وزارت علوم - خبرگزاري ها 8 مهر 97
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت 14:14
1
فهرست اخبار
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
اخبار مديران وزارت علوم تحقيقات و فناوري
روساي واحدهاي دانشگاهي
1
فهرست اخبار
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روساي آموزش عالي
اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
وزیر علوم
رجانیوز
1397/07/07
13:58
> قائم مقام بین الملل وزارت علوم در دیدار با اعضای سفارت عراق بر ضرورت تدوین نقشه راه همکاری های دوجانبه ، ایجاد شعب دانشگاه های ایرانی در عراق و راه اندازی پارک علم و فناوری مشترک تاکید کرد .
> قائم مقام بین الملل وزارت علوم در دیدار با اعضای سفارت عراق بر ضرورت تدوین نقشه راه همکاری های دوجانبه ، ایجاد شعب دانشگاه های ایرانی در عراق و راه اندازی پارک علم و فناوری مشترک تاکید کرد .
به گزارش مهر به نقل از وزارت علوم ، حسین سالار آملی ، قائم مقام بین الملل وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران ، با اعضای سفارت عراق و رایزن فرهنگی آن سفارت در تهران ، دیدار کرد و در این نشست بر توسعه و تعمیق روابط و تعاملات علمی و دانشگاهی بین دو کشور تاکید شد .
در این ملاقات با اشاره به وجود ظرفیت ها و مشترکات قابل توجه فرهنگی ، مذهبی و حسن همجواری دو کشور ، دو طرف خواستار گسترش روابط و همکاری های جامعه دانشگاهی و تبادل هیات های علمی و مسئولان سطح بالای دو کشور شدند .
سالار آملی ، بر ضرورت تدوین نقشه راه همکاری های دوجانبه ایجاد شعب دانشگاه های ایرانی در عراق ، راه اندازی پارک علم و فناوری مشترک در بغداد و تبادل استاد و دانشجو تاکید کرد .
همچنین یاسر الججاج ، رایزن فرهنگی سفارت عراق همچنین علاقمندی مسئولان و دانشگاهیان کشور عراق را برای بهره مندی از توانمندی های بالای علمی ایران و افزایش جمعیت اشتغال به تحصیل دانشجویان عراقی به ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی آن کشور را در دانشگاه های ایران را بسیار مهم دانست و خواستار حمایت های علمی و پشتیبانی دانشگاه های ایران از جامعه علمی و دانشگاهی عراق شد .
تمدید یادداشت تفاهم همکاری های علمی دو کشور ، ترسیم نقشه راه برای همکاری های دانشگاهی و تحقیقاتی ایران و عراق و همچنین برنامه ریزی برای نشست روسای دانشگاه های برتر دو کشور ، از جمله موضوعات مورد گفتگو در این دیدار بود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
مجتبی شریعتی+معاون آموزشی وزارت علوم
دانا
1397/07/08
09:27
> شریعتی نیاسر گفت : ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در سال 24 هزار نفر بوده و سالانه حدود 20 هزار دانشجوی دکتری فارغ التحصیل می شود .
> به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت : در حال حاضر ساماندهی دورههای تحصیلی آغاز و پیش نویس آن نیز تهیه شده است .
وی ادامه داد : فاز اول این ساماندهی از دوره دکتری آغاز شده است و امیدواریم با نهایی شدن فرایند تصویب آن تا پایان مهر ماه سال جاری ، بتوانیم آن را ابلاغ کنیم .
معاون آموزشی وزارت علوم اضافه کرد : در حال حاضر دانشگاه ها با حدود 100 هزار دانشجوی دکتری در کشور مواجهه هستند و قاعدتا ظرفیت بکارگیری این تعداد دانشجو را به عنوان عضو هیات علمی ندارند ، از این رو باید به اشتغال این دانشجویان توجه شود .
نیاسر تصریح کرد : ظرفیت هیات علمی در دانشگاه ها در سال حدود 4 هزار نفر است .
این در حالی است که ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در سال 24 هزار نفر بوده و سالانه حدود 20 هزار دانشجوی دکتری فارغ التحصیل می شود .
وی یادآورشد : اگر دوره های دکتری هدفمند شوند به طور طبیعی ظرفیت ها کاهش می یابد نه اینکه ما بخواهیم ظرفیت ها را کم کنیم .
ما باید تلاش کنیم آموزش در مقطع دکتری هدفمند شده و در راستای آن ظرفیت ها نیز معنی دارتر می شود .
انتهای پیام/.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
حسین سالار آملی
مهر
1397/07/07
13:14
> قائم مقام بین الملل وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری بر حمایت از فعالیت های انجمن بین المللی روسای دانشگاه های جهان IAUPتاکید کرد .
> به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم ، کاخا شنگیلیا ، رئیس انجمن بین المللی روسای دانشگاه ها IAUP در سفر به ایران ، با حسین سالار آملی ، قائم مقام بین الملل وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری کشورمان ، ملاقات کرد .
رئیس انجمن بین المللی روسای دانشگاه ها IAUP ، با توجه به آشنایی و شناخت وی از جایگاه ممتاز علمی و دانشگاهی و تحقیقاتی ایران ، همکاری انجمن بین المللی دانشگاه ها را با مراکز علمی و دانشگاهی ایران را یک ضرورت دانستند .
وی ضمن اذعان به جایگاه ممتاز علمی ایران در منطقه و جهان ، ابراز امیدواری کرد با حمایت و پشتیبانی مسئولان و دانشگاه های ایران بتوانند در آینده نزدیک شاهد توسعه بیشتر این همکاری ها و برگزاری نشست های علمی بین روسای دانشگاه های ایران و سایر کشورها باشند .
سالار آملی نیز در این دیدار به تشریح موقعیت علمی و بین المللی ایران پرداخت و ابراز امیدواری کرد با کمک انجمن IAUP و ظرفیت های بسیار مناسب علمی تحقیقاتی و فناورانه ایران ، تعاملات و زمینه های مناسبی برای همکاری بین روسای دانشگاه های ایران و جوامع علمی بین المللی ایران و جهان صورت پذیرد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار مديران وزارت علوم تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
اخبار مدیران وزارت علوم تحقیقات و فناوری
اعضای هیات علمی
آفتاب آنلاین
1397/07/08
09:01
> رئیس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم از تمدید زمان ثبت نام فراخوان شهریور ماه تا ساعت 24 روز سه شنبه دهم مهر ماه خبرداد .
> به گزارش خبرنگار مهر ، محمد رضا رضوان طلب اعلام کرد : بدلیل انجام برخی ویرایش ها در شرایط اختصاصی و تقاضای برخی از متقاضیان ، زمان ثبت نام فراخوان شهریور ماه تا ساعت 24 روز سه شنبه دهم مهر ماه تمدید شد .
رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم افزود : از عموم متقاضیان که قبلا ثبت نام کرده اند نیز دعوت می شود در صورت تمایل نسبت به ویرایش تقاضاهای خود اقدام کنند .
به گزارش مهر ، ثبت نام متقاضیان جذب در فراخوان شهریور 97 از 21 شهریور ماه آغاز شده و تا 6 مهر ماه 97 ادامه داشت ، که بنا به اعلام مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم ، این مهلت تا ساعت 24 روز سه شنبه دهم مهر ماه تمدید شد .
فرایند رسیدگی دانشگاه ها به درخواست متقاضیان جذب هیات علمی نیز قرار بود از امروز شنبه 7 مهرماه آغاز شده و تا 7 دی ماه 97 ادامه داشته باشد که با توجه به تمدید ثبت نام فراخوان شهریور97 فرایند رسیدگی دانشگاه ها به درخواست متقاضیان نیز بعد از 10 مهر ماه آغاز می شود .
براساس جدول زمانی منتشر شده ، فرایند تایید نهایی مرکز جذب از 8 دی 97 آغاز و تا 23 بهمن 97 ادامه خواهد داشت .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار مديران وزارت علوم تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
اخبار مدیران وزارت علوم تحقیقات و فناوری
انجمن علمی
هنر آنلاین
1397/07/07
16:23
> با حکم مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، دبیـر بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران منصوب شد .
> به گزارش هنرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم؛ بر اساس فراخوان اعلام شده از سوی اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم مبنی بر اعلام آمادگی دانشجویان علاقمند جهت دبیری بیست و دومین جشنواره بینالمللی تئاتر دانشگاهی ، توانمندیهای تخصصی و اجرایی متقاضیان توسط شورای انتخاب دبیر بیست و دومین جشنواره بینالمللی تئاتر دانشگاهی بررسی و امین مختاری با کسب اکثریت آرای شورا و با حکم محمد هادی عسکری ، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به عنوان دبیر بیست و دومین جشنواره بینالمللی تئاتر دانشگاهی ایران منصوب شد .
امین مختاری فارغ التحصیل کارشناسی سینما از دانشگاه هنر و دانشجو کارشناسی ارشد تئاتر دانشگاه تهران است .
از فعالیتهای اجرایی وی میتوان به دبیری کمیته هنری بخش دانشگاهی دومین جشنواره بینالمللی امام رضا (ع) ، دبیر هنری دومین جشنواره بینالمللی عکاسی نگاه آبی ، دبیر دانشجویی چهارمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی ، دبیر بخش آکادمی و مدیر روابط عمومی دورههای یازدهم و دوازدهم جشنواره فیلم نهال ، عضو انجمن علمی سینما دانشگاه هنر ، بنیانگذار و دبیر کانون هنر و زیست بوم دایره آبی دانشگاه تهران ، مشاور هنری سالانه گرافیک دال ، مشاور رسانهای تئاتر سربسته از تهران اشاره کرد .
مختاری همچنین مشاور هنری و مدیریت روابط عمومی جشنوارههای متعددی را بر عهده داشته است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار مديران وزارت علوم تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
اخبار مدیران وزارت علوم تحقیقات و فناوری
اعضای هیات علمی
ایسنا
1397/07/07
15:51
> رییس مرکز جذب وزارت علوم از تمدید مهلت ثبت نام در جذب اعضای هیات علمی دانشگاه ها تا سه شنبه دهم مهر ماه خبر داد .
> دکتر رضوان طلب در گفت و گو با ایسنا ، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد : امسال فراخوان جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه ها در دو مرحله شهریور ماه و بهمن برگزار می شود که فراخوان بهمن ماه 96 به پایان رسید و در طی آن 800 نفر به عنوان هیات علمی جذب دانشگاه های کشور شدند .
وی در ادامه تصریح کرد : مقدمات فراخوان جذب اعضای هیات علمی شهریور ماه امسال در تابستان فراهم شد و دانشگاه ها نیازهای خود را به وزارت علوم اعلام کردند .
بطوریکه فراخوان از روز 21 شهریور آغاز شد و با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده سه شنبه دهم مهر ماه پایان می پذیرد .
همچنین سایر متقاضیان نیز می توانند در این مهلت تمدید شده اطلاعات خود را ویرایش کنند .
رییس مرکز جذب وزارت علوم گفت : جزئیات فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه ها به این شکل است که همه دانشگاه های دولتی و غیردولتی (به جز دانشگاه آزاد اسلامی که فراخوان مستقل دارد) ، می توانند در فراخوان جذب هیات علمی حضور داشته باشند و بر اساس بررسی های انجام شده حدودا هشت تا 10 برابر امکان وزارت علوم برای جذب اعضای هیات علمی (از نظر بودجه ، امکانات و سهمیه استخدامی) از سوی دانشگاه ها اعلام نیاز صورت گرفته است .
به گفته وی ، تقریبا در هر فراخوان جذب اعضای هیات علمی ، تعداد 800 تا 1500 نفر از 10 سال پیش در دانشگاه ها پذیرش صورت گرفته است و در فراخوان شهریور ماه امسال نیز 800 نفر جذب دانشگاه ها می شوند .
بر اساس سیاست های وزارت علوم دانشگاه های نوپا و مناطق محروم نیز اولویت بیشتری برای استخدام نیرو خواهند داشت .
به طور کلی در سال 97 ، 1600 نفر به عنوان هیات علمی جذب دانشگاه ها خواهند شد .
انتهای پیام.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار مديران وزارت علوم تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
اخبار مدیران وزارت علوم تحقیقات و فناوری
انجمن علمی
آفتاب آنلاین
1397/07/07
14:50
> مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، "امین مختاری" را به عنوان دبیر بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی منصوب کرد .
> به گزارش ایسنا ، بر اساس فراخوان اعلام شده از سوی اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم مبنی بر اعلام آمادگی دانشجویان علاقمند جهت دبیری بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ، توانمندی های تخصصی و اجرایی متقاضیان توسط شورای انتخاب دبیر بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی بررسی و امین مختاری با کسب اکثریت آرای شورا و با حکم محمد هادی عسکری ، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به عنوان دبیر بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران منصوب شد .
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت علوم ، امین مختاری فارغ التحصیل کارشناسی سینما از دانشگاه هنر و دانشجو کارشناسی ارشد تئاتر دانشگاه تهران است .
از فعالیت های اجرایی وی می توان به دبیری کمیته هنری بخش دانشگاهی دومین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) ، دبیر هنری دومین جشنواره بین المللی عکاسی نگاه آبی ، دبیر دانشجویی چهارمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی ، دبیر بخش آکادمی و مدیر روابط عمومی دوره های یازدهم و دوازدهم جشنواره فیلم نهال ، عضو انجمن علمی سینما دانشگاه هنر ، بنیانگذار و دبیر کانون هنر و زیست بوم «دایره آبی» دانشگاه تهران ، مشاور هنری سالانه گرافیک دال ، مشاور رسانه ای تئاتر سربسته از تهران اشاره کرد .
مختاری همچنین مشاور هنری و مدیریت روابط عمومی جشنواره های متعددی را بر عهده داشته است .
انتهای پیام.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار مديران وزارت علوم تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
اخبار مدیران وزارت علوم تحقیقات و فناوری
انجمن علمی
ایسنا
1397/07/07
14:35
> مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، امین مختاری را به عنوان دبیر بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی منصوب کرد .
> به گزارش ایسنا ، بر اساس فراخوان اعلام شده از سوی اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم مبنی بر اعلام آمادگی دانشجویان علاقمند جهت دبیری بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ، توانمندی های تخصصی و اجرایی متقاضیان توسط شورای انتخاب دبیر بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی بررسی و امین مختاری با کسب اکثریت آرای شورا و با حکم محمد هادی عسکری ، مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به عنوان دبیر بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران منصوب شد .
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی وزارت علوم ، امین مختاری فارغ التحصیل کارشناسی سینما از دانشگاه هنر و دانشجو کارشناسی ارشد تئاتر دانشگاه تهران است .
از فعالیت های اجرایی وی می توان به دبیری کمیته هنری بخش دانشگاهی دومین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) ، دبیر هنری دومین جشنواره بین المللی عکاسی نگاه آبی ، دبیر دانشجویی چهارمین جشنواره فیلم و عکس فناوری و صنعتی ، دبیر بخش آکادمی و مدیر روابط عمومی دوره های یازدهم و دوازدهم جشنواره فیلم نهال ، عضو انجمن علمی سینما دانشگاه هنر ، بنیانگذار و دبیر کانون هنر و زیست بوم «دایره آبی» دانشگاه تهران ، مشاور هنری سالانه گرافیک دال ، مشاور رسانه ای تئاتر سربسته از تهران اشاره کرد .
مختاری همچنین مشاور هنری و مدیریت روابط عمومی جشنواره های متعددی را بر عهده داشته است .
انتهای پیام.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار مديران وزارت علوم تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
اخبار مدیران وزارت علوم تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
ایران اکونومیست
1397/07/07
12:58
> رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم از مهلت ثبت نام جذب هئیت علمی تا 10 مهر خبر داد .
> ایران اکونومیست به گزارش ایران اکونومیست ، حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا رضوان طلب رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم اظهار کرد : با توجه به تقاضای متقاضیان مبنی بر انجام برخی ویرایش ها در شرایط اختصاصی زمان ثبت نام فراخوان جذب اعضای هیئت علمی شهریور تا ساعت 24 سه شنبه دهم مهر تمدید شد .
گفتنی است؛ ثبت نام متقاضیان جذب در فراخوان شهریور 97 از 21 شهریور ماه آغاز شده و تا 6 مهر ماه 97 ادامه داشت براساس جدول زمانی منتشر شده ، فرایند تایید نهایی مرکز جذب از 8 دی 97 آغاز و تا 23 بهمن ادامه دارد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
وزیر علوم
آفتاب آنلاین
1397/07/07
17:50
> نماینده وزیر علوم در آذربایجان غربی با تاکید بر گسترش ارتباط میان دانشگاه های مادر و صنعتی ، گفت : طرح آمایش سبب ارتباط میان دانشگاه های مادر و سایر دانشگاه ها می شود و می توان با این طرح به اهداف اقتصاد مقاومتی رسید .
