریه پرداز است که این افراد غیر بورسیه ای هستند و باید هزینه مشخص سالانه ای را پرداخت می کنند که در حال حاضر هر سه نوع این دانشجویان را در دانشگاه زنجان داریم که مشغول تحصیل هستند .
این مسئول در پاسخ به این سوال که «آیا تفاوت فرهنگی مشکلی برای این دانشجویان ایجاد کرده است و نمود تحصیل این دانشجویان در دانشگاه چگونه بوده است؟» اظهار کرد : خوشبختانه تاکنون مشکلی در این زمینه نداشته ایم ضمن اینکه سعی شده است با تدابیری که اندیشیده می شود ، مشکلات مربوط به این زمینه را پیشگیری کنیم که در این راستا با اساتید و مدیران گروه رشته ها صحبت کرده ایم که تعاملات کافی را با این دانشجویان داشته باشند .
از طرف دیگر یک اداره ای باعنوان پذیرش و پشتیبانی دانشجویان غیر ایرانی در زیر مجموعه دفتر همکاری های بین المللی دانشگاه وجود دارد که فعالیت این دانشجویان را در دانشگاه رصد می کند و با تعامل با این دانشجو در صورتی که مشکلی بروز پیدا کند قبل از اینکه این مشکل به معضلی تبدیل شود ورود پیدا می کنند و مشکل را برطرف می کنند .
وی افزود : برای این دانشجویان برنامه های فرهنگی در دانشگاه و خارج از دانشگاه برای این دانشجویان داریم تا بتوانند ضمن اینکه به تحصیل خود می پردازند ، از فعالیت های فرهنگی نیز بهره ببرند و تلاش می شود که هر دو ماه یکبار یک جلساتی با این دانشجویان داشته باشیم ضمن اینکه این دانشجویان نیز می توانند در سایر برنامه های فرهنگی دانشگاه حضور پیدا کنند و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد و خوشبختانه خود دانشجویان ایرانی هم با این دانشجویان تعامل خوبی دارند .
کرمی دهکردی گفت : در خوابگاه ها نیز سعی شده است دانشجویانی که سایر کشورها آمده اند به طوری اسکان بدهیم که در کنار هم باشند تا این تفاوت فرهنگی چندان ملموس نباشد و راحت تر در کنار هم زندگی کنند ضمن اینکه دانشجویانی که برای مدت طولانی در ایران اقامت داشته اند مشکلی در این زمینه ندارند و حتی خودشان راغب هستند که با سایر دانشجویان هم اتاق شوند .
وی با اشاره به اینکه یکی از شروط پذیرش این افراد در دانشگاه ها این است که پیش از پذیرش باید دوره های زبان فارسی را سپری کنند ، گفت : این دانشجویان باید حتما به زبان فارسی تسلط داشته باشند و آزمون زبان فارسی را گذرانده باشند .
هر چند که این دانشجویان را از طریق اساتید و دانشجویان دیگر مورد پشتیبانی قرار می دهیم که در زمینه زبان فارسی مشکلی نداشته باشند .
این مسئول با اشاره به اینکه امروزه یکی از سیاست های دانشگاه های مهم دنیا و همچنین وزارت علوم کشور این است که دانشگاه ها باید به سمت بین المللی شدن حرکت کنند چرا که یکی از رسالت های دانشگاه ها این موضوع است ، گفت : یکی از شاخص های بین المللی شدن دانشگاه ها این است که نسبت دانشجویان بین المللی به کل دانشجویان دانشگاه ها باید بالا باشد که دانشگاه زنجان در این زمینه چندان نسبت بالایی ندارد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
صدای زنجان
1398/01/20

مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه زنجان اظهار کرد : سیاست وزارت علوم این است که در کل کشور نسبت دانشجویان بین المللی اش را به کل دانشجویانش تا پایان برنامه ششم به حدود 10 درصد برساند که در برنامه راهبردی این دانشگاه نیز این موضوع لحاظ شده است و در تلاش بر این است که تا پایانه برنامه ششم حداقل 100 نفر دانشجوی بین الملل پذیرش شوند که در حال حاضر 21 نفر از این تعداد محقق شده است و برای سال های آینده تلاش خواهیم کرد که این میزان را افزایش بدهیم تا به آن هدف راهبردی خود برسیم .
وی با اشاره به اینکه وجود دانشجوی خارجی کمک به پویایی و تعاملات بیشتر دانشگاه ها خواهد شد ، افزود : این دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیلاتی خود به نوعی سفیر این کشور در کشور خود خواهند بود که وجود این دانشجویان غیر ایرانی هم در بحث های دیپلماسی علمی و هم به لحاظ نقشی که در رتبه بندی های دانشگاه ها دارد ، اهمیت پیدا می کند ضمن اینکه این مساله خود به جهت رسالتی که دانشگاه ها به عهده دارند ، اهمیت بسیار دارد .
کرمی دهکردی با اشاره به اینکه با توجه به اینکه پذیرش دانشجویان بین المللی برای اولین سال در دانشگاه زنجان اتفاق می افتد ، گفت : طبق برنامه و رویکردی که این دانشگاه اتخاذ کرده است انتظار داریم هر ساله 20 دانشجو به این تعداد دانشجو افزوده شود تا به آن هدف نهایی خود که پذیرش صد دانشجوی غیر ایرانی است برسیم .
وی با اشاره به اینکه پذیرش این دانشجویان کار آسانی نخواهد بود ، افزود : پذیرش این دانشجویان در دانشگاه ها کار سختی خواهد بود چرا که در دانشگاه های شهرستانی مشابه دانشگاه های تهران ، و دانشگاه هایی که از مزیت توریستی برخوردارند ، زمینه های کافی وجود ندارند .
