وزارت علوم - مطبوعات 10 آذرماه 98
یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت 10:1
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
وزیر + وزارت علوم
بهار
1398/09/09
> گروه علم و فناوری : معاون فرهنگی وزیر علوم از ارسال ابلاغیه ای به دانشگاه ها در خصوص فعالیت های روز دانشجو خبر داد و گفت : دانشگاه ها موظف هستند فعالیت های قانونی دانشجویان در روز 16 آذر را حمایت کنند .
> غلامرضا غفاری در گفت وگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد : برای برنامه ریزی در خصوص 16 آذر و انتخابات ، نشست هایی را با معاونین دانشگاه ها با هدف استفاده بهتر از فضاهای دانشگاهی در روز دانشجو و همچنین انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار کردیم و تلاش داریم این نشست ها همچنان ادامه داشته باشد .
وی خاطر نشان کرد : در مورد برنامه های روز دانشجو نیمه اول آبان ماه جاری توصیه هایی را به دانشگاه ها ابلاغ کردیم که همانند سال های قبل همراهی و همکاری لازم را با تشکل هایی که درخواست هایی برای برگزاری و اجرای برنامه ، داشته باشند و هیات های نظارت نیز جلسات خود را به طور منظم به موقع برای بررسی مجوز درخواست های ارسالی برگزار کنند .
دکتر غفاری خاطر نشان کرد : دانشگاه ها در راستای رونق بخشی به فعالیت های دانشجویی باید به توصیه های ابلاغی وزارت علوم در زمینه برنامه های روز دانشجو را توجه کنند تا این برنامه ها در فضایی توام با نشاط و امید برگزار شوند .
ضمن اینکه محدودیتی در انجام فعالیت های دانشجویان همزمان با آغاز برنامه های روز دانشجو وجود ندارد و ما از تمام فعالیت هایی که در چارچوب مقررات و قواعد تعیین شده صورت بگیرد ، حمایت خواهیم کرد .
وی در ادامه تصریح کرد : طبیعتا تشکل های دانشجویی درخواست هایی را به مناسبت برگزاری برنامه های 16 آذر خواهند داشت که ما به دانشگاه ها تاکید کردیم که همراهی و همکاری لازم را با این درخواست ها داشته باشند و در عین حال توجه داشته باشند که برنامه های اجرایی در چارچوب های قانونی صورت بگیرد .
معاون فرهنگی وزیر علوم هنوز دستورالعمل جدیدی در خصوص فعالیت برنامه های انتخاباتی به دانشگاه ها ابلاغ نکردیم ، اظهار کرد : قطعا با توجه به شرایط و مسائلی که پیش می آید ما نیز مسایل و موضوعات دانشگاه ها را رصد می کنیم و بر اساس اقتضائات و شرایطی که وجود دارد اگر نیاز باشد مواردی را در خصوص فعالیت های انتخاباتی در دانشگاه ها ابلاغ خواهیم کرد .
وی خاطر نشان کرد : البته در حال حاضر آیین نامه ای در خصوص تبلیغات کاندیدای مجلس شورای اسلامی وجود دارد ، در دانشگاه ها باید اجرایی شود و در این آیین نامه حد و حدود این فعالیت ها مشخص شده است .
ضمن اینکه باید عدالت در زمینه اختصاص تریبون ها و اختصاص فضا برای کاندیداها توسط دانشگاه ها رعایت شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸
روسای دانشگاه ها
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای
روزنامه آفرینش
1398/09/09
> رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای : آغار بازنگری 52 رشته کاردانی ناپیوسته دانشگاه فنی و حرفه ای رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از آغاز بازنگری و بروزرسانی سرفصل های کاردانی ناپیوسته خبر داد و گفت : تا مهر سال آینده 52 رشته کاردانی ناپیوسته بازنگری می شود .
> رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای : آغار بازنگری 52 رشته کاردانی ناپیوسته دانشگاه فنی و حرفه ای رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از آغاز بازنگری و بروزرسانی سرفصل های کاردانی ناپیوسته خبر داد و گفت : تا مهر سال آینده 52 رشته کاردانی ناپیوسته بازنگری می شود .
ابراهیم صالحی عمران در گفتگو با مهر با اشاره به بازنگری سرفصل های کاردانی پیوسته دانشگاه فنی و حرفه ای گفت : سال گذشته بروز رسانی 42 سرفصل رشته های کاردانی پیوسته انجام شد .
وی ادامه داد : امسال نیز بروز رسانی و بازنگری 52 رشته کاردانی ناپیوسته آغاز شده است و تا مهر سال آینده بازنگری و بروز رسانی می شود .
صالحی عمران افزود : در تدوین برنامه های درسی چارچوب های مشخصی در نظر گرفته شده است ، شایسته محوری یکی از اولویت های بازنگری دروس است همچنین ارتباط مشاغل با برنامه های درسی نیز در بازنگری مدنظر است .
