وزارت علوم - مطبوعات 21 خرداد 98
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت 10:7
1
فهرست اخبار
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
9842624 روزنامه ايران
اخبار مديران وزارت علوم تحقيقات و فناوري
روساي دانشگاه ها
9839513 شهروند
روساي واحدهاي دانشگاهي
9842807 روزنامه فرهیختگان
روساي آموزش عالي
9842170 روزنامه آفرينش
روساي موسسه يا سازمان وابسته
اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
9843243 آرمان امروز
9842640 تعادل
9842167 روزنامه آفرينش
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم+غلامی
خراسان
1398/03/21
> ایسنا سخنگوی دولت اخبار منتشر شده مبنی بر استعفای وزرای علوم و صمت را تکذیب کرد.
> ایسنا سخنگوی دولت اخبار منتشر شده مبنی بر استعفای وزرای علوم و صمت را تکذیب کرد .
در یکی دو روز اخیر اخباری مبنی بر استعفای رضا رحمانی وزیر صنعت و منصور غلامی وزیر علوم در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود که در این باره علی ربیعی سخنگوی دولت گفت : هرگونه تغییر در دولت را تکذیب می کنم .
وی افزود : قرار نیست تغییراتی در دولت اتفاق بیفتد و باید بگویم آقایان رحمانی و غلامی از این شایعات ناراحت هستند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
وزیر علوم+غلامی
اعتماد
1398/03/21
> گروه اجتماعی| قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی تابستان سال 96 تصویب و به دولت ابلاغ شد؛ قانونی که براساس ماده واحده آن ، تهیه ، عرضه یا واگذاری آثاری از قبیل رساله ، پایان نامه ، مقاله ، طرح پژوهشی ، کتاب ، گزارش یا سایر آثار مکتوب یا ضبط شده پژوهشی ، علمی یا هنری اعم از الکترونیکی یا غیرالکترونیکی توسط هر شخص حقیقی یا حقوقی به قصد انتفاع و به عنوان حرفه یا شغل با هدف ارایه کل اثر یا بخشی از آن توسط دیگری به عنوان اثر خود جرم تلقی شد .
وزارت علوم در روزهای گذشته سرانجام از اقدامات عملی تر برای مبارزه با تهیه کنندگان ، سفارش دهندگان و کسب وکارهای مبتنی بر تقلب علمی خبر داد .
«25 موسسه متخلف در زمینه خرید و فروش پایان نامه به دستور بازپرس شناسایی و در یک عملیات غافلگیرکننده ، هر 25 موسسه به صورت همزمان پلمپ شدند .
خوشبختانه بنابر دستور مقامات قضایی توانستیم تمام اسناد و مدارک موسسات متخلف و توقیف شده را تحویل بگیریم .
تاکنون اطلاعات بیش از یک هزار قرارداد فی مابین عرضه کننده و مصرف کننده را استخراج کرده ایم و پیش بینی می کنیم تا اتمام کار بتوانیم اطلاعات 20 هزار قرارداد را استخراج کنیم .
» این خبری است که حسین سیمایی صراف ، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم با حضور در شبکه خبر اعلام کرد .
تخمین او دست یافتن به اطلاعات 20 هزار قرارداد غیرقانونی است که به گفته خودش : «یعنی حداقل 40 هزار نفر در این پروسه فساد نقش دارند ، چراکه در هر قرارداد.
> یک نفر پایان نامه را تهیه می کند ، یک نفر پایان نامه را ارایه و دفاع می کند و یک موسسه و تعدادی کارمند که سرویس ارایه می کنند .
» معاون وزیر علوم نرخ متغیر «3 تا 15 میلیون تومان» را در این قراردادها اعلام کرد و گفت : «بسیار جالب و باعث تاسف آن است که در برخی موارد صفر تا صد پایان نامه کپی برداری شده است ، حتی برخی موسسات متعهد شده اند که پاورپوینت ارایه پایان نامه را تهیه و دراختیار دانشجو قرار دهند و اشکالات جلسه دفاع را نیز برطرف کنند .
; به عبارتی احتمالا یکی از اشخاص آن موسسه در جلسه دفاع حضور پیدا می کرده و پس از شنیدن اشکالات به جای دانشجو نسبت به رفع نواقص و تکمیل مجدد پروژه اقدام می کرده است .
» سیمایی صراف در گفت وگویی دیگر در مورد عواقب استفاده از خدمات غیرقانونی تهیه آثار علمی تقلبی به ایلنا گفت : «اگر شرایط تقلب در هر پایان نامه ای دیده شود ، حتما آن مدرک ابطال خواهد شد؛ به تعبیر دیگر اگر مشخص شود که کار به صورت سفارشی بوده و شخص دیگری پایان نامه را تهیه کرده ، حتما مدرک دانشجو ابطال می شود .
در حال حاضر ما کارمان را آغاز کرده ایم و بررسی ها در این زمینه در حال انجام است ، البته هنوز مدرکی ابطال نشده است .
» در قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی برخوردهایی ازجمله «اعمال مجازات انتظامی اخراج دانشجو یا ابطال پایان نامه و رساله یا مدرک تحصیلی در صورت احراز تخلف تقلب علمی باتوجه به میزان تخلف و اعمال مجازات انتظامی تنزل رتبه یا پایه عضو هیات علمی ، اخراج لغو قرارداد در صورت احراز تخلف تقلب در آثار علمی باتوجه به میزان تخلف» پیش بینی شده است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
وزیر علوم+غلامی
روزنامه ایران
1398/03/21
> تکذیب تغییرات در دولتسخنگوی دولت هرگونه تغییر در ترکیب دولت اعم از استعفای دو وزیر را رد کرد .
> تکذیب تغییرات در دولتسخنگوی دولت هرگونه تغییر در ترکیب دولت اعم از استعفای دو وزیر را رد کرد .
به گزارش ایرنا ، علی ربیعی در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه هرگونه تغییر در دولت را تکذیب می کنم ، افزود : روز گذشته با وزیر صنعت و وزیر علوم دیدار داشتم و هر دو نفر آنها از انتشار این گونه اخبار در رسانه ها و فضای مجازی ابراز گله و ناراحتی کردند .
دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری تأکید کرد : قرار نیست تغییراتی در دولت اتفاق بیفتد .
وی همچنین نخستین نشست خبری سخنگوی جدید دولت را روز چهارشنبه 22 خرداد 98 اعلام کرد .
موسوی : ایران درخواستی از روسیه برای خرید سامانه اس400 نداشته استسید عباس موسوی ، سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست مطبوعاتی روز گذشته اش درباره برخی از اخبار مبنی درخواست ایران برای خرید اس400 از روسیه گفت : «درخواستی از روسیه برای خرید سامانه اس400 نداشته ایم و فعلاً احساس نیازی به این سامانه نداریم و دانشمندان ما سامانه هایی را طراحی کرده اند که کمتر از آنها نیست .
» موسوی همچنین درباره اظهارات وزیر خارجه قطر مبنی بر اینکه کشورش در حال انجام گفت وگوهایی جداگانه با ایران و امریکا برای کاستن از تنش هاست ، گفت : «وزیر خارجه قطر چندی پیش به ایران سفر و گفت وگوهایی را داشت .
آنها به عنوان کشورهای منطقه نگرانی هایی را دارند و با همه طرف ها در میان می گذارند .
اینکه از طرف ما و کسی مأموریت داشته باشند ، تأیید نمی کنم .
ما شنونده نظرات همه کشورهای منطقه و دوستان و کسانی که ابراز نگرانی می کنند ، هستیم ، ولی معتقدیم برای کاهش تنش ها به ریشه های اصلی بپردازند و نشان دهند کانون تنش ها و بحران ها در منطقه ما کیست و کجاست .
»دستور پیگیری میهمانی های سفارتخانه هارئیس مجلس از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خواست موضوع برگزاری میهمانی ها در برخی سفارتخانه ها را پیگیری کند .
به گزارش ایسنا ، علیرضا سلیمی در تذکری در جلسه علنی صبح دیروز گفت : متأسفانه در کشور ما برخی از سفارتخانه های خارجی میهمانی های مختلط برگزار کردند و در ماه مبارک رمضان مشروب سرو کردند .
همچنین برخی از هنرمندنماها در این مراسم شرکت می کنند که جای تعجب دارد .
وی افزود : انگلیسی ها در شرایط کنونی از هر ابزاری برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کنند .
لذا یک روز مراسم افطاری برگزار کرده و یک روز میهمانی مختلط می گیرند .
ما از وزارتخانه های خارجی و ارشاد می خواهیم جلو این هنجارشکنی ها را بگیرند .
رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر از کمیسیون امنیت ملی خواست تا موضوع را پیگیری کند .
آمانو خواستار کاهش تنش ها بر سر برجام شدمدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با ابراز نگرانی درباره مسائل ایجاد شده پیرامون توافق هسته ای خواستار یافتن راه حلی برای کاهش این تنش ها از طریق گفت وگو و مذاکره شد .
به گزارش ایسنا ، یوکیا آمانو در سخنرانی آغازین خود در نشست شورای حکام در وین ، پایتخت اتریش با اشاره به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت : گزارش من درخصوص راستی آزمایی و نظارت بر جمهوری اسلامی ایران ذیل قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل فعالیت های مرتبط با آژانس را در ماه های اخیر در این کشور شامل می شود .
آمانو افزود : من نسبت به افزایش تنش ها پیرامون موضوع هسته ای ایران نگران هستم .
من به طور جدی تأکید کرده ام که اجرای تعهدات مرتبط هسته ای ایران یک دستاورد مهم برای راستی آزمایی هسته ای است .
بنابراین ، امیدوارم که راه هایی برای کاهش تنش های کنونی از طریق گفت وگو به دست آید .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
وزیر علوم+غلامی
روزنامه ایران
1398/03/21

ضروری است که ایران به طور کامل تعهدات مرتبط هسته ای اش ذیل برجام را اجرا کند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
وزیر علوم+غلامی
آرمان امروز
1398/03/20
> معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم با اشاره به ابطال مدارک دانشجویانی که پایان نامه خود را به صورت غیرقانونی تهیه کرده اند ، گفت : اگر مشخص شود که کار به صورت سفارشی بوده و شخص دیگری پایان نامه را تهیه کرده حتما مدرک دانشجوی ابطال می شود .