ضمن اینکه باید بستر ها تا میزان بیشتری برای این امر فراهم شود و این امر فقط وظیفه دانشگاه نیست و استان نیز باید در این زمینه همکاری و همیاری داشته باشد و پتانسیل در این زمینه افزایش یابد و مردم شهر زنجان با وجود اینکه مردم به شدت مهمان نوازی هستند و می توان اذعان کرد که این روحیه را برای مهمان نوازی از این دانشجویان دارند ، باید مهیا برای مهمان نوازی این دانشجویان باشند چرا که با پذیرش این دانشجویان عملا جاذبه های توریستی هم افزایش می یابد چرا که هر کدام از این دانشجویان در آینده می توانند معرف این استان باشند .
وی افزود : نکته ای که وجود دارد این است که از بیرون از دانشگاه نیز باید به تحقق این امر کمک شود چرا که ما برای پذیرش این دانشجویان نیازمند خوابگاه های مجزا و سایر امکانات رفاهی و پشتیبانی هستیم و دانشگاه باید در این زمینه ظرفیت هایش را بالا ببرد و این نیازمند تعامل و همکاری مسئولین امر با این دانشگاه است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
روسای آموزش عالی
انجمن علمی
جمهوری اسلامی
1398/01/20
> کرمان خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی : معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ضمن بازدید از شرکت های دانش بنیان استان کرمان ، نمایشگاه دستاوردهای پارک علم و فنآوری استان کرمان را که با حضور 33 شرکت دانش بنیان برپا شده ، افتتاح کرد.
> کرمان خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی : معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ضمن بازدید از شرکت های دانش بنیان استان کرمان ، نمایشگاه دستاوردهای پارک علم و فنآوری استان کرمان را که با حضور 33 شرکت دانش بنیان برپا شده ، افتتاح کرد .
سورنا ستاری در سفر به کرمان از شرکت دانش بنیان ویژگان بسپار شرق ، شرکت دانش بنیان لاوان تابلو ، شرکت دانش بنیان کشت گستر بوتیا سبز کریمان ، محصولات فناورانه و دانش بنیان مرکز رشد فناوری های سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمان ، مجتمع پارک علمی و فناوری و پارک علم و فناوری استان کرمان بازدید کرد .
در حاشیه این بازدید علیرضا فارسی نژاد مدیر مرکز سلول درمانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار داشت : سابقه سلول های بنیادی در استان کرمان به پنج سال پیش بر می گردد .
وی با اشاره به اینکه دو نوع سلول بنیادی خون ساز و غیر خون ساز داریم ، افزود : منابع مختلفی برای جمع آوری آنها وجود دارد و جداسازی و تکثیر آنها در دانشگاه علوم پزشکی کرمان صورت می گیرد .
فارسی نژاد عنوان کرد : در سلول های بنیادین غیر خون ساز توانستیم پیوند غضروفی ، مری و ترمیم عصب سیاتیک را در مدل های حیوانی انجام دهیم .
و همچنین ترمیم ضایعات پوستی ، ارتوپدی ، ارولوژی ، چشم و ناباروری از جمله کارآزمایی های بالینی اجرا شده و یا درحال اجرا در دانشگاه علوم پزشکی کرمان است .
مدیر مرکز سلول درمانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تصریح کرد : یکی از کارهای صورت گرفته در دانشگاه علوم پزشکی کرمان بانک سلول های بنیادی است که در صورت امضای تفاهمنامه سلول های بنیادی دندان های شیری بعد از اصفهان دومین استان در این زمینه خواهیم بود .
فارسی نژاد با اشاره به اینکه بیش از 50 درصد از فعالیت های ما دانشجومحور است ، افزود : انجمن علمی سلول های بنیادی در دانشگاه علوم پزشکی کرمان درحال فعالیت است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
جوان
1398/01/20
> وزارت علوم در سال گذشته ارتقای خوابگاه های سطح 4 را در دستور کار قرار داد و امسال قرار است به طور کامل این سطح از خوابگاه ها ارتقا پیدا کنند .
> سرویس جامعه جوان آنلاین : اکنون فقط تعداد اندکی از خوابگاه های این سطح باقی مانده اند که دانشگاه های مربوطه باید از فرصت تعطیلات فروردین ماه برای اتمام بازسازی آن ها استفاده می کردند؛ چراکه صندوق رفاه دانشجویان در سال 98 ، هیچ اعتباری برای ارتقای خوابگاه های سطح چهار به دانشگاه ها ارائه نمی دهد .
خوابگاه های سطح یک به خوابگاه هایی گفته می شود که متشکل از هال ، آشپزخانه و سـرویس بهداشـتی (حمـام و دستشـویی) مستقل باشند .
خوابگاه های سطح 2 و 3 هم به صورت مجموعه ای از اتاق ها با آشپزخانه و سرویس های بهداشـتی مشترک است .
البته سطح 2 سالن مطالعه مجزا هم دارند و خوابگاه های سطح 4 هم فاقد تلویزیون و سالن های 9 نفره و امکانات مشترک است .
مجتبی صدیقی ، رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه ما حدود 200 خوابگاه در سطح چهار داشتیم که اکثر آن ها یعنی بیش از 150 خوابگاه را در طول سال جاری ارتقا داده ایم ، خبر داد که «تابستان 97 کار های مربوط به بازسازی خوابگاه های این سطح را شروع کردیم و براساس فرصتی که به دانشگاه ها داده ایم ، می توانم بگویم برای سال 98 ، هیچ خوابگاه سطح چهارمی در کشور نخواهیم داشت .