> به گزارش ایسنا رحیم حب النقی ، رییس دانشگاه ارومیه در مراسم تکریم رییس سابق و معارفه رییس جدید دانشگاه صنعتی ارومیه ، اظهار کرد : برای پیشرفت دانشگاه های کشور باید ارتباط میان دانشگاه های مادر و صنعتی بیشتر شود که این ارتباط در آذربایجان غربی بسیار تنگاتنگ است .
وی افزود : دکتر عبداللهی شریف در طول مدت مدیریت خود خدمات شایانی به دانشگاه داشته اند و مشکلات عدیده ای را رفع کرده اند که شایسته تقدیر است .
حب النقی در خصوص پست خطیر مدیریت دانشگاه ، تاکید کرد : ریاست در دانشگاه بسیار دشوار است ، چرا که باید رئیس با سه قشر دانشجو ، کارمند و استاد ارتباط تنگاتنگی داشته باشد و باید نیازها و خواسته های هر سه قشر را رفع کند .
وی ادامه داد : با مشکلات اقتصادی اخیر که در کشور وجود دارد و کاهش بودجه های دانشگاه در تمامی بخش ها مدیریت دانشگاه را دشوار می کند که با همت رؤسای دانشگاه بسیاری از این مشکلات در دانشگاه رفع شده و برخی از مشکلات باقی مانده نیز رفع می شود .
به گزارش ایسنا طی مراسمی از خدمات عبدالهی شریف رئیس سابق دانشگاه صنعتی تقدیر و شیدایی به عنوان سرپرست دانشگاه صنعتی ارومیه معرفی شد .
انتهای پیام.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
وزیر علوم
ایسنا
1397/07/07
17:39
> نماینده وزیر علوم در آذربایجان غربی با تاکید بر گسترش ارتباط میان دانشگاه های مادر و صنعتی ، گفت : طرح آمایش سبب ارتباط میان دانشگاه های مادر و سایر دانشگاه ها می شود و می توان با این طرح به اهداف اقتصاد مقاومتی رسید .
> به گزارش ایسنا رحیم حب النقی ، رییس دانشگاه ارومیه در مراسم تکریم رییس سابق و معارفه رییس جدید دانشگاه صنعتی ارومیه ، اظهار کرد : برای پیشرفت دانشگاه های کشور باید ارتباط میان دانشگاه های مادر و صنعتی بیشتر شود که این ارتباط در آذربایجان غربی بسیار تنگاتنگ است .
وی افزود : دکتر عبداللهی شریف در طول مدت مدیریت خود خدمات شایانی به دانشگاه داشته اند و مشکلات عدیده ای را رفع کرده اند که شایسته تقدیر است .
حب النقی در خصوص پست خطیر مدیریت دانشگاه ، تاکید کرد : ریاست در دانشگاه بسیار دشوار است ، چرا که باید رئیس با سه قشر دانشجو ، کارمند و استاد ارتباط تنگاتنگی داشته باشد و باید نیازها و خواسته های هر سه قشر را رفع کند .
وی ادامه داد : با مشکلات اقتصادی اخیر که در کشور وجود دارد و کاهش بودجه های دانشگاه در تمامی بخش ها مدیریت دانشگاه را دشوار می کند که با همت رؤسای دانشگاه بسیاری از این مشکلات در دانشگاه رفع شده و برخی از مشکلات باقی مانده نیز رفع می شود .
به گزارش ایسنا طی مراسمی از خدمات عبدالهی شریف رئیس سابق دانشگاه صنعتی تقدیر و شیدایی به عنوان سرپرست دانشگاه صنعتی ارومیه معرفی شد .
انتهای پیام.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
وزیر علوم
ایرنا
1397/07/07
15:47
> تهران ایرنا نام دانشگاه شهید بهشتی تهران با تولیدات علمی و ایجاد رشته های نوین در شاخه فناوری گره خورده است به گونه ای که مراکز تحقیقاتی و دانشکده های فعال ، این دانشگاه را در ردیف برترین مراکز دانشگاهی کشور قرار داده است .
> به گزارش گروه دانشگاه ایرنا ، سطح علم و دانش اساتید و دانش آموختگان مهمترین مولفه در تعیین جایگاه یک مرکز دانشگاهی است که شهید بهشتی تهران از چنین مولفه هایی برخوردار است .
این دانشگاه به دلیل دارا بودن اساتید و هیات علمی با سوابق ارزنده علمی و پژوهشی در پیشرفت و توسعه تحقیقاتی مراکز صنعتی و غیرصنعتی اثرگذار بوده است .
دانشگاه شهید بهشتی با قدمت 60 سال را اگرچه نمی توان جزو دانشگاه های پرقدمت به شمار آورد اما همین سابقه فعالیت نیز کافی است تا این دانشگاه یکی از جایگاه های برتر میان مراکز دانشگاهی داخلی و بین المللی را از آنِ خود کند .
دانشگاه شهید بهشتی تهران با سابقه 6 دهه فعالیت مستمر علمی ، آموزشی و پژوهشی و حدود 75 هکتار فضای آموزشی ، کمک آموزشی و طبیعی در بهترین منطقه شمال غربی تهران بزرگ قرار گرفته است .
از این رو ، بسیاری از پذیرفته شدگان این دانشگاه نه تنها به رتبه علمی و آموزشی آن می بالند بلکه موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در یکی از بهترین مناطق شهر تهران نیز ، کام دانشجویان این دانشگاه را شیرین تر ساخته است .
دانشگاه دولتی شهید بهشتی در بهمن ماه سال 1338 توسط «علی شیخ الاسلام» تاسیس و تا 34 سال پس از آن به همین نام خوانده شد .
هسته اولیه این دانشگاه با نام دانشکده پزشکی دانشگاه ملی ایران به عنوان اولین دانشکده پزشکی خصوصی با پذیرش دانشجو در رشته پزشکی ایجاد شد .
براساس اساسنامه مصوبِ سال 39 اعضای هیات امنای دانشگاه را وزیر فرهنگ ، مدیرکل بانک مرکزی ایران ، رئیس اتاق بازرگانی تهران ، مدیرعامل بنیاد پهلوی ، یک نماینده مجلس سنا ، دو نماینده مجلس شورای ملی ، دست کم سه شخصیت علمی و اقتصادی کشور و رئیس دانشگاه ملی ایران تشکیل می دادند .
نخستین پذیرش دانشجوی این دانشگاه در مهرماه 1339 توسط دانشکده های معماری و شهرسازی و علوم بانکداری صورت گرفت .
از سال 1362 ستاد انقلاب فرهنگی وقت نام دانشگاه را از دانشگاه ملی ایران به دانشگاه شهید بهشتی تغییر داد .
این دانشگاه در منطقه اوین و غرب ولنجک به مساحت 60 هکتار واقع شده است .
در سال 1364 ، براساس مصوبه دولت جمهوری اسلامی مبنی بر تأسیس وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، مراکز درمانی و دانشکده های پزشکی و پیراپزشکی از دانشگاه جدا و با نام دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فعالیت خود را آغاز کردند .
دانشگاه ملی پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تصویب شورای انقلاب ، دولتی شد و برخی تبصره های مربوط به هیات امنای دانشگاه تغییر یافت .
در این تغییر تبصره هیات امنا منحل شد و به جای آن هیات امنای وزارت فرهنگ و آموزش عالی شکل گرفت .
از این زمان به بعد تمامی مسائل اداری ، مالی و استخدامی دانشگاه ها از این مسیر اجرا و ابلاغ می شد .
این روند تا سال 69 و تصویب نهایی قانون نحوه انجام امور مالی و معاملاتی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی ادامه داشت .
دانشگاه شهید بهشتی 17 هزار و 777 دانشجو در دوره های روزانه ، شبانه و دوره های الکترنیکی دانشجو می پذیرد و تاکنون بیش از 43 هزار و 334 دانش آموخته از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند .
340 رشته تحصیلی در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه توسط 860 عضو هیات علمی تدریس می شود .
بیشترین رشته های این دانشگاه با 191 رشته در دوره کارشناسی ارشد تدریس می شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
وزیر علوم
ایرنا
1397/07/07
15:47

** اولین های دانشگاهدانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، دومین رتبه پس از دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران را در میان دانشکده های پزشکی سراسر کشور بدست آورده است .
دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، براساس گزارش شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با توجه به شاخص های موجود ، رتبه نخست را در میان دانشکده های دندانپزشکی سراسر کشور بدست آورده است .
این دانشکده علاوه بر ارائه دوره دندانپزشکی عمومی ، 14 دوره تخصصی دندانپزشکی را ارائه می کند .
رشته ریاضی در این دانشگاه نیز نخست در سال 48 تحت پوشش دانشکده علوم ایجاد شد ، و از آن زمان به فعالیت آموزشی خود ادامه داد تا اینکه به دلیل نیاز جامعه و لزوم گسترش آن در سال 74 ، گروه ریاضی تبدیل به دانشکده ریاضی شده و به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد .
هم اکنون دانشکده علوم ریاضی در سه گروه آموزشی ریاضی محض ، کاربردی و آمار و رایانه گروه آموزشی آمار و رایانه فعالیت می کند .
نخستین شهرک بانکداری الکترونیک با مشارکت بانک تجارت دانشگاه شهید بهشتی راه اندازی شد .
از مزایای این طرح در اختیار قراردادن کارت جوان به دانشجویان ورودی جدید به منظور حذف استفاده از پول کاغذی است .
** مدیریت دانشگاهاز سال 1338 تاکنون دانشگاه شهید بهشتی ریاست 18 رئیس به خود دیده است .
این دانشگاه به صورت هیات امنایی اداره می شود .
شیخ الاسلام نخستین رئیس دانشگاه از سال 38 تا 44 بود .
عبدالعلی جهانشاهی ، علی اکبر بینا ، محمدعلی مجتهدی ، انوشیروان پویان ، هوشنگ شریفی ، عباس صفویان ، احمد قریشی و عبدالعلی جهانشاهی ریاست دانشگاه شهید بهشتی تا سال 1357 بر عهده داشتند .
پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز عبدالصمد تقی زاده ، احمد اصغریان جدی ، محمدحسن احمدی ، احمد فرمد ، هادی ندیمی ، حمید لطیفی ، احمد شعبانی و محمد مهدی طهرانچی تا بهمن ماه 95 بر صندلی ریاست دانشگاه شهید بهشتی تکیه زدند .
در حال حاضر ریاست دانشگاه شهید بهشتی بر عهده سید حسن صدوق استاد دانشکده علوم زمین این دانشگاه است .
وی از بهمن ماه 95 تا خرداد 96 سرپرست و از آن زمان تاکنون ریاست دانشگاه را بر عهده دارد .
صدوق همچنین ، ریاست دانشکده های گوناگون شهید بهشتی در دوره های مختلف ، نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان یونسکو و معاونت پژوهشی دانشکده علوم زمین دانشگاه شهید بهشتی را در کارنامه خود دارا است .
همچنین ، نخستین دوره هیات امنای دانشگاه از وزیر فرهنگ ، مدیر کل بانک مرکزی ایران ، رئیس اتاق بازرگانی تهران ، مدیر عامل بنیاد پهلوی ، یک نماینده مجلس سنا ، دو نماینده مجلس شورای ملی ، دست کم سه شخصیت علمی و اقتصادی کشور و رئیس دانشگاه ملی ایران تشکیل شد .
هیات امنای مشترک تا سال 74 به تصمیم گیری و سیاست گذاری ها در قالب وظایف و اختیاراتی ادامه دادند تا در همین سال دانشگاه شهید بهشتی هیات امنای مستقل پیدا کرد و اعضای هیات امنای جدید با ترکیبی تازه تشکیل شد .
در دومین ترکیب از هیات امنای دانشگاه شهید بهشتی «سیدمحمدرضا هاشمی گلپایگانی» وزیر فرهنگ و آموزش عالی و رئیس هیأت امناء ، «هادی ندیمی» رئیس دانشگاه و دبیر هیأت امناء ، «محمد سلیمانی» ، «گودرز افتخار جهرمی» ، «حسین نمازی» ، «محسن نوربخش» و «حسن حبیبی» قرار گرفتند .
«کامران دانشجو» وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ، «احمد شعبانی» رئیس دانشگاه ، «مهدی ایرانمنش» ، «پرویز داودی» ، «نسرین سلطان خواه» ، «غلامحسین الهام» ، «رضا تقی پور» ، «صادق محصولی» و «سیدمجتبی ثمره هاشمی» سومین ترکیب هیات امنای دانشگاه شهید بهشتی را تشکیل دادند .
** جاذبه های دانشگاهدانشگاه شهید بهشتی به ابتکار عمل در ایجاد دانشکده های مدرن برای رشته های مرتبط با فناوری های نوین زبانزد است .
این دانشگاه همچنین دارای استادان با سابقه های علمی فراوان است که پژوهش های این دانشگاه را در رتبه های ممتاز قرار داده است .
دوره های مجازی دانشگاه شهید بهشتی تهران یکی از معتبرترین دوره ها در ایران و خاورمیانه است .
مدرک دوره های مجازی این دانشگاه در تمامی دانشگاه های معتبر دنیا پذیرفته می شود .
پایگاه نشر دانش دانشگاه شهید بهشتی با هدف ارائه محتوای دانشی این دانشگاه در فضای وب آماده شده است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
وزیر علوم
ایرنا
1397/07/07
15:47

راه اندازی این سامانه کمک می کند تا پژوهش ها و فعالیت های تولید دانش در دانشگاه شهید بهشتی ساماندهی شده ، هزینه های جانبی تولید محتوا کم شود و بتوان این هزینه را برای افزایش کیفیت محتوایی به کاربرد .
به کمک این پایگاه محققان و دانشجویان می توانند به راحتی به محتوای نشریات علمی این دانشگاه ، دسترسی داشته و استفاده کنند .
دانشگاه شهید بهشتی تهران با تجهیز خوابگاه های خود از دهه 70 تاکنون تا اندازه زیادی از مشکلات دانشجویان شهرستانی کاسته است با وجود این توسعه و ارتقای کیفیت خوابگاه های این دانشگاه به ویژه خوابگاه های متاهلی هنوز در دستور کار مدیران دانشگاه قرار دارد .
صندوق رفاه دانشجویی نیز برای کمک به رشد استعدادها و وضعیت تحصیلی و معیشت دانشجویان مستعد و کم بضاعت امتیازاتی در نظرگرفته است .
دانشجویان ممتاز این دانشگاه نیز از تسهیلات ویژه ای برخوردار هستند .
اداره بهداشت و درمان و مشاوره دانشجویان با بخش های عمومی و تخصصی پزشکی امکان استفاده دانشجویان از این بخش ها را فراهم ساخته است .
با توجه به قراردادهای این دانشگاه ، در صورت نیاز دانشجویان به بستری و درمان های تکمیلی ، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی امکانات بیمارستانی خود را در اختیار دانشجویان این دانشگاه قرار می دهد .
** افتخارات دانشگاهتربیت بیش از 50 هزار دانش آموخته در مقاطع مختلف تحصیلی ، تقدیم 130 شهید بزرگوار دفاع مقدس و شهید شهریاری به انقلاب اسلامی ، برگزاری ده ها کنگره ، کنفرانس ، سمینار و همایش علمی بین المللی ، منطقه ای و کشوری ، برگزاری اولین جشنواره فرهنگ ملل ، معرفی ده ها استاد ، پژوهشگر ، مدیر پژوهشی مخترع و مکتشف نمونه در سطح کشور ، ابتکار برگزاری جشن های ازدواج دانشجوئی ، اعطای دکترای افتخاری به مرحوم استاد بیرشک نمونه ای از برگ های زرین از افتخارات بیشمار دانشگاه شهید بهشتی است .
همچنین ، این دانشگاه یکی از دانشگاه های مهم و پیشگام در تولیدات علمی و ایجاد رشته های نوین و کاربردی در کشور است که در پیشرفت علمی و تحقیقاتی مراکز صنعتی و غیرصنعتی نقش آفرینی های بسیار داشته است .
اعضاء هیئت علمی این دانشگاه از نظر تعداد و همچنین از نظر سطح تحصیلات وسوابق اگر نگوئیم بی نظیر قطعا کم نظیر است .
مراکز تحقیقاتی ، دانشکده های فعال و گروه های آموزشی توانمند و روابط عمومی فعال این دانشگاه ، این مرکز علمی را کانون توجه اندیشمندان ساخته است .
عناوینی چون شیمیدان برجسته سال در حوزه شیمی معدنی ، استاد پیشکسوت آمار ، دیپلم افتخار از مسابقه سالانه جهانی گرانش ، سومین مقاله پراستناد در مجله ، زمین شناس نمونه سال ، پژوهشگر برتر و مدیر برتر برنامه ریزی از جمله افتخارات کسب شده از سوی استادان و پژوهشگران دانشگاه شهید بهشتی در سال های گذشته است .