> آرمان به گزارش آرمان به نقل از ایلنا ، حسین سیمایی صراف (معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم) با اشاره به اجرای آئین نامه «قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی و ابطال مدارک دانشجویانی که پایان نامه های خود را به صورت غیرقانونی تهیه کرده اند ، گفت : اگر شرایط تقلب در هر پایان نامه ای دیده شود ، حتما آن مدرک ابطال خواهد شد؛ به تعبیر دیگر اگر مشخص شود که کار به صورت سفارشی بوده و شخص دیگری پایان نامه را تهیه کرده ، حتما مدرک دانشجو ابطال می شود .
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم ادامه داد : در حال حاضر ما کارمان را آغاز کرده ایم و بررسی ها در این زمینه در حال انجام است ، البته هنوز مدرکی ابطال نشده است .
وی در پاسخ به این سوال که چرا پایان نامه نویسی تبدیل به یک شغل شده است؟ گفت : علت بروز این پدیده یک بحث گسترده در جامعه شناسی و ساختار آموزش عالی دارد .
علت های این رویداد خیلی مختلف هستند ، وقتی دانشگاه های ما بدون ایجاد یک زیرساخت مناسب اقدام به جذب دانشجو می کنند ، وقتی که دانشگاه ها برای تحصیلات تکمیلی؛ ارشد و دکتری اصرار دارند ، دانشجو بپذیرند آن هم در شرایطی که استاد راهنما به اندازه کافی برای تهیه پایان نامه ها و کمک به دانشجویان وقت ندارند ، نتایج همین شرایطی می شود که در حال حاضر شاهد آن هستیم .
سیمایی صراف تصریح کرد : بعضا برخی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای پایان نامه های خود استاد راهنما ندارند ، یا اگر استادی داشته باشند آن شخص باید به بیش از 15 پایان نامه دیگر رسیدگی کند .
طبیعتا این استاد نمی تواند شرایط را کنترل کند ، از طرفی نیز ممکن است آن دانشجو اقتضا و استعداد آمدن به تحصیلات تکمیلی را نداشته است .
بطور کلی در دنیا یک قشر خاصی داوطلب رفتن به دانشگاه هستند ، اما در کشور ما این اقدام تبدیل به یک پل و یا یک مد شده و همه می خواهند به هر شکلی مدرک داشته باشند .
وی افزود : باید قوانین ، مقررات و رویه هایی که زمینه ساز تقلب هستند ، اصلاح شوند و بهتر است بگذاریم وزارت علوم برای خودش تصمیم بگیرد ، زیرا وزارت علوم اساسا با افزایش و توسعه کمی آن هم به این شکل مخالف است .
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم در پاسخ به این سوال که تهیه غیرقانونی پایان نامه ها چه آسیبی به بعد آموزشی کشور وارد خواهد کرد ، گفت : یک آسیب مهم این است ، روند کنونی موجب شده ارزش مدارک تحصیلی کاهش بیابد ، به تعبیر دیگر در حال حاضر داشتن مدرک لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا نشانه یک رشد علمی و برخورداری از یک مهارت نیست .
بلکه فقط نشانه این است که شخص مدرک دارد ، اما آیا با داشتن این مدرک می توانند مهارت نیز داشته باشد؟ این مسئله همچنین موجب می شود ، مردم به دانشگاه ها و مدرک دانشگاهی بی اعتماد شوند .
سیمایی صراف با اشاره به ارائه چهره نامطلوبی از پایان نامه ها و مدارک ایران در سطح جهانی گفت : کپی برداری برای ارائه پایان نامه ها و تهیه پایان نامه ها به روش غیرعلمی نمود خوبی از نظر بین المللی نخواهد داشت .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
وزیر علوم+غلامی
آرمان امروز
1398/03/20

تاسف برانگیز است که ما در خیابان انقلاب شاهد فروش مدرک هستیم .
وی درباره برخورد با متخلفان گفت : 25 موسسه غیرقانونی پلمپ شدند که قرار وثیقه برای تعدادی از صاحبان این موسسات که اقدام به تهیه پایان نامه کرده اند ، صادر شده است .
با بررسی روند پرونده آنها قطعا مجازات خواهند شد .
علاوه بر این اخیرا در مشهد نیز یک موسسه داشته ایم که چند هزار مدرک جعلی تولید کرده و به دست اشخاص رسانده که با او نیز برخورد شده است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار مديران وزارت علوم تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
اخبار مدیران وزارت علوم تحقیقات و فناوری
وزیر علوم+غلامی
روزنامه آفرینش
1398/03/20
> رئیس مرکز جذب وزارت علوم از دستور وزیر علوم برای متناسب سازی جذب خانم ها و آقایان در هیئت علمی دانشگاه ها خبر داد و گفت : تا سال 97 حدود 12 هزار عضو هیئت علمی خانم در دانشگاه ها جذب شده است .
> رئیس مرکز جذب وزارت علوم از دستور وزیر علوم برای متناسب سازی جذب خانم ها و آقایان در هیئت علمی دانشگاه ها خبر داد و گفت : تا سال 97 حدود 12 هزار عضو هیئت علمی خانم در دانشگاه ها جذب شده است .
محمدرضا رضوان طلب در گفتگو با مهر درباره آمار حضور زنان در هیئت علمی دانشگاه ها و موانع برای جذب اعضای هیئت علمی خانم گفت : بر حسب آمار موجود در مرکز جذب اعضای هیئت علمی ، تعداد اعضای هیئت علمی خانم تا قبل از سال 88 در دانشگاه های کشور حدود دوهزار و دویست نفر بوده است .
وی ادامه داد : این در حالی است که تا سال 92 تعداد اعضای هیئت علمی خانم ، به 5 هزار و700 نفر رسیده و از سال 92 تا بهمن سال 97 بالغ بر 12 هزار نفر از اعضای هیئت علمی خانم جذب دانشگاه ها شده اند .
رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم افزود : تمام تلاش دست اندرکاران مرکز جذب این است که این نسبت به نحو چشمگیری افزایش یابد ، لیکن باید این نکته را در نظر گرفت که تعداد متقاضیان خانم برای عضویت هیئت علمی معمولاً در هر فراخوان به نسبت 15 الی 16 درصد کمتر از آقایان است و این نسبت در تأیید نهایی و جذب آنان به صورت مستقیم تأثیرگذار است .
وی ادامه داد : بنابراین احتمال جذب آقایان 15 درصد از احتمال جذب خانم ها بیشتر است .
به طور مثال از شهریور 94 الی بهمن 96 میانگین ثبت نام عضویت هیئت علمی خانم ها 42 درصد و آقایان 58 درصد بوده است ، درنتیجه در جذب نهایی نیز این اختلاف 15 درصدی مشهود است .
رضوان طلب افزود : با توجه به دستور وزیر علوم در خصوص متناسب سازی نسبت جذب خواهران و برادران در هیئت علمی ، معمولاً جذب خواهران در بررسی و تأیید نهایی در هیئت مرکزی با تسامح بیشتری در مقایسه با برادران انجام می گیرد .
وی ادامه داد : ترویج این رویکرد جز توصیه های همیشگی در مکاتبات با مرکز جذب اعضای هیئت علمی به هیئت های اجرایی ذیربط بوده است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
روسای دانشگاه ها
ابراهیم خدایی+رئیس سازمان سنجش آموزش کشور
شهروند
1398/03/20
> اروپایی ها در موقعیتی نیستند که از ایران انتقاد کنند محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات و انتقادات اخیر مقامات اروپایی از ایران گفت : «اروپایی ها در موقعیتی نیستند که از ایران انتقاد کنند ، حتی در حوزه هایی که ارتباطی به برجام ندارد.
> اروپایی ها در موقعیتی نیستند که از ایران انتقاد کنند محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات و انتقادات اخیر مقامات اروپایی از ایران گفت : «اروپایی ها در موقعیتی نیستند که از ایران انتقاد کنند ، حتی در حوزه هایی که ارتباطی به برجام ندارد .
» او در ادامه افزود : «جنگ اقتصادی معنایش کاملا مشخص است .
در جنگ نظامی شما می توانید فقط با نظامیان طرف باشید ، اما در جنگ اقتصادی جنگ شما علیه مردم عادی است و آقای ترامپ این را اعلام کرده است که با مردم ایران سرِ جنگ دارد و بالاخره ما باید راهی پیدا کنیم تا این واقعیت به دنیا منتقل شود که به نظر بنده سفر آقای هایکو ماس ، وزیر خارجه آلمان و سفر آقای شینزو آبه در دو روز آینده و همچنین بعد از آن سفر آقای دکتر روحانی به بیشکک و دوشنبه که فرصت دیدار با رهبران کشورهای مهم را پیدا خواهد کرد ، می تواند این امر را منتقل کند» .
50 درصد درآمد خانوار صرف مسکن می شود عبدالرضا رحمانی فضلی ، وزیر کشور در جریان ارایه گزارش عملکرد این وزارتخانه در حوزه مسکن گفت : «حوزه مسکن به عنوان پیش برنده امر اقتصاد و تولید است و ضمن این که نسبت به یکی از اولویت های جامعه رفع نیاز می کند ، می تواند محرک سایر حوزه های اقتصادی نیز باشد .
متاسفانه درحال حاضر در حوزه مسکن با عدم تعادل روبه رو هستیم که موجب رکود مسکن شده است .
افزایش قیمت مصالح ، افزایش قیمت ارز ، کاهش ارزش ریال و عدم رقابت و فعالیت در حوزه مسکن با سایر حوزه ها در زمینه سوددهی باعث رکود مسکن شده است که مشکلات آن مستقیما روی دوش مردمی است که فاقد مسکن هستند و 50 درصد درآمد خانوار صرف مسکن می شود که میزان بالایی است .
