وزارت علوم - مطبوعات 29 مرداد 97
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت 11:58
1
فهرست اخبار
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
اخبار مديران وزارت علوم تحقيقات و فناوري
7404889 وطن امروز
روساي دانشگاه ها
روساي واحدهاي دانشگاهي
روساي آموزش عالي
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
منصور غلامی
روزنامه فرهیختگان
1397/05/29
> اخیرا وزارت علوم طرحی را برای حضور فارغ التحصیلان مشمول در مراکز صنعتی به عنوان سرباز آماده کرده است طرحی که می تواند اتفاقی مهم برای حل مشکل فارغ التحصیلان باشد .
> فرهیختگان : سربازی رفتن همیشه یکی از دغدغه های اصلی پسران محسوب شده و می شود؛ دورانی که دو سال از عمر هر جوانی در پادگان ها صرف آن می شود ، اما وقتی قرار به سربازی رفتن دانشجویان پسر می رسد ، قضیه کمی متفاوت می شود؛ در حقیقت اکثر دانشجویان پسر که به هر دلیلی موعد سربازی رفتن آنها می رسد ، به جای رفتن به پادگان ها ، سر از ادارات دولتی درمی آورند و وضعیت بهتری نسبت به سایر سربازان دارند .
البته طی چند سال اخیر و به ویژه بعد از حضور منصور غلامی در راس ساختمان وزارت علوم ، امیدها برای بهتر شدن وضعیت سربازی دانشجویان پسر در مقاطع مختلف به ویژه دکتری زنده شد و با خبرهایی که گاه و بیگاه از زبان وزیر علوم منتشر می شود ، تقویت شده است .
«موافقت هایی در زمینه گذراندن دوره سربازی دانش آموختگان کارشناسی ارشد و دکتری در صنعت صورت گرفته و با سازمان نظام وظیفه در این زمینه صحبت هایی شده و وزارت صنعت نیز از آن استقبال کرده است .
با این طرح ، دانشجویان دکتری که به دلیل محدودیت و ظرفیت کم نمی توانند جذب مرکز تحقیقات دانشگاهی شوند به صنعت می روند و به صورت یک دوره موقت آنجا حضور دارند .
» .
اینها بخشی از صحبت های وزیر علوم درباره مساله سربازی دانش آموختگان این مقطع است؛ موضوعی که طی چند ماه اخیر در جلسات مختلف مسئولان این وزارتخانه مطرح شد و ظاهرا تصمیمات خوبی نیز در این زمینه گرفته شده است؛ هرچند از ایده تا اجرای بحث سربازی دانش آموختگان مقاطع مختلف هنوز راه زیادی مانده ، اما تاکید چندین باره مسئولان مختلف وزارت علوم درباره بحث سربازی فارغ التحصیلان نشان از عزم جدی آنها دارد .
اولین روز از هفته جاری نیز مدیرکل دفتر ارتباط صنعت و دانشگاه وزارت علوم در نشست معاونان پژوهشی و فناوری دانشگاه ها دوباره به مقوله سربازی فارغ التحصیلان اشاره می کند و می گوید : «طبق توافقی که میان وزارت علوم و ستادکل نیروهای مسلح و قرارگاه مهارت افزایی منعقد شده ، برنامه داریم تا طرح «سرباز مهارت» را اجرایی کنیم .
» براساس گفته های این مقام مسئول قرار است در این طرح حدود 700 فارغ التحصیل دانشگاهی حضور داشته باشند که حدود 300 فارغ التحصیل به صورت سرباز آزمایشگاه ، 300 فارغ التحصیل به صورت سرباز پژوهش و 100 فارغ التحصیل به صورت سرباز مربی در آن شرکت خواهند داشت .
البته هنوز این طرح نهایی نشده و بخش های مختلف آن در حال بررسی است ، اما آن طور که سیف گفته ، در پژوهشکده مطالعات فناوری موضوع ایجاد نظام صلاحیت حرفه ای آغاز شده و به زودی در این زمینه نتایج نهایی کسب خواهد شد .
او همچنین به حضور فارغ التحصیلان دانشگاهی در صنعت به عنوان سرباز اشاره کرده و عنوان می کند : «این طرح در دستور کار قرار گرفته و مورد استقبال وزارت صنعت ، معدن و تجارت نیز واقع شده است .
علاوه بر آن بحث کارآموزی دانشجویان در صنعت نیز درحال حاضر دنبال می شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
منصور غلامی
روزنامه فرهیختگان
1397/05/29

» البته پیش تر سردار موسی کمالی ، رئیس اداره سرمایه انسانی ستادکل نیروهای مسلح در 21 مردادماه به رسانه ها درباره ورود استعدادهای برتر و نخبگان به خدمت سربازی این طور گفته بود : «واگذاری سرباز به دستگاه غیرنظامی و ورود استعدادهای برتر و نخبگان به این دستگاه ها ، سربازانی که خدمت سربازی را با گذراندن یک پروژه تحقیقاتی طی می کنند و فعالیت سربازان در شرکت های دانش بنیان به جای سربازی از مواردی هستند که نظام وظیفه از افراد تحصیلکرده استفاده کرده است .
» او از حضور دو هزار نفر به صورت آزمایشی در شرکت های دانش بنیان در سال جاری خبر می دهد و تصریح می کند : «این کار می تواند به شرکت های دانش بنیان کمک کند و سبب اشتغالزایی سربازان شود و از سوی دیگر توانمندی تخصصی آنان نیز افزایش می یابد .
» نکته قابل توجه در بحث سربازی فارغ التحصیلان دانشگاهی این است که این موضوع تنها محدود به دانشگاه های دولتی نمی شود ، به طوری که داوود ثمری ، مدیرکل ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی در دی ماه سال گذشته به «فرهیختگان» گفته بود : «این دانشگاه دارای شرکت های دانش بنیان بوده و ما نیز از تفاهمنامه وزارت علوم با ستادکل نیروهای مسلح منتفع خواهیم شد .