بسیاری از مفاخر علمی این دانشگاه نیز جزو استادان نمونه ، پژوهشگران نمونه کشوری ، برندگان جوایز جشنواره های بین المللی و مؤلفان کتاب برگزیده سال بوده اند .
** مراکز پژوهشی و تحقیقاتیدر دانشگاه شهید بهشتی برخی مراکز تحقیقاتی و همچنین قطب های علمی در بخش هایی چون جغرافیا ، کاتالیست ، مطالعات خاورمیانه و جهانی شدن ، فوتونیک با گرایش لیزر ، تاریخ ادبیات فارسی ، خانواده ، برنامه ریزی شهری و طراحی شهری در بافت های با ارزش و قطب ساختارهای جبری و منطقی در ریاضیات گسسته و کاربردهای آن در قالب واحدهای تخصصی فعالیت می کنند .
مراکز تحقیقاتی این دانشگاه نیز در موضوعات صلح و دموکراسی ، اسناد و تحقیقات ، آنالیز مواد شیمیایی ، رشد واحدهای فناوری ، وقف ، سنجش از دور ، اسلام ، استحصال آب از منابع آب غیرمتعارف و تحقیقات پروتئین فعال است .
پژوهشکده لیزر و پلاسما دانشگاه شهید بهشتی در سال 72 با هدف گسترش علم لیزر ، اپتیک ، فوتونیک و پلاسما با تربیت نیروی متخصص ، انجام تحقیقات پایه ای برای گسترش مرزهای علم و تحقیقات کاربردی در صنعت و علوم ، در دانشکده علوم فعالیت خود را آغاز کرد .
این پژوهشکده 18 آزمایشگاه فعال دارد .
** دانشگاه در زمان حاضردانشگاه شهید بهشتی هم اکنون دارای 19 دانشکده ، 3 پردیس و 16 پژوهشکده و مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی است .
الهیات و ادیان ، مهندسی و علوم کامپیوتر ، ادبیات و علوم انسانی ، اقتصاد و علوم سیاسی ، تربیت بدنی و علوم ورزشی ، حقوق ، علوم تربیتی و روانشناسی ، علوم ریاضی ، علوم زمین و علوم شیمی و نفت از دانشکده های شهید بهشتی به شمار می روند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
وزیر علوم
ایرنا
1397/07/07
15:47

پژوهشکده های وابسته به دانشگاه شهید بهشتی نیز در حوزه های گوناگونی چون فرهنگی ، اجتماعی ، علمی ، پزشکی و سیاسی در حال فعالیت هستند .
پژوهشکده های خانواده ، علوم شناختی و مغز ، علوم محیطی ، فضای مجازی ، گیاهان و مواد اولیه دارویی ، لیزرو پلاسما و مطالعات منطقه ای زیر نظر دانشگاه شهید بهشتی در حال فعالیت هستند .
سه پردیس دانشگاهی شهید بهشتی نیز شامل پردیس اکباتان ، علمی تحقیقاتی زیرآب و فنی و مهندسی شهید عباسپور هستند که دانشجو در رشته های گوناگون می پذیرند .
همچنین پنج معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی ، دانشجویی ، فرهنگی و اجتماعی ، پژوهشی و فناوری ، اداری مالی و مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات و مدیریت های تابعه به همراه بیش از یکهزار کارمند در حال حاضر مشغول به انجام فعالیت های دانشگاه هستند .
**9283**1601** انتهای پیام /* برچسب ها علمی آموزشی دانشگاه سال 97 دانشگاه شهید بهشتی تهران.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
وزیر علوم
شبستان
1397/07/07
14:11
> نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت : ملت ما ملتی ولایت مدار است و اگر از سرهای ما مناره ها بسازند ما ولایت را رها نمی کنیم .
> به گزارش خبرگزاری شبستان از ارومیه ، نادر قاضی پور ، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ، صبح امروز(7 مهر) در جلسه تودیع و معارفه رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه ، گفت : اولین آیه که بر پیامبر(ص) نازل شد آیه اقراء بود یعنی بخوان و باسواد باش و پیامبر اسلام(ص) به یادگیری از گهواره تا گور امر کرده اند و حضرت امیرالمومنین(ع) به طلب علم حتی در چین و ماچین سفارش کرده اند .
وی افزود : در (19مهر) سال 59 حزب ظالم دموکرات از همین محل دانشگاه صنعتی ارومیه به این شهر حمله کرد و در این درگیری برادر دکتر حب نقی در پشت بام یک خانه در خیابان برق در آغوش من جان سپرد .
قاضی پور ادامه داد : بنده گلایه ای به آقای روحانی در خصوص طرح آمایش دارم و به عقیده من این ظلم به دانشگاه های شهرستان ها است و من فردا از وزیر علوم در خصوص این طرح سوال خواهم پرسید و مخالفت قاطع خود را اعلام می کنم .
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ، مقام رئیس دانشگاه را در حد استاندار دانست و گفت : دانشگاه صنعتی ارومیه باعث افتخار ارومیه و از دانشگاه های اصلی استان بشمار می رود ، بنابراین وزارت علوم برای معرفی رئیس این دانشگاه باید چندین نفر اعزام میکرد و حتی خود وزیر می آمد و بنده با نمایندگی رئیس دانشگاه ارومیه از سوی آن وزارت مخالف هستم ولی به احترام دکتر حب نقی این جلسه را تعطیل نکردم .
وی تصریح کرد : پیوند میان حوزه و دانشگاه به لطف الهی ایجاد شده و مانیز به دنبال ایجاد این پیوند در بین دانشگاه و صنعت هستیم .
قاضی پور ادامه داد : ملت ایران اساس و ریشه مذهبی قوی دارد و با حرف های ترامپ نخواهیم لرزید چرا که آذربایجان با غیرت با آدم هایی محکم در پشت این نظام است و ما این نظام را براحتی بدست نیاورده ایم که براحتی از دست دهیم .
وی گفت : ملت ما ملتی ولایت مدار است و اگر از سرهای ما مناره ها بسازند ما ولایت را رها نمیکنیم .
قاضی پور در پایان در خصوص عدم وجود خوابگاه ملکی در دانشگاه صنعتی ارومیه گلایه کرد و گفت : خوابگاه مخصوص دانشگاه صنعتی ، مبارزه با فساد است و برما واجب است در راستای راه اندازی خوابگاه ملکی این دانشگاه تلاش کنیم .
در پایان از زحمات دکتر جعفر عبداللهی شریف ، تقدیر و تشکر و دکتر محمدرضا شیدائی به عنوان سرپرست دانشگاه صنعتی ارومیه معرفی شد .
پایان پیام/322.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای
ایرنا
1397/07/08
01:31
> بیرجند ایرنا بیکاری افراد و گروه های تحصیلکرده جامعه و افزایش بی رویه دانش آموختگان دانشگاهی به ویژه در مناطق روستایی و شهرستان ها موجب خروج جمعیت جوان جویای کار از این مناطق شده است .
> به گزارش ایرنا ، موضوع بیکاری آن هم برای دانش آموختگان دانشگاهی خبر تلخ و هشدار دهنده ای است که سال های اخیر از زبان برخی مسئولان حوزه اشتغال درباره آن زیاد شنیده ایم .
اما موضوع بیکاری دانش آموختگان در شهرستان ها و شهرهای کوچک تر بسیار بغرنج تر است این مساله به مهاجرت تعداد زیادی از جوانان شهرستانی دامن زده و در حال تبدیل شدن به یک بحران است .
دانش آموختگان دانشگاهی همان هایی که شب های زیادی تا صبح چشم بر هم نمی گذاشتند تا در خانواده و دانشگاه سرافراز باشند از طرفی درد دوری خانواده ها را تحمل کرده و مشکلات را به جان خریدند ، جوانانی که با کمترین امکانات تحصیلی از دل روستاها و شهرهای دور افتاده و مرزی سراسر کشور جوانه زده و با هزاران امید و آرزو راهی دانشگاه ها شدند تا آینده خوبی برای خویش و کشور رقم بزنند .
حالا بعد از حدود 10 سال این جوانان که به شهرهای خود بازگشته اند با مشکل بیکاری روبه رو هستند ، از اینکه در این سن هنوز برای اندکی پول باید چشم به دست پدر بدوزند شرمشان می آید ، آب می شوند ، غرورشان می شکند ، والدینشان انتظار دارند بعد از سال ها تحصیل فرزندانشان دکتر یا مهندس شده باشند اما نمی دانند شغل نیست و باید همچنان پول تو جیبی جوانشان را تامین کنند .
بسیاری از اینکه وقت و جوانی خود را در راهروها و کلاس های دانشگاه ها گذرانده اند پشیمان اند و آرزو می کنند به دوران قبل از دانشگاه بازگردند ، آنها می گویند با توجه به شرایط حال جامعه جرات آغاز هیچ کاری نداریم .
البته این دانش آموختگان دانشگاهی بیکار وقتی برخی دوستان هم کلاسی دبیرستانی خود را می بینند که صاحب شغل ، زندگی و سایر شده است در دلشان آه می کشند .
بر اساس آمار رسمی در بهار 97 میانگین بیکاری جوانان 15 تا 29 سال کشور به 25 .
5 درصد رسید ، نرخ بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی نیز در همین حدود اعلام شده و تعداد بیکاران دانش آموخته حدود پنج تا 6 میلیون نفر است .
نوسانات قیمت ارز و به همراه آن افزایش روز به روز قیمت برخی کالاها چند ماهی است که توجه تمامی اقشار جامعه در سطوح مختلف را به خود جلب کرده و این در حالیست که در این میان قشر جوان در کوچه پس کوچه های بیکاری پرسه می زنند .
** نوبت دولت و سیاستمداران رسید به عنوان مثال خانواده 12 نفری را سراغ دارم که 10 فرزند متولد سال های 54 تا 71 دارای مدارک کارشناسی و دکتری دارد اما تنها یک نفر توانسته در سیستم دانشگاهی مشغول به کار شود مابقی همه به دنبال شغل آزاد رفته یا بیکار هستند .
این پدر بیسواد و کشاورز که تمام هستی اش را برای ادامه تحصیل فرزندانش در دانشگاه های دولتی هزینه کرده چه انتظاری از جامعه یا فرزندش دارد ، چه کسی حال این پیرمرد فرتوت را درک می کند؟ .
پیرمرد به خبرنگار ایرنا گفت : تمام تلاشم را برای اینکه فرزندان سالم و تحصیل کرده به جامعه تحویل بدهم انجام دادم دیگر کاری از دست من ساخته نیست حالا نوبت دولت و سیاستمداران است تا دست این جوانان را بگیرند و نگذارند فشار بیکاری و نبود شغل آنها را به سمت انواع آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد بکشاند .
یکی از دانش آموختگان بیکار خراسان جنوبی هم می گوید : برای تحصیلات دانشگاهی حدود 9 سال از دوران طلایی زندگی ام را در استان های مازندران و سبزوار که کیلومتر ها با استان ما فاصله دارد گذراندم .
رضا به مشکلات تحصیل اشاره می کند و می افزاید : خاطراتی از جمله رنج سفر ، دوری خانواده ، شب هایی که سر گرسنه روی بالشت می گذاشتم ، روزهای مریضی ، شب های سرد زمستانی و کم پولی را هیچوقت فراموش نمی کنم روزهایی که فقط باید تحمل می کردم .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای
ایرنا
1397/07/08
01:31

وی نفس عمیقی می کشد و ادامه می دهد تا حدودی خود را مقصر می داند و می گوید بیکاری سبب شده بین من و خانواده حتی در اعتقادات دینی و مذهبی مان اختلاف ایجاد شود .
این جوان جویای کار که دارای مدرک کارشناسی ارشد فلسفه و حکمت است ادامه می دهد : موقعیت کاری برای رشته تحصیلی بنده در استان شاید صفر باشد تقریبا به تمامی دانشگاه های مربوطه برای حق التدریسی مراجعه و جویای کار بوده ام اما بی فایده است .
وی اضافه می کند : یکسال از پایان تحصیلاتم می گذرد و طی این مدت فشارهای روحی و روانی زیادی را تجربه کرده ام قصد خروج از استان را دارم اما با مخالفت خانواده برخورد کرده ام لطفا ما را دریابید .
به سمت 6 نفر از جوانانی که در یکی از بوستان های شهر در حال سیگار کشیدن بودن رفتم و اجازه مصاحبه گرفتم از آنها سوال می کنم بیکار هستید یا شاغل؟یکی از میان آنها مانند بشکه باروت منفجر می شود و با خنده ای تمسخر آمیز و ناراحت می گوید : شاغل ، کار ، چی میگی خواهر ما اگر کار می داشتیم این وقت شب با دوستان دورهمی نمی داشتیم ! این جوان بیکار ادامه می دهد : نمی دانیم شما می توانید تصور کنید یا خیر اما سخت است همه عمر جوانی ات را صرف فراگیری دانش و علم کنی اما به دلیل اینکه مشمول بند پ ( پارتی ، پول) نیستی باید خود را مشغول وقت گذرانی های بیخود کنی .
یکی دیگر از جوانان سیگار نیمه کشیده اش را روی زمین انداخت و با فشار زیاد زیر پا له می کند و می گوید : خانم فکر می کنی علت سیگار کشیدن ما چیست ، سری تکان داد و در ادامه می گوید : از بس فشار خانواده ها به دلیل بیکاری زیاد است .
علی ادامه می دهد : از ترس نصیحت های والدین سعی می کنم شب دیرتر به خانه بروم دوست ندارم این برخورد را با من داشته باشند اما آنها فکر می کنند حالا که چند سال درس خوانده ام باید در یکی از ادارات یا سازمان ها مشغول بکار شوم و نمی دانند اوضاع کار خراب است و جوانانی مثل من بسیار .
از علی پرسیدم خانواده ات می دانند که سیگار می کشی؟ که با شرمندگی پاسخ می دهد؛ سیگار تنها همدم تنهایی من شده و از بیکاری و تنهایی به آن پناه برده ام ، نه ، اگر پدر و مادرم متوجه شوند حتی برای خواب هم اجازه ندارم وارد خانه شوم .
بهزاد هم می گوید؛ دانش آموخته معماری هستم چه آرزوهایی که با انتخاب این رشته در سر نپروراندم اما حیف و افسوس .
2 سال است که به دنبال شغل هستم حتی برای فعالیت در رشته های غیر مرتبط اعلام آمادگی کرده ام طی این مدت چند موقعیت شغلی برایم فراهم شد اما یا حقوق بسیار پایین بود یا امنیت شغلی نداشتم .
از آنجایی که سال ها برای درس و دانشگاه تلاش و هزینه کردم نمی توانم قبول کنم در هر مکانی یا با هر میزان حقوقی مشغول کار شوم تا همین الان هم خیلی ها از مدرک و موقعیت من سوء استفاده کرده اند .
در ارتباط با مهارت آموزی از این جوانان جویای کار پرسیدم که باز یکی از آنها با ناراحتی می گوید : دلتان خوش است ، در یکی دو سال گذشته مهارت های مختلف را در موسسه های فنی و حرفه ای فرا گرفتیم به امید اینکه وام خود اشتغالی یا اشتغالزایی دریافت کنیم .
حسین ادامه می دهد : مسئله مهم اینجا است که آنطور که مسئولان می گویند از مشاغل خانگی حمایت درستی نمی کنند چون برای دریافت وام مشاغل پشتیبان مراجعه کردم اما آنقدر مراحل دریافت آن سخت بود که نیمه راه بیخیال وام شدم .
این جوان جویای کار با بیان اینکه دریافت وام اشتغالزایی اذیت کننده و روند طولانی دارد می افزاید : این موضوع سبب شده تمایل جوانان برای دریافت تسهیلات کم شده چه بسا که ضمانت نامه های بانکی خود از بزرگترین مشکلات است .
در حالی جوانان از نبود شغل گلایه دارند که ظرفیت های زیادی در کشور وجود دارد که اکثر نو و دست نخورده هستند ، تمام دولت ها از گذشته تاکنون اشتغال و کاهش بیکاری را در اولویت برنامه های چند ساله خود قرار داده اند اما باید دید اشکال کار کجاست که بعد از اجرای طرح ها و برنامه های متعدد و متنوع همچنان بیکاری معضل اصلی کشور ما محسوب می شود .
بر اساس آمار رسمی بیکاری افراد دارای تحصیلات عالی از سال های 65 تا 90 بیش از چهار برابر شده است اما دانشگاه ها همچنان به روند جذب دانشجو ادامه می دهند میل خانواده ها نیز به سمت انتخاب رشته های خاصی از جمله پزشکی سوق داده شده است .
شاید هنوز دیر نشده باشد که بخش قابل توجهی از تحصیلات پس از دیپلم متوسطه به سمت رشته های فنی و مهارت آموزی سوق داده شود تا با توجه به نیاز بازار کار دانش آموخته داشته باشیم .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای
ایرنا
1397/07/08
01:31

** دانش آموختگان آچار به دسترئیس دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت : 60 درصد دانش آموختگان این دانشگاه در استان وارد بازار کار می شوند که این آمار در کشور حدود 75 درصد است .