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای ادامه داد : در بازنگری دروس به مهارت های عام و خاص توجه شده است ، در برنامه درسی استانداردهای مدرس تعیین و تجهیزات مورد نیاز برنامه های درسی نیز اعلام شده است .
به روش های تدریس و سنجش نیز در بازنگری ها توجه شده است .
اطلاعیه پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت پردیس دماوند دانشگاه علم و صنعت پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت پردیس دماوند دانشگاه علم و صنعت ایران می توانند فردا دوشنبه 11 آذر ثبت نام کنند .
به گزارش دانشگاه علم و صنعت ایران ، پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت پردیس دماوند دانشگاه علم و صنعت ایران می توانند فردا دوشنبه 11 آذرماه امسال از ساعت 13 تا 17 در دانشگاه علم و صنعت ایران ثبت نام کنند .
براساس این گزارش ، ضوابط و مدارک لازم پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت پردیس دماوند دانشگاه علم و صنعت ایران برای ثبت نام در اطلاعیه های بعدی اعلام خواهد شد .
لازم به ذکر است ، محل برگزاری ثبت نام در دانشگاه علم و صنعت ایران ، دانشکده فناوری های نوین ، طبقه همکف ، دفتر آموزش پردیس دانشگاهی خواهد بود .
انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و فدراسیون کشتی در راستای ارایه خدمات درمانی به ورزشکاران ، بین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و فدراسیون کشتی تفاهم نامه همکاری منعقد شد .
به گزارش آفرینش به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، موضوع این تفاهم نامه که بین دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و علیرضا دبیر رییس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران امضا شد ، ارائه خدمات پزشکی ، فیزیوتراپی و طب فیزیکی برای پیشگیری ، بررسی و درمان آسیب دیدگی ها وهمچنین ارائه خدمات بهداشت روانی توسط روانشناسان شناسی بالینی به منظور آمادگی روانی ورزشکاران برای حضور در عرصه های رقابت و قهرمانی است .
به حداقل رساندن آسیب های ورزشی ، ایجاد امنیت روانی برای ورزشکاران و ترویج ورزش کشتی بین دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و توسعه نگاه علمی و آکادمیک در فدراسیون های ورزشی از جمله اهداف این تفاهم نامه است .
انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه تبریزبا بیش از 200 دانشگاه دنیا رئیس دانشگاه تبریز در نشست هم اندیشی دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در این دانشگاه ، از انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه تبریز با بیش از 200 دانشگاه دنیا خبر داد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸
روسای دانشگاه ها
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای
روزنامه آفرینش
1398/09/09

به گزارش مهر ، میررضا مجیدی در این نشست که با حضور با جمعی از مسئولان و مدیران دانشگاه تبریز برگزار شد ، با اشاره به سابقه درخشان و طولانی تربیت دانشجو از نقاط مختلف جهان در این خطه گفت : حدود 800 سال پیش دانشگاهی به نام ربع رشیدی در شهر تبریز تأسیس شد که با جذب دانشجویان خارجی به چندین زبان زنده دنیا دانشجو تربیت می شد و به نوعی یک دانشگاه کارآفرین بود و دانشگاه تبریز نیز در امتداد همان دانشگاه به وجود آمده است .
وی در ادامه با تأکید بر اینکه شما دانشجویان باید افتخار کنید که دانشگاه تبریز را با توجه به سوابق درخشان در عرصه تولید علم و فناوری برای تحصیل انتخاب کرده اید ، تصریح کرد : شما دانشجویان خارجی سفیران فرهنگی و علمی کشورتان هستید و ازاین رو باید با تحصیل و کسب مهارت های لازم دستاوردها و خاطرات خوبی از فرهنگ و دانش این سرزمین به کشورتان به ارمغان ببرید .
مجیدی در پایان انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه تبریز با بیش از 200 دانشگاه دنیا و توسعه مبادلات علمی با دیگر کشورها را نشان از عزم جدی این دانشگاه برای ارتقای سطح بین المللی این دانشگاه بیان کرد .
حسین امامعلی پور ، معاون دانشجویی دانشگاه تبریز نیز در این نشست گفت : در آینده نزدیک دفتر کنسولی در دانشگاه تبریز افتتاح و مسائل اقامتی دانشجویان حل نیز خواهد شد .
وی در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای دانشجویان خارجی در حوزه های رفاهی و خدماتی افزود : برگزاری اردوهای تبریزگردی و ایران گردی ، اجرای انواع مسابقات فرهنگی و ورزشی مابین دانشجویان خارجی و مرکز جامعه المصطفی العالمیه از جمله این برنامه ها است .