» تلاش برای افزایش حقوق سربازان سردار موسی کمالی ، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره افزایش حقوق سربازان گفت : «برابر قانون ، حقوق سربازان باید بین 60 تا 90 درصد حداقل حقوق کارکنان پایور باشد که این مبلغ بر حسب درجه برای سرباز صفر حدود 60 درصد و برای سرباز با درجه ستوان یکم پزشک 90 درصد است ، اما با توجه به این که در قانون بودجه چنین مبلغی برای پرداخت به سربازان پیش بینی نشده است ، لذا در حال حاضر نیز این مبلغ به عنوان حقوق به سربازان پرداخت نمی شود و البته درحال پیگیری هستیم تا حقوق سربازان افزایش یابد .
» اختصاص سهمیه به داوطلبان کنکور مناطق سیل زده ابراهیم خدایی ، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در مورد تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری سال 98 گفت : «اعمال یک یا دو هفته تأخیر کنکور سراسری ، کمکی به داوطلبان سیل زده نخواهد کرد .
» او با اشاره به جزییات سهمیه اختصاص یافته به داوطلبان مناطق سیل زده گفت : «شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب کرد برای آسیب دیدگان سیل زده که خسارت مستقیم جانی یا مالی دیده اند تا 5 درصد ظرفیت استان های سیل زده به داوطلبان همان استان ها به صورت مازاد اختصاص یابد . »
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
روسای دانشگاه ها
پیام نور
باختر
1398/03/21
> مدیرتحصیلات تکمیلی دانشگاه رازی از رقابت 18 هزار و 704 داوطلب آزمون کارشناسی ارشد 98 در استان کرمانشاه خبر داد.
> مدیرتحصیلات تکمیلی دانشگاه رازی از رقابت 18 هزار و 704 داوطلب آزمون کارشناسی ارشد 98 در استان کرمانشاه خبر داد .
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا ، غلامرضا سالمیان بابیان اینکه آزمون کارشناسی ارشد سال 98 همزمان با سراسر کشور در دو نوبت صبح و عصر روز پنج شنبه 23 خرداد و نوبت صبح روز جمعه 24 خرداد در کرمانشاه برگزار خواهد شد ، اظهارکرد : در آزمون امسال جمعا 18 هزار و 704 داوطلب شامل 9435 داوطلب مرد و 8969 داوطلب زن ، در سه حوزه امتحانی دانشگاه رازی ، دانشگاه آزد اسلامی و دانشگاه پیام نور اسلام آبادغرب برگزار می شود .
وی ادامه داد : از مجموع داوطلبین استان ، آزمون 10 هزار و 565 داوطلب – 5760 زن و 4805 مرد – در حوزه های امتحانی دانشگاه رازی برگزار می شود .
مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه رازی کرمانشاه تصریح کرد : دانشکده های نفت و پتروشیمی ، فنی مهندسی ، برق و کامپیوتر ، ادبیات و علوم انسانی ، تربیت بدنی ، علوم اجتماعی و دامپزشکی و همچنین مجتمع کلاسی ، دبیرستان پسرانه و دبیرستان دخترانه وابسته به دانشگاه واقع در باغ ابریشم ، پردیس دانشگاه رازی و پردیس کشاورزی واقع در بزرگراه امام خمینی(ره) حوزه های امتحانی در نظر گرفته شده در دانشگاه رازی برای آزمون کارشناسی ارشد 98 هستند .
وی در ادامه اعلام کرد : همچنین پنج هزار و 525 داوطلب در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه و دو هزار و 614 داوطلب هم در دانشگاه پیام نور اسلام آباد غرب آزمون خواهند داد .
سالمیان همچنین از آغاز فرآیند صدور کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد 98 از امروز (دوشنبه ، 20 خرداد) خبر داد و گفت : داوطلبان می توانند برای مشاهد و پرینت کارت ورود به جلسه خود به سایت سازمان سنجش به آدرس www .
sanjesh .
org مراجعه کنند .
وی در ادامه یادآورشد : باجه رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد سال 98 نیز در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ( 21 و 22 خرداد) از ساعت 8 : 30 صبح تا 12 ظهر و 14 ظهر تا 17 عصر و در روزهای پنجشنبه و جمعه (23 و 24 خرداد) از ساعت 7 تا 8 صبح ، به نشانی کرمانشاه ، باغ ابریشم ، پردیس دانشگاه رازی ، سازمان مرکزی ، طبقه ی اوّل ، اتاق 236 دایر خواهد بود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
روسای دانشگاه ها
رئیس دانشگاه تهران
ابتکار
1398/03/21
> کیش آماده است تا با توسعه فعالیت های علمی به پایلوت علم و فناوری کشور و الگوی ملی شهر دانش تبدیل شود.
> کیش آماده است تا با توسعه فعالیت های علمی به پایلوت علم و فناوری کشور و الگوی ملی شهر دانش تبدیل شود .
به گزارش روابط‏عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش مظفری با هدف توسعه و تقویت همکاری های علمی با دانشگاه تهران با نیلی رئیس این دانشگاه دیدار و گفت‏وگو کرد .
مظفری در این نشست کیش را بستری آماده برای فعالیت های ملی در حوزه علم و دانش برشمرد و با اشاره به ظرفیت های ارزشمند این جزیره برای رونق انواع گردشگری از جمله گردشگری علمی تصریح کرد : کیش پایلوت آینده کشور در حوزه علم و فناوری و رویداد های علمی خواهد بود .
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از آمادگی این منطقه برای بستر سازی در جهت توسعه همکاری های علمی بین المللی خبر داد و افزود : منطقه آزاد کیش خود را مقیّد به محوریت فعالیت های زیست‏بوم علمی در کشور می داند و با همکاری دانشگاه های داخلی برای تبدیل شدن به الگوی فعالیت های علمی جدید و تعاملات دانشگاهی بین المللی تلاش می کند .
در حوزه دانشگاهی جزیره کیش باید با همکاری دانشگاه تهران تعاملی پویا و هدفمند با دانشگاه های سرزمین اصلی داشته باشد .
وی مدیریت یکپارچه در کیش را عامل مهمی در تقویت شرایط فعالیت های علمی ، اقتصادی و گردشگری برشمرد و گفت : ما از فعالیت های علمی در راستای تحقق توسعه جامعه استقبال می کنیم و تشکیل شورای راهبردی و دانشگاه ها قدم اساسی برای این گونه فعالیت ها در کیش است .
موسسه علوم و فنون کیش فعالیت های خود را بر محور شهر دانش گذاشته است چرا که شهر دانش به طور قطع گامی اساسی برای فعالیت های دانش‏محور در جزیره کیش خواهد بود .
همچنین نیلی رئیس دانشگاه تهران در این نشست با اشاره به اینکه دانشگاه جامع و توانمند تهران آمادگی کامل دارد با توان لجستیکی برای توسعه برنامه های علمی با جزیره کیش همکاری کند گفت : دانشگاه تهران آماده است تا از طریق ایجاد دانشگاه های نسل 3 و 4 در جزیره کیش در جهت ارتقاء سطح آموزش عالی کشور و تقویت فعالیت های علمی این منطقه همکاری کند .
وی با تاکید بر اینکه کیش می تواند الگویی ملی پیاده سازی شهر دانش باشد گفت : کیش می تواند یک زیست‏بوم از دانش و فناوری باشد و باید کوشید تا اکوسیستم دانش تمام این جزیره زیبای مرجانی را فرا گیرد .
نیلی سیاست های ترجیهی برای جذب سرمایه گذار در حوزه فعالیت های علمی و دانش‏بنیان را ضروری برشمرد و تصریح کرد : دانشگاه تهران در باز‏طراحی ماموریت منطقه آزاد در جهت تقویت فعالیت های علمی آماده تعامل و همکاری گسترده با کیش است .
وی با تاکید بر ضرورت برگزاری رویدادهای بین المللی مختلف در کیش اظهار کرد : این جزیره با محوریت دانش به سمت رشد و استعداد‏یابی می رود و دانشگاه تهران نیز مصمم است فعالیت های نوین خود را در این عرصه توسعه دهد .
وی همچنین از تمایل دانشگاه تهران برای استقرار تجهیزات آزمایشگاهی نوین در کیش خبر داد و افزود : هدف دانشگاه تهران از ایجاد پردیس هایی چون پردیس بین المللی دانشگاه تهران در کیش ایجاد تجربه متفاوت از فعالیت های دانشگاهی است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
روسای دانشگاه ها
آموزش عالی
روزنامه آفرینش
1398/03/20
> مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار دفترچه راهنمای انتخاب دوره های کاردانی نظام جدید سال 98 خبر داد و گفت : در حال حاضر ثبت نام برای شرکت در این دوره ها آغاز شده است .
> مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار دفترچه راهنمای انتخاب دوره های کاردانی نظام جدید سال 98 خبر داد و گفت : در حال حاضر ثبت نام برای شرکت در این دوره ها آغاز شده است .
دکتر حسین توکلی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب ، اظهار کرد : ثبت نام و انتخاب رشته در آزمون کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی و غیر انتفاعی سال 1398 منحصراً به صورت اینترنتی آغاز شده و روز یکشنبه 26 خرداد پایان می پذیرد .
متقاضیان ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام ، به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه و نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون مذکور اقدام کنند .
وی در ادامه تصریح کرد : ثبت نام و انتخاب رشته در آزمون فوق در یک مرحله انجام می شود ، داوطلبان باید همزمان با ثبت نام ، نسبت به درج رشته محل های تحصیلی خود در فرم تقاضانامه اینترنتی با توجه به رشته های اعلام شده در دفترچه راهنما ، اقدام کنند .
علاقه مندان به تحصیل در دوره های کاردانی نظام جدید باید ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی ، مقررات وظیفه عمومی ، مقررات مربوط به ضوابط ثبت نام اتباع غیر ایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه شاهد و ایثارگر در صورتی که دارای شرایط مذکور باشند ، به عنوان داوطلب این دوره منحصراً در یک رشته امتحانی و متناسب با رشته تحصیلی و کد رایانه ای دیپلم خود متقاضی ادامه تحصیل شوند .