محمود نخعی با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای علاوه بر تحصیل ، کار تولیدی انجام می دهند گفت : در این زمینه تفاهم نامه های مختلفی بین دانشگاه با صنایع کوچک ، شهرک های صنعتی ، اتاق بازرگانی ، وزارت آموزش و پرورش و سایر منعقد شده است .
وی شعار دانشگاه فنی و حرفه ای را «فارغ التحصیلان آچار به دست» دانست و اظهار داشت : این دانشگاه مهارت محور ، کارآفرین و نسل سوم است و مدرک تحصیلی محض وارد جامعه نمی کند .
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان جنوبی با بیان اینکه دانشجویان این دانشگاه منتظر استخدام های دولتی نمی مانند افزود : آموزش های ارایه شده در این دانشگاه تاکنون بخش زیادی از اشتغال کشور را رفع کرده است .
** فقدان مهارت عامل بیکاریمدیرکل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی هم یکی از دلایل بیکاری در کشور را فقدان مهارت های مورد نیاز بازار کار از سوی جویندگان کار دانست و گفت : سازمان فنی و حرفه ای به عنوان متولی آموزش های مهارتی نقش بسزایی در کاهش نرخ بیکاری ایفا می کند .
حسین خوش آیند افزود : در دهه های اخیر مدرک ، شرط به دست آوردن شغل شده بود نه مهارت و آموزشی که فرد کسب کرده باشد این در حالی است که تحصیلات زمانی منجر به افزایش کارایی می شود که ضمن توجه به مباحث نظری جنبه های کاربردی آموزش نیز در نظر گرفته شود .
وی عنوان کرد : اداره کل آموزش فنی و حرفه ای متولی آموزش های مهارتی بین سطوح تحصیلی در سطح استان است و فعالیت های خود را با هدف تربیت نیروی کار ماهر ، نیمه ماهر و ارتقای مهارت نیروی کار شاغل در 2 بخش دولتی و غیر دولتی ارایه می دهد .
مدیرکل فنی و حرفه ای خراسان جنوبی ادامه داد : در زمان حاضر 19 مرکز آموزش در قالب 93 کارگاه ثابت و 510 حرفه آموزشی در بخش دولتی استان فعال است .
وی یادآور شد : همچنین 162 آموزشگاه آزاد با 280 حرفه آموزشی در بخش غیر دولتی فعال است که سالانه به طور متوسط در 2 بخش آزاد و دولتی پنج میلیون نفر ساعت آموزش به انجام می رسد .
شاید وابستگی مردمان دیار استان مرزی خراسان جنوبی برای جذب و استخدام در دستگاه های اجرایی یکی از علل اصلی بیکاری جوانان باشد این در حالی است که ظرفیت مراکز دولتی برای بکارگیری نیروهای جدید محدود است و می توان از ظرفیت های منحصر به فرد این استان بهره مند شد .
توسعه سرمایه گذاری در بخش فرآوری محصولات استراتژیک کشاورزی ، خدماتی و انرژی های نو با بهره گیری از توان بخش خصوصی شاید در این زمینه کارگشا باشد و از این طریق بتوان معضل بیکاری را در استان ساماندهی کرد .
گزارش از رقیه محمدی7557* 6054*1630 انتهای پیام /* برچسب ها اقتصاد اشتغال دانش آموختگان مهاجرت.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
رئیس دانشگاه پیام نور
ایکنا
1397/07/07
15:35
> کانون خبرنگاران نبأ ــ در آخرین روز از هفته دفاع مقدس ، مسئولین ، اعضای هیئت علمی ، کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور اردبیل ضمن نثار گل بر سر مزار شهدای گمنام اردبیل ، با قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدای عزیز دفاع مقدس ادای احترام کردند .
> به گزارش کانون خبرنگاران ایکنا ، نبأ؛ در آخرین روز از هفته دفاع مقدس ، هفتم مهرماه ، مسئولین ، اعضای هیئت علمی ، کارکنان و دانشجویان دانشگاه پیام نور اردبیل ضمن نثار گل بر سر مزار شهدای گمنام اردبیل ، با قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدای عزیز ادای احترام کردند .
در این مراسم ، روحی ، رئیس دانشگاه پیام نور استان ، حجتالاسلام علینسب ، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام نور استان اردبیل و جمعی از مدیران ستادی استان حضور داشتند .
در ادامه همین برنامه حاضران با حضور در نمایشگاه رزمی فرهنگی عملیات مرصاد و بازدید از غرفههای فرهنگی ، نظامی و .
یاد رشادتها و ایثارگریهای رزمندگان دلاور هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند .
سالار ملکی سرشت انتهای پیام.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
رئیس دانشگاه خواجه نصیر
آفتاب آنلاین
1397/07/08
09:01
> رئیس دانشگاه خواجه نصیر گفت : برنامه داریم در حوزه مهندسی پایش وضعیت و نگاهداشت سیستم های صنعتی با دانشگاه های کشور سوئد همکاری کنیم .
> علی خاکی صدیق در گفتگو با خبرنگار مهر گفت : همکاری این دانشگاه با دانشگاه های کشور سوئد درحال بررسی است و در صورت نهایی شدن ، دوره های مشترکی با همکاری این دانشگاهها تدوین خواهیم کرد .
وی افزود : در حوزه مهندسی پایش وضعیت و نگاهداشت سیستم های صنعتی دوره های مشترک در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری طراحی خواهیم کرد .
رئیس دانشگاه خواجه نصیر تاکید کرد : این دانشگاه دارای 7 دوره مشترک بین المللی است که این دوره ها با کشورهای روسیه ، هلند و فرانسه برگزار می شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
رییس دانشگاه الزهرا
بولتن نیوز
1397/07/07
16:56
> پس از حاشیه های فراوان تخلیه و تخریب 13 هزار مترمربع زمین های اطراف دانشگاه الزهرا (س) ، مسئولان ارشد این دانشگاه با ارائه مستندات ، حقایق تازه ای .
> به گزارش بولتن نیوز ، ماجرا از روزهای پایانی مردادماه شروع شد ، ماجرای تخریب و تخلیه املاک محله دهونک از سوی دانشگاه الزهرا (س) که به اعتقاد عدهای باعث بیخانمانی خانوادههای متعددی شده است .
طی دو ماه اخیر اخبار و حواشی زیادی درباره این موضوع در بین رسانههای مجازی و حقیقی پیچید و هرکس به نوعی تعبیرات کارشناسی خود را به دیگران القا کرد .
البته در این میان مسئولان دانشگاهی هم با تکاپوی خاصی مواجه بودند ، آنچنان که باید اقدامات زیادی از اجرای روند تخریب زمینها تا مدیریت اخبار مطرح شده در فضای مجازی را انجام میدادند ، چرا که گاه عدهای به دادخواهی و طرفداری از ساکنان زمینها ، مطالب و ادعاهایی را علیه دانشگاه و عدهای دیگر ضمن صحبت با کارشناسان و مسئولان ، مباحث مبهمی را در این باره عنوان میکردند .
روزها از شروع تخریب و تخلیه برخی خانهها گذشت و علیرغم آنکه مسئولان دانشگاهی ضمن ارائه مدارک و مستندات درباره این موضوع صحبت کرده بودند ، اما همچنان خبرهای ضد و نقیضی در میان بود و به گفته آنها ، خبرها عمدا یا سهوا صحیح منتشر نمیشوند و این امر باعث ادامهدار شدن ماجرا شده است؛ بنابراین تصیم گرفتیم تا گفتگوی جامع و مفصلی را با مسئولان ارشد دانشگاه الزهرا (س) داشته باشیم تا اصل ماجرا مشخص شود .
بعد از پیگیریهای خبرگزاری دانشجو برای گفتگو با مهناز ملانظری رییس دانشگاه الزهرا (س) ، این امر ممکن و پرده از ابهامات برداشته شد .
برایمان از داستان زمینهای حاشیهساز دانشگاه الزهرا (س) بگویید .
سال 1381 هیات وزیران سند زمینهای راهآهن را به نام دانشگاه الزهرا (س) صادر کرد و از همان زمان داستان این زمینها آغاز شد ، درواقع بخشی از زمینهای واگذار شده در تصرف ساکنان فعلی آنها است .
ملک فوقالذکر متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران بوده و طی سالیان گذشته سازمانهای متنوعی بهرهبرداران آن بودند که نهایتا از سوی راه آهن به دانشگاه الزهرا (س) واگذار شد ، یعنی حق استفاده از آن برعهده دانشگاه گذاشته شده است .
چه شد که دانشگاه قصد بازپسگیری زمینها را از ساکنان فعلیاش کرد؟ سال 1394 دولت طی بخشنامهای اعلام کرد که کلیه دانشگاهها مانند دستگاههای دولتی موظف هستند ، اموال و داراییهای خود را بصورت دقیق شناسایی و در سیستمهای وزارت دارایی ثبت کنند ، از این رو دانشگاه الزهرا (س) برای رفع تصرف اموال خود پیگیریهای لازم را انجام داد ، گرچه از همان سال واگذاری زمینها به دانشگاه ، بحث رفع تصرف آنها دنبال میشد تا دانشگاه الزهرا (س) بتواند فضای دانشگاهی خود را گسترش دهد .
چون مشکلات دانشکدههای دانشگاه به خوبی قابل لمس هستند و بعضا طبقهای از یک ساختمان ، دانشکدهای را تشکیل میدهد ، لذا دانشگاه الزهرا (س) از سال 1394 برای بازپسگیری زمینها در دادگاه طرح دعوی کرد .
اگر زمینها متعلق به دانشگاه است پس چرا ساکنان فعلی از این موضوع اطلاعی ندارند؟ ساکنان ، افرادی هستند که از قبل انقلاب اسلامی به دلیل دولتی بودن ملک ، تحت عنوان خانههای سازمانی یا کارگری از این زمینها و خانهها استفاده میکردند و حال تصورشان بر این است که بعد از تغییرات همچنان صاحب آن خانهها و املاک هستند ، در صورتی که هیچ سند و مدرکی مبنی بر تملک ملک برای آنها وجود ندارد .
بسیاری از وکلای ساکنان برای پیگیری موضوع به دادگاه مراجعه کردند ، اما مدرکی برای این ادعای خود نداشتند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
رییس دانشگاه الزهرا
بولتن نیوز
1397/07/07
16:56

چه شد که بحث تخلیه املاک با حکم دادگاه قوت گرفت؟ پس از رسیدگیهای بسیار و برگزاری 200 جلسه در دادگاه ، نهایتا رای خلع ید متصرفین را برای دانشگاه الزهرا (س) صادر کردند و با توجه به آنکه در جلسه تجدیدنظر هم رای به نفع دانشگاه اعلام شد ، با تمامی ساکنان و مدعیان مستقیم و غیرمستقیم صحبت کردیم .
طی صحبت با ساکنان اعلام شد که آنها هیچ حق و حقوقی برای داشتن این املاک ندارند و تا تاریخ مشخص شده باید زمینها را خالی کنند ، در غیر این صورت با اجرای حکم دادگاه زمینها تخلیه خواهند شد .
به همین دلیل 20 روز قبل از اجرای حکم دادگاه مبنی بر تخلیه زمینها در تابستان امسال؛ نماینده دادستانی درب منزل تک تک ساکنان رفت و همه این افراد را برای تخلیه املاک تفهیم کرد .
البته دانشگاه الزهرا (س) تمام تمهیدات لازم را در این خصوص مد نظر قرار داد و در حمل بار و بستهبندی اسباب به جابجایی ساکنان کمک کرد .
آیا تمام زمینها تخلیه شدند؟ زمینهای مذکور حدود 13 هزار متر مربع است و تاکنون تنها بخشی از این زمینها تخلیه شدهاند .
مراحل تخلیه زمینها به ترتیب در حال پیشروی بوده و محدوده زمانی برای این کار پیشبینی نشده است ، چون بدون شک در این راه عوامل غیرقابل پیشبینی به وجود میآید همچنان که دانشگاه علاوه بر این موضوع ، پروژههای دیگری را در دست اقدام دارد .
این زمینها قطعا جزو املاک دانشگاه الزهرا (س) است و پس از تخلیه کامل ، پروژههای مصوب در این زمینها اجرایی خواهند شد ، همچنان که قرار است ساختمان دانشکدهها را گسترش دهیم .
با توجه به آنکه تاکنون این موضوع با حاشیههای زیادی همراه بوده است ، آیا درخواستی دارید؟ افراد بدون داشتن اطلاعات ، درباره یک موضوع نظر ندهند ، بخش حقوقی دانشگاه الزهرا (س) همواره آماده است تا با مستندات و مدارک لازم ، ادعا و ابهامات افراد در این خصوص را پاسخگو باشد .
بدون شک حکم قانون و دادگاه باید اجرا شود .
متاسفانه انتشار اخبار بدون مستندات کافی باعث میشود تا ساکنان به دنبال ایجاد حق باشند و از آن دفاع کنند .
دانشگاه طی سالهای مختلف همواره قصد داشته ساکنان را نسبت به عدم تملک آنها آگاه و تفهیم کند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه
آفتاب آنلاین
1397/07/07
16:30
> سرپرست جدید دانشگاه صنعتی ارومیه در خصوص محور های فعالیت این دانشگاه تاکید کرد : با همکاری کارمندان و اساتید دانشگاه و مسئولین استانی دانش محوری ، پژوهش محوری ، تربیت محوری برای تربیت دانشجویان با اخلاق و با سواد از محورهای اصلی فعالیت دانشگاه است .
> به گزارش ایسنا ، محمد رضا شیدایی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه اظهار کرد : دانشگاه صنعتی ارومیه با داشتن 3000 دانشجوی فعال می تواند سرچشمه بسیاری تاثیرات مثبت در آذربایجان غربی باشد .
شیدایی در خصوص کمبودهای موجود در دانشگاه صنعتی ارومیه خاطر نشان کرد : اصلی ترین مشکل دانشگاه صنعتی ارومیه کمبود فضای فیزیکی است که فضای موجود در دانشگاه با حداقل استانداردها فاصله بسیاری دارد که امید است با برنامه ریزی های صورت گرفته و عزم عمومی تمامی مسئولین استانی و کشوری این مشکل رفع شود .
وی با اشاره به اهداف دانشگاه صنعتی ارومیه در سال تحصیلی جدید تصریح کرد : ارتقا سطح کیفی دانشگاه در زمینه های پژوهشی و آموزشی ، افزایش تعداد پروژه های پژوهشی در دانشگاه ، ارتقاء فرهنگ ایرانی اسلامی در میان دانشجویان و اساتید ، افزایش ارتباط صنعت با دانشگاه صنعتی ارومیه ، ارتقاء سطح امکانات آزمایشگاه و کارگاه و تاسیس آزمایشگاه و کارگاه های جدید در صورت نیاز و ارتقا نسبت استاد به دانشجو از اهداف دانشگاه صنعتی ارومیه در سال جدید است .
شیدایی افزود : مسئولیت یک امانت الهی است و باید از این فرصت برای خدمت به خلق خدا استفاده کرد .
همچنین جعفر عبدالهی شریف رییس سابق این دانشگاه نیز افزود : حل مشکلات مالی دانشگاه ، ورود دانشگاه صنعتی ارومیه به رتبه بندی دانشگاه های کشور ، سازمان دهی اسناد دانشگاه صنعتی ارومیه ، افتتاح برخی از طرح های عمرانی از دستاورد های سال های اخیر دانشگاه صنعتی ارومیه بود .
وی افزود : با همکاری کارمندان و اساتید دانشگاه بسیاری از مشکلات دانشگاه رفع شده ولی برخی از مشکلات همچنان پا برجاست که امید است با مدیریت جدید این مشکلات رفع شوند .
عبدالهی شریف در خصوص مشکلات فعلی دانشگاه تصریح کرد : از مشکلات اصلی دانشگاه صنعتی ارومیه که هنوز پا برجا بوده تبدیل وضعیت کارکنان و نبود خوابگاه ملکی است که رفع این مشکلات نیازمند همکاری مسئولین استانی و کشوری است .
وی ادامه داد : از تمامی همکاران و اساتید که در این مدت همکاری لازم داشتند و با همراهی و همکاری آنان مشکلات بسیاری رفع شده ، تشکر می کنم و برای ریاست جدید در این پست آرزو موفقیت دارم .
به گزارش ایسنا ، در این مراسم از زحمات عبدالهی شریف به عنوان رئیس سابق دانشگاه صنعتی ارومیه تقدیر و شیدایی به عنوان سرپرست دانشگاه صنعتی ارومیه معرفی شد .
انتهای پیام.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه
ایسنا
1397/07/07
16:28
> سرپرست جدید دانشگاه صنعتی ارومیه در خصوص محور های فعالیت این دانشگاه تاکید کرد : با همکاری کارمندان و اساتید دانشگاه و مسئولین استانی دانش محوری ، پژوهش محوری ، تربیت محوری برای تربیت دانشجویان با اخلاق و با سواد از محورهای اصلی فعالیت دانشگاه است .