رضا محمدی ، سرپرست اداره دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه تبریز نیز گفت : حدود 300 نفر دانشجوی خارجی از کشورهای عراق ، سوریه ، یمن ، نیجریه ، آذربایجان ، ترکیه و تعدادی دانشجو نیز از کشورهای دیگر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و در آینده نزدیک با جذب دانشجویان این تعداد افزایش می یابد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸
روسای آموزش عالی
پیام نور
روزنامه آفرینش
1398/09/09
> مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت : تاکنون بیش از 21 هزار نفر در آزمون دکتری تخصصی (Ph .
> مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت : تاکنون بیش از 21 هزار نفر در آزمون دکتری تخصصی (Ph .
D) نیمه متمرکز سال 1399 ثبت نام کرده اند .
حسین توکلی در گفتگو با مهر افزود : آزمون دکتری تخصصی (Ph .
D) نیمه متمرکز سال 1399 در 7 گروه آموزشی و 245 کدرشته امتحانی شامل 63 کدرشته امتحانی گروه علوم انسانی ، 45 کدرشته امتحانی گروه علوم پایه ، 60 کدرشته امتحانی گروه فنی مهندسی ، 35 کدرشته امتحانی گروه کشاورزی و منابع طبیعی ، 7 کدرشته امتحانی گروه هنر ، 26 کدرشته امتحانی گروه دامپزشکی و 9 کدرشته امتحانی گروه زبان برگزار می شود .
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت : آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1399 به منظور پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی در دوره های روزانه ، شبانه ، دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه پیام نور ، دانشگاه های غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاه ها در روز جمعه 9 اسفند سال 1398 برگزار می شود .
وی افزود : ثبت نام در آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1399 از 6 آذرماه آغاز شده است و داوطلبان تا 12 آذرماه فرصت دارند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور sanjesh .
org در این آزمون ثبت نام کنند .
توکلی خاطرنشان کرد : تا صبح روز 9 آذرماه 98 تعداد 21 هزار و 700 داوطلب نسبت به ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی (Ph .
D) نیمه متمرکز سال 1399 اقدام کرده اند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸
روسای آموزش عالی
انجمن علمی
جوان
1398/09/09
> نهمین کنفرانس ملی خلأ ایران ، صبح امروز با حضور استادان ، محققان ، کارشناسان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی از دانشگاه های سراسر کشور ، در تالار شهید فتوحی دانشگاه صنعتی اصفهان آغاز به کار کرد .
> به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی اصفهان در این مراسم با بیان این که فناوری خلأ یکی از حوزه های تخصصی و بین رشته ای فیزیک محسوب می شود ، به فعالیت های شاخص دانشکده فیزیک در این زمینه اشاره کرد وگفت : امیدواریم با همکاری انجمن علمی خلأ ایران و دانشگاه ها ، شاهد برگزاری کنفرانس بین المللی خلأ در ایران باشیم .
دکتر بهروز ارباب شیرانی با تأکید بر توانمندی و ظرفیت مناسب دانشکده فیزیک و دیگر دانشکده های مرتبط فناوری خلأ در دانشگاه صنعتی اصفهان ، افزود : با عضویت این دانشگاه در مرکز پژوهش های هسته ای اروپا (CERN) اعضای هیئت علمی و دانشجویان می توانند همکاری های مناسبی در پروژه های علمی بین المللی داشته باشند و به خوبی از این فرصت استفاده نمایند .
وی با تأکید بر اجرای برنامه تحول دانشگاه صنعتی اصفهان ، گفت : موضوع مرجعیت علمی ، بین المللی شدن و ارتقای تعاملات بین المللی از اهداف بلند دانشگاه در این طرح محسوب می شود .
دبیر اجرایی نهمین کنفرانس ملی خلأ ایران نیز هدف از برگزاری این کنفرانس را تبادل علمی دانشمندان و متخصصان حوزه خلأ و شناساندن ظرفیت های دانشگاه صنعتی اصفهان به عنوان یک پایگاه علمی در این فناوری عنوان کرد و گفت : با برگزاری این کنفرانس به دنبال ترویج فناوری خلأ و کمک به پیشرفت آن در کشور هستیم .
دکتر مهدی رنجبر با بیان این که فناوری خلأ جزو علوم های تک محسوب می شود ، افزود : کشورهای پیشرفته با اهرم تحریم ، اجازه دسترسی به فناوری روز در این زمینه را به ما نمی دهند؛ بنابراین ضروری است که دانشگاه ها و مراکز صنعتی کشور با تقویت خود با این علم آشنایی بیشتری پیدا کرده و رو به جلو حرکت نمایند .
عضو هیئت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان ، پیشرفت های رخ داده در علم وفناوری را مرهون زیرساخت فناوری خلأ دانست و گفت : پیشرفت در صنایع پزشکی ، دفاعی ، خودروسازی ، هسته ای و دیگر زمینه های علمی بدون دسترسی به فناوری های روز خلأ امکان پذیر نخواهد بود .