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد : دفترچه راهنمای ثبت نام در آزمون فوق (همزمان با شروع ثبت نام) در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است .
پرداخت هزینه ثبت نام منحصراً به صورت اینترنتی انجام می گیرد ، داوطلبان لازم است به وسیله کارت های بانکی عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است ، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان و پرداخت مبلغ 275 هزار ریال (27 هزار و 500 تومان) به عنوان وجه ثبت نام شرکت در پذیرش دوره های مذکور ، نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته اقدام کنند .
دکتر توکلی در پایان گفت : چنانچه داوطلبی علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی – غیرانتفاعی است ، لازم است که علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت نام نسبت به پرداخت مبلغ 69 هزار ریال دیگر نیز برای دوره های مذکور اقدام کند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
روسای دانشگاه ها
سازمان سنجش آموزش کشور
روزنامه فرهیختگان
1398/03/21
> براساس مذاکره پنج دانشگاه و یک پژوهشگاه ، حدنصاب برای ارزیابی تخصصی از داوطلبان دکتری کاهش یافت.
> براساس مذاکره پنج دانشگاه و یک پژوهشگاه ، حدنصاب برای ارزیابی تخصصی از داوطلبان دکتری کاهش یافت .
حدنصاب در برخی از کدرشته محل های دانشگاه های شهد بهشتی ، علامه طباطبایی ، کاشان ، گنبد کاووس ، خلیج فارس (بوشهر) و پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال جاری کاهش یافت .
دانشگاه های یادشده طی مذاکره با سازمان سنجش آموزش کشور ، حدنصاب را در برخی رشته های خود پایین تر آوردند تا داوطلبان بیشتری در فرآیند ارزیابی تخصصی شرکت کنند .
کارنامه نتیجه انتخاب رشته این دسته از متقاضیان با توجه به حدنصاب جدید اصلاح شد و روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
روسای دانشگاه ها
سازمان سنجش آموزش کشور
دنیای اقتصاد
1398/03/20
> ایسنا : مشاور عالی سازمان سنجش از آغاز توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد خبر داد .
> آغاز توزیع کارت آزمون ارشد از امروز ایسنا : مشاور عالی سازمان سنجش از آغاز توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد خبر داد .
دکتر حسین توکلی در گفت و گو با ایسنا ضمن اعلام این خبر به تشریح جزئیات برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 98 پرداخت اظهار کرد : این آزمون به همراه اولین مرحله المپیاد علمی دانشجویی کشور در 6 گروه آموزشی و 131 کدرشته برای تمامی دانشگاه های دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی با حضور 614 هزار و 883 داوطلب در روزهای 23 و 24 خرداد 98 برگزار می شود .
به طوری که از تعداد 614 هزار و 883 داوطلب این آزمون تعداد 308 هزار و 54 نفر معادل 50 .
10 درصد داوطلبان زن و تعداد 306 هزار و 829 نفر معادل 49 .
90 درصد داوطلبان مرد هستند .
وی در ادامه تصریح کرد : در گروه علوم انسانی 385 هزار و 640 داوطلب در 45 کد رشته ، در گروه علوم پایه 33 هزار و 678 داوطلب در 17 کد رشته ، در گروه فنی و مهندسی 130 هزار و 406 داوطلب در 24 کد رشته ، در گروه کشاورزی و منابع طبیعی 17 هزار و 851 داوطلب در 23 کد رشته ، در گروه هنر 45 هزار و 913 داوطلب در 13 کد رشته و در گروه دامپزشکی یک هزار و 395 داوطلب در 9 کد رشته به رقابت می پردازند .
داوطلبان آزمون ارشد به تفکیک جنسیت به گفته توکلی ، از میان 614 هزار و 883 داوطلب شرکت کننده ، تعداد 40 هزار و 669 داوطلب نیز در کدرشته های دوم (شناور) شرکت کرده اند که از این تعداد 18 هزار و 393 نفر معادل 45 .
23 درصد داوطلبان زن و تعداد 22 هزار و 276 نفر معادل 54 .
77 درصد داوطلبان مرد هستند و داوطلبانی که در کد رشته های دوم شرکت کرده اند باید علاوه بر کد رشته اصلی خود ، کارت آزمون کد رشته دوم یا شناور را نیز دریافت کنند .
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت : با توجه به مجموع داوطلبان در کد رشته های اول و کدرشته های شناور در مجموع تعداد 655 هزار و 552 کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد سال 98 صادر شده است .
که از این تعداد 326 هزار و 447 کارت مربوط به خواهران و 329 هزار و 105 کارت مربوط به برادران است .
توزیع کارت از امروز وی افزود : کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد سال 98 به همراه اولین مرحله المپیاد علمی دانشجویی کشور از امروز دوشنبه 20 خردادماه 98 بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و داوطلبان می توانند با ورود به سایت این سازمان از کارت خود پرینت تهیه کنند .
توکلی افزود : آزمون کارشناسی ارشد سال 98 به همراه اولین مرحله المپیاد علمی دانشجویی کشور در 6 گروه آموزشی و 131 کد رشته ، در 77 شهر و 162 حوزه امتحانی در روزهای 23 و 24 خرداد برگزار می شود .
در آزمون صبح پنجشنبه 23 خرداد 299 هزار و 564 داوطلب در 32 کد رشته ، در بعدازظهر پنجشنبه 23 خرداد 82 هزار و 678 داوطلب در 63 کد رشته و در صبح جمعه 24 خرداد 273 هزار و 310 داوطلب در 36 کد رشته به رقابت می پردازند .
زمان اعلام نتایج نهایی ارشد دکتر توکلی در پایان خاطر نشان کرد : نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 98 در روز 16 شهریورماه اعلام می شود و پذیرفته شدگان در روزهای 23 و 24 شهریورماه می توانند در دانشگاه ها ثبت نام کنند .
کارنامه نهایی داوطلبان در 25 شهریورماه منتشر خواهد شد .
این مطلب برایم مفید است 0 0 کلمات کلیدی : دانشگاه آزاد اسلامی سازمان سنجش کارشناسی ارشد کارت آزمون ارشد توزیع کارت آزمون ارشد آزمون کارشناسی ارشد.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
روسای واحدهای دانشگاهی
اعضای هیات علمی
روزنامه فرهیختگان
1398/03/21
> برگزاری هم اندیشی آموزش عالی هنرهای سنتی در دانشگاه استاد فرشچیان بهمن نامورمطلق ، سرپرست دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان در گفت وگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی گفت : «نخستین هم اندیشی آموزش عالی هنرهای سنتی توسط دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان و با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی ، شورای عالی انقلاب فرهنگی و فرهنگستان هنر 23 خردادماه برگزار می شود.
> برگزاری هم اندیشی آموزش عالی هنرهای سنتی در دانشگاه استاد فرشچیان بهمن نامورمطلق ، سرپرست دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان در گفت وگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی گفت : «نخستین هم اندیشی آموزش عالی هنرهای سنتی توسط دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان و با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی ، شورای عالی انقلاب فرهنگی و فرهنگستان هنر 23 خردادماه برگزار می شود .
» او درخصوص ضرورت برگزاری نخستین هم اندیشی آموزش عالی هنرهای سنتی اظهار داشت : «دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان در راستای رسالت خویش مبنی بر ارج نهادن و احیای نظام استاد شاگردی ، برگزاری نخستین هم اندیشی آموزش عالی هنرهای سنتی را در دستورکار قرار داد تا اندیشمندان این حوزه گردهم بیایند .
» سرپرست دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان ادامه داد : «درواقع مهم ترین اهداف برگزاری این هم اندیشی منبع شناسی آموزش هنرهای سنتی ، شناخت مبانی و تاریخچه نظام آموزش استاد شاگردی ، آشنایی با نظام ها ، رویکردها و الگوهای مختلف در آموزش هنرهای سنتی ، استخراج الگوها و روش های آموزش هنرهای سنتی است .
» نامورمطلق خاطرنشان کرد : «این همایش در سطح ملی ، با فراخوان عمومی و پس از دریافت و داوری چکیده مقالات در قالب سخنرانی های علمی و به صورت عمومی برگزار می شود .
» او مبانی آموزش هنرهای سنتی ، تاریخ آموزش هنرهای سنتی ، روش شناسی آموزش هنرهای سنتی ، منبع شناسی نظام آموزشی استاد شاگردی ، روش های پژوهش در آموزش هنرهای سنتی ، شاخصه ها و روابط بین افردی در نظام استاد شاگردی ، معرفی نمونه ها و افراد برجسته آموزش هنرهای سنتی در طول تاریخ ، مطالعات تطبیقی آموزش هنرهای سنتی ، الگوهای آموزش عالی هنرهای سنتی در دیگر کشورها ، آسیب شناسی و خوانش انتقادی نظام استاد شاگردی و آسیب شناسی آموزش عالی هنرهای سنتی را از محورهای هم اندیشی آموزش عالی هنرهای سنتی عنوان کرد .
سرپرست دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان با بیان اینکه حدود 50 مقاله از سراسر کشور به دبیرخانه هم اندیشی ارسال شده است ، گفت : «چکیده مقالات برگزیده در قالب یک کتابچه چاپ شده و اصل مقالات پس از داوری در یک مجله معتبر به چاپ خواهند رسید .
» گلشنی : دانشگاه آزاد اسلامی به رشد کمی و کیفی آموزش عالی کمک کرده است عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت : «دانشگاه آزاد اسلامی افتخار دارد به رشد کمی و کیفی آموزش عالی در سطح کشور کمک کرده است .
» مهدی گلشنی در گفت وگو با «آنا» ، با اشاره به ایام سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد : «این دانشگاه مفتخر است به رشد کمی و کیفی آموزش عالی در سطح کشور کمک کرده است .