> به گزارش ایسنا ، محمد رضا شیدایی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه اظهار کرد : دانشگاه صنعتی ارومیه با داشتن 3000 دانشجوی فعال می تواند سرچشمه بسیاری تاثیرات مثبت در آذربایجان غربی باشد .
شیدایی در خصوص کمبودهای موجود در دانشگاه صنعتی ارومیه خاطر نشان کرد : اصلی ترین مشکل دانشگاه صنعتی ارومیه کمبود فضای فیزیکی است که فضای موجود در دانشگاه با حداقل استانداردها فاصله بسیاری دارد که امید است با برنامه ریزی های صورت گرفته و عزم عمومی تمامی مسئولین استانی و کشوری این مشکل رفع شود .
وی با اشاره به اهداف دانشگاه صنعتی ارومیه در سال تحصیلی جدید تصریح کرد : ارتقا سطح کیفی دانشگاه در زمینه های پژوهشی و آموزشی ، افزایش تعداد پروژه های پژوهشی در دانشگاه ، ارتقاء فرهنگ ایرانی اسلامی در میان دانشجویان و اساتید ، افزایش ارتباط صنعت با دانشگاه صنعتی ارومیه ، ارتقاء سطح امکانات آزمایشگاه و کارگاه و تاسیس آزمایشگاه و کارگاه های جدید در صورت نیاز و ارتقا نسبت استاد به دانشجو از اهداف دانشگاه صنعتی ارومیه در سال جدید است .
شیدایی افزود : مسئولیت یک امانت الهی است و باید از این فرصت برای خدمت به خلق خدا استفاده کرد .
همچنین جعفر عبدالهی شریف رییس سابق این دانشگاه نیز افزود : حل مشکلات مالی دانشگاه ، ورود دانشگاه صنعتی ارومیه به رتبه بندی دانشگاه های کشور ، سازمان دهی اسناد دانشگاه صنعتی ارومیه ، افتتاح برخی از طرح های عمرانی از دستاورد های سال های اخیر دانشگاه صنعتی ارومیه بود .
وی افزود : با همکاری کارمندان و اساتید دانشگاه بسیاری از مشکلات دانشگاه رفع شده ولی برخی از مشکلات همچنان پا برجاست که امید است با مدیریت جدید این مشکلات رفع شوند .
عبدالهی شریف در خصوص مشکلات فعلی دانشگاه تصریح کرد : از مشکلات اصلی دانشگاه صنعتی ارومیه که هنوز پا برجا بوده تبدیل وضعیت کارکنان و نبود خوابگاه ملکی است که رفع این مشکلات نیازمند همکاری مسئولین استانی و کشوری است .
وی ادامه داد : از تمامی همکاران و اساتید که در این مدت همکاری لازم داشتند و با همراهی و همکاری آنان مشکلات بسیاری رفع شده ، تشکر می کنم و برای ریاست جدید در این پست آرزو موفقیت دارم .
به گزارش ایسنا ، در این مراسم از زحمات عبدالهی شریف به عنوان رئیس سابق دانشگاه صنعتی ارومیه تقدیر و شیدایی به عنوان سرپرست دانشگاه صنعتی ارومیه معرفی شد .
انتهای پیام.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
رییس دانشگاه علم و صنعت ایران
ایرنا
1397/07/07
15:09
> تهران ایرنا رییس دانشگاه علم و صنعت ایران از ارتقای این مرکز علمی که هسته نخستین آن از سال 1308 شکل گرفته به یک دانشگاه نسل چهارمی خبر داد .
> جبارعلی ذاکری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا اظهار داشت : در این چارچوب تدوین برنامه راهبردی دانشگاه علم و صنعت از دو سال گذشته آغاز شده و در نیمه دوم امسال نسبت به بازنگری و اصلاح شاخص هایی که دانشگاه در آن ها پیشرو و یا عقب مانده است اقدام و هدفگذاری خواهد شد .
دانشگاه های نسل چهارم فراتر از آموزش ، پژوهش و کارآفرینی (دانشگاه های نسل سومی) ، به مثابه ایجادکننده و فرصت ساز توسعه محلی و منطقه ای عمل می کنند؛ از این دانشگاه ها انتظار می رود که علاوه بر تحول درونی منطبق با شرایط محیطی ، زمینه تحول محیط پیرامون خود را نیز خلق کنند .
پس از دانشگاه تهران ، دانشگاه علم و صنعت در حال زمینه سازی برای تبدیل شده به یک دانشگاه نسل چهارمی است .
**برنامه 5 ساله دانشگاه برای ارتقا به رتبه زیر 200 وی با یادآوری رتبه 400 تا 750 دانشگاه در شاخص های مختلف جهانی در حوزه علم گفت : برنامه ویژه ای برای ارتقای این رتبه به زیر 200تدوین و مصوبات آن نیز از هیات امنا گرفته شده که در یک برنامه 5ساله محقق می شود .
امسال ، سال نخست برنامه دانشگاه علم و صنعت در این چارچوب است .
**16عضو هیات علمی جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان وی همچنین درباره کیفیت علمی اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گفت : 16 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان هستند و در رتبه بندی ها قرار گرفته اند که نشان می دهد پتانسیل علمی خوبی در بیشتر دانشکده های این دانشگاه وجود دارد .
ذاکری افزود : در جذب اعضای هیات علمی جدید برای دانشگاه هم سعی می شود این روال مد نظر قرار گیرد و بهترین ها گزینش و انتخاب شوند .
به گفته وی ، در صورتی که متقاضیان عضویت در هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ، پتانسیل بالایی داشته باشند اما امکان جذب وجود نداشته باشد از خدمات آموزشی و پژوهشی این افراد به عنوان پژوهشگر ، همیار و همکار علمی استفاده خواهد شد .
در رتبه بندی سال 2018 NTU ، دانشگاه علم و صنعت در رشته مهندسی مکانیک رتبه 43 جهان و سوم و در رشته مهندسی عمران رتبه 130 جهان و دوم کشور را کسب کرد .
امسال در دانشگاه علم و صنعت ایران ، 5235 دانشجو در مقاطع مختلف پذیرفته شده اند که از این تعداد 835 نفر در مقطع کارشناسی ارشد ، 4150نفر در مقطع کارشناسی و 250 نفر در مقطع دکترا ثبت نام کردند .
دانشگاه در زمان حاضر 14هزار دانشجو دارد .
**6984**1601** انتهای پیام /* برچسب ها علمی آموزشی علم و صنعت نسل چهارمی جبار علی ذاکری.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
رئیس دانشگاه ارومیه
شبستان
1397/07/07
14:02
> رئیس دانشگاه ارومیه گفت : دانشگاه ها اتاق های فکر رایگان برای صنعت بشمار می روند که باید توسعه یابند .
> به گزارش خبرگزاری شبستان از ارومیه ، دکتر رحیم حب نقی ، رئیس دانشگاه ارومیه صبح امروز(7 مهر) در جلسه تودیع و معارفه رئیس دانشگاه صنعتی ارومیه ، گفت : مدیریت در دانشگاه ها بویژه در ایران و در شرایط کنونی بسیار سخت و طاقت فرساست .
وی ، رئیس دانشگاه را مسئول همه کارهای ریز و درشت عنوان کرد و ادامه داد : در دانشگاه با خواسته ها و نیاز های سه قشر دانشگاهی مواجه هستیم که ساماندهی این خواسته ها کار طاقت فرسایی است .
حب نقی افزود : امروزه در دانشگاه ها برای یارانه غذا رقم های زیادی پرداخت می شود که در این اوضاع نابسامان اقتصادی فشار زیادی بر دانشگاه ها بویژه دانشگاه های بزرگ وارد است .
رئیس دانشگاه ارومیه گفت : وقتی وزارت علوم بنده را به عنوان نماینده آن وزارت معرفی کردند ، من در ابتدا مخالفت کردم ولی به دنبال سیاست وزارت علوم در خصوص طرح آمایش دانشگاه ها و ورود دانشگاه های مادر در این عرصه ها موافقت کردم .
وی ادامه داد : دانشگاه صنعتی ارومیه همانند دانشگاه ارومیه برنامه جامع خود را به تصویب رسانده و در آینده با همکاری و صلاح دید دکتر شریف این برنامه ها عملی خواهد شد .
حب نقی به پیوند میان دانشگاه و صنعت اشاره کرد و افزود : دانشگاه هاR D های(اتاق فکر) رایگان برای صنعت بشمار می روند و ما باید به صنعت التماس کنیم و صنعت نیز به سمت دانشگاه بیاید تا در مسیر حل مشکلات جامعه و بیدار کردن صنعت خوابیده و تولید کالای با کیفیت ایرانی قدم برداریم .
در پایان از زحمات دکتر جعفر عبداللهی شریف ، تقدیر و تشکر و دکتر محمدرضا شیدائی به عنوان سرپرست دانشگاه صنعتی ارومیه معرفی شد .
پایان پیام/322.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
وزارت علوم
آفتاب آنلاین
1397/07/08
09:01
> بیست و یکمین اجلاس اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر با حضور روسای دانشگاه ها یا نمایندگان آنان در دانشگاه نفت و گاز آتیرائو قزاقستان برگزار شد .
> به گزارش ایسنا ، در این دوره از اجلاس از ایران روسا و نمایندگان دانشگاه های مازندران ، گیلان ، بین المللی امام خمینی (ره) قزوین و دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه تربیت مدرس حضور داشتند .
بر اساس این گزارش ، تمامی اعضا به برداشتن گام های عملی در همکاری های دو و چند جانبه ، عقد تفاهم نامه ، تبادل دانشجو ، تحقیقات و گسترش کارگاه های آموزشی مشترک تاکید کردند و در حاشیه این نشست تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه ها نیز به امضا رسید .
اتحادیه دانشگاه های کشورهای حاشیه دریای خزر که وارد سومین دهه از فعالیت های خود شده است ، در طی این سال ها و پس از برگزاری بیست نشست ، توانسته زمینه های مناسبی را برای توسعه همکاری های علمی و دانشگاهی در بین دانشگاه های عضو فراهم آورد .
همچنین با توجه به اینکه دانشگاه نفت و گاز قزاقستان به عنوان ریاست دوره ای اتحادیه انتخاب شد ، برنامه ریزی مقدماتی برای اجرای مصوبات اجلاس و پیگیری آنها فراهم شد .
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم ، ششمین المپیاد ورزشی دانشجویی اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر نیز به طور هم زمان در دانشگاه دولتی آتیرائو در حال انجام است .
انتهای پیام.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
وزارت علوم
وزارت علوم
1397/07/08
08:02
> بیست و یکمین اجلاس اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر با حضور روسای دانشگاه ها یا نمایندگان آنان در دانشگاه نفت و گاز آتیرائو قزاقستان برگزار شد .
> به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه مازندران ، در این دوره از اجلاس از ایران روسا و نمایندگان دانشگاه های مازندران ، گیلان ، بین المللی امام خمینی (ره) قزوین و دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی دانشگاه تربیت مدرس حضور داشتند .
بر اساس این گزارش ، تمامی اعضا به برداشتن گام های عملی در همکاری های دو و چند جانبه ، عقد تفاهم نامه ، تبادل دانشجو ، تحقیقات و گسترش کارگاه های آموزشی مشترک تاکید کردند و در حاشیه این نشست تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه ها نیز به امضا رسید .
اتحادیه دانشگاه های کشورهای حاشیه دریای خزر که وارد سومین دهه از فعالیت های خود شده است ، در طی این سال ها و پس از برگزاری بیست نشست ، توانسته زمینه های مناسبی را برای توسعه همکاری های علمی و دانشگاهی در بین دانشگاه های عضو فراهم آورد .
همچنین با توجه به اینکه دانشگاه نفت و گاز قزاقستان به عنوان ریاست دوره ای اتحادیه انتخاب شد ، برنامه ریزی مقدماتی برای اجرای مصوبات اجلاس و پیگیری آنها فراهم شد .
گفتنی است ششمین المپیاد ورزشی دانشجویی اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر نیز به طور هم زمان در دانشگاه دولتی آتیرائو در حال انجام است .
ل .
م 54/ ع .
ع 57.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
وزارت علوم
شبستان
1397/07/07
22:29
> رئیس سابق دانشگاه صنعتی ارومیه در جلسه تودیع و معارفه این دانشگاه بخاطر برنامه های به سرانجام نرسیده خود عذرخواهی کرد .
> به گزارش خبرگزاری شبستان از ارومیه ، دکتر جعفر عبداللهی شریف ، رئیس سابق دانشگاه صنعتی ارومیه ، صبح امروز(7 مهر) در جلسه تودیع و معارفه رئیس این دانشگاه ، گفت : من وقتی این مسئولیت را قبول کردم این دانشگاه بدهی چندین میلیاردی با حساب بانکی چند میلیونی داشت .
وی افزود : به لطف الهی و همکاری سایر عزیزان مشکل مالی دانشگاه در این چند سال رفع شده و تلاش های زیادی در خصوص راه اندازی رشته های دانشگاهی و موفقیت های علمی انجام شد .
عبداللهی شریف ادامه داد : من بخاطر دو کار به سرانجام نرسیده از همه عذرخواهی و طلب حلالیت دارم .
وی عدم تبدیل وضعیت کارکنان از قراردادی به رسمی را یکی از این کارها عنوان کرد و گفت : 90 درصد کارکنان این دانشگاه قراردادی هستند و علیرغم تلاش شبانه روزی برای این مشکل ریشه ای دانشگاه راه حل مناسبی که مثمر ثمر باشد پیدا نکردیم ، البته اخیرا به راه حلی رسیده بودیم که جزئیات آن را به رییس جدید خواهم گفت .
رئیس سابق دانشگاه صنعتی ارومیه ادامه داد : دومین موضوعی که به سرانجام نرسید خوابگاه مخصوص دانشگاه بود که با وجود انعقاد تفاهم نامه با سرپرستی بانک ملی استان و کلنگ زنی بخاطر بی مهری برخی مسئولان استانی و وزارت علوم این کار نیز به سرانجام نرسید .
عبداللهی شریف اذعان کرد : دانشگاه صنعتی ارومیه بدون همکاری و هماهنگی دانشگاه ارومیه نمی تواند قدم های مهمی بردارد و پیوند این دو دانشگاه برای شهر ارومیه و در نهایت استان مفید خواهد بود .
گفتنی است ، در پایان از زحمات دکتر جعفر عبداللهی شریف ، تقدیر و تشکر و دکتر محمدرضا شیدائی به عنوان سرپرست دانشگاه صنعتی ارومیه معرفی شد پایان پیام/322.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
وزارت علوم
آفتاب آنلاین
1397/07/07
13:20
> استادیار مرکز تحقیقات سازه و زلزله دانشگاه امیرکبیرگفت : بناداریم با ژاپن در قالب یک پروژه همکاری هایی در زمینه زلزله و آسیب شناسی زلزله داشته باشیم .
> به گزارش خبرنگارمهر ، ژاپن در دهه های گذشته با انواع حوادث طبیعی مخرب مانند سیل ، زلزله ، طوفان ، سونامی و رانش زمین مواجه بوده که منجر به خسارت های انسانی ، طبیعی و اقتصادی شده است؛ در همین راستا این کشور ازسال 1960 تاکنون تلاش کرده که روش های خود را از پاسخ محور به پیشگیری محور تغییر دهد .
سازمان همکاریهای بین الملی ژاپن (جایکا) نیز در کنار سایر دستگاه های ذیربط تمام توان خود را به کار گرفته است تا در اجرای سندی در حوزه های پیشگیری و کاهش خطرات ، آماده سازی ، پاسخ ، بازسازی و بازتوانی همکاری کند .
این سازمان اولویت را به پیشگیری و کاهش خطرات داده و معتقد است که سرمایه گذاری برای کاهش مخاطرات طبیعی با هدف تقویت تاب آوری ، اولویت نخست همه اقدام ها در حوزه مدیریت بحران است .
به همین دلیل جایکا در صدد است با کشور ایران نیز همکاری هایی در حوزه زلزله داشته باشد .
دکتر فرزاد حاتمی استادیار مرکز تحقیقات سازه و زلزله دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص همکاری ایران و ژاپن در زمینه زلزله اظهار کرد : از طرف ایران ، وزارت علوم متولی شده که با جایکا همکاری های علمی را در زمینه زلزله توسعه دهد .
وی افزود : این همکاری ها در زمینه محیط زیست ، آب و هوا مباحث آسیب های طبیعی زلزله و سیل هستند که موضوع زلزله به واسطه دانشگاه امیرکبیر مورد پیگیری قرار می گیرد .
به گفته حاتمی ، به دلیل اینکه ژاپن تجربه خوبی در زمینه زلزله دارد و از سوی دیگر ایران بستر خوبی برای مطالعات لرزه خیزی به شمار می رود پروژه ای در زمینه زلزله و در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اجرایی می شود .