»معضل خوابگاه ها آنقدر مهم بود که گاهی صدای اعتراض دانشجویان را از شرایط بد زندگی در خوابگاه ها بلند می کرد و تجمعاتی نیز در دانشگاه های مختلف کشور از سوی دانشجویان در این زمینه برپا می شد .
مسئله ای که تنها مربوط به یکی دو سال اخیر هم نیست و شاید بتوان این طور عنوان کرد ، چندین سال است آموزش عالی کشور با مشکل کمبود فضای خوابگاهی در کشور روبه رو است .
دیگر اولویت وزارت علوم در سال 98 ارتقای سطح خوابگاه های سطح 3 است .
این وزارتخانه معتقد است با همین اعتبارات پیش بینی شده و کمک خود دانشگاه ها می توان امسال ، مشکل ارتقای خوابگاه های این سطح به سطوح یک و دو را برطرف کرد .
البته در صورتی که اعتبارات پیش بینی شده به طور کامل محقق شود در غیر این صورت خوابگاه های سطح یک و 2 بسیار هزینه بر خواهند بود .
به هرحال همین که دانشجویان از شر خوابگاه های سطح 4 هم خلاص شوند دستاورد بااهمیتی است .
خیرین در بحث بازسازی و تعمیر خوابگاه ها ورودی خوبی داشته اند؛ خیرین بسیاری به صورت مشارکت 50 درصدی یا به طور کامل در حوزه تعمیر و بازسازی خوابگاه ها ورود کرده اند .
وزارت علوم هم در کنار آن ها از چهار سال گذشته طرحی را در نظر گرفته که علاوه بر کمک 50 درصدی بودجه موردنیاز برای تعمیر و بازسازی خوابگاه ها ، بتوانند اگر خیری در این عرصه ورود پیدا کرد از اعتبارات دولتی تا 50 درصد به آن کمک کرد و اعتبارات این بخش برای سال جاری نیز مبلغ مناسبی بوده است .
اعتبارات بخش مشارکت با خیرین هم امسال 20 درصد رشد خواهد داشت و می توان امیدوار بود با استفاده از این طرح بتوانیم بیشتر مشکلات خوابگاه های کشور را رفع کرد تا دانشگاه ها بتوانند هزینه های خود را به جای صرف ارتقای سطح خوابگاه ها ، به نگهداری خوابگاه ها معطوف کنند .
البته نمی توان از معضل کمبود شدید خوابگاه های متأهلی که حتی صدای رؤسای دانشگاه ها را نیز بلند کرده ، به راحتی عبور کرد؛ مسئله ای که با توجه به هزینه بالای ساخت خوابگاه ها اعم از متأهلی و غیرمتأهلی ، به یکی از دغدغه های این روز های مسئولان مربوطه تبدیل شده و برای رفع آن نیازمند مشارکت خیرین ، دانشگاه ها و صندوق رفاه دانشجویان است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
جوان
1398/01/20

مسئله ای که رئیس سازمان امور دانشجویان درباره آن می گوید : «قطعاً امروز فضای خوابگاهی برای دانشجویان متأهل ما یکی از موضوعات اساسی در حوزه اسکان دانشجویان محسوب می شود ، اما ما شرایط را فراهم کرده ایم در صورت ورود دانشگاه ها با خیرین بتوانیم تا حدودی برای سال 98 این مشکل را برطرف کنیم . »
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
وطن امروز
1398/01/20
> مشاور سازمان سنجش مطرح کرد ثبت نام 5 هزار نفر در رشته های بدون کنکور مشاور عالی سازمان سنجش آخرین آمار ثبت نام کنندگان در رشته های بدون کنکور را اعلام کرد .
> مشاور سازمان سنجش مطرح کرد ثبت نام 5 هزار نفر در رشته های بدون کنکور مشاور عالی سازمان سنجش آخرین آمار ثبت نام کنندگان در رشته های بدون کنکور را اعلام کرد .
حسین توکلی ، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام این خبر به ایلنا گفت : ثبت نام و انتخاب رشته در آزمون سراسری مهرماه سال 1398 دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی موضوع قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مصوب 10 شهریور سال 92 مجلس شورای اسلامی و مصوبات پانزدهمین و شانزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو بر مبنای سوابق تحصیلی 8 و 12 دی ماه 1397 از 20 اسفند 97 آغاز شد .
توکلی با بیان اینکه دفترچه راهنمای ثبت نام از 17 بهمن 97 منتشر شده است ، گفت : تمام داوطلبان متقاضی ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهرماه سال 1398 موضوع قانون سنجش و پذیرش دانشجو می توانند در این مرحله ثبت نام کنند .
وی ادامه داد : ثبت نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) انجام می شود منحصرا به صورت اینترنتی از دوشنبه 20 اسفند 97 آغاز شده است و تا روز 6 شهریورماه 98 ادامه دارد .
توکلی خاطرنشان کرد : تا روز دوشنبه 19 فروردین 98 ، 5 هزار و 76 نفر در این رشته ها ثبت نام کرده اند .
دفترچه راهنمای ثبت نام و جدول کد رشته محل های مربوط به این پذیرش از 17 بهمن 97 روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قرار دارد .
وی افزود : تمام داوطلبان و متقاضیان می توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای مربوط ، در این بازه زمانی 6 ماهه (اسفند 97 تا شهریور 98) به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی www .
sanjesh .
org مراجعه و نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر 100 کدرشته) به روش اینترنتی اقدام کنند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
روزنامه آفرینش
1398/01/19
> بیش از 5 هزار نفر برای پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی مهرماه سال 1398 دانشگاه ها ثبت نام کرده اند .
> بیش از 5 هزار نفر برای پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی مهرماه سال 1398 دانشگاه ها ثبت نام کرده اند .
بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور ، ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهرماه سال 1398 دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی موضوع قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مصوب 10 شهریور سال 92 مجلس شورای اسلامی و مصوبات پانزدهمین و شانزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو 8 و 12 دی ماه 1397 از 20 اسفند 97 آغاز شده است .
دفترچه راهنمای ثبت نام از 17 بهمن 97 منتشر شده است و کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهرماه سال 1398 موضوع قانون سنجش و پذیرش دانشجو می توانند در این مرحله ثبت نام کنند .
ثبت نام و انتخاب رشته برای گزینش در رشته های تحصیلی که پذیرش در آن ها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت می پذیرد منحصراً به صورت اینترنتی تا روز 6 شهریورماه 98 ادامه دارد .
دفترچه راهنمای ثبت نام و جدول کد رشته محل های مربوط به این پذیرش از 17 بهمن 97 بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قرار دارد .
نکات مهم : کلیه داوطلبان و متقاضیان می توانند بر اساس ضوابط و شرایط مندرج دفترچه راهنمای مربوط در این بازه زمانی 6 ماهه (اسفند 97 تا شهریور 98 (به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی www .
sanjesh .
org مراجعه و نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم انتخاب رشته (حداکثر 100 کد رشته) به روش اینترنتی ، اقدام کنند .
با توجه به اینکه برخی از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی بعد از انتشار دفترچه راهنمای ثبت نام ظرفیت های جدید یا اصلاحاتی را به این سازمان اعلام کرده اند ، اطلاعیه اصلاحات 30 اردیبهشت 98 در سایت سازمان سنجش منتشر می شود و داوطلبان متقاضی می توانند در صورت تمایل کد رشته محل های انتخابی خود را ویرایش کنند .
فهرست کد رشته محل های مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی از 26 اسفند 97 از طریق سایت دانشگاه آزاد اطلاع رسانی شده است .
تذکرات لازم : 1 اخذ دیپلم نظام آموزشی جدید 6 3 3 حداکثر تا تاریخ 31 مرداد 98 ، دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا اخذ مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 98 و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (با تاریخ اخذ حداکثر تا 31 شهریور 98) برای کلیه داوطلبان الزامی است .
2 دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی هستند حق ثبت نام و شرکت در این مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته به عنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد .
3 نظر به اینکه گزینش دانشجو در این مرحله بر اساس سوابق تحصیل (معدل کتبی دیپلم) ، صورت خواهد گرفت؛ لذا کلیه متقاضیان (دیپلمه های نظام آموزشی 3 3 6 ، نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی ، نظام قدیم چهارساله دبیرستان و همچنین دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی هستند) باید معدل کل و یا معدل کتبی خود را به صورت صحیح در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج کنند .
داوطلبان توجه داشته باشند در صورت مغایرت معدل کل و یا معدل کتبی واقعی با معدل کل و یا معدل کتبی اعلام شده در تقاضانامه ثبت نامی ، از ثبت نام پذیرفته شدگان ممانعت به عمل آمده و قبولی آن ها لغو می شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
روزنامه آفرینش
1398/01/19

تبصره 1 : داوطلبان نظام آموزشی جدید 6 3 3 پس از ثبت نام در این مرحله از پذیرش لازم است ، پس از دریافت مدرک دیپلم حداکثر تا تاریخ 31 مرداد 98 با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به درج معدل کتبی دیپلم خود در تقاضانامه ثبت نامی اقدام کنند .
تبصره 2 : داوطلبان دیپلم فنی و حرفه ای و یا کاردانش نظام آموزشی جدید 6 3 3 و دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی هستند و فاقد معدل کتبی دیپلم هستند ، باید معدل کل دیپلم متوسطه خود را عیناً در بند 16 تقاضانامه اینترنتی ثبت نام درج کنند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
روسای آموزش عالی
پایان نامه ها
روزنامه آفرینش
1398/01/19
> امروز؛ آخرین مهلت طراحی پوستر هفته سراهای دانشجویی مهلت ارسال آثار به مسابقه دانشجویی «طراحی پوستر هفته سراهای دانشجویی سال 98» صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ، امروز20 فروردین به اتمام می رسد .
> امروز؛ آخرین مهلت طراحی پوستر هفته سراهای دانشجویی مهلت ارسال آثار به مسابقه دانشجویی «طراحی پوستر هفته سراهای دانشجویی سال 98» صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ، امروز20 فروردین به اتمام می رسد .
به گزارش صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در راستای بهره گیری از ظرفیت هنری دانشجویان و مشارکت هرچه بیشتر آن ها در حوزه امور دانشجویی «طراحی پوستر هفته سراهای دانشجویی سال 98» را با اعلام فراخوان عمومی و از طریق مسابقه به دانشجویان واگذار کرد .
دانشجویانی که علاقه مند به شرکت در این مسابقه هستند تا 20 فروردین 98 فرصت دارند آثار خود را به آدرس khabgah .
refah@gmail .
com ارسال کنند .
شرکت برای تمامی دانشجویان آزاد است ، هر دانشجو می تواند حداکثر 3 اثر به دبیرخانه ارسال کند .
آثار باید در ابعاد 70 در 50 و با کیفیت dpi 300 و در قالب jpg ارسال شود .
چنانچه طرح پیشنهادی از منابع یا تصاویر خاصی الهام و یا استخراج شده باشد در این خصوص توضیح کامل ارائه شود .
در تمام آثار باید متن «هفته سراهای دانشجویی گرامی باد هفتم الی سیزدهم اردیبهشت 98» قید شود .