البته رشد کمی از کیفی بیشتر بوده و در شرایط فعلی انتظار می رود مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی به مقوله کیفیت بیش از گذشته بپردازند .
» او افزود : «دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت دارد در آموزش عالی کشور نقش اساسی ایفا کند و برای تحقق این امر لازم است به پژوهش های کیفی مورد نیاز کشور توجه بیشتری شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
روسای واحدهای دانشگاهی
اعضای هیات علمی
روزنامه فرهیختگان
1398/03/21

» عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ساعات موظف اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی دو برابر دانشگاه های دولتی است ، خاطرنشان کرد : «این موضوع مانع می شود که محققان خوب این دانشگاه وقت کافی برای پروژه های تحقیقاتی بگذارند؛ بنابراین باید در این زمینه فکر اساسی صورت بگیرد که دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه پژوهشی ، سرآمد دانشگاه های کشور شود .
» گلشنی تصریح کرد : «با توجه به اینکه از چند واحد دانشگاه آزاد اسلامی بازدید کردم ، فعالیت های این دانشگاه را در حوزه های پژوهش و فناوری خوب ارزیابی می کنم .
» فراخوان همکاری در باشگاه پژوهشگران جوان بابک نگاهداری ، رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی و مسئول باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به انتشار فراخوان جذب نیرو در باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی از بین اعضای هیات علمی ، مدیران و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی گفت : «با توجه به رویکردهای باشگاه در زمینه راه اندازی باشگاه های حرفه ای و تخصصی از یک سو و برگزاری رویدادها و رقابت های علمی ، فناوری و اندیشه ورزی در سطوح دانشجویی و دانش آموزی از سوی دیگر ، ضروری است از توان علمی ، تخصصی و کارشناسی اعضای هیات علمی ، مدیران و کارشناسان دانشگاه به نحو بهینه استفاده شود .
» رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی و مسئول باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد : «همکارانی که تمایل به همکاری مدیریتی ، تخصصی و کارشناسی را در ستاد مرکزی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دارند ، می توانند سوابق فردی خود را تا 28 خرداد با انتخاب سه حوزه اولویت دار برای فعالیت از بین موضوعات کاری و تعیین سطح مدیریتی یا کارشناسی انتخاب کنند و به همراه مشخص کردن حوزه دانشجویی یا دانش آموزی ، به پست الکترونیکی cv@bpj .
ir ارسال کنند .
» وی تاکید کرد : «برخورداری از تخصص ، تجربه کاری و علاقه مندی به فعالیت علمی و فناوری در حوزه جوانان و نخبگان ، امکان انتخاب افراد را افزایش خواهد داد .
» ثبت نام 700 نفر در مسابقه کتابخوانی «آداب روزه داری ، احوال روزه داران» علی فقیه حبیبی ، رئیس پژوهشکده مطالعات میان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه 700 نفر از دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقه کتابخوانی «آداب روزه داری ، احوال روزه داران» ثبت نام کرده اند ، گفت : «پایان وقت امروز دوشنبه ، 20 خردادماه آخرین مهلت ثبت نام در این مسابقه اعلام شده است .
» وی افزود : «این مسابقه کتابخوانی با مشارکت انتشارات انقلاب اسلامی دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری و با همکاری واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی و به همت پژوهشکده مطالعات میان فرهنگی به صورت مجازی برگزار می شود .
» رئیس پژوهشکده مطالعات میان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی درباره آمار ثبت نامی افزود : «واحدهای تهران مرکزی و نجف آباد به ترتیب بیشترین آمار شرکت کنندگان را به خود اختصاص داده اند .
» فقیه حبیبی تصریح کرد : «علاقه مندانی که تاکنون موفق به شرکت در این مسابقه نشده اند ، می توانند با ثبت نام در سایت www .
sc .
iauec .
ac .
ir ، فایل کتاب را از سایت www .
ecourse .
iauec .
ac .
ir دریافت کنند .
» وی خاطرنشان کرد : «این مسابقه چهارشنبه ، 22 خردادماه به صورت مجازی برگزار خواهد شد و به برندگان جوایز نفیسی اهدا خواهد شد . »
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
روسای آموزش عالی
سازمان امور دانشجویان
روزنامه آفرینش
1398/03/20
> برنامه دانشگاه تبریز برای کمک به دانشجویان ایرانی کشورهای همسایه رئیس پردیس دانشگاه های تبریز از مذاکره با جمهوری خودمختار نخجوان برای انتقال دانشجویان ایرانی به پردیس بین‎المللی ارس دانشگاه تبریز خبر داد .
> برنامه دانشگاه تبریز برای کمک به دانشجویان ایرانی کشورهای همسایه رئیس پردیس دانشگاه های تبریز از مذاکره با جمهوری خودمختار نخجوان برای انتقال دانشجویان ایرانی به پردیس بین‎المللی ارس دانشگاه تبریز خبر داد .
به گزارش ایسنا ، سید صمد حسینی در نشست خبری ضمن بیان این مطلب اظهار کرد : به منظور کمک به حل مشکلات اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی دانشجویان ایرانی که مشغول تحصیل در دانشگاه های کشورهای همجوار مانند ترکیه ، ارمنستان ، جمهوری آذربایجان و نخجوان هستند ، برای انتقال دانشجویان به پردیس بین‎المللی ارس با این کشورها و دانشجویان مذاکره می کنیم تا این دانشجویان مشکل ترجمه و مدرک نیز نداشته باشند .
وی با اشاره به فراخوان جذب دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی از طریق آزمون تخصصی اظهار کرد : با توجه به تمایل زیاد دانشجویان عراقی به تحصیل در دانشگاه تبریز با کشور عراق نیز وارد مذاکره خواهیم شد .
حسینی در ادامه با اشاره به فراخوان پردیس بین‎المللی دانشگاه تبریز گفت : این پردیس برای نیم سال اول سال تحصیلی 99 98 در 39 رشته گرایش در مقطع کارشناسی ارشد و در 43 رشته در مقطع دکتری تخصصی دانشجو می پذیرد .
رئیس پردیس دانشگاه های تبریز بیان کرد : پذیرش دانشجو در ارشد تک مرحله‎ای بوده و با مصاحبه انجام می شود و آزمون دکتری با رعایت نسبت 50 ، 20 و 30 مصوب مجلس شورای اسلامی و با آزمون کتبی ، مصاحبه و سوابق پژوهشی انجام می شود .
حسینی اضافه کرد : پذیرفته شدگان می توانند یکم الی پانزدهم تیر ماه ثبت نام اینترنتی کنند و زمان مصاحبه دو الی هشتم شهریور ماه خواهد بود ، نتایج نهایی نیز بیست و ششم شهریور ماه در وب سایت دانشگاه و سایت سازمان سنجش منتشر می شود .
وی گفت : تا کنون 1300 دانشجو از پردیس‎ بین المللی ارس دانشگاه تبریز فارغ‎التحصیل شده اند که بیشتر آن ها دانش آموخته مقطع ارشد بوده اند .
رئیس پردیس دانشگاه های تبریز در پایان خاطرنشان کرد : توسعه خوابگاه های پسرانه ، دخترانه ، متاهلی ، تکمیل سایت آموزشی دانشگاه و برگزاری همایش «نقش مناطق آزاد در توسعه کشور» در بیست و هفتم آبان ماه از جمله برنامه های آتی پردیس بین‎المللی دانشگاه تبریز به شمار می آیند .
برگزاری آزمون در 23 خرداد؛ انتشار کارت آزمون های پیش کارورزی و علوم پایه گروه پزشکی کارت شرکت در آزمون الکترونیک میان دوره پیش کارورزی و علوم پایه گروه علوم پزشکی در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی منتشر شد .
به گزارش مهر ، آزمون پیش کارورزی و آزمون علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی 23 خرداد برگزار می شود و کارت شرکت در آزمون در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در اختیار داوطلبان قرار گرفته است .
آزمون های پیش کارورزی دانشجویان پزشکی و آزمون علوم پایه پزشکی و دندانپزشکی به صورت الکترونیک روز پنجشنبه 23 خرداد 98 در دانشگاه های علوم پزشکی مجری آزمون برگزار می شود .
با حمایت سازمان امور دانشجویان؛ احداث 48 زمین چمن مصنوعی در دانشگاه ها مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان گفت : احداث 48 زمین چمن مصنوعی در دانشگاه ها با حمایت سازمان امور دانشجویان و صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم ، در دانشگاه ها برنامه ریزی شده است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
روسای آموزش عالی
سازمان امور دانشجویان
روزنامه آفرینش
1398/03/20

به گزارش سازمان امور دانشجویان ، محمد حسین علیزاده با اشاره به بهره برداری از پروژه های سال جاری اظهار کرد : از نیمه دوم سال گذشته تاکنون 12 زمین روباز ورزشی چمن مصنوعی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به بهره برداری رسیده است ، 4 پروژه در شرف بهره برداری بوده و 32 پروژه نیز تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد .
مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان گفت : برای احداث هر زمین چمن مصنوعی ، به طور متوسط سازمان امور دانشجویان 1 میلیارد ریال و صندوق رفاه دانشجویان 700 میلیون ریال کمک مالی کرده است .
آغازانتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه شهید بهشتی دانشگاه شهید بهشتی در سال تحصیلی 98 97 در مقطع کارشناسی دوره تابستانی برگزار می کند ، انتخاب واحد دوره مذکور از امروز سه شنبه 21 خرداد آغاز و تا چهارشنبه 5 تیرماه 98 ادامه خواهد داشت .
به گزارش مهر ، دانشگاه شهید بهشتی در سال تحصیلی 98 97 در مقطع کارشناسی دوره تابستانی برگزار می‎‏کند .
براساس تقویم آموزشی دوره تابستان 98 دانشگاه شهید بهشتی ، انتخاب واحد از امروز سه شنبه 21 خرداد آغاز شده و تا چهارشنبه 5 تیرماه 98 ادامه خواهد داشت .
شروع کلاس ها از شنبه 15 تیرماه و پایان کلاس ها از چهارشنبه 23 مردادماه خواهد بود .