» در حقیقت این سخنان نشان می دهد همه فارغ التحصیلانی که مشمول تفاهمنامه شوند ، می توانند در صنعت و همچنین در طرح «سرباز مهارت» شرکت کنند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
کمیسیون آموزش + وزیر علوم
بهار
1397/05/29
> گروه جامعه : رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت : شورای سنجش و پذیرش دانشجو به منظور بررسی تاثیر سوابق تحصیلی در سال 98 و مصوبه تاثیر قطعی جلسه فوق العاده برگزار می کند .
> دکتر ابراهیم خدایی افزود : گزارش کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ارائه شد .
کمیته آموزش عالی پیشنهاد داد برای کنکور سال 98 ، توصیه کردند شورای سنجش و پذیرش دانشجو با توجه به اینکه اولین سال اعمال قوانین نظام جدید متوسط است و همچنین توجه به نامه 175 نماینده مجلس مجددا تشکیل جلسه بدهد .
وی افزود : این جلسه به منظور بررسی تاثیر سوابق تحصیلی در سال 98 و مصوبه شورای سنجش و پذیرش تشکیل شود و تاثیر سوابق تحصیلی را در جهت تاثیر مثبت بازنگری کند .
رئیس سازمان سنجش خاطرنشان کرد : لذا در مدت کوتاهی در آینده ، جلسه فوق العاده شورای سنجش و پذیرش دانشجو تشکیل می دهیم و موضوع تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور را مجددا مطرح می کنیم و هرچه شورا تصمیم بگیرد اعلام می شود .
وی درباره اصلاح ماده 90 برنامه ششم توسعه مربوط به سهمیه های ایثارگران گفت : اصلاح ماده 90 برنامه ششم توسعه مربوط به سهمیه های ایثارگران به کمیته آموزش عالی محول شد تا هر چه سریع تر بررسی کنند و به کمیسیون آموزش ارائه دهند .
خدایی افزود : اینکه اصلاح ماده 90 به کنکور 97 برسد یا خیر بستگی به نوع مصوبه مجلس دارد .
باید در انتظار باشیم که آنچه مصوب می شود تا چه میزان قابلیت اجرایی دارد .
وی یادآور شد : اگر مصوبه مربوط به کف نمره باشد ، در هر مرحله ای قبل از اعلام نتایج قابل اعمال در کنکور 97 است .
اما ممکن است در اصلاحیه تغییر و جابجایی گروه ها باشد و یا گروه های جدید تعریف شود که اگر ما اطلاعات آن را نداشته باشیم از نظر اجرایی مشکلاتی را در پی خواهد داشت .
رئیس سازمان سنجش خاطرنشان کرد : ما در انتظار مصوبه اصلاحیه خواهیم بود و در صورتی که قابلیت اجرایی داشته باشد آن را برای کنکور 97 اعمال می کنیم .
وی گفت : کمیته آموزش عالی پیشنهاد خود را به کمیسیون آموزش مجلس ارائه می دهد و کمیسیون آن را برای تصویب به صحن علنی می فرستد .
پیشنهاد اولیه اصلاح کف حد نصاب نمره بود که در انتظار می مانیم که پیشنهاد کمیته آموزش عالی به کمیسیون ارائه شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار مديران وزارت علوم تحقيقات و فناوري
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
اخبار مدیران وزارت علوم تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
وطن امروز
1397/05/28
> 700 سرباز ماهر به وزارت علوم می روند براساس تفاهمنامه منعقده بین وزارت علوم با ستاد کل نیروهای مسلح در چارچوب آیین نامه اجرایی بهره مندی مشمولان از تسهیلات خدمتی سرباز ماهر ، 700 مشمول جذب این وزارتخانه می شوند .
> 700 سرباز ماهر به وزارت علوم می روند براساس تفاهمنامه منعقده بین وزارت علوم با ستاد کل نیروهای مسلح در چارچوب آیین نامه اجرایی بهره مندی مشمولان از تسهیلات خدمتی سرباز ماهر ، 700 مشمول جذب این وزارتخانه می شوند .
به گزارش ایرنا ، مدیرکل دفتر ارتباط صنعت و دانشگاه وزارت علوم افزود : امسال 300 نفر به صورت سرباز آزمایشگاه ، 300 نفر به صورت سرباز محقق (دستیار پژوهشی) و یکصد نفر دیگر به صورت سربازمربی جذب می شوند .
محمدسعید سیف در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از وضعیت بررسی صلاحیت حرفه ای در کشور اظهار کرد : موضوع صلاحیت حرفه ای در کشور بی دروپیکر است و برای هماهنگی نظام آموزشی باید ساماندهی شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
روسای دانشگاه ها
رئیس پژوهشگاه
روزنامه فرهیختگان
1397/05/29
> مراسم معارفه دکتر محمدمهدی طهرانچی به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی دیروز با حضور رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی ، معاونان و تعدادی از اعضای دفتر هیات امنا برگزار شد.
> مراسم معارفه دکتر محمدمهدی طهرانچی به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی دیروز با حضور رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی ، معاونان و تعدادی از اعضای دفتر هیات امنا برگزار شد .
در ابتدای این مراسم دکتر علی اکبر ولایتی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر تحولات مثبت قرار دارد ، تاکید کرد : «باید روحیه امید و تحول خواهی را بین اساتید و دانشجویان تقویت کرد و در جهت اجرای سیاست هایی که از ابتدا به عنوان محور اصلی فعالیت ها اعلام شده است ، اعم از ارتقای کیفی برنامه ها و آموزش ها ، شفافیت ، استفاده از ظرفیت ها ، جذب نخبگان ، توجه به مناطق محروم ، اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و .
گام برداشت .
» رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگ ترین دانشگاه حضوری جهان بازوی قدرتمند علمی برای نظام جمهوری اسلامی محسوب می شود ، گفت : «این دانشگاه قادر است در حل مسائل و مشکلات کشور در کنار سایر ارکان نظام فعالیت کرده و در جهت توسعه و پیشرفت کشور و مواجهه با مشکلات و تنگناها و ارائه راه حل های مناسب و کارآمد ، گام های اساسی بردارد .
» ولایتی دانشجویان ، اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی را سرمایه های کشور قلمداد کرد که با مدیریت کارآمد و انقلابی می توانند زمینه ساز تمدن سازی اسلامی شوند .
طهرانچی : مدیریت اصولگرا خدمت محور است در این جلسه محمدمهدی طهرانچی ، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی نیز ضمن تشکر از حسن اعتماد دکتر ولایتی و اعضای هیات امنا گفت : «امیدواریم بتوانیم با سرمایه حمایت اعضای هیات امنای دانشگاه و همراهی تمام مدیران ، کارکنان ، اعضای هیات علمی و دانشجویان حرکت رو به جلوی دانشگاه آزاد اسلامی را سرعت بخشیم .
» طهرانچی همچنین از زحمات دکتر فرهاد رهبر طی یک سال گذشته تشکر کرد و گفت : «مدیریت اصولگرا ، خدمت محور است نه شخص محور و سال گذشته تمام اعضای هیات امنا و بنده به دکتر رهبر رای دادیم ، امسال نیز تمام اعضای هیات امنا و دکتر رهبر به این حقیر اعتماد کردند .
» او با تشریح برنامه های پیش بینی شده برای مدیریت دانشگاه در دوره جدید با اشاره به تاکیدات ، دیدگاه ها و نظرات ارزشمند و جدی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی در ارتباط با تحول بخشی به فعالیت های دانشگاه ، افزود : «توجه به ارتقای سطح کیفی ، فعالیت ها و استفاده از توان و ظرفیت بی نظیر دانشگاه در مسیر پیش رو ، با جدیت دنبال خواهد شد .
» سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر توجه به تحصیلات تکمیلی به عنوان موتور محرک دانشگاه مساله محور و برنامه محور افزود : «گذار از مفهوم دانشگاه به دانش شهر در خلق تمدن نوین اسلامی با هسته نرم تحول علوم انسانی در مرکز و علوم و فناوری های نوین در پیرامون باید در دستورکار قرار گیرد ، ضمن اینکه توجه به دوره کارشناسی به عنوان پایه ای ترین بخش آموزش عالی در ایجاد اشتغال دانش بنیان نیز یکی از رئوس اصلی برنامه هاست .
» او همچنین با بیان اینکه باید به سمت چابک کردن تصمیمات در حوزه مدیریت استانی پیش رفت ، گفت : «توجه به رسالت های اجتماعی دانشگاه از برنامه های اساسی در دوره جدید خواهد بود .
» در پایان این جلسه حکم سرپرستی توسط دکتر ولایتی ، رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی به دکتر طهرانچی اعطا شد .
معاونان با توان و قوت گذشته ، کار خود را ادامه می دهند سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی همچنین در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنان پاسخ داد؛
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
روسای دانشگاه ها
رئیس پژوهشگاه
روزنامه فرهیختگان
1397/05/29
محمدمهدی طهرانچی در ابتدای سخنانش درباره جلسه هیات امنا گفت : «جلسه ، جلسه بسیار مهمی بود و در جلسه تودیع و معارفه نتایج مربوط به جلسه صبح هیات امنا به اطلاع مسئولان دانشگاه رسید .
» طهرانچی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر تغییرات پیش آمده در دانشگاه این گونه گفت : «این تغییر ، یک تغییر روشی در سطح معاونان نبود .
معاونان این دانشگاه همه افرادی هستند که به بهترین وجه انتخاب شده اند و با توان و قوت گذشته ، کار خود را ادامه می دهند .
» او ادامه داد : «درخصوص روسای استانی این دانشگاه نیز اگر این افراد براساس برنامه ها فعالیت کنند به کار خود ادامه خواهند داد؛ اما در صورتی که در اجرای برنامه هایی که بسیار جدی است و باید برای جامعه مخاطبان آموزش عالی حوزه دانشگاه آزاد اسلامی باشد نقصی وجود داشته باشد تغییرات لازم صورت می گیرد .
آنچه برای ما هدف است اجرای منویات مقام معظم رهبری در حوزه پیشرفت علمی ، اشتغال دانش بنیان و آینده جوانان است که باید با امید و پرنشاط رو به جلو بروند .
» او همچنین درخصوص جلسه هیات امنا توضیح داد : «ما امروز در هیات امنا بحث زیادی داشتیم و دکتر رهبر نیز حضور داشت .
مردادماه سال گذشته هم در این جلسه بحث شد و بنده و دکتر فرهاد رهبر به دانشگاه آزاد اسلامی آمدیم و در آن زمان به اتفاق آرا ایشان به عنوان رئیس برگزیده شد و امروز این مسئولیت به دوش بنده نهاده شد .
به هر حال سامانه های فرهنگی و اجتماعی بسیار پیچیده تر از سامانه های اقتصادی و اجتماعی است چون با انسان سر و کار دارد .
» برنامه هایی که در استان تهران شروع شده ، در سطح کشور تسری خواهد یافت طهرانچی تاکید کرد : «لازم است این تغییر شتابان در جهتی که هیات امنا می خواهد تحولات پیاده شده رو به جلو برود .
لازم است تغییرات در دانشگاه آزاد اسلامی شتابان باشد و برنامه ها در جهت آنچه مدنظر هیات امنای این دانشگاه است ، پیش برود .
بر این اساس ، برنامه هایی که در استان تهران شروع شده ، در سطح کشور تسری خواهد یافت .
» سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه چند برنامه جدید در حوزه برنامه های علمی در استان تهران شروع کردیم که آماده پیاده سازی است ، ادامه داد : «ما تحصیلات تکمیلی را به صورت نظام مندی و ماموریت محوری پیش خواهیم بود .
در حوزه دانش بنیان قرار نیست تنها کار اقتصادی کنیم و به کاری در زمینه اقتصادی دست خواهیم زد که مقوم آموزش و مهارت های دانشجویان ما در اشتغال دانش بنیان باشد .
همچنین از اینکه دانشگاه با سرمایه خود یک کار اقتصادی کند که عایدی داشته و حتی چیزی مثل سود بانکی عاید دانشگاه کند ، پرهیز خواهیم کرد .
سعی خواهیم کرد با به حرکت درآوردن مجموعه ای از نوآوری های اجتماعی بتوانیم این شبکه بزرگ 400واحدی دانشگاه آزاد اسلامی را در خدمت اقتصاد دانش بنیان کشور قرار دهیم .
» او همچنین درخصوص ادامه حضور فرهاد رهبر در هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی این گونه گفت : «دکتر رهبر عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی هستند و عضو نیز خواهند ماند .
ما نیز در خدمت ایشان هم به عنوان یک دوست و همکار خوب خواهیم ماند و در هیات امنا از نظرات ایشان استفاده خواهیم کرد .
» جهادگران علمی پیشرو در دانشگاه آزاد اسلامی جذب می شوند طهرانچی درخصوص سیاست های دانشگاه در جذب هیات علمی گفت : «کار خوبی از دوره ریاست دکتر فرهاد رهبر در این دانشگاه آغاز شده و هیات جذب این دانشگاه فعالیت خود را شروع کرده است که در راستای به کارگیری نخبگان به عنوان جهادگران علمی اقدام خواهیم کرد .
ما تجربه خوبی در این زمینه در دانشگاه شهیدبهشتی داشتیم و توانستیم اعضای هیات علمی جوان و عالمی را به بدنه دانشگاه تزریق کنیم .
این کار در دانشگاه آزاد اسلامی تسریع خواهد شد تا جهادگران علمی پیشرو در دانشگاه آزاد اسلامی جذب شوند .
» او تاکید کرد : «مقدمات این کار از دوره دکتر رهبر شروع شده است؛ برنامه های هیات امنا در جلسات هیات امنا بحث می شد و دکتر رهبر به اجرای آنها همت می گماردند .
اما جابه جایی رخ داده در این دانشگاه به این دلیل است که بتوانیم جذب هیات علمی را تسریع ببخشیم .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
روسای دانشگاه ها
رئیس پژوهشگاه
روزنامه فرهیختگان
1397/05/29

» سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی درباره مهم ترین مشکل دانشگاه آزاد اسلامی گفت : «مهم ترین مشکل ، کارآمدی نظام آموزش عالی کشور است .
آموزش عالی ما در کارآمدی دچار مشکل شده است .
از کسانی که کیفیت را در گذشته شعار خود قرار دادند سوال کردم که اگر همه دانشگاه ها را دانشگاه سطح یک کنید آیا اشتغال جوانان ما حل می شود؟» طهرانچی گفت : «ما جزء 10 کشور اول جمعیت دانشجویی هستیم و دانشگاه آزاد اسلامی در این حوزه نقش جدی داشته است ، اما اگر این 10 کشور با رویکرد و راه جدید برای حوزه دانش بنیان اقدام نکنند ، چگونه انتظار داریم امید به جوانان ما بازگردد؟ در حقیقت قدری از این تغییر مسیری که جامعه نسبت به رشته های ریاضی و انسانی داشته ، ماحصل عملکرد خودمان است و مردم به ما نسبت به 10 سال گذشته پالس منفی می دهند و می گویند دانشگاه ها نتوانستند برای آینده جوانان ما فکر کنند و اعتراض شان را در کنکور نشان می دهند که حاضرند چند به یک در رشته تجربی بروند ولی با صندلی تضمین شده به رشته ریاضی و انسانی نیایند و این یک جالش جدی است و دانشگاه آزاد اسلامی هم باید در این چالش بتواند تحول ایجاد کند .
» تخصیص 200 میلیارد تومان برای جذب هیات علمی جوان او ادامه داد : «به عنوان کسی که دانشگاه دولتی را هم تجربه کرده ، معتقدم اگر قرار است اصلاحی در وضعیت فعلی ایجاد شود ، باید از دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شود؛ چراکه جوانانی که به این دانشگاه می آیند ، مساله هزینه کرد در آموزش عالی و زندگی را به خوبی می فهمند و ما با دانشجویی که هزینه رایگان برای تحصیل دارد ، نمی توانیم این مساله را حل کنیم و باید از دانشگاه آزاد اسلامی مساله اشتغال دانش بنیان را شروع و حل کنیم .
» سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی درباره ماموریتی که هیات امنای دانشگاه به او محول کرده است ، گفت : «باید ظرف سه هفته برنامه راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی را تهیه کرده و به این هیات ارائه دهم و ان شاءالله همان طور که امروز به خودم رای دادند ، در جلسه ماه آینده به برنامه هایم نیز رای دهند که بتوانیم حرکت خوبی را داشته باشیم .
» طهرانچی درباره اصلاح ساختار هیات علمی بیان داشت : «اصلاح این ساختار به آن معنی است که جوانان موفقی که با دستاوردهای خوب علمی چه در داخل و چه خارج فارغ التحصیل شدند در شرایطی که دانشگاه های دولتی ما به شکل انقباضی نسبت به جذب هیات علمی عمل می کنند ، در دانشگاه آزاد اسلامی جذب شوند؛ چراکه این دانشگاه این ظرفیت را دارد که بتواند فراخوان جذب این افراد را بدهد و بهترین ها را جذب کند .