سایر اطلاعات پوستر پس از تأیید نهایی آن اضافه خواهد شد .
صندوق رفاه دانشجویان از اثر منتخب در تابلوهای دانشگاه ها و سراهای دانشجویی سراسر کشور استفاده می کند و تقاضای حضور در مسابقه به منزله قبول شرایط فوق از سوی هنرمند خواهد بود .
به اثر منتخب مبلغ 20 میلیون ریال به عنوان جایزه تعلق خواهد گرفت و لوح افتخار توسط صندوق رفاه دانشجویان به هنرمند اهدا می شود .
به دو نفر بعدی ضمن اهدا لوح تقدیر جوایزی به رسم یادبود تقدیم می شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
جوان
1398/01/19
> زمان ثبت نام بن خرید کتاب اساتید حوزه و دانشگاه از روز سه شنبه (20 فروردین ماه) آغاز خواهد شد و تا پایان روز شنبه (24 فروردین ماه) ادامه خواهد داشت .
> سرویس فرهنگ و هنر جوان آ نلاین : معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سیاست های ترویج کتاب و کتابخوانی و حمایت از نشر کشور ، هر ساله در ایام برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارت ویژه خرید یارانه ای کتاب را در اختیار دانشجویان ، طلاب ، اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه ها قرار می دهد .
در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نیز این کارت با شرایط ذیل از فردا با آغاز ثبت نام در اختیار متقاضیان قرار می گیرد : بن کارت دانشجویی صرفاً ویژه دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و طلاب علوم دینی است .
زمان ثبت نام : از روز سه شنبه 20 فروردین تا پایان روز شنبه 24 فروردین 1398 از طریق سامانه ثبت نام بن کارت دانشجویی به آدرس bon .
tibf .
ir است .
ثبت نام در سامانه امسال به دو شکل انجام می شود .
1 ثبت نام به شکل nfc (کارت مجازی) برای اشخاصی که کارت ملی هوشمند ندارند ، داشتن تلفن همراه با سیستم اندروید و نصب نرم افزار همراه شهر (برای دریافت کلیک کنید) الزام ثبت نام در این بخش است .
2 ثبت نام به صورت بن کارت فیزیکی : دراین روش بن کارت از طریق بانک شهر و کیوسک های شهر نت به متقاضیان داده می شود .
نکات قابل توجه دانشجویان برای انتخاب بن از طریق فناوری NFC1 گوشی تلفن همراه میبایست مجهز به فناوری NFC باشد .
2 ورژن سیستم عامل تلفن همراه اندروید با ورژن 4 .
4 و یا بالاتر باشد .
3 نرم افزار همراه شهر بانک شهر برروی تلفن همراه نصب باشد .
4 قابلیت NFC تلفن همراه و همچنین نرم افزار همراه شهر میبایست فعال باشد .
5 .
صحت شماره تلفن همراه ثبت شده در سایت ثبت نام جهت ارسال رمز اعتبار الزامیست .
6 .
انجام تراکنش صرفا از طریق گوشی تلفن همراه انجام میپذیرد ، لذا به همراه داشتن آن در زمان مراجعه به محل نمایشگاه الزامیست .
7 .
به منظور انجام تراکنش از طریق فناوری NFC ، باید تلفن همراه خود را (که همراه شهر برروی آن نصب و همچنین کارت متقاضی اضافه شده است) برروی دستگاه های پوز مستقر در فروشگاه ها نزدیک نموده ، سپس منتظر درخواست رمز جهت تکمیل عملیات باشند .
نکات قابل توجه دانشجویان برای انتخاب بن به روش صدور کارت فیزیکی1 بن کارت های صادر شده پس از احراز هویت و تطبیق مدارک متقاضی و کسب اطمینان ازصحت آن ها با اطلاعات ثبت شده در زمان ثبت نام صرفا تحویل شخص متقاضی میگردد؛ لذا از مراجعه افراد غیر از متقاضی اصلی در زمان دریافت کارت جدا خودداری نمائید .
2 با همراه داشتن اصل مدارک هویتی ، دریافت کارت به دو روش ذیل انجام میپذیرد : 1) مراجعه به شعب و باجه های بانک شهر2) استفاده از کیوسک های مستقر درشعب شهرنت بانک شهر در سراسرکشورنکته مهم : متقاضیان صدور کارت ملی هوشمند و فناوری NFC ، نیزدر صورت نیاز به صدور فیزیک کارت ، میتوانند با مراجعه به شعب بانک شهر اقدام به دریافت کارت فیزیکی نمایند .
در اینصورت امکان بهر برداری از کارت ملی هوشمند و یا فناوری NFC برای این دسته از متقاضیان پس از صدور فیزیک کارت میسر نخواهد بود .
توجه : متقاضیان پس از ثبت نام و تأیید هویت و پرداخت سهم برای دریافت بن کارت می بایست شخصا و صرفاً به شعبه ای که در زمان ثبت نام انتخاب کرده اند و یا پیشخوان های شهرنت سراسر کشور مراجعه کنند .
توجه : هر فرد تنها می تواند یک بار تقاضای بن کارت داشته باشد .
توجه : بن کارت فقط به شخص متقاضی تحویل داده می شود و افرادی که روش کارت مجازی را انتخاب می کنند نیاز به مراجعه به شعب بانک را ندارند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
جوان
1398/01/19

مدارک لازم هنگام دریافت بن کارت ، ارائه کارت دانشجویی یا طلبگی معتبر ، کارت ملی یا شناسنامه جدید و شماره رهگیری ثبت نام در سامانه نیاز است .
مدارک دیگر مانند شناسنامه قدیمی یا گواهینامه مورد قبول نیست .