امتحانات از شنبه 26 مرداد لغایت شنبه 2 شهریورماه 98 برگزار می شود .
دروس ارائه شده دردوره تابستان به شرح ذیل است .
فارسی3 واحد ، انسان در اسلام 2 واحد ، اندیشه اسلامی 1( مبدا و معاد) 2 واحد ، اندیشه اسلامی 2( نبوت و امامت) 2 واحد ، انقلاب اسلامی ایران 2و احد ، تاریخ تحلیلی صدر اسلام2 واحد ، تفسیر موضوعی قرآن2 واحد ، تفسیر موضوعی نهج البلاغه2 واحد ، دانش خانواده و جمعیت2 واحد ، تربیت بدنی 1 واحد ، ورزش 1 یک واحد ، و شیمی عمومی3 واحد ارائه می شود .
25 خرداد؛ آخرین مهلت ثبت نام آزمون دانشنامه ، گواهینامه دندانپزشکی مهلت ثبت نام سی و پنجمین دوره آزمون دانشنامه ، گواهینامه دندانپزشکی که از 18 خرداد ماه آغاز شده ، روز 25 خرداد ماه پایان می یابد .
به نقل از مفدا ، ثبت نام از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی به آدرس http : //www .
sanjeshp .
ir انجام می شود .
کلیه داوطلبان باید نسبت به ثبت نام و ارسال مدارک در سامانه توزیع نیروی انسانی ، تعهدات و خدمات قانونی وزارت بهداشت اقدام کنند .
یادآور می شود آزمون کتبی روز دوشنبه چهار شهریورماه و آزمون شفاهی روزهای سه شنبه ، چهارشنبه و پنجشنبه پنج تا هفت شهریورماه برگزار می شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي موسسه يا سازمان وابسته
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
روسای موسسه یا سازمان وابسته
رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی
دنیای اقتصاد
1398/03/20
> باشگاه خبرنگاران جوان : عاملی گفت : در جلسه کمیته تعیین روسای دانشگاه ها؛ رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها سمت تعیین شدند .
> رئیس سازمان «سمت» انتخاب شد باشگاه خبرنگاران جوان : عاملی گفت : در جلسه کمیته تعیین روسای دانشگاه ها؛ رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها سمت تعیین شدند .
سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد : در جلسه کمیته تعیین روسای دانشگاه ها ، رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها سمت و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی ایران تعیین شدند .
عاملی افزود : در جلسه سی ام کمیته تعیین روسای دانشگاه ها که روز گذشته با حضور وزرای علوم ، تحقیقات و فناوری ، بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد ، با رای مثبت همه اعضا حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد ذبیحی به عنوان رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها سمت انتخاب شد .
وی افزود : همچنین دکتر جلیل کوهپایه زاده اصفهانی هم با رای مثبت همه اعضاء به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی ایران انتخاب شد .
این مطلب برایم مفید است 0 0 کلمات کلیدی : دانشگاه علوم پزشکی درمان و آموزش پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی علوم تحقیقات و فناوری نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزیر + وزارت علوم
آرمان امروز
1398/03/21
> دریافت شهریه از دانشجویان مهمان غیرقانونی شد فارس : با رأی هیات عمومی دیوان عدالت اداری ، تبصره یک ماده 6 آیین نامه مهمانی و انتقالی دانشجویان درباره اخذ شهریه از دانشجویان روزانه مهمان ، ابطال شد.
> دریافت شهریه از دانشجویان مهمان غیرقانونی شد فارس : با رأی هیات عمومی دیوان عدالت اداری ، تبصره یک ماده 6 آیین نامه مهمانی و انتقالی دانشجویان درباره اخذ شهریه از دانشجویان روزانه مهمان ، ابطال شد .
آیین نامه مهمانی و انتقال دانشجویان که مصوب سال 89 است در دیوان عدالت اداری مورد بررسی قرار گرفت .
در ماده 6 این آیین نامه تصریح شده است : «انتخاب واحدهای درس دانشجویان مهمان چه به صورت تک درس و چه به صورت نیم سال تحصیلی کامل باید با تایید دانشگاه مبدا و طبق شرایط دانشگاه مقصد باشد و دانشجویان دوره روزانه دانشگاه ها در دوران مهمانی ملزم به پرداخت شهریه مطابق تعرفه دانشجویی نوبت دوم هستند .
این درحالی است که هیات عمومی دیوان عدالت اداری مصوب وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی را در مورد مشابه لغو کرده است .
براین اساس اعلام شد که تبصره یک ماده 6 آیین نامه مهمانی و انتقال دانشجویان مغایر قانون و خارج از حدود اختیارات وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری است و به همین دلیل در هیات عمومی دیوان (خارج از نوبت) مطرح و نسبت به ابطال آن از زمان تصویب (موضوع ماده 13 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری) تصمیم لازم گرفته و این تبصره حذف شد .
راهکارهای مقابله با افزایش آلاینده ازن ایسنا : در پی افزایش آلاینده ازن طی روزهای اخیر در هوای پایتخت سرپرست شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت : مهار بخارات بنزین در پمپ بنزین ها و جلوگیری از تردد خودروهای دیزلی ، فرسوده و موتور سیکلت ها راهکار کنترل ازن است .
حسین شهیدزاده با اشاره به اینکه آلاینده ازن به طور مستقیم تولید نمی شود ، اظهار کرد : برای مثال نمی توانیم بگوییم که ازن از اگزوز خودروها یا دودکش کارخانه ها متصاعد می شود .
این آلاینده در واقع آلاینده ای ثانویه است که از طریق واکنش شیمیایی بر اثر تابش آفتاب و برخورد با عناصری مانند ترکیبات آلی فرّار (VOC) تولید می شود .
برای مثال می توان گفت که بوی اطراف پمپ بنزین ها بوی آلاینده VOC است .
وی ادامه داد : از طرف دیگر درست است که خودروها به طور مستقیم آلاینده ازن تولید نمی کنند اما آلاینده «ناکس» که از طریق احتراق خودروهای دیزل و موتورسیکلت ها متصاعد می شود ، در مجاورت نور شدید خورشید افزایش غلظت ازن در هوا را در پی دارد .
فروکش بار ترافیکی تعطیلات اخیر ایسنا : رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از فروکش کردن بار ترافیکی سفرهای تعطیلات اخیر در محورهای مواصلاتی کشور خبر داد .
سرهنگ نادر رحمانی در این باره اظهار کرد : طی روزهای گذشته شاهد بار ترافیکی سنگین و نیمه سنگین و ترافیک های چندین ساعته در محورهای مواصلاتی ، به خصوص محورهای شمالی کشور بودیم .
این ترافیک ها تا شب گذشته نیز ادامه داشت اما امروز فروکش کرده و در حال حاضر فقط در ورودی کلان شهرها ، از جمله کلانشهر تهران ترافیک روزانه و کاری مشاهده می شود .
وی با اشاره به ترافیک نیمه سنگین در ورودی شهر تهران گفت : در حال حاضر ترافیک در مسیر آزادراه قزوین کرج از محدوده پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس و در ادامه آزادراه کرج به تهران از پل فردیس تا پل کلاک نیمه سنگین است .
ترافیک محورهای پاکدشت تهران و شهریار تهران نیز پرحجم است .
به گفته وی سایر محورهای مواصلاتی کشور از جوی آرام و ترافیکی روان برخوردارند .
گرد و خاک در راه خوزستان ایسنا : اداره کل هواشناسی خوزستان با اشاره به پیش بینی وزش باد و احتمال وقوع گرد و خاک در استان ، اطلاعیه ای صادر کرد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزیر + وزارت علوم
آرمان امروز
1398/03/21

در اطلاعیه مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک اداره کل هواشناسی خوزستان آمده است : خروجی مدل های جهانی و منطقه ای گرد و خاک نشان دهنده وزش بادهای قابل ملاحظه تا نسبتا شدید همراه با تندبادهای لحظه ای از اواسط روز چهارشنبه در مناطق غربی ، مرکزی ، جنوب و جنوب غرب است .
این پدیده در روز پنجشنبه هفته جاری در مناطق غربی ، جنوب و جنوب غربی استان خوزستان پیش بینی می شود ، بنابراین در این مناطق برای ساعاتی انتظار وقوع پدیده گرد و خاک و کاهش دید افقی به صورت موقت وجود دارد .
همچنین با توجه به شاخص های ناپایداری در ارتفاعات شرقی و جنوب شرقی ، تا اواخر روز چهارشنبه هفته جاری انتظار رگبار پراکنده ، رعد و برق و تندباد لحظه ای وجود دارد .
کودک آزاری؛ رتبه اول خشونت های خانگی ایرنا : رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت : براساس آمار و داده های موجود ، در گروه خشونت های خانگی ، کودک آزاری در رتبه نخست و بعد از آن همسر آزاری ، سالمندآزاری و معلول آزاری قرار دارد .
رضا جعفری افزود : کودکان و زنان به دلیل ضعف قوای جسمانی و وابستگی اقتصادی به سرپرستان از جمله مهم ترین گروه های در معرض خطر خشونت و سوء رفتار محسوب می شوند .
وی اضافه کرد : در بین اشکال مختلف کودک آزاری ، کودک آزاری از نوع غفلت و بی توجهی دارای فراوانی بیشتر و سپس کودک آزاری جسمانی ، روانی ، عاطفی و در نهایت خشونت جنسی قرار دارد .
رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت : خشونت خانگی پدیده ای پنهان می باشد که در فضای خصوصی خانه صورت می گیرد و بنابراین تا گزارش نشود امکان مداخله نیز وجود نخواهد داشت .
تعیین زمان اولین پرواز حج تمتع آرمان : رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه پرواز های حج امسال توسط هواپیمایی کشورمان انجام می شود ، گفت : نخستین پرواز حجاج 17 تیرماه انجام؛ پرواز های بازگشت نیز از 27 مرداد برابربا 16 ذی الحجه تا 17 شهریور 8 محرم انجام می گیرد .