وی با اشاره به حضور 120 مهمان از دانشگاه های صنعتی اصفهان ، صنعتی شریف ، تهران ، اصفهان ، شیراز ، فردوسی مشهد ، تبریز ، ارومیه ، شهرک های علمی تحقیقاتی ، صنایع فولاد ، صایران و شرکت های وابسته به انرژی هسته ای در این کنفرانس ، افزود : در نهمین کنفرانس ملی خلأ ، 32 مقاله به صورت شفاهی و 31 مقاله نیز در قالب پوستر ارایه می شود و شرکت کنندگان در کنفرانس از سه سخنرانی کلیدی ، کارگاه تخصصی و همچنین نمایشگاه تخصصی بهره مند خواهند شد .
رنجبر ، ساخت مواد در ابعاد کوچک تحت خلأ ، کاربردهای خلأ در سامانه های شبیه ساز فضا ، کاربردهای خلأ در فناوری سلول های خورشیدی ، کریستالیزاسیون و انجماد جهت دار تحت خلأ و فرایندهای لایه نشانی تحت خلأ (MBE , PLD , PVD , CVD) ، را از جمله محورهای اصلی این کنفرانس عنوان کرد و گفت : ادوات ، تجهیزات و سامانه های مرتبط با فناوری خلأ ، ساخت ادوات و قطعات میکرو/ نانو الکترونیک و سایر موضوعات مرتبط با علوم و فناوری خلأ ، از دیگر محورهای این رویداد علمی است .
رئیس انجمن خلأ ایران نیز در این مراسم ، گسترش و ارتقای علمی در حوزه های علوم ، فناوری خلأ و سیستم های مربوط به آن و توسعه کمی و کیفی نیروهای متخصص و بهبود بخشیدن به امور آموزشی و پژوهشی ، صنعتی در زمینه های مرتبط با علوم و فناوری خلأ را از مهمترین اهداف فعالیت این انجمن برشمرد و به مرور فعالیت های انجام شده در این زمینه پرداخت .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸
روسای آموزش عالی
انجمن علمی
جوان
1398/09/09

گفتنی است : نهمین کنفرانس ملی خلأ ایران ، با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان و انجمن خلأ ایران ، صبح امروز در تالار شهید فتوحی این دانشگاه آغاز به کار کرد و تا عصر فردا ادامه خواهد داشت .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
کمیسیون آموزش + وزیر علوم
سیاست روز
1398/09/09
> قانون اهداف ، وظایف و تشکیلات وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری مصوب 18/5/1383 ماده 1 به استناد ماده (99) قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب 17/1/1379 و به منظور انسجام بخشیدن به امور اجرایی و سیاست گذاری نظام علمی ، تحقیقاتی و فناوری کشور ، اهداف وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به شرح زیر تعیین می گردد : الف توسعه علوم ، تحقیقات و فناوری و تقویت روحیه تحقیق و تتبع و ترویج فکر خلاق و ارتقاء فرهنگ علم دوستی .
> قانون اهداف ، وظایف و تشکیلات وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری مصوب 18/5/1383 ماده 1 به استناد ماده (99) قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب 17/1/1379 و به منظور انسجام بخشیدن به امور اجرایی و سیاست گذاری نظام علمی ، تحقیقاتی و فناوری کشور ، اهداف وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به شرح زیر تعیین می گردد : الف توسعه علوم ، تحقیقات و فناوری و تقویت روحیه تحقیق و تتبع و ترویج فکر خلاق و ارتقاء فرهنگ علم دوستی .
ب اعتلای موقعیت آموزشی ، علمی و فنی کشور .
ج تعمیق و گسترش علوم ، معارف ، ارزش های انسانی و اسلامی و اعتلای جلوه های هنر و زیبایی شناسی و میراث علمی تمدن ایرانی و اسلامی .
د تأمین نیروی انسانی متخصص و توسعه منابع انسانی کشور .
ه ارتقاء سطح دانش و مهارت های فنی و توسعه و ترویج فرهنگ تفکر علمی در جامعه .
و حفظ و تحکیم آزادی علمی و استقلال دانشگاه ها ، مراکز علمی و تحقیقاتی .
ماده 2 مأموریت های اصلی و حدود اختیارات وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به شرح زیر می باشد : الف در زمینه انسجام امور اجرایی و سیاست گذاری نظام علمی و امورتحقیقات و فناوری .
1 شناسایی مزیت های نسبی ، قابلیت ها ، استعدادها و نیازهای پژوهش و فناوری کشور بر مبنای آینده نگری و آینده پژوهی و معرفی آن به واحدهای تولیدی ، تحقیقاتی ، دانشگاه ها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی جهت بهره برداری .
2 بررسی اولویت های راهبردی تحقیقات و فناوری با همکاری یا پیشنهاد دستگاه های اجرایی ذیربط و پیشنهاد به شورای عالی علوم ، تحقیقات و فناوری .
3 حمایت از توسعه تحقیقات بنیادی و پژوهش های مرتبط با فناوری های نوین براساس اولویت ها .