هر متقاضی مجاز به دریافت یک کارت الکترونیکی یارانه ای کتاب است .
مبلغ موجود دربن کارت های دانشجویی 1 ، 500 ، 000 ریال است که 600 ، 000 ریال آن به عنوان یارانه کتاب توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و 900 ، 000 ریال آن نیز توسط شخص دریافت کننده کارت به صورت پرداخت می شود .
مبلغ موجود برای بن کارت های اساتید ، اعضای هیات علمی و مدرسان حوزه : موجودی کارت ها 4 ، 000 ، 000 هزار ریال است که 2 ، 000 ، 000 هزار ریال آن به عنوان یارانه کتاب توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و 2 ، 000 ، 000 ریال آن نیز توسط شخص دریافت کننده کارت به صورت آنلاین پرداخت می شود .
تاریخ اعتبار کارت ها : فقط در مدت برگزاری نمایشگاه اعتبار داشته و از طریق دستگاه های کارت خوان داخل غرفه ناشران قابل استفاده است .
شماره موبایل معتبر : هر متقاضی هنگام ثبت نام ، صرفا مجاز به ثبت یک شماره موبایل معتبر در سامانه است ، بویژه اینکه مشخصات کارت خرید از طریق موبایل به وی پیامک خواهد شد .
مسئولیت اشتباه در درج شماره موبایل و خسارات ناشی از آن بر عهده شخص متقاضی است .
ایمیل معتبر : ایمیل مورد استفاده باید حتما (بسیار مهم) معتبر بوده و به صورت صحیح وارد سامانه شود ، چرا که قابل ویرایش و تغییرنیست و برای ورود به سامانه و فراموشی رمز ورود یا دیگر اطلاعات ، مورد نیاز است .
عواقب وارد کردن ایمیل اشتباه به عهده متقاضی است .
فراموشی رمز عبور : چنانچه رمز عبور خود را فراموش کرده اید ، از قسمت فراموشی رمز عبور آن را بازیابی کنید .
موقع چک کردن ایمیل چنانچه لینک مورد نظر را دریافت نکردید لطفا صندوق اسپم خود را چک کنید .
مشکل در ثبت نام : ثبت نام متقاضی در سامانه در صورتی امکان پذیر است که شماره ملی ، شماره دانشجویی یا طلبگی در سامانه ثبت نام وجود داشته باشد .
لیست تمام متقاضیان به همراه شماره ملی و دانشجویی از مرکز پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم اخذ و وارد سامانه شده است .
چنانچه مشخصات دانشجو یا طلاب و یا اساتید و اعضای هیات علمی در سامانه وجود نداشته باشد نمی تواند ثبت نام کند .
این دسته از متقاضیان می توانند به امور دانشجویی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه تا اسامی را به مرکز پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی ارسال نمایند تا از این طریق مشکل این دسته از متقاضیان برطرف شود .
زمان ثبت نام بن خرید کتاب اساتید حوزه و دانشگاه از روز سه شنبه (20 فروردین ماه) آغاز خواهد شد و تا پایان روز شنبه (24 فروردین ماه) ادامه خواهد داشت .
به اطلاع کلیه متقاضیان دریافت بن کارت خرید کتاب می رساند ، جهت تسریع درفرآیند دریافت بن ، لطفا به شعبه ای از بانک شهر که در زمان ثبت نام انتخاب شده مراجعه کنند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي موسسه يا سازمان وابسته
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
روسای موسسه یا سازمان وابسته
سازمان سنجش آموزش کشور
روزنامه آفرینش
1398/01/19
> اختصاص سهمیه و تسهیلات برای داوطلبان مناطق سیل زده کشور که در آزمون کارشناسی ارشد 98 و کنکور سراسری 98 شرکت کردند ، در نظر گرفته شد .
> اختصاص سهمیه و تسهیلات برای داوطلبان مناطق سیل زده کشور که در آزمون کارشناسی ارشد 98 و کنکور سراسری 98 شرکت کردند ، در نظر گرفته شد .
بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور ، با توجه به شرایطی که سیل برای برخی از مناطق کشور ایجاد کرده است برای داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 98 و کنکور سراسری 98 تسهیلاتی به صورت سهمیه در نظر گرفته شد .
نکات مهم : این سهمیه همان طور که برای داوطلبان مناطق سیل زده در آزمون کارشناسی ارشد سال 98 در نظر گرفته شده است برای کنکور سراسری سال 98 هم اعمال می شود .
این سهمیه به صورت مازاد بر ظرفیت است و به سهمیه آزاد خللی ایجاد نمی کند .
بر اساس آئین نامه اجرایی قانونی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اختصاص سهمیه به زلزله زدگان به تصویب رسیده است این سهمیه به استان و استان های مجاور همان منطقه اختصاص داده می شود .
مناطق سیل زده طبق قانون مصوب در شورای عالی انقلاب فرهنگی بر اساس اعلام وزارت کشور تعیین می شوند .
همچنین به رشته هایی سهمیه داده می شود که به پیشنهاد استانداری اعلام می شود .
وزارتخانه های علوم و بهداشت بر اساس آئین نامه اجرایی که در این زمینه وجود دارد ، عمل می کنند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي موسسه يا سازمان وابسته
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
روسای موسسه یا سازمان وابسته
سازمان سنجش آموزش کشور
شهروند
1398/01/19
> سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای با تعویق زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 98 مخالفت کرد.
> سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای با تعویق زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 98 مخالفت کرد .