استادیار مرکز تحقیقات سازه و زلزله دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطر نشان کرد : پروپوزال این همکاری از یازده ماه پیش بین کشورها ردو بدل شده است؛ یکی از پروپزوال ها مربوط به خطوط لرزه شناسی و گسل شناسی و دیگری مربوط به حد سلامت ساختمان است .
حاتمی عنوان کرد : ساختمان های کشور ما در معرض آسیب های زلزله هستند و به دلیل اینکه در نهایت به تخریب و شکست منجر نشوند لازم است که تعاریفی از استاندارد و کدهای بین المللی داشته باشیم و اخرین تجربیات در دنیا را به ساختمان سازی کشورمان بیاوریم .
وی با بیان اینکه این تجربیات شامل مصالح ، طراحی ، ساخت و اجرا می شود ، بیان داشت : این موضوع نیاز به ابزارهایی دارد که صحت اطلاعات برای سازنده محرز شود و توسط یک محاسابت و ازمایشات در محل به صورات واقعی انجام گیرد .
حاتمی با بیان اینکه در این همکاری امکانات مورد نیاز برای بحث و بررسی آسیب شناسی زلزله از سوی ژاپن تامین می شود ، گفت : این همکاری علاوه بر انتقال دانش فنی ، تجهیزات ومورد نیاز را برایمان فراهم خواهد کرد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
وزارت علوم
مهر
1397/07/07
13:18
> استادیار مرکز تحقیقات سازه و زلزله دانشگاه امیرکبیرگفت : بناداریم با ژاپن در قالب یک پروژه همکاری هایی در زمینه زلزله و آسیب شناسی زلزله داشته باشیم .
> به گزارش خبرنگارمهر ، ژاپن در دهه های گذشته با انواع حوادث طبیعی مخرب مانند سیل ، زلزله ، طوفان ، سونامی و رانش زمین مواجه بوده که منجر به خسارت های انسانی ، طبیعی و اقتصادی شده است؛ در همین راستا این کشور ازسال 1960 تاکنون تلاش کرده که روش های خود را از پاسخ محور به پیشگیری محور تغییر دهد .
سازمان همکاریهای بین الملی ژاپن (جایکا) نیز در کنار سایر دستگاه های ذیربط تمام توان خود را به کار گرفته است تا در اجرای سندی در حوزه های پیشگیری و کاهش خطرات ، آماده سازی ، پاسخ ، بازسازی و بازتوانی همکاری کند .
این سازمان اولویت را به پیشگیری و کاهش خطرات داده و معتقد است که سرمایه گذاری برای کاهش مخاطرات طبیعی با هدف تقویت تاب آوری ، اولویت نخست همه اقدام ها در حوزه مدیریت بحران است .
به همین دلیل جایکا در صدد است با کشور ایران نیز همکاری هایی در حوزه زلزله داشته باشد .
دکتر فرزاد حاتمی استادیار مرکز تحقیقات سازه و زلزله دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص همکاری ایران و ژاپن در زمینه زلزله اظهار کرد : از طرف ایران ، وزارت علوم متولی شده که با جایکا همکاری های علمی را در زمینه زلزله توسعه دهد .
وی افزود : این همکاری ها در زمینه محیط زیست ، آب و هوا مباحث آسیب های طبیعی زلزله و سیل هستند که موضوع زلزله به واسطه دانشگاه امیرکبیر مورد پیگیری قرار می گیرد .
به گفته حاتمی ، به دلیل اینکه ژاپن تجربه خوبی در زمینه زلزله دارد و از سوی دیگر ایران بستر خوبی برای مطالعات لرزه خیزی به شمار می رود پروژه ای در زمینه زلزله و در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اجرایی می شود .
استادیار مرکز تحقیقات سازه و زلزله دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطر نشان کرد : پروپوزال این همکاری از یازده ماه پیش بین کشورها ردو بدل شده است؛ یکی از پروپزوال ها مربوط به خطوط لرزه شناسی و گسل شناسی و دیگری مربوط به حد سلامت ساختمان است .
حاتمی عنوان کرد : ساختمان های کشور ما در معرض آسیب های زلزله هستند و به دلیل اینکه در نهایت به تخریب و شکست منجر نشوند لازم است که تعاریفی از استاندارد و کدهای بین المللی داشته باشیم و اخرین تجربیات در دنیا را به ساختمان سازی کشورمان بیاوریم .
وی با بیان اینکه این تجربیات شامل مصالح ، طراحی ، ساخت و اجرا می شود ، بیان داشت : این موضوع نیاز به ابزارهایی دارد که صحت اطلاعات برای سازنده محرز شود و توسط یک محاسابت و ازمایشات در محل به صورات واقعی انجام گیرد .
حاتمی با بیان اینکه در این همکاری امکانات مورد نیاز برای بحث و بررسی آسیب شناسی زلزله از سوی ژاپن تامین می شود ، گفت : این همکاری علاوه بر انتقال دانش فنی ، تجهیزات ومورد نیاز را برایمان فراهم خواهد کرد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
دانشجویان دکتری
نسیم آنلاین
1397/07/07
18:54
> جذب اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء در سال 1397 نیمه مهرماه آغاز خواهد شد .
> به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از روابط عمومی منابع انسانی قوه قضاییه ، جذب اختصاصی داوطلبان تصدی منصب قضاء در سال 1397 نیمه مهرماه آغاز خواهد شد .
بر این اساس سامانه ثبت نام اینترنتی جذب اختصاصی ، از روز سه شنبه مورخ 97/7/17 بر روی سایت معاونت منابع انسانی قوه قضائیه قرار خواهد گرفت ، لذا از تمامی داوطلبان واجد شرایط و علاقمند به شرکت در آزمون مذکور ، دعوت به عمل می آید ، ضمن مطالعه دقیق شرایط و ضوابط ثبت نام ، در مهلت مقرر نسبت به ثبت نام اقدام کنند .
داوطلبان ، باید با مراجعه به سامانه مذکور و پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ 1 .
000 .
000 ریال به صورت اینترنتی ، نسبت به تکمیل مراحل ثبت نامی اقدام و در پایان ، کد رهگیری ثبت نام را دریافت و نزد خود نگهداری کنند .
فرآیند ثبت نام ، تا قبل از دریافت کد رهگیری ناقص و بلااثر است .
لازم به ذکر است؛ وجه پرداختی به عنوان هزینه ثبت نام ، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد ، لذا لازم است داوطلبان در ثبت نام و پرداخت هزینه دقت لازم به عمل آورند .
تذکر مهم : داوطلبانی که سابقه قبولی در مصاحبه علمی آزمون های گذشته (اعم از جذب عمومی ، اختصاصی ، مناطق محروم ، شورای حل اختلاف و غیره) داشته باشند و پرونده ایشان در مراحل مختلف از جمله آزمون شخصیت ، گزینش و کارآموزی در جریان باشد ، حق ثبت نام و شرکت در این فرآیند را نخواهند داشت و چنانچه داوطلبی برخلاف این مقرره اقدام کند ، ثبت نام وی کأن لم یکن تلقی می شود و وجه پرداختی به هیچ عنوان به وی مسترد نخواهد شد .
مهلت ثبت نام از تاریخ شروع ثبت نام به مدت 10 روز خواهد بود و در روز پنج شنبه مورخ 97/7/28 پایان می پذیرد و این مهلت ، تمدید نخواهد شد .
تأکید می شود ثبت نام ، صرفاً به صورت اینترنتی و در مهلت مقرر صورت خواهد پذیرفت .
(تذکر مهم : به داوطلبان اکیداً توصیه می شود ثبت نام خود را به روز های پایانی مهلت موکول نکنند .
) لازم به ذکر است ، به ثبت نام های اشتباه ترتیب اثر داده نمی شود و هزینه پرداختی در این موارد ، به هیچ وجه مسترد نخواهد شد .
همچنین ، چنانچه فقدان شرایط داوطلب در هر یک از مراحل استخدامی معلوم شود ، روند پیگیری پرونده بلافاصله متوقف خواهد شد .
شرایط ثبت نام شرایط عمومی لازم برای ثبت نام عبارتند از : 1 .
تابعیت اصلی ایران 2 .
اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام ، ایمان و عدالت 3 .
التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصل ولایت مطلقه فقیه و عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب ، سازمان ها و گروه های غیرقانونی یا هواداری از آن ها ، مگر در صورت احراز توبه 4 .
طهارت مولد 5 .
داشتن سلامت جسمی ، روانی و شخصیتی لازم برای انجام کار قضایی 6 .
نداشتن سابقه محکومیت کیفری مؤثر 7 .
حسن شهرت ، اخلاق و امانتداری 8 .
عدم اعتیاد به دخانیات ، مواد مخدر و روان گردان 9 .
داشتن کارت پایان خدمت سربازی یا برخورداری از معافیت های قانونی و یا عدم غیبت در خصوص مشمولان (برای آقایان) 10 .
داشتن حداقل 22 و حداکثر 40 سال تمام در روز ثبت نام شرایط اختصاصی برای داوطلبان دانشگاهی و حوزوی به شرح زیر است : الف شرایط داوطلبان دانشگاهی : داوطلبان با مدارک تحصیلی دانشگاهی ، مشروط به قرار گرفتن در هر یک از گروه های 9 گانه آتی الذکر می توانند در مصاحبه علمی جذب اختصاصی شرکت کنند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
دانشجویان دکتری
نسیم آنلاین
1397/07/07
18:54

این موارد ، حصری و غیر قابل تفسیر هستند ، لذا لازم است داوطلبان قبل از مطالعه آن ها به تذکرات زیر توجه کنند : دوره های تحصیلی مجازی ، غیرحضوری ، نیمه حضوری و الکترونیک خارج از شمول این مقررات هستند .
داوطلبان فارغ التحصیل در دوره های شبانه (نوبت دوم) و آموزش محور منعی برای ثبت نام ندارند .
گروه بندی دانشگاه ها به این صورت است : دانشگاه های گروه اول عبارتند از : دانشگاه امام صادق (ع) دانشگاه تربیت مدرس دانشگاه تهران پردیس فارابی دانشگاه تهران دانشگاه شهیدبهشتی (ره) دانشگاه شیراز دانشگاه علامه طباطبایی (ره) دانشگاه فردوسی مشهد دانشگاه علوم قضایی دانشگاه مفید قم دانشگاه های گروه دوم عبارتند از : دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین دانشگاه کاشان دانشگاه تبریز دانشگاه شاهد دانشگاه شهید باهنر (ره) کرمان دانشگاه شهید چمران اهواز دانشگاه مازندران (بابلسر) دانشگاه بوعلی سینا همدان دانشگاه خوارزمی تهران دانشگاه شهیدمطهری (ره) دانشگاه گیلان دانشگاه علوم اسلامی رضوی دانشگاه اصفهان دانشگاه قم تذکر 1 : دانشگاه ها و پردیس های دانشگاهی احصاء نشده مشمول گروبندی فوق نیستند .
تذکر 2 : در مورد واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی لازم به ذکر است ، صرفاً واحد واقع در تهران این دانشگاه مشمول گروه بندی مذکور (گروه دوم) است ، لذا واحد های علوم و تحقیقات سایر شهرستان ها خارج از موضوع این مقررات هستند ، ولو اینکه مدرک تحصیلی از واحد علوم و تحقیقات تهران صادر شده باشد .
گروه های 9 گانه واجد شرایط شرکت در مصاحبه علمی (دانشگاهی) به این شرح هستند : 1 .
دانش آموختگان کارشناسی حقوق از دانشگاه های گروه اول ، منوط به داشتن حداقل معدل 16 ، 2 .
دانش آموختگان کارشناسی حقوق از دانشگاه های گروه دوم ، منوط به داشتن حداقل معدل 17 ، 3 .
دانش آموختگان کارشناسی ارشد حقوق در هر یک از گرایش ها از دانشگاه های گروه اول ، منوط به داشتن حداقل معدل 16 و مدرک کارشناسی حقوق ، فقه و حقوق یا الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی 4 .
دانش آموختگان کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق در هر یک از گرایش ها از دانشگاه های گروه اول ، منوط به داشتن حداقل معدل 16 ، 5 .
دانش آموختگان کارشناسی ارشد حقوق در هر یک از گرایش ها از دانشگاه های گروه دوم ، منوط به داشتن حداقل معدل 17 و مدرک کارشناسی حقوق6 .
دانش آموختگان کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق در هر یک از گرایش ها از دانشگاه های گروه دوم ، منوط به داشتن حداقل معدل 17 ، 7 .
دانش آموختگان و دانشجویان دکتری تخصصی در هر یک از گرایش های رشته حقوق ، فقه و حقوق و رشته الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی ، منوط به داشتن مدرک کارشناسی در یکی از رشته های مذکور 8 .
رتبه های اول تا دهم آزمون وکالت کانون های استانی و رتبه های اول تا پنجاهم آزمون سراسری مرکز امور مشاوران و وکلای قوه قضائیه و آزمون وکالت کانون مرکز ، به تأیید مراجع مربوط9 .
وکلا و مشاوران پایه یک دادگستری ، مشروط به داشتن پنج سال سابقه کار متوالی و مؤثر به عنوان وکیل یا مشاور پایه یک دادگستری ، به تأیید کانون یا مرکز مربوط تبصره : در مورد بند های 8 و 9 اخذ تأییدیه از مرجع ذیصلاح و ارائه آن در روز مصاحبه علمی ، برای شرکت در جلسه مصاحبه علمی ضروری است .
در غیر اینصورت مجوز شرکت در جلسه مذکور صادر نخواهد شد .
ب شرایط داوطلبان حوزوی : داوطلبان دارای مدارک تحصیلی حوزوی (یا حوزوی و دانشگاهی به صورت توأمان) ، مشروط به قرار گرفتن در هر یک از گروه های 4 گانه آتی الذکر می توانند در مصاحبه علمی جذب اختصاصی شرکت کنند .
این موارد ، حصری و غیر قابل تفسیر هستند ، لذا لازم است داوطلبان قبل از مطالعه آن ها به تذکرات زیر توجه کنند : منظور از دانش آموخته ، دارنده مدرک علمی معتبر از مرجع ذیصلاح است .
فرم ارزیابی و مدرک استخدامی جایگزین مدرک تحصیلی نیستند و مقبول ، واقع نمی شوند .
تأکیداً لازم به ذکر است ، برای دانش اموختگان سطوح 3 و 4 دارا بودن مدرک علمی معتبر الزامی است و صرف ارائه گواهی اتمام پایه (بدون ارائه پایان نامه) کافی نیست .
گروه های 4 گانه واجد شرایط شرکت در مصاحبه علمی (حوزوی) به این شرح هستند : 1 .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
دانشجویان دکتری
نسیم آنلاین
1397/07/07
18:54

دانش آموختگان سطح دو ، منوط به داشتن مدرک کارشناسی حقوق با حداقل معدل 16 مدرک کارشناسی2 .
دانش آموختگان سطح دو در گرایش حقوق و قضاء اسلامی ، منوط به داشتن حداقل معدل 16 ، 3 .
دانش آموختگان سطح سه در گرایش های فقه و اصول و یا حقوق و قضاء اسلامی4 .
دانش آموختگان سطح چهار در گرایش های فقه و اصول و یا حقوق و قضاء اسلامی * مصاحبه تشخیصی : داوطلبان دارای مدارک تحصیلی دانشگاهی و حوزوی ، مشروط به قرار گرفتن در هر یک از گروه های 2 گانه آتی الذکر می توانند در مصاحبه تشخیصی جذب اختصاصی شرکت کنند .
در مصاحبه تشخیصی ، محوریت با بررسی و ارزیابی سوابق علمی ، آموزشی و پژوهشی داوطلب است؛ لذا لازم است داوطلبان واجد شرایط ، در روز مصاحبه ، شرحی از سوابق علمی ، آموزشی و پژوهشی (رزومه) خود را به انضمام مدارک مربوط (از جمله پایان نامه ، مقالات و .
) به همراه داشته باشند .
گروه های 2 گانه واجد شرایط شرکت در مصاحبه تشخیصی به این شرح هستند : 1 .
دانشجویان و دانش آموختگان دکتری تخصصی در گرایش های حقوق خصوصی و حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگا های گروه اول یا دوم ، مشروط به دارا بودن مدرک کارشناسی حقوق و کارشناسی ارشد گرایش های مذکور از دانشگاه های گروه اول یا دوم 2 .
دارندگان مدرک سطح سه یا چهار ، مشروط به داشتن مدرک کارشناسی حقوق زمان مصاحبه علمی ثبت نام کنندگان از آبان ماه 1397 آغاز خواهد شد .
زمان دقیق مصاحبه علمی هر داوطلب به موجب تماس تلفنی ابلاغ خواهد شد .