4 برنامه ریزی برای تدارک منابع مالی توسعه فناوری کشور و مشارکت در ایجاد ، توسعه و تقویت فناوری ملی و حمایت از توسعه فناوری های بومی .
5 اتخاذ تدابیر لازم به منظور افزایش کارایی و اثربخشی تحقیقات کشور و توسعه تحقیقات کاربردی با همکاری دستگاه های ذیربط .
6 اتخاذ تدابیر و تهیه پیشنهادهای لازم درخصوص انتقال فناوری و دانش فنی وبرنامه ریزی به منظور بومی کردن فناوری های انتقال یافته به داخل کشور و ارائه آنها به شورای عالی علوم ، تحقیقات و فناوری .
7 ایجاد زمینه های مناسب برای عرضه فناوری در داخل و خارج کشور و حمایت از صدور فناوری های تولید شده در کشور و کمک به ایجاد انجمن ها و شرکت های غیردولتی علمی ، تحقیقاتی و فناوری .
8 تمهید ساز و کارهای لازم برای ایجاد همسویی میان فعالیت های آموزشی ، تحقیقاتی و فناوری ، تقویت ارتباط دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی با بخش های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی کشور .
9 اتخاذ راهکارهای مناسب برای کمک به توسعه پژوهش و فناوری در بخش های غیردولتی .
10 ارزیابی جامع عملکرد نظام ملی علوم ، تحقیقات و فناوری شامل پیشرفت ها ، شناخت موانع و مشکلات و تدوین و ارائه گزارش سالانه .
11 اتخاذ تدابیر و ارائه پیشنهادهای لازم جهت حفظ دانشمندان و محققان وتأمین امنیت شغلی آنان و استفاده بهینه از توانمندی های آنها .
ب در زمینه اداره امور دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی تحت پوشش وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری 1 پیشنهاد ضوابط و معیارهای کلی پذیرش دانشجو به مراجع ذیصلاح .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
کمیسیون آموزش + وزیر علوم
سیاست روز
1398/09/09

2 تعیین راهکارهای لازم و برنامه ریزی و حمایت از ایجاد و گسترش دانشگاه ها ، مؤسسات آموزش عالی ، مراکز تحقیقاتی و فناوری و دیگر مراکز فعالیت های علمی پژوهشی همانند شهرک های تحقیقاتی ، آزمایشگاه های ملی ، موزه های علوم و فنون با استفاده از منابع دولتی و غیردولتی و مشارکت های مردمی متناسب با نیازها و ضرورت های کشور .
3 برنامه ریزی اجرایی ، آموزشی و تحقیقاتی متناسب با نیازها و تحولات علمی وفنی در جهان .
4 تعیین ضوابط ، معیارها و استانداردهای علمی مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی ، رشته ها و مقاطع تحصیلی با رعایت اصول انعطاف ، پویایی ، رقابت و نوآوری علمی .
5 نظارت بر فعالیت های دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی کشور .
6 ارزیابی مستمر فعالیت هرگونه واحد آموزش عالی و یا مؤسسه تحقیقاتی (اعم از دولتی و غیردولتی) و جلوگیری از ادامه فعالیت ، تعلیق فعالیت و یا انحلال هر یک از آنها در صورت تخلف از ضوابط و یا از دست دادن شرایط ادامه فعالیت براساس اساسنامه های مصوب .
7 صدور مجوز تأسیس انجمن های علمی و حمایت و ارزیابی مستمر از فعالیت آنها بر اساس ضوابط مصوب مراجع ذیصلاح .
8 تأیید اساسنامه و صدور مجوز تأسیس انجمن ها و تشکل های دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و ارزیابی فعالیت آنها و اتخاذ تصمیم در مورد امکان ادامه فعالیت آنها براساس ضوابط و مقررات مراجع ذیصلاح .
9 تأیید صلاحیت و صدور احکام اعضای هیأت های ممیزه ، هیأت های امنا ، هیأت های مؤسس ، هیأت های گزینش اعضای هیأت علمی و هیأت های انتظامی اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، طبق ضوابط و مقررات موضوعه .
10 ارزیابی و اعتبارسنجی علمی دانشگاه ها ، مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی به صورت مستقیم و یا از طریق حمایت از انجمن های مستقل علمی ، تخصصی و فرهنگستان ها در ارزیابی علمی دانشگاه ها و مؤسسات و انتشار نتایج در محافل علمی وارائه گزارش سالانه به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و سایر مراجع ذیصلاح .
11 تأیید اساسنامه و صدور مجوز ایجاد یا توسعه هرگونه واحد آموزش عالی یا مؤسسه تحقیقاتی (اعم از دولتی یا غیردولتی) ، رشته ها و مقاطع تحصیلی .
12 ارزیابی سالانه عملکرد مالی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی دولتی .