در بخشی از اطلاعیه این سازمان آمده است : «ضمن ابراز همدردی با هموطنان عزیزی که در جریان سیل اخیر در بخش هایی از شهرها و استان های کشور دچار خسارت شده اند ، بدین وسیله به اطلاع داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398 می رساند ، نظر به اینکه فرآیند اجرایی آزمون مذکور طولانی بوده و می بایست به نحوی برنامه ریزی شود که نتایج نهایی در اوایل شهریورماه اعلام شود ، لذا آزمون مطابق برنامه زمان بندی اعلام شده قبلی در روزهای پنجشنبه 5/2/98 و جمعه 6/2/98 برگزار خواهد شد .
» در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده؛ وزارت علوم از زمان وقوع سیل ، پیگیر ارایه تسهیلات یا اختصاص سهمیه مشابه زلزله زدگان از مراجع ذیصلاح است اما هنوز جزییاتی درباره این تسهیلات ارایه نشده است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
کسب و کار
1398/01/20
> عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد با همکاری تیم دانش آموزی دبیرستان شاهد فردوسی مشهد و پژوهش سرای رازی آموزش و پرورش ناحیه دو مشهد ، موفق به کشف کاربرد جدیدی برای ترکیب پلی اکسومتالات ها بر پایه کگین شدند که یک دستاورد جدید در این زمینه محسوب می شود .
> به گزارش کسب و کار نیوز ، دکتر مسعود میرزایی شهرابی ، استاد گروه شیمی دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد در این خصوص اظهار کرد : این دانش آموزان این آزمایش را بارها و بارها با نرم افزارFLUCA شبیه سازی کرده اند ، آنها یک الکترون را با انرژی 2GeV به سمت ترکیب های K4SiMo12O40 و K3PMo12O40 و K4SiW12O40 پرتاب کرده اند و توانسته اند فوتون هایی با طیف های متفاوت مثل پرتوی گاما ، پرتویX ، فرابنفش و ریز قرمز به دست آورند که نکته قابل اهمیت این آزمایش ، این است که آنها پرتوی X با انرژی بی نظیری تولید کرده اند که قابلیت این را دارد که به جای ماده تنگستن در لامپ تولید پرتوی ایکس استفاده شود ، نکته دیگر آنکه پرتوی گامایی که به دست می آید انرژی بالایی داشته و از نوع گامای زوج تخریبی است .
وی تصریح کرد : به عبارت دیگر در زمان برخورد الکترون با ترکیب های کگین به جای تولید فوتون یک الکترون و پوزیترون تولید می شوند که در مرحله بعد الکترون با پوزیترون واکنش نشان می دهد و در اثر این واکنش فوتون تولید می شود .
دکتر میرزایی شهرابی افزود : قطعاً این گونه دستاوردها بدون تکیه بر آزمایش ها و پژوهش های اساتید و دانشمندان گذشته که در این زمینه فعالیت های علمی بسیاری داشته اند حاصل نمی شود و در همین راستا تلاش ها ، تجربیات و آزمایش های علمی ارزشمند دکتر اشتیاق حسینی استاد شیمی معدنی دانشگاه فردوسی مشهد حائز تقدیر است .
به گفته وی فعالیت های پژوهشی پژوهشگران جوان و باانگیزه می تواند افق های روشنی را برای آینده کشور به ما نشان دهد .
طبق اعلام روابط عمومی وزارت علوم ، پلی اکسومتالات ها ترکیب های فلز اکسیژن هستند که کاربردهای فراوانی در حوزه کاتالیست ها ، دارویی و ذخیره گاز دارند .
انتهای پیام.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
دنیای اقتصاد
1398/01/20
> شاتا : رئیس مرکز اصناف و بازرگانان از برنامه ریزی برای ایجاد 130هزار فرصت شغلی در بخش اصناف در سال جاری خبر داد و گفت : این برنامه با هدف اشتغال آسان و ارزان پیگیری می شود .
پیمان زندی افزود : این برنامه با هدف ایجاد اشتغال آسان و ارزان پیگیری می شود و بررسی ها نشان می دهد در سال 1397 نیز نزدیک به سیصد هزار فرصت شغلی در بخش اصناف ایجاد شده است .
> برنامه ریزی ایجاد 130هزار فرصت شغلی در اصناف شاتا : رئیس مرکز اصناف و بازرگانان از برنامه ریزی برای ایجاد 130هزار فرصت شغلی در بخش اصناف در سال جاری خبر داد و گفت : این برنامه با هدف اشتغال آسان و ارزان پیگیری می شود .
پیمان زندی افزود : این برنامه با هدف ایجاد اشتغال آسان و ارزان پیگیری می شود و بررسی ها نشان می دهد در سال 1397 نیز نزدیک به سیصد هزار فرصت شغلی در بخش اصناف ایجاد شده است .
وی این حوزه از اقتصاد را بخشی مهم و تاثیرگذار خواند و گفت : باید توجه داشت که بافت مدیریتی در برخی تشکل های صنفی سنتی است و تلاش می شود با سیاست گذاری لازم در مدیریت این تشکل ها ، آنها را به سوی برنامه محور بودن سوق داد .
زندی با تاکید بر اینکه در سال 1398 ، ساماندهی خدمات پس از فروش در حوزه تولید و خدمات فنی در دستور کار قرار دارد ، ادامه داد : با توجه به گسترش علم و تکنولوژی تولید و خدمات فنی ، این بخش مهم اقتصادی کشور نیازمند آموزش و آشنایی با تکنولوژی روز دنیا را دارند بنابراین تلاش شده با همکاری اتاق اصناف و انعقاد تفاهم نامه های مرتبط با موضوع ، با آموزش و پرورش ، دانشگاه فنی و حرفه ای وزارت علوم و دانشگاه های علمی و کاربردی این نقیصه برطرف شود .