علی رضا رشیدیان در همایش کارگزاران (مدیران کاروان ها و اعضای ستاد های حج) استان های تهران ، البرز ، قم ، مرکزی ، قزوین و شهرستان کاشان افزود : سازمان حج و زیارت ، بعثه مقام معظم رهبری ، کاروان ها ، مجموعه های خدماتی اعم از پزشکی ، آشپزخانه ها و .
همه اجزای یک پیکره محسوب می شوند و برای عملکرد بهتر و خدمت شایسته تر باید همه بخش ها در تعامل و همکاری و هم افزایی با هم عمل نمایند .
یک زن معاون استاندار یزد شد آرمان : با حکم عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ، اکرم فداکار به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری یزد منصوب شد .
فرد مورد نظر برای تصدی سمت معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری یزد توسط استاندار یزد به وزیر کشور پیشنهاد شده بود که وزیر کشور این پیشنهاد را تایید کرد .
یزد از جمله استان هایی است که تعداد مدیران زن در آن انگشت شمار است و این برای نخستین بار است که یک زن به عنوان یکی از معاونت های استانداری یزد انتخاب می شود .
اکرم فداکار پیش از این مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد بود و حدود چهار سال است که این مسئولیت را بر عهده دارد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزیر علوم+غلامی
اعتماد
1398/03/21
> شروع «سخنگویی»اش با یک «استعفا» بود .
سیدمحمد بطحایی ، وزیر سابق آموزش و پرورش 16 خرداد استعفا داد اما اخبار ضد و نقیض در مورد پذیرش استعفا ، دلایل آن یا انتخاب جایگزین از رسانه ها تا فضای مجازی را در بر گرفته بود بنابراین لازم بود در این بزنگاه علی ربیعی در سمت جدید سخنگویی اولین کنش را نشان دهد .
> همین شد که شروع به کار علی ربیعی به عنوان سخنگوی دولت دوازدهم با خبر استعفای یکی از وزرای کابینه رقم خورد .
اما گویا این آغاز سخت گریبانگیر ربیعی در سمت سخت سخنگویی شده است چرا که در اولین نشست البته غیرخبری نیز باز حرف و حدیث هایی از «استعفا» و «چالش تغییر در کابینه» به میان آمد .
گرچه به روال معمول نشست های سخنگو هر سه شنبه در طبقه هشتم ساختمان کوثر نهاد ریاست جمهوری برگزار می شد اما گویا ربیعی آمده که همه روال های معمول و مرسوم پیش از خود و زمان نوبخت را برهم بزند .
دوشنبه صبح به دعوت شورای اطلاع رسانی دولت در ساختمان کوثر اولین نشست علی ربیعی در جایگاه سخنگویی با اصحاب رسانه برگزار شد ، اولین نشست که در واقع غیرخبری و صرفا برای معارفه و گپ و گفتی دوستانه میان سخنگوی جدید و رسانه ای ها تشکیل شده بود .
در پایان همین نشست بود که ربیعی از جایگاه سخنگویی و برای دومین بار در مورد «استعفا و چالش تغییر در کابینه» صحبت کرد و به این اخبار واکنش نشان داد .
در دو روز گذشته شایعاتی مبنی بر استعفای منصور غلامی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری و همچنین رضا رحمانی وزیر صنعت ، معدن و تجارت در برخی کانال های تلگرامی و به طور کلی در فضای مجازی منتشر شد .
منتشرکنندگان این خبر که البته در میان آنها حامیان دولت نیز به چشم می خورند شاید ناخواسته وارد بازی جریان تندرویی شدند که نقشه شان برای حسن روحانی از نصاب انداختن دولت است .
به هر روی این بار غلامی ، وزیر علوم که در اغلب مواقع حواشی مبنی بر استیضاح او از سوی مجلس یا کنار گذاشتنش از وزارت مطرح است این بار نیز بخشی از این اخبار حاشیه ای بود و البته نام رحمانی وزیر صمت نیز در کنار غلامی مطرح شد تا این بار پروژه پایداری ها تکمیل تر به نظر بیاید .
اما روایت ربیعی که برای دومین واکنش رسانه ای باز هم باید در مورد استعفا توضیح می داد ، چیز دیگری بود .
او در پایان نشست دوستانه با رسانه ها با این سوال مواجه شد که آیا استعفای رحمانی و غلامی صحت دارد یا خیر و گرچه این نشست خبری نبود اما ترجیح داد به این سوال حاشیه برانگیز پاسخ دهد .
علی ربیعی قویا هر گونه تغییر در دولت موضوع را تکذیب و البته روایت کرد که هر دو وزیر نامبرده از به راه افتادن این حواشی به شدت ناراحت هستند .
آنها احتمالا چنین تصوری داشتند که این زمزمه ها قرین به واقعیتی در دولت است و بحث بر سر برکناری است از این رو در دیدار با ربیعی از این حواشی گلایه کرده اند این در حالی است که هر دو وزیر در اتاق های کارشان در وزارتخانه حضور دارند و هیچ حرف و حدیثی مبنی بر رفتن خودخواسته یا برکناری و اساسا ایجاد تغییر در دولت وجود ندارد .
ساکن جدید طبقه هشتم گرچه ختم گپ و گفت ربیعی با خبرنگاران با ماجرای استعفا بود اما آنچه بیشتر در طول این نشست میان سخنگوی جدید و اصحاب رسانه رد و بدل شد ضعف های اطلاع رسانی و تلاش رسیدن به فرمولی مشترک و مورد توافق برای اطلاع رسانی سریع و صریح بود .
گرچه اولین جلسه معارفه برگزار شد اما به نظر نمی رسید که خط و مشی دقیق و برنامه مشخصی برای تغییر در شیوه سخنگویی آماده شده باشد .
با این حال شواهد و قرائن نشان می داد که همه چیز با جلسات سخنگویی در زمان محمدباقر نوبخت متفاوت خواهد بود .
ربیعی هم در قامت و هیات و هم در بیان و سخن با نوبخت متفاوت است کما اینکه دیگر خبری از سخنگوی اتو کشیده و سخنور قبلی نیست .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزیر علوم+غلامی
اعتماد
1398/03/21

ربیعی به اذعان خودش نمی خواهد کارمند سخنگویی باشد اما فعلا همه چیز را دقیق و مشخص نمی داند و فعلا در مسیر در حال حرکت است و البته باز هم به اذعان خودش حتی اگر بنا به توصیه ها یک برند معروف به تن کند باز هم در هیات و ظاهر همان کارگر و کارگرزاده جوادیه نشین است .
اما چه کسی است که نداند امروز بیش از سخنوری و یقه های دیپلمات و اتوکشیده شیوه ارتباط دولتی ها با رسانه ها است که می تواند در ایجاد رویکرد همدلانه میان مردم و مسوولان در شرایط جنگ اقتصادی موثر باشد که امید است علی ربیعی اصحاب رسانه را از این مهم ناامید نکند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزیر علوم+غلامی
تعادل
1398/03/21
> رییس جمهور به منظور شرکت در نوزدهمین اجلاس شانگهای به قرقیزستان می رود .
> روحانی پنجشنبه به قرقیزستان می رود؛پاد| رییس جمهور به منظور شرکت در نوزدهمین اجلاس شانگهای به قرقیزستان می رود .
حسن روحانی عصر پنجشنبه در راس هیاتی سیاسی جهت حضور در نوزدهمین اجلاس سازمان همکاری شانگهای به قرقیزستان سفر می کند .
سخنگوی دولت هر گونه تغییر در دولت را تکذیب کرد؛تعادل| سخنگوی دولت هرگونه تغییر در ترکیب دولت را رد کرد و گفت : وزیران صنعت ، معدن و تجارت و علوم و تحقیقات از انتشار این گونه اخبار گله مند هستند .
علی ربیعی در گفت وگو با نمایندگان رسانه های گروهی با بیان اینکه هرگونه تغییر در دولت را تکذیب می کنم ، افزود : روز گذشته با وزیر صنعت و وزیر علوم دیدار داشتم و هر دو نفر آنها از انتشار این گونه اخبار در رسانه ها و فضای مجازی ابراز گله و ناراحتی کردند .
دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری تاکید کرد : قرار نیست تغییراتی در دولت اتفاق بیفتد .
وی همچنین نخستین نشست خبری سخنگوی جدید دولت را روز چهارشنبه 22 خرداد 98 اعلام کرد .
تحویل «نزار زاکا» به حزب الله لبنان ؛ فارس| یک منبع آگاه خبر تحویل «نزار زاکا» جاسوس امریکایی ـ لبنانی به حزب الله لبنان را تایید کرد .
وی اظهار داشت : تحویل این جاسوس امریکایی لبنانی صرفا بنابر درخواست و میانجیگری سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله انجام پذیرفته است و در این راستا هیچ گونه مذاکره ای در هیچ سطحی با فرد و دولتی انجام نشده و صرفا بنابر احترام و منزلت سیدحسن نصرالله برای نظام جمهوری اسلامی ایران این امر صورت پذیرفته است .
لازم به ذکر است ، نزار زاکا جاسوس امریکایی در سال 2015 توسط سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شده بود .
تشکیل وزارت بازرگانی کمکی به حل مشکل بازار نمی کند؛مهر| 79 نماینده مجلس در نامه ای به رییس جمهور با بیان اینکه تشکیل وزارت بازرگانی کمکی به حل مشکل بازار نمی کند ، بر لزوم اعطای مستقیم یارانه ترجیحی ارز به مردم تاکید کردند .
این نامه با اشاره به تلاش دولت برای تشکیل وزارت بازرگانی ، آن را به نفع مردم و بازار ندانست و آورده است : «حال آنکه در شرایط دونرخی بودن شدید کالا در بازار (اختلاف قیمت بیش از 10 هزار تومان) هیچ دستگاه اجرایی قادر به مدیریت بازار و رساندن یارانه به دست مصرف کننده نیست و بلاشک در صورت تشکیل وزارت بازرگانی و حفظ ارز 4200 تومانی بازار همچنان متلاطم خواهد ماند؛ بهترین روش برای تخصیص ارز ترجیحی و حفظ قدرت خرید مردم تخصیص یارانه از مقصد است .