13 بررسی و پیشنهاد اولویت های تخصیص منابع در حوزه های علوم ، تحقیقات و فناوری به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور .
14 توسعه همکاری های علمی بین المللی و اتخاذ تدابیر لازم به منظور نهادینه کردن همکاری ها و مبادلات علمی بین مراکز علمی تحقیقاتی داخل کشور با مراکز علمی تحقیقاتی منطقه ای و بین المللی در چارچوب ضوابط و مقررات مصوب مراجع ذیصلاح .
15 صدور مجوز «تأسیس دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی دولتی و غیردولتی با مشارکت دانشگاه ها و مراکز علمی خارج از کشور» بر اساس ضوابط مصوب مراجع ذیصلاح .
ماده 3 از تاریخ تصویب این قانون «شورای عالی علوم ، تحقیقات و فناوری» با ترکیب زیر به ریاست رییس جمهور تشکیل می گردد : رییس جمهور/ وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری/ وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی/ وزیر آموزش و پرورش/ دو تا چهار نفر از اعضای هیأت دولت به انتخاب هیأت دولت/ رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور/ رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اجازه ایشان/ دو نفر از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات به انتخاب مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر/ رییس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران/ رؤسای فرهنگستان های علوم ، علوم پزشکی ، هنر و زبان و ادبیات فارسی/ سه نفر از رؤسای دانشگاه های دولتی (یک نفر از دانشگاه های علوم پزشکی) به انتخاب شورای مرکزی دانشگاه های مربوطه/ یک نفر از رؤسای دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی/ سه نفر از دانشمندان و صاحبنظران دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی به انتخاب تشکل ها و انجمن های علمی/ سه نفر از صاحبنظران بخش های تولیدی و خدماتی خصوصی با معرفی رییس جمهور .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
کمیسیون آموزش + وزیر علوم
سیاست روز
1398/09/09

تبصره مصوبات شورای عالی علوم ، تحقیقات و فناوری در چارچوب این قانون پس از تأیید رییس جمهور برای کلیه مؤسسات آموزشی و تحقیقاتی و دستگاه های اجرایی لازم الاجراست .
پرسشگری از عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر انسجام بخشیدن به امور اجرایی و سیاست گذاری نظام علمی ، تحقیقاتی و فناوری کشور از طریق این قانون به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر توسعه علوم ، تحقیقات و فناوری و تقویت روحیه تحقیق و تتبع و ترویج فکر خلاق و ارتقاء فرهنگ علم دوستی به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر اعتلای موقعیت آموزشی ، علمی و فنی کشور به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر تعمیق و گسترش علوم ، معارف ، ارزش های انسانی و اسلامی و اعتلای جلوه های هنر و زیبایی شناسی و میراث علمی تمدن ایرانی و اسلامی به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر تأمین نیروی انسانی متخصص و توسعه منابع انسانی کشور به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر ارتقاء سطح دانش و مهارت های فنی و توسعه و ترویج فرهنگ تفکر علمی در جامعه به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر حفظ و تحکیم آزادی علمی و استقلال دانشگاه ها ، مراکز علمی و تحقیقاتی به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر انسجام امور اجرایی و سیاست گذاری نظام علمی و امورتحقیقات و فناوری به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر شناسایی مزیت های نسبی ، قابلیت ها ، استعدادها و نیازهای پژوهش و فناوری کشور بر مبنای آینده نگری و آینده پژوهی و معرفی آن به واحدهای تولیدی ، تحقیقاتی ، دانشگاه ها و مراکز آموزشی و تحقیقاتی جهت بهره برداری به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر بررسی اولویت های راهبردی تحقیقات و فناوری با همکاری یا پیشنهاد دستگاه های اجرایی ذیربط و پیشنهاد به شورای عالی علوم ، تحقیقات و فناوری به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر حمایت از توسعه تحقیقات بنیادی و پژوهش های مرتبط با فناوری های نوین براساس اولویت ها به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر برنامه ریزی برای تدارک منابع مالی توسعه فناوری کشور و مشارکت در ایجاد ، توسعه و تقویت فناوری ملی و حمایت از توسعه فناوری های بومی به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر اتخاذ تدابیر لازم به منظور افزایش کارایی و اثربخشی تحقیقات کشور و توسعه تحقیقات کاربردی با همکاری دستگاه های ذیربط به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر اتخاذ تدابیر و تهیه پیشنهادهای لازم درخصوص انتقال فناوری و دانش فنی وبرنامه ریزی به منظور بومی کردن فناوری های انتقال یافته به داخل کشور و ارائه آنها به شورای عالی علوم ، تحقیقات و فناوری به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر ایجاد زمینه های مناسب برای عرضه فناوری در داخل و خارج کشور و حمایت از صدور فناوری های تولید شده در کشور و کمک به ایجاد انجمن ها و شرکت های غیردولتی علمی ، تحقیقاتی و فناوری به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر تمهید ساز و کارهای لازم برای ایجاد همسویی میان فعالیت های آموزشی ، تحقیقاتی و فناوری ، تقویت ارتباط دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی با بخش های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی کشور به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر اتخاذ راهکارهای مناسب برای کمک به توسعه پژوهش و فناوری در بخش های غیردولتی به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر ارزیابی جامع عملکرد نظام ملی علوم ، تحقیقات و فناوری شامل پیشرفت ها ، شناخت موانع و مشکلات و تدوین و ارائه گزارش سالانه به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