البته آنچه تا الان در این زمینه انجام می شد ، درباره حضور نیروهای پاره وقت در دانشگاه آزاد اسلامی بوده و نسبت به این افراد پالایشی در حال انجام بود که باید این مساله را به سامان برسانیم و از سوی دیگر دانشگاه آزاد اسلامی جای جوانان عالم و متعهد است .
» او تصریح کرد : «ما در بودجه امسال200 میلیارد تومان را به شکل فوق العاده برای جذب هیات علمی تصویب کردیم که البته این مساله مربوط به دوران فرهاد رهبر است که تا الان این بودجه استفاده نشده و بنا داریم در 6 ماه دوم به جد از این ظرفیت استفاده کنیم .
» دکترطهرانچی در گفت و گو با «فرهیختگان» : ریل گذاری دانشگاه را تغییر می دهیم طهرانچی در پاسخ به این سوال «فرهیختگان»مبنی بر اینکه «صحبت های زیادی پیرامون انتظار تغییر در دانشگاه آزاد اسلامی مطرح شده است .
به نظر شما این تغییر باید در چه موضوعاتی خودش را نشان دهد و برنامه تان برای این موضوع چیست» گفت : اگر دانشگاه را همانند یک قطار تصور کنید و ما تنها بخواهیم سوار قطار شویم و دکورهای داخلی قطار را تغییر دهیم و به طور مثال بگوییم اگر تا دیروز فلان فیلم در قطار نمایش داده می شد ، امروز فیلم دیگری را نشان خواهیم داد ، این قطار سر از مسیر خودش درمی آورد و هیچ اتفاقی در آن رخ نخواهد داد؛ از این رو ما باید ریل گذاری ها را تغییر داده و الگوهای ذهنی حاکم بر دانشگاه آزاد اسلامی را عوض کنیم؛ چراکه به این نتیجه رسیده ایم که الگوهای فعلی برای کار دیگری ساخته شده بودند و اگر الگوها را تغییر ندهیم ، این قطار از همان مسیر خودش سر در خواهد آورد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
روسای دانشگاه ها
رئیس پژوهشگاه
روزنامه فرهیختگان
1397/05/29

نگاه اصلی بنده که نظر هیات امنا هم هست و در برنامه ام به این هیات ارائه خواهم داد ، بیشتر معطوف به تغییر ریل گذاری خواهد بود .
او در واکنش به اینکه «این ریل گذاری ها در کجا خود را نشان خواهد داد» گفت : مسلما ریل گذاری ها به گونه ای است که در سال بتوانیم آنها را با شاخص های سالانه اندازه گیری کنیم؛ ما نمی توانیم بگوییم که تحول یک امر طولانی است و مثالی هم که در این زمینه وجود دارد ، امیرکبیر است .
به عبارت دیگر او سه سال و اندی بیشتر در کشور کار نکرد ، ولی چنان ریل گذاری ها را تغییر داد که سال های سال وقتی می خواهیم نخست وزیر موفقی را مثال بزنیم ، اسم او را می بریم .
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به اینکه «خبر خوش شما برای دانشجویانی که امسال وارد دانشگاه آزاد اسلامی می شوند ، چیست؟» بیان کرد : خبر مهم این است که ما نسبت به آینده این دانشجویان دغدغه مند هستیم و این مهم ترین خبر برای کسی است که در حال هزینه کردن است .
ما آنها را به عنوان یک شهریه پرداز نمی بینیم و اتفاقا می گوییم آنها کسانی هستند که از شهریه رایگان استفاده نمی کنند ، از این رو باید دوچندان به آنها خدمت کرده و نسبت به آینده آنها فکر کنیم .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
رییس دانشگاه صنعتی شریف
تعادل
1397/05/29
> در روزهایی که اغلب چهره های دولتی ترجیح می دهند تا به دور از حاشیه های برخاسته از مراودات رسانه ای در سکوت روزگار مدیریتی خود را سپری کنند؛.
> در روزهایی که اغلب چهره های دولتی ترجیح می دهند تا به دور از حاشیه های برخاسته از مراودات رسانه ای در سکوت روزگار مدیریتی خود را سپری کنند؛ این اسحاق جهانگیری است که در شمایل چهره پاسخگوی دولت فرو می رود و در مجامع مختلف حاضر می شود تا ضمن دفاع از گفتمان اجرایی دولت ، نقدها ، نظرها و پیشنهادات گروه های مرجع اقتصادی؛ اجتماعی ، دانشگاهی و .
را پذیرا شود؛ درد دل های آنان را بشنود به راهکارهایی که برای عبور از چالش ها ارایه می دهند؛ گوش فرا دهد و در نهایت هم اگر نکته تاثیرگذاری در اظهارنظرهای ارایه شده شنید که به نظرش می تواند گرهی از هزار توی مشکلات کشور باز کند ، آن را در قالب پیشنهادات اجرایی با خودش به کارگروه های تخصصی یا نشست های کمیسیون های دولتی ببرد و از آنها استفاده کند .
جلساتی که یک روز با جوانان اقتصاد خوانده برگزار می شود و روز دیگر با اهالی دانشگاه شکل می گیرد تا این پیام به گروه های مرجع جامعه مخابره شود که دولت آماده شنیدن و به کارگیری ایده های تازه است .
ایده هایی که اقتصاد ایران امروز بیشتر از هر عامل دیگری به آنها نیاز دارد تا با استفاده از ظرفیت های درونی کشور مهار نوسانات و مشکلات اقتصادی آسان تر شود .
بر اساس این راهبرد اجرایی اثرگذار است که معاون اول رییس جمهوری در جمع گروهی از جوانان اقتصاددان می گوید : «آمادگی لازم برای اصلاح مستمر سیاست های اقتصادی دولت وجود دارد تا با تقویت نقاط قوت سیاست ها و برطرف کردن نقاط ضعف بر کارآمدی برنامه های اقتصادی دولت بیفزاییم .
» در این جلسه که دبیر هیات دولت و رییس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز حضور داشتند ، برخی از راهکارها برای مهار تحریم و کاهش آثار منفی آن بر اقتصاد کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .
اولویت دولت تامین نیازهای مردم است «اسحاق جهانگیری» در نشست با گروهی از اقتصاددانان جوان افزود : اداره مطلوب کشور و جلوگیری از آسیب رسیدن به زندگی مردم در شرایط تحریم مهم ترین اولویت دولت است و باید با ایجاد ساز و کارهای کارآمد برای اداره کشور به نحوی عمل کنیم که زندگی مردم و فعالیت بنگاه های اقتصادی دچار آسیب نشود .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری ، وی با یادآوری اینکه امریکایی ها با ایجاد اتاق فکر و گروه اقدام برای اعمال تحریم علیه ایران ، بر لزوم برنامه ریزی دقیق و واکنش به موقع برای مهار تحریم ها تاکید کرد .
باید در مقابل اقدامات امریکا برنامه هایی را به اجرا بگذاریم که کمترین فشار و آسیب بر اقشار مختلف جامعه به ویژه طبقات ضعیف وارد شود .
رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه دولت از نقد عالمانه و کارشناسی سیاست های اقتصادی خود استقبال می کند ، تاکید کرد : من به عنوان معاون اول رییس جمهوری باید از سیاست های دولت حمایت کنم ، در عین حال آمادگی لازم برای اصلاح مستمر سیاست های اقتصادی دولت وجود دارد تا با تقویت نقاط قوت سیاست ها و برطرف کردن نقاط ضعف بر کارآمدی سیاست های اقتصادی دولت بیفزاییم .
جهانگیری از کارشناسان اقتصادی حاضر در جلسه خواست با به کارگیری همه توان و ظرفیت علمی خود راهکارهای عملی و قابل اجرا و عملیاتی در جهت مهار تحریم ها و اداره هر چه بهتر کشور تدوین کنند و راهکارهای پیشنهادی برای مدیریت کشور در شرایط تحریم را به دولت ارایه دهند .
دانشگاه ها به یاری دولت می روند اما قبل از دیدار با اقتصاددانان جوان؛ جهانگیری در نشست دیگری با حضور 13 رییس دانشگاه برتر کشور شرکت کرد .
ملاقاتی که خبر آن نخستین بار توسط جهانگیری رسانه ای شد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
رییس دانشگاه صنعتی شریف
تعادل
1397/05/29

اسحاق جهانگیری از دیدار با روسای 13 دانشگاه برتر طی هفته گذشته خبر داد و خواستار برقراری ارتباط بیش از گذشته نخبگان با دولت برای توسعه هر چه بیشتر کشور شد .
در همین خصوص رییس دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به دیدار روسای 13 دانشگاه برتر طی روزهای گذشته با معاون اول رییس جمهوری گفت : عمده ترین مساله این جلسه هم اندیشی ، تعامل و کمک هر چه بیشتر دانشگاه ها به دولت و ارایه راهکار برای برون رفت از شرایط و مشکلات کشور بود .
محمود فتوحی در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت : معاون اول رییس جمهوری در این دیدار که عصر سه شنبه ، 23 مرداد ماه در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد؛ خواستار کمک و یاری هر چه بیشتر دانشگاهیان و اندیشمندان در مورد مسائل و مشکلات جاری کشور شد .
مهم ترین موضوع مطرح شده در جلسه هم اندیشی این بود که با توجه به شرایط خطیر کشور؛ دانشگاه ها و مراکزعلمی کشور بایستی با اهتمام بیشتری برای کمک به دولت گام بردارند تا از این وضعیت کنونی عبور کنیم .
او افزود : هر دانشگاه در زمینه تخصصی خویش باید در ایجاد امید در جامعه گام هایی را بردارد چرا که بر این باوریم انسجام ملی تحت تاثیر برخی وقایع همچون مسائل و مشکلات ارزی دچار خلل شده است .
رییس دانشگاه صنعتی شریف در ادامه خاطرنشان کرد : باید ناامیدی را در جامعه ریشه کن سازیم و برای این امر نیازمند یک وحدت و انسجام ملی هستیم .
او ادامه داد : در این جلسه هم اندیشی مقرر شد تا دانشگاه ها در هر حوزه ای که فعالیت می کنند اعم از علوم انسانی ، اقتصاد ، تجارت ، فنی و مهنذسی و غیره به کمک دولت بیایند .
معاون اول رییس جمهور در این جلسه ضمن تشریح وضعیت کنونی کشور به توقعات و مطالبات دولت از جامعه دانشگاهی و نخبگان در راستای ایفای نقش واقعی در کمک به حل مسائل و مشکلات اشاره کرد و جذب و تامین منابع مالی برای رفع نیازهای دانشگاه ها و نوسازی و تجهیز بخش های مختلف علمی و اقتصادی در مسیر توسعه کشور را از اولویت های دولت دانست .
فتوحی خاطرنشان کرد : البته به دلیل کمبود وقت قرار شد تا مسائل و مشکلات دانشگاه ها نیز در جلسات آینده با معاون اول رییس جمهوری در میان گذاشته شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
موسسات آموزش عالی
روزنامه آفرینش
1397/05/28
> اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص زمان اعلام اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص آزمون سراسری سال 1397 شامل : دانشگاههای شهید مطهری ، شاهد ، علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری ، صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران ، علوم پزشکی بقیه الله(عج) ، دکتری بیوتکنولوژی دانشگاه تهران ، مدیریت بیمه اکو موسسه آموزش عالی بیمه اکو در دانشگاه علامه طباطبائی ، دانشکده غیرانتفاعی رفاه ، دانشگاه غیر انتفاعی امام رضا (ع) مشهد و کلیه کدرشته های تحصیلی متمرکز دانشگاه فرهنگیان در پردیس های آموزشی و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی تهران (رشته های مخصوص داوطلبان بومی و دارای تعهد استخدام) منتشر شد .
> اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص زمان اعلام اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص آزمون سراسری سال 1397 شامل : دانشگاههای شهید مطهری ، شاهد ، علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری ، صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران ، علوم پزشکی بقیه الله(عج) ، دکتری بیوتکنولوژی دانشگاه تهران ، مدیریت بیمه اکو موسسه آموزش عالی بیمه اکو در دانشگاه علامه طباطبائی ، دانشکده غیرانتفاعی رفاه ، دانشگاه غیر انتفاعی امام رضا (ع) مشهد و کلیه کدرشته های تحصیلی متمرکز دانشگاه فرهنگیان در پردیس های آموزشی و دانشگاه تربیت دبیر شهیدرجایی تهران (رشته های مخصوص داوطلبان بومی و دارای تعهد استخدام) منتشر شد .
در این اطلاعیه آمده است : بدین وسیله به اطلاع علاقمندان به تحصیل در رشته های تحصیلی دارای شرایط خاص دانشگاهها و موسسات آموزش عالی فوق الذکر که در زمان انتخاب رشته های تحصیلی ، یک و یا چند رشته از کد رشته های تحصیلی دانشگاههای مذکور را در آزمون سراسری سال 1397 در فرم انتخاب رشته اینترنتی خود انتخاب نموده ، می رساند که فهرست اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت هر یک از رشته های تحصیلی از بین داوطلبانی که کد رشته محل های موسسات را انتخاب نموده و حدنصاب چند برابر ظرفیت لازم را کسب کرده اند ، با رعایت تقدم انتخاب رشته تا ساعت 20 (8 بعد از ظهر) روز دوشنبه مورخ 97/05/29 در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www .
Sanjesh .
org اعلام خواهد شد .
جزئیات مصاحبه و گزینش اعلام می شود کلیه معرفی شدگان لازم است برای انجام مصاحبه ، معاینه و یا سایر مراحل مختلف گزینش همراه با مدارک لازم از قبیل : اصل شناسنامه و کپی ، اصل کارت ملی و کپی ، اصل وکپی مدرک دیپلم و گواهی پیش دانشگاهی و .
(توجه شود مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در اطلاعیه ای که همراه اسامی درج خواهد شد مشخص شده است) در تاریخهای مقرر به آدرس تعیین شده از طرف مؤسسات (که در اطلاعیه اعلام اسامی معرفی شدگان چندبرابر ظرفیت که به همراه اعلام نتایج درج خواهد شد) مراجعه نمایند .
بدیهی است عدم مراجعه داوطلبان برای انجام مراحل فوق به منزلة انصراف قطعی از گزینش در رشته یا رشته های ذیربط تلقی خواهد شد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
سازمان سنجش آموزش کشور
روزنامه آفرینش
1397/05/28
> اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره شرایط و ضوابط ، تاریخ و نحوه ثبت‎نام متقاضیان پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهر ماه سال 1397 منتشر شد .
> اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره شرایط و ضوابط ، تاریخ و نحوه ثبت‎نام متقاضیان پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهر ماه سال 1397 منتشر شد .
در این اطلاعیه آمده است؛ بدین وسیله به اطلاع کلیه متقاضیان ثبت نام و شرکت در پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهر ماه سال 1397 می رساند که ثبت نام برای شرکت در پذیرش دوره مذکور از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به آدرس www .
sanjesh .
org از امروز دوشنبه مورخ 97/05/29 آغاز و در روز یکشنبه مورخ 97/06/04 پایان می پذیرد؛ لذا کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام ، که دارای شرایط عمومی و اختصاصی به شرح ذیل هستند ، می توانند در پذیرش مذکور ثبت نام و شرکت نمایند .
روش گزینش دانشجو گزینش دانشجو در هر یک از کدرشته محل های تحصیلی ، براساس معدل کل مندرج در گواهینامه کاردانی ، نوع مدرک کاردانی ، سهمیه های آزاد ، شاغل ، رزمندگان و ایثارگران ، بومی بودن و با توجه به صلاحیت های عمومی داوطلبان براساس ضوابط دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی و مصوبات مربوط صورت می گیرد .
داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مطابق جدول شماره (3) مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‎نام مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش برای آن رشته قرار می گیرند .
در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل ، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد .
لذا پیشنهاد می شود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محل های مرتبط با رشته تحصیلی مقطع کاردانی خود اقدام نمایند .
داوطلبان سهمیه شاغل صرفاً در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد .
بدیهی است برای هر یک از موارد فوق ارائه مستندات مربوط در زمان ثبت نام از سوی دانشجو به مرکز آموزشی ضروری است .
شرایط ثبت‎نام داوطلب شرکت در پذیرش ، باید یکایک اقدامات زیر را به موقع و در مهلت مقرر انجام دهد : 1 مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس www .
sanjesh .
org .
2 دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان و مطالعه آن .
3 مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان ، برای خرید کارت اعتباری .
با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می شود ، داوطلبان لازم است با استفاده از کارت های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است ، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان و پرداخت مبلغ 270 .
000 (دویست و هفتاد هزار) ریال به عنوان وجه ثبت نام ، نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال 12 رقمی) اقدام نمایند .
4 آماده نمودن مدارک و اطلاعات موردنیاز برای ثبت نام .
داوطلب باید پس از مطالعه دفترچه راهنمای پذیرش در این دوره و آشنایی با کلیه شرایط و ضوابط پذیرش ، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی فوق نسبت به ثبت نام اقدام نماید .
لازم به توضیح است که دفترچه راهنمای پذیرش دوره مهندسی فناوری و دوره کارشناسی حرفه ای (ناپیوسته) نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی مهر ماه سال 1397 همزمان با شروع ثبت نام ، در پایگاه اطلاع رسانی مذکور قابل دسترسی می باشد .