تذکر : زمان مصاحبه علمی یکبار تعیین و ابلاغ می شود و امکان تغییر آن وجود ندارد .
عدم پاسخگویی به تلفن همراه در 2 نوبت به منزله انصراف از شرکت در مصاحبه علمی است .
مکان مصاحبه علمی : مصاحبه ها در دو محل به نشانی های زیر برگزار می شود .
محل برگزاری مصاحبه هر داوطلب در تماس تلفنی به وی اعلام می شود .
الف تهران ، خیابان حافظ ، تقاطع خیابان سمیه ، روبروی دانشگاه امیرکبیر ، معاونت منابع انسانی قوه قضائیه ، طبقه نهمب قم ، بلوار 15 خرداد ، بعد از پمپ بنزین ، نبش خیابان سعدی ، مرکز آموزش قوه قضائیه ، طبقه همکف مواد امتحانی مصاحبه علمی : 1 .
داوطلبان دانشگاهی : بخش حقوقی : حقوق مدنی و آیین دادرسی مدنی بخش جزایی : حقوق جزای عمومی ، حقوق جزای اختصاصی و آیین دادرسی کیفری 2 .
داوطلبان حوزوی : برادران : 1 اصول فقه : جلد 1 کفایه الاصول (از ابتدای کتاب تا پایان المقصد الخامس) 2 متون فقه : بیع مکاسب خواهران : 1 اصول فقه : الحلقه الثانیه شهید صدر 2 متون فقه : 15 کتاب از شرح لمعه شامل : قضاء ، شهادت ، متاجر ، دین ، رهن ، ضمان ، صلح ، اجاره ، وکالت ، شفعه ، وصایا ، نکاح ، حدود ، قصاص و دیات تبصره : داوطلبان حوزوی مشمول بند 10 (دارندگان مدرک سطح 2 حوزوی و کارشناسی حقوق با معدل 16 و بالاتر) و همچنین دارندگان مدارک سطوح 2 ، 3 و 4 حقوق و قضاء علاوه بر منابع حوزوی فوق به سؤالات حقوقی (حقوق مدنی و آیین دادرسی مدنی) و سؤالات جزایی (حقوق جزای عمومی و اختصاصی و آیین دادرسی کیفری) نیز پاسخ خواهند داد .
مدارک لازم برای تشکیل پرونده در روز مصاحبه علمی : 1 .
اصل و تصویر کارت ملی2 .
اصل شناسنامه و تصویر تمام صفحات آن3 .
مدارک تحصیلی (سطح 2 یا کارشناسی و بالاتر) 4 .
گواهی اشتغال به تحصیل برای داوطلبان در حال تحصیل 5 .
گواهی لازم از کانون وکلاء دادگستری یا مرکز امور مشاوران و وکلای قوه قضائیه برای وکلا و نفرات برتر آزمون های وکالت تذکر 1 : همه مدارک باید در قطع A .
4 تهیه و تحویل شوند .
تذکر 2 : در صورت نقص مدارک در وز مصاحبه علمی از تشکیل پرونده ممانعت به عمل خواهد آمد و داوطلب حق شرکت در مصاحبه علمی را نخواهد داشت .
منبع : باشگاه خبرنگاران جوانمسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع رسانی خود را در این رابطه انجام می دهد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
ایکنا
1397/07/07
16:23
> گروه حوزه های علمیه ــ رئیس مجتمع آموزش عالی علوم انسانی جامعة المصطفی(ص) از ایجاد کرسی خارج فقه علوم انسانی در سال تحصیلی جدید خبر داد .
> به گزارش ایکنا؛ علی حاجی دهآبادی ، رئیس مجتمع آموزش عالی علوم انسانی جامعةالمصطفی (ص) امروز هفتم مهرماه در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید این مجتمع ، با بیان اینکه بحث علوم انسانی با رویکرد اسلامی بعد از انقلاب مطرح شده و سابقه چندانی ندارد گفت : با وجود همه فعالیتهای انجام شده هنوز هم آن طور که باید و شاید این مسئله جایگاه لازم را پیدا نکرده است .
وی با بیان اینکه جامعةالمصطفی در این زمینه کارهایی را انجام داده و یا در دستور کار دارد اظهار کرد : این مسئله نویدبخش آینده روشن برای طلاب و پژوهشگران فعال در حوزه علوم انسانی اسلامی است .
رئیس مجتمع آموزش عالی علوم انسانی با تاکید بر ارتقاء کیفی کارهای تحقیقی در این زمینه و تاکید بر ابهامزدایی در حوزه علوم انسانی تصریح کرد : بخش عمده فعالیتهای علمی این مجتمع به سمت اسلامیسازی علوم انسانی سوق داده شده است .
وی با بیان اینکه تولید علم در حوزه علوم انسانی از مهمترین اهداف علمی در این مجتمع است عنوان کرد : فهم صحیح ادبیات و تفکرات رقیب در حوزه علوم انسانی مقدمه برداشتن گامهای جدی در علوم انسانی اسلامی است ضمن اینکه محققان ما باید نقدهای علوم انسانی و روش نقد کردن را فرابگیرند .
حاجی دهآبادی از راهاندازی فقه علوم انسانی خبر داد و افزود : بنا داریم کرسی خارج فقه علوم انسانی را نیز تأسیس کنیم .
دهآبادی با بیان اینکه در سرفصلهای آموزشی بازنگری صورت میگیرد بر لزوم دغدغهمندی طلاب و اساتید نسبت به علوم انسانی اسلامی تاکید کرد و افزود : طلاب باید تلاش کنند تا با آراء اندیشمندان غربی در حوزه علوم انسانی آشنا شده و راه ورود به بحث از منظر اسلامی را باز کنند .
حاجی دهآبادی ادامه داد : یکی از مسائل مهم ، مرور روایات اسلامی برای احصاء استانداردهای یادگیری و آموزش از منظر علوم اسلامی است ، زیرا متاسفانه انبوهخوانی یکی از مشکلات نظامهای آموزشی فعلی است .
وی با بیان اینکه در متون اسلامی بر تکرار و تعمیق آموزهها سفارش زیادی شده است ادامه داد : دانشپژوه نباید به سمت خستگی تحصیلی سوق داده شود ، زیرا باعث فاصله گرفتن از مباحث پژوهشی عمیق و کاربردی خواهد شد .
وی با اشاره به شعار سال جدید این موسسه عنوان کرد : کیفیسازی آموزش و تربیت ، مهمترین شعار سال جدید تحصیلی مجتمع آموزش عالی علوم انسانی به شمار میرود .
انتهای پیام.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
دانشجویان دکتری
ایران اکونومیست
1397/07/07
16:04
> معاون امور دانشجویان صندوق رفاه گفت : بخش زیادی از وام دکتری پرداخت شده و تاخیر به وجود آمده به دلیل دانشگاه مبدا بوده است .
> ایران اکونومیست به گزارش ایران اکونومیست ، صبح امروز تعدادی از دانشجویان دکتری به دلیل عدم پرداخت صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم مبنی بر وام تابستان روبروی وزارت علوم تجمع کردند .
این در حالی است که صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم وام دکتری سه ماه اول بهار را واریز کرده است و قرار بود سه ماه دوم تابستان تا اواخر مردادماه سال جاری پرداخت شود .
این وام مذکور به همه دانشجویان واجد شرایط از نیمسال اول تحصیل تا پایان تحصیل در سنوات مجاز (هشت نیمسال) پرداخت می شود به طوری که کارمزد وام مذکور چهار درصد است .
همچنین دانشجویان جهت دریافت این وام باید هر 6 ماه تقاضای وام و مدارک مستندات آموزشی خود را به ادارات رفاه دانشگاه محل تحصیل تحویل دهند .
به گفته صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم وام سه ماه تابستان در دهه اول شهریور ماه سال جاری پرداخت می شود ولی با گذشت و شروع سال تحصیلی برخی از دانشجویان معتقدند که هنوز چیزی به عنوان وام دکتری پرداخت نشده است .
در این باره فریبرز سجادی معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاهیگروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛در خصوص آخرین وضعیت پرداخت وام تابستانه دکتری گفت : در بهار و تابستان سال جاری با هماهنگی هایی که با بانک طرف تعهد صندوق داشته ایم ، از ابتدای سال 97 حدود 35 میلیارد و 800 میلیون تومان وام تحصیلی ویژه دکتری به تعداد 19 هزارو 918 نفر پرداخت شده است .
وی ادامه داد : برخی از وام هایی که تاکنون پرداخت نشده است بدلیل تاخیر دانشگاه مورد تحصیل دانشجویان بوده چرا که لیستی که از سوی صندو ق رفاه دانشجویان برای ما ارسال شود با تائید رئیس صندوق واریز می شود .
معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تصریح کرد : دانشگاه تربیت مدرس در بازده زمانی که باید ارسال می شد با تاخیر ارسال کردندکه با تائید یزدن مهر رئییس صندوق رفاه دانشجویان کار وام دانشجویان این دانشگاه برطرف و پرداخت شد .
سجادی تصریح کرد : در حال حاضر بخش زیادی از این وام ها پرداخت شده و بخش دیگر هم که مانده است به دلیل تاخیر دانشگاه مبدا بوده و قرار است تا 15 مهر پرداخت و پرونده وام تابستان بسته می شود .
سجادی گفت : این در حالی است که صندوق رفاه دانشجویان به صورت وام ضروری ویژه دکتری مبلغ 3 میلیون تومان به هر دانشجو در سال 96 پرداخت کرده است به عبارتی دیگر در سال گذشته 11 هزارو 200 دانشجو معادل 33 میلیارد تومان وام ضروری ویژه دکتری استفاده کردند .
وی افزود : من به دانشجویان اطمینان می دهم همکاران ما در وزارت علوم و صندوق رفاه دانشجویان تمام اهتمام و تلاش خود را برای حمایت از دانشجویان به کار می گیرند تا دانشجویان به تحصیل ، پژوهش و به زندگی مطلوب دانشجویی خود ادامه دهند .
معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود : همچنین کارگروه مشترکی بین صندوق رفاه و بانک طرف تعهد صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تشکیل شده است که هر ماه مسائل و موارد مرتبط را بررسی می کند و از طریق بانک نامه هایی مبنی بر فعالیت بی وقفه و مناسب شعب استانی با دانشجویان برای تسهیل پرداخت و رفع هر گونه ابهام ارسال شده است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
تقریب نیوز
1397/07/07
15:50
> دومین نشست از سلسله نشست های بازخوانی تحلیلی چهار دهه علوم انسانی در ایران با موضوع «تجربه میان رشته ای شدن علوم انسانی در جمهوری اسلامی ایران» برگزار می شود .
> به گزارشخبرگزاری تقریب ، به همت دبیرخانه اعتلا و ساماندهی علوم انسانی و به مناسبت چهلمین سال انقلاب اسلامی ایران سلسله نشست های بازخوانی تحلیلی چهار دهه علوم انسانی در ایران برگزار می شود .
دومین نشست از این سلسله نشست ها با موضوع تجربه میان رشته ای شدن علوم انسانی در جمهوری اسلامی ایران و با سخنرانی فریدون رحیم زاده ، مشاور معاون فرهنگی وزارت علوم و مدیر طرح میان رشته ای علوم انسانی برگزار می شود .
دبیر علمی این نشست هم مالک شجاعی جوقانی است .
سلسله نشست های بازخوانی تحلیلی چهار دهه علوم انسانی در ایران از 27 شهریورماه آغاز می شود و تا بهمن ماه سال جاری ادامه پیدا می کند .
اولین نشست از این سلسله نشست ها به موضوع نقشه راه توسعه علوم انسانی ور آموزش عالی ایران : نقد و نظر با سخنرانی محمدرضا آهنچیان ، استاد علوم تربیتی و مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم اختصاص داشت .
نشست نامبرده روز سه شنبه دهم مهرماه ساعت 10 صبح در سالن اندیشه پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
اعتماد آنلاین
1397/07/07
15:46
> معاون تقنینی معاونت پارلمانی رئیس جمهوری گفت : دولت فردا یکشنبه لایحه الحاق یک تبصره به ماده 5 قانون سنجش و پذیرش دانشجو را تقدیم مجلس می کند که بر اساس آن دیگر دانشجویی ستاره دار نخواهد شد .
> اعتمادآنلاین| احمد صفایی فر معاون تقنینی معاونت پارلمانی رییس جمهوری ، روز شنبه اظهار داشت : یکی از مشکلاتی که در نظام آموزشی کشور وجود دارد ، موضوع دانشجویان ستاره دار است که از سال 85 در کشور مطرح شد و بر اساس آن ، وزارت علوم نسبت به دانشجویان ستاره دار محرومیت هایی را اعمال می کرد .
وی گفت : در گذشته علاوه بر بحث قانون مربوط به سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها ، یک سلسله مقررات دیگری ازسوی مراجع دیگر اعمال می شد که حقوق دانشجویان را برای ادامه تحصیل محدود و بعضا ممنوع می کرد .
معاون تقنینی معاونت پارلمانی رییس جمهوری افزود : یکی از تنبیهاتی که در آیین نامه انضباطی دانشجویان وضع شده بود این بود که اگر دانشجو مرتکب تخلف شود تا حدود 5 سال و یا برای همیشه محروم شود و از سوی دیگر در بحث تحصیلات تکمیلی ، ادامه تحصیل دانشجویان را منوط به اعلام صلاحیت دانشجو از سوی مراجع خاص کرده بودند ، به همین خاطر دانشجویان ما یک سلسله مشکلاتی را در طول این سال ها داشتند که باعث محرومیت تحصیلی آنان می شد .
وی تاکید کرد : از این رو درخواست هایی مبنی بر رفع این مشکلات از سوی دانشجویان وجود داشت که نهایتا دولت دوازدهم ، لایحه الحاق یک تبصره به ماده 5 قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور را تصویب و فردا یکشنبه تقدیم مجلس می کند .
وی گفت : بر اساس این لایحه تبصره ای تحت عنوان تبصره 7 به قانون سنجش و پذیرش دانشجو الحاق می شودکه در آن حق آموزش جزو حقوق اساسی افراد به رسمیت شناخته شده و هیچ کس را نمی توان با عذری غیر از عدم صلاحیت علمی از آموزش در مقاطع مختلف تحصیلی ازجمله آموزش عالی منع کرد ، مگر کسانی که سابقه محکومیت قطعی کیفری مانند جاسوسی و جرائم سازمان یافته قاچاق انسان دارند که به تبع محرومیت از حقوق اجتماعی ، در دوره محکومیت نمی توانند ادامه تحصیل دهند .
در این لایحه کلیه قوانین و مقررات سابق که غیر از صلاحیت علمی ، شرایط دیگری را برای ادامه تحصیل قرار داده بودند ، لغو می گردد .
صفایی فر ادامه داد : دولت دوازدهم در خصوص رفع موانع تحصیل دانشجویان ، گام های موثری را برداشته است زیرا برخورداری از تحصیلات عالیه یکی از حقوق مصرح شهروندان در اصل سی ام قانون اساسی است .
منبع : ایرنا.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
اعضای هیات علمی
مهر
1397/07/07
15:38
> رئیس دانشگاه فرهنگیان با صدور حکمی مهناز احمدی دستجردی را به سمت مشاور عالی دانشگاه فرهنگیان در امور بانوان منصوب کرد .
> به گزارش خبرگزاری مهر ، حسین خنیفر در مراسم اعطای حکم مهناز احمدی بر مشارکت بیشتر بانوان در حوزه های مختلف دانشگاه تاکید کرد و گفت : از حضور بانوان در حوزه های مختلف دانشگاه به ویژه در مدیریت های عالی حمایت می کنیم و امیدواریم با حضور خانم احمدی شاهد توسعه برنامه های دانشگاه در حوزه های مختلف باشیم .
مهناز احمدی هم در این مراسم گفت : به لحاظ دقت در امور اجرایی ، بانوان در سابقه تاریخی مدیریت کشور جزو پاک ترین مدیران بوده اند و از سوابق درخشانی برخوردار هستند .
نگاه ما به توسعه دانشگاه نگاه جنسیتی نیست و همه باید برای اعتلای دانشگاه فرهنگیان بکوشند .
مهناز احمدی از بانوان ایثارگر با سابقه 30 ماه حضور در جبهه و سوابق مدیریتی از جمله معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان ، مشاور سیدمحمد بطحائی ، وزیر آموزش و پرورش و از اعضای هیات علمی دانشگاه فرهنگیان است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
آفتاب آنلاین
1397/07/07
14:50
> معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در نخستین نشست مجمع شورای صنفی دانشجویان دانشگاه ضمن معرفی دبیران سومین دوره شورای صنفی دانشجویان در دانشکده ها و خوابگاه ها ، با بیان اینکه شورای صنفی دانشجویان از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، گفت : شورای صنفی محق ترین گروهی است که مسئول پیگیری مطالبات صحیح دانشجویان از طریق مسیرهای قانونی است .