» تجارت با اوراسیا گام مهمی در عرصه تجارت خارجی است؛تعادل| سفیر کشورمان در روسیه گفت : تجارت آزاد ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا ، گام مهمی در عرصه تجارت خارجی ایران است .
مهدی سنایی در صفحه توییتری خود نوشت : تجارت آزاد ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا که با مصوبه دیروز مجلس وارد فاز اجرایی شد گام مهمی در عرصه تجارت خارجی ایران و گسترش مبادلات با همسایگان شمالی است .
بیش از 500 کالای صادراتی ایران به روسیه ، قزاقستان ، بلاروس ، ارمنستان و قرقیزستان از تعرفه ترجیحی یا صفر برخوردار شده است .
دوشیفت بودن جلسات باید به تصویب مجلس برسد؛ ایرنا| نماینده مردم گرمسار در مجلس از دو شیفته بودن جلسه علنی روز دوشنبه مجلس در سال 98 انتقاد کرد و گفت : برگزاری جلسه بعداز ظهر باید به تشخیص رییس مجلس به تصویب نمایندگان برسد .
غلامرضا کاتب در جلسه علنی دیروز مجلس با تذکری خطاب به علی لاریجانی گفت : شما در سال 97 حداکثر این موضوع را مطرح کردید و حداکثر زمان برای جلسه علنی مجلس شورای اسلامی چهار ساعت است مگر در موارد ضروری که رییس تشخیص دهد و به تصویب مجلس برسد .
صفحات جعلی ضد ایرانی چگونه اداره می شوند؛
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزیر علوم+غلامی
تعادل
1398/03/21
ایلنا| سفیر ایران در لندن با اشاره به مسدود شدن یک حساب کاربری فعال از سوی توییتر که همواره علیه ایران فعالیت می کرد ، نوشت : بررسی ها نشان داده است که چنین فردی وجود خارجی ندارد و این حساب توسط سازمان منافقین از آلبانی اداره می شده است .
حمید‬ بعیدی‬ نژاد‬ در‬ کانال‬ تلگرامی‬ خود‬ نوشت : ‬ بعد از تلاش منتقدین رسانه ای در افشای هویت ساختگی شخصی به نام حشمت علوی که مرتب در رسانه های متعدد امریکایی به ویژه فوربز مقاله می نوشت ، توییتر این حساب را به تعلیق درآورده است .
بررسی ها نشان داده است که چنین فردی وجود خارجی ندارد و این حساب توسط سازمان منافقین از آلبانی اداره می شد .
دیدار مقام های کره جنوبی و امریکا با محوریت تحریم های ایران؛ ایلنا| وزیر اقتصاد کره جنوبی با «استیو منوچین» وزیر خزانه داری ایالات متحده در مورد عواقب تحریم های امریکا علیه ایران بر شرکت های کوچک این کشور دیدار و گفت وگو کردند .
به گزارش میدل ایست مانیتور ، هونگ از مقام های ایالات متحده خواسته است تا برای حل مشکلات این شرکت ها رویکرد مناسبی را در پیش بگیرند .
استیو منوچین هم پس از این دیدار در این باره گفت : امیدوار هستم که این مشکلات از طریق گفت وگوهای سازنده میان سئول و واشنگتن حل شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزیر علوم+غلامی
مردم سالاری
1398/03/20
> سخنگوی دولت شایعه هرگونه تغییر جدید در دولت را تکذیب کرد .
> سخنگوی دولت شایعه هرگونه تغییر جدید در دولت را تکذیب کرد .
به گزارش ایلنا ، علی ربیعی در جمع خبرنگاران درخصوص تغییرات احتمالی در کابینه دوزادهم بیان کرد : هرگونه تغییر در دولت را تکذیب می کنم .
سخنگوی دولت خاطر نشان کرد : قرار نیست تغییراتی در دولت اتفاق بیفتد و باید بگویم آقایان رحمانی وزیر صنعت و غلامی وزیر علوم از این شایعات ناراحت هستند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
روزنامه فرهیختگان
1398/03/21
> شرایط تمام مقالات علمی پژوهشی توسط اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم اعلام شد.
> شرایط تمام مقالات علمی پژوهشی توسط اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم اعلام شد .
در مقاله چاپ شده توسط دانشجو لازم است نام استاد راهنما و مشاور ذکر شود ، در غیر این صورت تخلف پژوهشی است .
براساس اعلام اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم ، دانش آموخته باید مولف اصلی (مقالات علمی پژوهشی) آنها باشد .
دانش آموخته مولف اول یا مکاتبه کننده نویسندگان (Corresponding Author) باشد .
در مقاله چاپ شده توسط دانشجو (پس از فراغت از تحصیل) لازم است نام استاد (آن) راهنما و مشاور به عنوان نویسنده در مقاله ذکر شده باشد ، در غیر این صورت تخلف پژوهشی است و مقاله موردقبول نیست .
موضوع و محتوای آنها نیز باید هماهنگ با پایان نامه تحصیلی یا رساله دکتری باشد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
روزنامه آفرینش
1398/03/20
> امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام آزمون دوره تکمیلی علوم آزمایشگاهی آخرین مهلت ثبت نام و ویرایش اطلاعات آزمون دوره تکمیلی علوم آزمایشگاهی امروز 21 خرداد ماه است .
> امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام آزمون دوره تکمیلی علوم آزمایشگاهی آخرین مهلت ثبت نام و ویرایش اطلاعات آزمون دوره تکمیلی علوم آزمایشگاهی امروز 21 خرداد ماه است .
افرادی که در یکی از رشته های علوم آزمایشگاهی بالینی (ایمنی شناسی پزشکی ، انگل شناسی پزشکی ، باکتری شناسی پزشکی ، بیوشیمی بالینی ، ژنتیک پزشکی ، میکروب شناسی پزشکی ، قارچ شناسی پزشکی ، ویروس شناسی پزشکی و هماتولوژی آزمایشگاهی و بانک خون) دارای دکتری تخصصی (Ph .
D) یا تخصص بوده و پس از فراغت از تحصیل دارای حداقل چهار سال سابقه کار در رشته تخصصی باشند (دانش آموختگان خارج از کشور در صورتی که عنوان مدرک ارزشیابی شده آنها مطابق موارد فوق الذکر باشد و یا دارای کارت و شماره نظام پزشکی از سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی باشند) مجاز به ثبت نام در این فراخوان هستند .
پذیرش در این دوره از طریق آزمون کتبی و مصاحبه (به ترتیب با سهم 60 و 40 درصد) انجام خواهد شد .
به گزارش مفدا ، آزمون کتبی روز پنج شنبه 27 تیرماه برگزار می شود و نتایج آن تا نیمه اول مرداد ماه اعلام می شود .
مصاحبه نیز تا پایان نیمه دوم مرداد انجام خواهد شد .
توسط اداره امور دانش آموختگان؛ شرایط پذیرش مقاله علمی پژوهشی از دانشجو اعلام شد شرایط تمام مقالات علمی پژوهشی توسط اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم اعلام شد ، در مقاله چاپ شده توسط دانشجو لازم است نام استاد راهنما و مشاور ذکر شود در غیر این صورت تخلف پژوهشی است .
به گزارش مهر ، بر اساس اعلام اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم ، دانش آموخته باید موُلف اصلی(مقالات علمی – پژوهشی) آنها باشد .
دانش آموخته موُلف اول و یا مکاتبه کننده نویسندگان (Corresponding Author) باشد .
در مقاله چاپ شده توسط دانشجو (پس از فراغت از تحصیل) لازم است نام استاد (آن) راهنما و مشاور بعنوان نویسنده در مقاله ذکر شده باشد در غیر این صورت تخلف پژوهشی است و مقاله مورد قبول نیست .
موضوع و محتوای آنها ، هماهنگ با پایان نامه تحصیلی یا رساله دکتری باشد .
همچنین به تشخیص کمیسیون ذی ربط ارزشیابی مدارک ، در نشریات علمی – پژوهشی دارای نمایه بین المللی معتبر منتشر شده باشد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
دنیای اقتصاد
1398/03/20
> فارس : با رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری ، تبصره یک ماده 6 آیین نامه مهمانی و انتقالی دانشجویان درباره اخذ شهریه از دانشجویان روزانه مهمان ، ابطال شد .
> دریافت شهریه از دانشجویان مهمان غیرقانونی شد فارس : با رأی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری ، تبصره یک ماده 6 آیین نامه مهمانی و انتقالی دانشجویان درباره اخذ شهریه از دانشجویان روزانه مهمان ، ابطال شد .
آیین نامه مهمانی و انتقال دانشجویان که مصوب سال 89 است در دیوان عدالت اداری مورد بررسی قرار گرفت .
در ماده 6 این آیین نامه تصریح شده است : «انتخاب واحدهای درس دانشجویان مهمان چه به صورت تک درس و چه به صورت نیم سال تحصیلی کامل باید با تایید دانشگاه مبدا و طبق شرایط دانشگاه مقصد باشد و دانشجویان دوره روزانه دانشگاه ها در دوران مهمانی ملزم به پرداخت شهریه مطابق تعرفه دانشجویی نوبت دوم هستند .
این درحالی است که هیأت عمومی دیوان عدالت اداری مصوب وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی را در مورد مشابه لغو کرده است .
براین اساس اعلام شد که تبصره یک ماده 6 آیین نامه مهمانی و انتقال دانشجویان مغایر قانون و خارج از حدود اختیارات وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری است و به همین دلیل در هیأت عمومی دیوان (خارج از نوبت) مطرح و نسبت به ابطال آن از زمان تصویب (موضوع ماده 13 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری) تصمیم لازم گرفته و این تبصره حذف شد .
این مطلب برایم مفید است 0 0 کلمات کلیدی : آیین نامه علوم تحقیقات و فناوری قانون وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دانشجویان.
1
فهرست