کمیسیون آموزش + وزیر علوم
سیاست روز
1398/09/09
شورای اسلامی بر اتخاذ تدابیر و ارائه پیشنهادهای لازم جهت حفظ دانشمندان و محققان وتأمین امنیت شغلی آنان و استفاده بهینه از توانمندی های آنها به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر اداره امور دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی تحت پوشش وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر پیشنهاد ضوابط و معیارهای کلی پذیرش دانشجو به مراجع ذیصلاح به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر تعیین راهکارهای لازم و برنامه ریزی و حمایت از ایجاد و گسترش دانشگاه ها ، مؤسسات آموزش عالی ، مراکز تحقیقاتی و فناوری و دیگر مراکز فعالیت های علمی پژوهشی همانند شهرک های تحقیقاتی ، آزمایشگاه های ملی ، موزه های علوم و فنون با استفاده از منابع دولتی و غیردولتی و مشارکت های مردمی متناسب با نیازها و ضرورت های کشوربه تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر برنامه ریزی اجرایی ، آموزشی و تحقیقاتی متناسب با نیازها و تحولات علمی وفنی در جهان به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر تعیین ضوابط ، معیارها و استانداردهای علمی مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی ، رشته ها و مقاطع تحصیلی با رعایت اصول انعطاف ، پویایی ، رقابت و نوآوری علمی به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر نظارت بر فعالیت های دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی کشور به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر ارزیابی مستمر فعالیت هرگونه واحد آموزش عالی و یا مؤسسه تحقیقاتی (اعم از دولتی و غیردولتی) و جلوگیری از ادامه فعالیت ، تعلیق فعالیت و یا انحلال هر یک از آنها در صورت تخلف از ضوابط و یا از دست دادن شرایط ادامه فعالیت براساس اساسنامه های مصوببه تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر صدور مجوز تأسیس انجمن های علمی و حمایت و ارزیابی مستمر از فعالیت آنها بر اساس ضوابط مصوب مراجع ذیصلاح به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر تأیید اساسنامه و صدور مجوز تأسیس انجمن ها و تشکل های دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی و ارزیابی فعالیت آنها و اتخاذ تصمیم در مورد امکان ادامه فعالیت آنها براساس ضوابط و مقررات مراجع ذیصلاحبه تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر تأیید صلاحیت و صدور احکام اعضای هیأت های ممیزه ، هیأت های امنا ، هیأت های مؤسس ، هیأت های گزینش اعضای هیأت علمی و هیأت های انتظامی اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، طبق ضوابط و مقررات موضوعهبه تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر ارزیابی و اعتبارسنجی علمی دانشگاه ها ، مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی به صورت مستقیم و یا از طریق حمایت از انجمن های مستقل علمی ، تخصصی و فرهنگستان ها در ارزیابی علمی دانشگاه ها و مؤسسات و انتشار نتایج در محافل علمی و ارائه گزارش سالانه به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و سایر مراجع ذی صلاح به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر تأیید اساسنامه و صدور مجوز ایجاد یا توسعه هرگونه واحد آموزش عالی یا مؤسسه تحقیقاتی (اعم از دولتی یا غیردولتی) ، رشته ها و مقاطع تحصیلی به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر ارزیابی سالانه عملکرد مالی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
کمیسیون آموزش + وزیر علوم
سیاست روز
1398/09/09
دولتی به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر بررسی و پیشنهاد اولویت های تخصیص منابع در حوزه های علوم ، تحقیقات و فناوری به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر توسعه همکاری های علمی بین المللی و اتخاذ تدابیر لازم به منظور نهادینه کردن همکاری ها و مبادلات علمی بین مراکز علمی تحقیقاتی داخل کشور با مراکز علمی تحقیقاتی منطقه ای و بین المللی در چارچوب ضوابط و مقررات مصوب مراجع ذیصلاح به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر صدور مجوز «تأسیس دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی دولتی و غیردولتی با مشارکت دانشگاه ها و مراکز علمی خارج از کشور» بر اساس ضوابط مصوب مراجع ذیصلاح به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر مشارکت فعال در فرآیند سیاست گذاری نظام آموزش و توسعه نیروی انسانی کشور به منظور ایجاد هماهنگی لازم بین برنامه های سطوح مختلف آموزش کشور به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر مشارکت در تعیین اولویت های توسعه منابع انسانی کشور و ارائه نتایج حاصل شده به دستگاه های ذیربط به منظور هدایت منابع در جهت اولویت های مذکور به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر ارزیابی و تأیید اختراعات ، اکتشافات و نوآوریها با همکاری سایر مراکز علمی و تحقیقاتی کشور به منظور فراهم نمودن زمینه حمایت از حقوق مالکیت معنوی و ثبت درمراجع ذیربط به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر تعیین ضوابط ارزشیابی علمی مدارک فارغ التحصیلان و تأیید ارزش علمی مدارک دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی (دولتی یا غیردولتی) داخل کشور به استثنای گروه پزشکی .