وی تاکید کرد : با هدف گسترش صادرات ، ایجاد شرکت های مدیریت صادرات به منظور بازاریابی و تولیدات و خدمات فنی مورد توجه است؛ چرا که بررسی ها نشان می دهد صنوف تولیدی توان مالی و اطلاعاتی معرفی محصولات ، بازاریابی و صادرات را ندارند .
از این رو با تدارک برنامه های مذکور این مشکل حل شده و ساختار بازاریابی محصولات ایرانی در جهان تغییر خواهد کرد تا شرکت های خرد نیز توان راهیابی به بازارهای جهانی را داشته باشند .
کلمات کلیدی : اشتغال اقتصاد ایجاد اشتغال خدمات پس از فروش وزارت علوم.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
کسب و کار
1398/01/19
> رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت : باید ستادها و قرارگاه های امدادی در دانشگاه های سراسر کشور تشکیل شود .
این ستادها جمعیت داوطلبان را شناسایی و مسجد دانشگاه را برای جمع آوری کمک فعال کرده ، با اساتید و کارمندان دانشگاه ارتباط بگیرند و پتانسیل آنها را فعال کنند .
> به گزارش کسب و کار نیوز ، حجت الاسلام والمسلمین رستمی در دیدار با نمایندگان اتحادیه های دانشجویی گفت : جبهه انقلاب اکنون مواجه با یک امتحان سخت است .
این امتحان ایجاب می کند که هم در میدان باشیم و هم هم افزا باشیم و البته بتوانیم خدمات ارائه شده را به سمع و نظر مردم برسانیم .
قصد تحسین نداریم ، اما کارهای خوبی در ابعاد بزرگ انجام شده است .
وی افزود : ما مدعی هستیم جریان انقلابی ، جریان توانمندی برای مواجهه با مشکلات است .
از روزهای اول حادثه ، بچه های انقلابی در بخش های مختلف به صورت خودجوش یا با همکاری سپاه در درجه اول و کمیته امداد و هلال احمر در درجه دوم وارد میدان شدند .
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت : صحبت این است که امروز چه رسالتی بر دوش جریان دانشگاهی است .
باید بررسی کرد که چه کارهایی در حال انجام است ، چه فعالیت هایی باید انجام شود و چه کارهایی از عهده دانشگاهیان درخصوص سیل برمی آید .
رستمی تصریح کرد : دو مساله ایجاب می کند که توسط دانشجویان برنامه ریزی برای آن صورت گیرد .
یک موج نیاز به خدمت و کمک به مردم سیل زده در کشور باید راه بیفتد .
حجم وسیع نیازهای مردم ، کمک گسترده مردم همه استان های کشور را می طلبد .
دانشگاه می تواند نقش مؤثری در جریان سازی عمومی این موضوع داشته باشد .
وی ادامه داد : مساله دوم نیاز به کار مداوم است .
اکنون جریان دانشجویی آمادگی لازم برای فعالیت های جهادی در محل های موردنیاز را دارد ، اما نیازمند کار و تلاش مداوم هستیم .
اگر بتوانیم تقسیم کاری در فضای دانشگاهی داشته باشیم و میل و شوق دانشجویان به خدمت را مدیریت کنیم ، می توانیم در یک ماه آینده به صورت دائمی اعزام گروه های مختلف جهادی را به منطقه داشته باشیم .
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اضافه کرد : اخیراً با دکتر غلامی صحبت کردم و ایشان هم آمادگی مجموعه وزارت علوم را اعلام کرد .
قرار شد درصورت لزوم دانشجویان یک هفته بدون احتساب غیبت در کلاس های درسی بتوانند مأموریت جهادی خود را انجام دهند و دانشگاه ها مانع حضور جهادگران نشوند .
حتی دانشگاه ها در ایاب و ذهاب دانشجویان کمک لازم را داشته باشند .
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد : این انتظار وجود دارد تا با استفاده از گزارش نهادهای حاضر در صحنه ، فعالیت ها و نیازها احصا شود تا دانشجویان در موقعیت های موردنیاز وارد عمل شوند .
همچنین انعکاس رسانه ای متنوعی از خدمات دانشجویان در مناطق سیل زده نیز باید صورت پذیرد تا عموم مردم در جریان قرار گیرند و نظام پیشنهادی فعالیت ها را براساس نیازهای میدانی با مشارکت دفاتر نهاد و دانشجویان ارائه دهیم .
رستمی با اشاره به ظرفیت موکب های دانشجویی اضافه کرد : موکب های اربعین بسیاری از دانشگاه های کشور که در مناطق مرزی یا در مسیر پیاده روی مردم تهران فعالیت داشتند ، باتوجه به داشتن تجهیزات لازم و نیروی انسانی اکنون آماده کمک رسانی هستند که باید ساماندهی شوند .
وی خاطرنشان کرد : باید قالب های مختلفی را که می توان به وسیله آن مشارکت دانشگاهیان را افزایش داد ، به خدمت گرفت .
به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ، رستمی ادامه داد : باید ستادها و قرارگاه های امدادی در دانشگاه های سراسر کشور تشکیل شود .
این ستادها جمعیت داوطلبان را شناسایی و مسجد دانشگاه را برای جمع آوری کمک فعال کرده ، با اساتید و کارمندان دانشگاه ارتباط بگیرند و پتانسیل آنها را فعال کنند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
کسب و کار
1398/01/19

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها افزود : جریان دیگری نیز باید در سطح کشور تشکیل شود تا این ستادها را به یکدیگر متصل ، جریان عمومی را در سطح کشور ایجاد و گزارش های این اقدامات را ارائه کند .
باید احساس شود که جریان اصلی دغدغه مند جریان انقلابی است .
انتهای پیام.
1
فهرست