دانشجویان سال آخر دوره کاردانی که حداکثر تا تاریخ 97/06/31 موفق به اخذ مدرک کاردانی خواهند شد ، مجاز به انتخاب کدرشته محل می باشند؛
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
سازمان سنجش آموزش کشور
روزنامه آفرینش
1397/05/28
اما چنانچه داوطلبی احتمال می دهد که تا پایان شهریور ماه سال جاری (1397) موفق به اخذ مدرک کاردانی نمی شود ، موکداً توصیه می شود ثبت‎نام ننماید؛ بنابراین چنانچه داوطلبی در یکی از کدرشته محل های انتخابی پذیرفته گردد ، ولی تا پایان شهریورماه سال 1397موفق به دریافت گواهینامه پایان تحصیلات دوره کاردانی نشود ، قبولی ایشان ملغی و اجازه ثبت نام نخواهند داشت .
تذکرات مهم : 1) مندرجات فرم تقاضانامه باید دقیق و صادقانه تکمیل شود .
2) مسئولیت صحت کلیه مندرجات تکمیل شده فرم تقاضانامه به عهده داوطلب خواهد بود .
3) مندرجات فرم تقاضانامه قابل تغییر نیست؛ بنابراین ، داوطلب باید در زمان تکمیل اطلاعات تقاضانامه ، نهایت دقت را به کار گیرد .
4) در هر مرحله از پذیرش (ثبت نام ، پذیرفته شدن ، حین تحصیل در دانشگاه و .
) مشخص شود که داوطلب حقایق را کتمان نموده و یا واجد شرایط و ضوابط مندرج در این دفترچه نیست ، از ادامه تحصیل محروم خواهد شد .
5) داوطلب بایست پس از پایان مرحله ثبت نام ، از کلیه صفحات ، پرینت تهیه نموده و نزد خود نگه دارد .
دستورالعمل و نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت‎نام اینترنتی : به داوطلبان توصیه می شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام ، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و سپس بر اساس فرم پیش نویس ، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان ، اطلاعات لازم را براساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمایند .
ضمناً راهنمای جامع نحوه تکمیل فرم در برنامه نرم افزاری ثبت‎نام اینترنتی موجود است و داوطلبان برای کسب اطلاع بیشتر می‎توانند به این راهنما مراجعه نمایند .
همچنین داوطلبان لازم است که در درج اطلاعات ثبت‎نام دقت نمایند .
بدیهی است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارک داوطلب ، در صورت پذیرفته شدن ، قبولی وی «کان لم یکن» تلقی شده و از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد .
توصیه های مـهم : 1) اگر از طریق کافی نت اقدام به ثبت نام می نمایید ، تأکید می شود که تمامی مراحل ورود اطلاعات ثبت نامی را شخصاً انجام دهید یا بر انجام امور مربوط ، در کافی نت نظارت مستقیم داشته باشید .
3) با توجه به ورود اطلاعات ثبت نامی از سوی متصدیان کافی نت ها ، مسئولیت هرگونه خطا در این مورد ، متوجه شخص داوطلب است و سازمان سنجش آموزش کشور به هیچ وجه امکان اصلاح اشتباهات مذکور را نداشته و هیچگونه عذری در این زمینه پذیرفته نخواهد شد .
4) توصیه می شود داوطلبان ، پس از تکمیل تقاضانامه ، دریافت شماره پرونده 6 رقمی و کدپیگیری 16 رقمی ، یک نسخه پرینت از تقاضانامه خود تهیه و آن را نگهداری نمایند .
5) هرگونه تغییری از طریق نشریه پیک سنجش (هفته نامه خبری و اطلاع رسانی سازمان سنجش ) ، سایت سازمان سنجش و در صورت لزوم ، از طریق رسانه های گروهی اعلام خواهد شد .
6) در صورت لزوم ، داوطلبان می توانند در ساعات اداری با شماره تلفن های : 42163 021 با روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور تماس حاصل کنند یا از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی (غیرحضوری) سازمان اقدام نمایند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
سازمان سنجش آموزش کشور
بهار
1397/05/28
> گروه جامعه : مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از پایان مهلت ثبت نام در دوره های کاردانی علمی کاربردی تا ساعت 24 امشب یکشنبه 28 مرداد ماه خبر داد و گفت : بیش از 17 هزار داوطلب در این دوره ها ثبت نام کردند .
> دکتر حسین توکلی با بیان این مطلب گفت : بر اساس برنامه زمانی اعلام شده ، ثبت نام متقاضیان برای پذیرش در دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی مهر ماه سال 97 از روز دوشنبه 22 مرداد آغاز شد و فرصت ثبت نام اینترنتی تا ساعت 24 امشب یکشنبه 28 مرداد 97 ادامه دارد .
کلیه داوطلبان متقاضی ثبت نام که دارای شرایط عمومی و اختصاصی باشند ، می توانند در پذیرش این دوره ها ثبت نام و شرکت کنند .
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه بیش از 17 هزار داوطلب در دوره های فوق ثبت نام کردند ، گفت : گزینش دانشجو در هر یک از کدرشته محل های تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم ، نوع دیپلم و سهمیه های آزاد ، شاغل ، رزمندگان ، بومی بودن و با توجه به صلاحیت های عمومی داوطلبان براساس ضوابط دانشگاه جامع علمی کاربردی و مصوبات مربوط صورت می گیرد .
توکلی با بیان اینکه تعداد 17 هزار و 250 داوطلب در دوره های فوق ثبت نام کردند ، خاطرنشان کرد : با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی پرداخت می شود ، داوطلبان لازم است به وسیله کارت های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است ، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و پرداخت مبلغ 220 هزار ریال (22 هزار تومان) به عنوان وجه ثبت نام ، کارت اعتباری (شماره سریال 12 رقمی) دریافت کنند .
وی در پایان افزود : دفترچه راهنمای پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی سال 97 همزمان با شروع ثبت نام از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش منتشر شده است .
1
فهرست