تعیین ضوابط مربوط به تشخیص ارزش علمی ، گواهینامه های آموزش عالی و پژوهش های علمی دانشگاه ها و مؤسسات علمی خارجی و تعیین ارزش مدارک مذکور به استثنای گروه پزشکی به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر برنامه ریزی برای شناسایی و حمایت از شکوفایی استعدادهای درخشان و هدایت آنها به سمت اولویت های راهبردی کشور در زمینه علوم ، تحقیقات و فناوری در چارچوب مقررات مصوب مراجع ذیصلاح به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر برنامه ریزی برای جذب متخصصان ایرانی داخل و خارج از کشور جهت همکاری علمی ، تحقیقاتی و فناوری به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر اداره امور دانشجویان ایرانی در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی خارج از کشور و ایجاد زمینه های علمی و فنی متقابل از طریق اعزام رایزن های علمی با هماهنگی وزارت امور خارجه به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر اهتمام در معرفی میراث علمی تمدن ایرانی و اسلامی و گسترش زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی خارج از کشور به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر همکاری در اعتلای فرهنگ ، اخلاق و معنویت اسلامی در مجامع علمی دانشگاهی و در جامعه به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر ایجاد پایگاه های اطلاع رسانی به جامعه و بخش های مختلف در زمینه سیاست ها ، اولویت ها و برنامه ها و عملکردهای آموزش عالی ، تحقیقات و فناوری به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر نمایندگی دولت در مجامع و سازمان های بین المللی و برقراری ارتباطات لازم در حوزه مأموریت ها و اختیارات وزارتخانه به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر انجام امور مربوط به کمیسیون ملی یونسکو به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر شورای عالی علوم ، تحقیقات و فناوری به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر عملکرد اعضای شورای عالی علوم ، تحقیقات و فناوری به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر عملکرد دبیرخانه شورای عالی علوم ، تحقیقات و فناوری به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی بر اولویت بندی و انتخاب طرح های اجرایی بلندمدت سرمایه گذاری کلان در بخش های آموزشی و پژوهشی و فناوری به تفکیک سال چیست؟ گزارش عملکرد نظارتی مجلس شورای اسلامی.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
موسسات آموزش عالی
روزنامه فرهیختگان
1398/09/10
> ابراهیم ابراهیمی ، مدیرکل هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هیات علمی وزارت علوم در گفت وگویی با اشاره به جزئیات بازنگری قانون مقررات انتظامی هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی کشور گفت : «قانون رسیدگی به تخلفات انتظامی اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی کشور به عنوان یکی از قوانین بنیادی در حوزه پیشگیری از وقوع و برخورد با تخلفات ارتکابی اعضای هیات علمی باید منطبق بر دادرسی منصفانه باشد .
> ابراهیم ابراهیمی ، مدیرکل هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هیات علمی وزارت علوم در گفت وگویی با اشاره به جزئیات بازنگری قانون مقررات انتظامی هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی کشور گفت : «قانون رسیدگی به تخلفات انتظامی اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی کشور به عنوان یکی از قوانین بنیادی در حوزه پیشگیری از وقوع و برخورد با تخلفات ارتکابی اعضای هیات علمی باید منطبق بر دادرسی منصفانه باشد .
» وی ادامه داد : «هرچند قانون فعلی رسیدگی به تخلفات انتظامی مصوب 1364 محصول تجربه طولانی در امر رسیدگی به تخلفات انتظامی است ، لیکن با گذشت حدود 34سال از تاریخ تصویب و اجرای آن و تصویب قوانین جدید نواقص آن ظهور و بروز بیشتری پیدا کرده است .
تغییر برخی از مواد قانون مذکور و رفع آنها برای نظام رسیدگی به تخلفات انتظامی یک ضرورت اجتناب ناپذیر محسوب می شد .
» مدیرکل هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هیات علمی وزارت علوم افزود : «همچنین با توجه به قانون پیشگیری و مبارزه با تقلب در تهیه آثار علمی ، مجازات های تخلفات پژوهشی مورداشاره مصوبه مذکور مورد بازبینی مجدد قرار گرفت . »
1
فهرست