> به گزارش ایسنا ، دکتر کدخدازاده خطاب به دبیران شوراهای صنفی با بیان اینکه شما دبیران بازوان تصمیم سازی ، تصمیم گیری و اجرا هستید ، گفت : به همین علت می توانیم شاهد حل شدن بسیاری از مسائلی باشیم که مربوط به خود شماست .
وی با تاکید بر اینکه پیش از اطلاع رسانی پیام ها در فضای مجازی باید از صحت آن اطمینان حاصل کرد ، اظهار داشت : همه ما با یکدیگر و یک طرف میز هستیم لذا خواهشمندم به مطالبی که به اشتباه در فضاهای مجازی منتشر می شود ، دامن نزنید چرا که فقط سوءتفاهم ها را بیشتر می کند .
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، تأکید کرد : برای حل مسائل مطرح شده لازم است که کارگروه های تخصصی تشکیل شود تا روند تداوم این جلسات هدفمند و موضوع محور و با وجود مسئولین پاسخگو در هر حوزه باشد .
دکتر کدخدازاده خطاب به نمایندگان شوراهای صنفی ، تصریح کرد : مسئولیت و مدیریت خوابگاه ها را بر عهده بگیرید تا مشکلات به شیوه مطلوب تری پیگیری شود و حتماً در راستای بیان مشکلات موجود ، راهکارهایی نیز ارائه دهید .
کشور در شرایط خاصی است و بودجه ها به نسبت سال های گذشته کاهش یافته ، پس پسندیده است که همه ما در کنار یکدیگر این شرایط را درک کنیم ، چراکه بودجه ای که برای دانشگاه در نظر گرفته شده باید جوابگوی همه حوزه ها باشد .
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه ما با تمام وجود تلاش کرده و از شما نیز انتظار داریم که شانه به شانه ما حرکت کنید ، عنوان کرد : همان گونه که ما نقطه نظرات شما را به صورت صحیح گوش می دهیم شما نیز پیام های ما را به درستی به گوش دانشجویان برسانید .
وی ضمن اشاره به جایگاه والای شورای صنفی در دانشگاه ، خاطرنشان ساخت : مطالبه گری حق دانشجوست ، شورای صنفی محق ترین گروه و مسئولان نیز وظیفه پیگیری مطالبات را دارند و از شما دبیران می خواهم که تمام قد در شورای صنفی عمل کنید .
دکتر کدخدا زاده همچنین تأکید کرد : می دانیم که وضعیت خوابگاه ها در شأن دانشجویان نخبه ما نیست اما باید کمی صبر کنیم تا بازسازی تعدادی از خوابگاه های فرسوده انجام شود تا برای شما عزیزان رفاه بیشتری فراهم شود .
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه دانشگاه محیطی چند صدا ، با سلایق گوناگون دانشجویان است ، تصریح کرد : شایسته است که خودتان پیشنهاد دهنده و برگزار کننده برنامه ها باشید .
سعی کنید تا بیشتر با دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی در ارتباط بوده و برنامه های مشترکی با آن ها برگزار کنید .
وی با اشاره به برگزاری جلسه ای با دکتر واعظی معاون فرهنگی دانشگاه شهید بهشتی ، عنوان کرد : در این نشست مصوب شد که فعالیت های مشترک با این دانشگاه بیشتر شود .
همچنین با برگزاری همایش قرآنی تحت عنوان«قرآن و اخلاق حرفه ای در حوزه سلامت» در بهمن ماه سال جاری با همکاری فرهنگستان قرآن و عترت در نظر داریم که دبیرخانه دانشجویی آن را از طریق کانون قرآن و عترت دانشجویی دانشگاه فعال کنیم .
دکتر کدخدازاده در بخشی از سخنان خود در رابطه با مشکلات خوابگاهی دانشجویان تحصیلات تکمیلی ، بیان کرد : در مورد اسکان دانشجویان مقطع PhD در طی جلساتی که با رئیس دانشگاه داشتم و البته با حمایت های وی تا حد بسیار زیادی مسائل مربوط به این دانشجویان مرتفع خواهد شد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
آفتاب آنلاین
1397/07/07
14:50

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خاتمه ضمن آرزوی موفقیت برای دبیران جدید شورای صنفی دانشجویان دانشگاه در این مسیر خاطرنشان ساخت : هم شما صدای دانشجویان برای ما باشید و هم پیام های ما را به دانشجویان انتقال دهید و در این مسیر سعی کنیم به پیمان هایی که با یکدیگر می بندیم ، پایبند باشیم .
به گزارش ایسنا ، در این نشست همچنین دبیران به طرح مسائل و مشکلات موجود خود از قبیل : گلایه بابت تأخیر در برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان ، اعتراض به تعطیلی یک ماهه دانشکده ها ، قدمت زیاد خوابگاه های دانشجویی و فرسودگی بافت آن ، ظرفیت ناکافی دانشکده پرستاری و مامایی به نسبت تعداد بالای دانشجویان و تخصیص فضاهای این دانشکده به بخش خصوصی ، عدم پرداخت همزمان کارانه دستیاران ، عدم اختصاص بودجه به مباحث پژوهشی ، اعتراض به تصمیم سازی های هیات امنای دانشگاه ، پایین بودن کیفیت غذا در بیمارستان ها ، پایین بودن سرعت اینترنت ، اولویت اقتصادی دانشگاه در بسیار از امور ، کمبود برنامه های فرهنگی ، مشکلات ایاب و ذهاب و کیفیت نامناسب سرویس ها ، عدم حضور مسئولین در خوابگاه ها ، کمبود تعداد ناظمه ها در خوابگاه ها ، مشکلات آسانسور در خوابگاه سمیه ، بسته شدن کلینیک های دانشکده توانبخشی ، دور بودن مجتمع آموزش عالی سلامت ورامین از مرکز شهر و عدم وجود خوابگاه و امکانات فرهنگی تفریحی برای دانشجویان آن ، پذیرش دانشجویان بورسیه خارج از کشور در دانشگاه ، نامناسب بودن وضعیت پاویون های بیمارستان ها ، ساعات کاری زیاد دستیاران و غیره اشاره کردند .
لازم به ذکر است در خاتمه این جلسه ، پس از بحث و تبادل نظر در خصوص کارگروه های تخصصی شورای صنفی ، ابلاغ های دبیران به آن ها اعطاء شد .
انتهای پیام.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
نسیم آنلاین
1397/07/07
14:46
> رشته ها و گرایش های آزمون ورودی دوره های دکتری (Ph .
D) سال 1398 نسبت به سال 97 با تغییراتی همراه شده است .
> به گزارش خبرنگار مهر ، جداول رشته ها و مواد امتحانی آزمون ورودی دوره های دکتری (Ph .
D) سال 1398 بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شده است و مقایسه آن با رشته های سال گذشته نشان می دهد که در برخی از مجموعه ها با تغییراتی در رشته ها و گرایش ها مواجه ایم .
پذیرش دانشجو در رشته اقتصاد نفت و گاز و گرایش های «حقوق و قراردادهای نفت و گاز» و «بازارها و مالیه نفت و گاز» در مجموعه اقتصاد به دانشگاه امام صادق (ع) محدود شده است و پذیرش تنها در این دانشگاه صورت می گیرد .
یکی دیگر از تغییرات ، تغییر نام مجموعه تربیت بدنی به مجموعه علوم ورزشی است .
همچنین تغییر دیگر در مجموعه تاریخ ایران بعد از اسلام است که رشته های تاریخ ، تاریخ انقلاب اسلامی ، تاریخ محلی ، تاریخ علم دوره اسلامی و ایران شناسی سال 97 به رشته های تاریخ ، تاریخ انقلاب اسلامی ، ایران شناسی و تاریخ فرهنگ و تمدن ایران دوره اسلامی منحصرا با پذیرش دانشگاه آزاد تغییر کرده است .
از سوی دیگر رشته دین پژوهی به مجموعه ادیان و عرفان اضافه شده است .
این رشته سال گذشته در مجموعه فلسفه و کلام اسلامی قرار داشت .
همچنین رشته حکمت هنرهای دینی نیز از مجموعه فلسفه و کلام حذف شده است .
فلسفه علم پیش از این به عنوان یک رشته در مجموعه فلسفه علم وجود نداشت و از سال 98 به این مجموعه اضافه شد .
رشته دین و رسانه نیز در سال 98 از مجموعه علوم ارتباطات حذف شده است .
همچنین در مجموعه معماری در رشته معماری گرایش معماری دیجیتال به مجموعه گرایش های این رشته اضافه شده است .
پذیرش دانشجوی دکتری در سال 1398 بر اساس قانون «سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی» مصوب 18 اسفند 94 مجلس شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی مربوطه و مصوبات «شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی» صورت می گیرد .
متقاضیان ورود به دوره دکتری دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی و دانشگاه آزاد اسلامی در رشته های مصوب دفتر گسترش آموزش عالی باید در آزمون ورودی دوره های دکتری (Ph .
D) ثبت نام و شرکت کنند .
بر اساس قانون فوق ، سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری ناپیوسته بر حسب هر یک از شیوه های «آموزشی ـ پژوهشی» و «پژوهش محور» به شرح زیر انجام می شود : الف : دکتری آموزشی ـ پژوهشی : سنجش و پذیرش برای ورود به دوره دکتری ناپیوسته آموزشی ـ پژوهشی بر اساس معیارهای «آزمون متمرکز (50 درصد)» ، «سوابق آموزشی ، پژوهشی و فناوری (20 درصد)» ، «مصاحبه علمی و سنجش عملی (30 درصد)» صورت می گیرد .
ب : دکتری پژوهش محور : سنجش و پذیرش برای دوره دکتری ناپیوسته پژوهش محور بر اساس معیارهای «آزمون متمرکز (30 درصد)» ، «سوابق آموزشی ، پژوهشی و فناوری (20 درصد)» ، «مصاحبه علمی و بخش عملی (30 درصد)» ، «تهیه طرحواره (20 درصد)» صورت می گیرد .
اجرای مرحله اول (آزمون متمرکز) توسط سازمان سنجش آموزش کشور و امتیاز مربوط به سوابق آموزشی ، پژوهشی و فناوری ، مصاحبه علمی توسط دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد .
بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی مواد آزمون متمرکز دکتری (Ph .
D) سال 1398 شامل آزمون زبان با ضریب (1) ، آزمون استعداد تحصیلی با ضریب (1) و آزمون دروس تخصصی در سطح کارشناسی یا کارشناسی ارشد با ضریب (4) است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
نسیم آنلاین
1397/07/07
14:46

سنجش و پذیرش برای تمام دوره ها شامل : روزانه ، نوبت دوم (شبانه) ، پژوهش محور ، پردیس های خودگردان ، پیام نور ، بورس اعزام به خارج ، مؤسسات غیر انتفاعی ، دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس قانون فوق صورت خواهد گرفت .
تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای می توانند در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی در این آزمون ورودی ثبت نام و شرکت کنند .
منبع : مهرمسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع رسانی خود را در این رابطه انجام می دهد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
ایسنا
1397/07/07
14:33
> معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در نخستین نشست مجمع شورای صنفی دانشجویان دانشگاه ضمن معرفی دبیران سومین دوره شورای صنفی دانشجویان در دانشکده ها و خوابگاه ها ، با بیان اینکه شورای صنفی دانشجویان از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، گفت : شورای صنفی محق ترین گروهی است که مسئول پیگیری مطالبات صحیح دانشجویان از طریق مسیرهای قانونی است .
> به گزارش ایسنا ، دکتر کدخدازاده خطاب به دبیران شوراهای صنفی با بیان اینکه شما دبیران بازوان تصمیم سازی ، تصمیم گیری و اجرا هستید ، گفت : به همین علت می توانیم شاهد حل شدن بسیاری از مسائلی باشیم که مربوط به خود شماست .
وی با تاکید بر اینکه پیش از اطلاع رسانی پیام ها در فضای مجازی باید از صحت آن اطمینان حاصل کرد ، اظهار داشت : همه ما با یکدیگر و یک طرف میز هستیم لذا خواهشمندم به مطالبی که به اشتباه در فضاهای مجازی منتشر می شود ، دامن نزنید چرا که فقط سوءتفاهم ها را بیشتر می کند .
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، تأکید کرد : برای حل مسائل مطرح شده لازم است که کارگروه های تخصصی تشکیل شود تا روند تداوم این جلسات هدفمند و موضوع محور و با وجود مسئولین پاسخگو در هر حوزه باشد .
دکتر کدخدازاده خطاب به نمایندگان شوراهای صنفی ، تصریح کرد : مسئولیت و مدیریت خوابگاه ها را بر عهده بگیرید تا مشکلات به شیوه مطلوب تری پیگیری شود و حتماً در راستای بیان مشکلات موجود ، راهکارهایی نیز ارائه دهید .
کشور در شرایط خاصی است و بودجه ها به نسبت سال های گذشته کاهش یافته ، پس پسندیده است که همه ما در کنار یکدیگر این شرایط را درک کنیم ، چراکه بودجه ای که برای دانشگاه در نظر گرفته شده باید جوابگوی همه حوزه ها باشد .
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه ما با تمام وجود تلاش کرده و از شما نیز انتظار داریم که شانه به شانه ما حرکت کنید ، عنوان کرد : همان گونه که ما نقطه نظرات شما را به صورت صحیح گوش می دهیم شما نیز پیام های ما را به درستی به گوش دانشجویان برسانید .
وی ضمن اشاره به جایگاه والای شورای صنفی در دانشگاه ، خاطرنشان ساخت : مطالبه گری حق دانشجوست ، شورای صنفی محق ترین گروه و مسئولان نیز وظیفه پیگیری مطالبات را دارند و از شما دبیران می خواهم که تمام قد در شورای صنفی عمل کنید .
دکتر کدخدا زاده همچنین تأکید کرد : می دانیم که وضعیت خوابگاه ها در شأن دانشجویان نخبه ما نیست اما باید کمی صبر کنیم تا بازسازی تعدادی از خوابگاه های فرسوده انجام شود تا برای شما عزیزان رفاه بیشتری فراهم شود .
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه دانشگاه محیطی چند صدا ، با سلایق گوناگون دانشجویان است ، تصریح کرد : شایسته است که خودتان پیشنهاد دهنده و برگزار کننده برنامه ها باشید .
سعی کنید تا بیشتر با دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی در ارتباط بوده و برنامه های مشترکی با آن ها برگزار کنید .
وی با اشاره به برگزاری جلسه ای با دکتر واعظی معاون فرهنگی دانشگاه شهید بهشتی ، عنوان کرد : در این نشست مصوب شد که فعالیت های مشترک با این دانشگاه بیشتر شود .
همچنین با برگزاری همایش قرآنی تحت عنوان«قرآن و اخلاق حرفه ای در حوزه سلامت» در بهمن ماه سال جاری با همکاری فرهنگستان قرآن و عترت در نظر داریم که دبیرخانه دانشجویی آن را از طریق کانون قرآن و عترت دانشجویی دانشگاه فعال کنیم .
دکتر کدخدازاده در بخشی از سخنان خود در رابطه با مشکلات خوابگاهی دانشجویان تحصیلات تکمیلی ، بیان کرد : در مورد اسکان دانشجویان مقطع PhD در طی جلساتی که با رئیس دانشگاه داشتم و البته با حمایت های وی تا حد بسیار زیادی مسائل مربوط به این دانشجویان مرتفع خواهد شد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
ایسنا
1397/07/07
14:33

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خاتمه ضمن آرزوی موفقیت برای دبیران جدید شورای صنفی دانشجویان دانشگاه در این مسیر خاطرنشان ساخت : هم شما صدای دانشجویان برای ما باشید و هم پیام های ما را به دانشجویان انتقال دهید و در این مسیر سعی کنیم به پیمان هایی که با یکدیگر می بندیم ، پایبند باشیم .
به گزارش ایسنا ، در این نشست همچنین دبیران به طرح مسائل و مشکلات موجود خود از قبیل : گلایه بابت تأخیر در برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان ، اعتراض به تعطیلی یک ماهه دانشکده ها ، قدمت زیاد خوابگاه های دانشجویی و فرسودگی بافت آن ، ظرفیت ناکافی دانشکده پرستاری و مامایی به نسبت تعداد بالای دانشجویان و تخصیص فضاهای این دانشکده به بخش خصوصی ، عدم پرداخت همزمان کارانه دستیاران ، عدم اختصاص بودجه به مباحث پژوهشی ، اعتراض به تصمیم سازی های هیات امنای دانشگاه ، پایین بودن کیفیت غذا در بیمارستان ها ، پایین بودن سرعت اینترنت ، اولویت اقتصادی دانشگاه در بسیار از امور ، کمبود برنامه های فرهنگی ، مشکلات ایاب و ذهاب و کیفیت نامناسب سرویس ها ، عدم حضور مسئولین در خوابگاه ها ، کمبود تعداد ناظمه ها در خوابگاه ها ، مشکلات آسانسور در خوابگاه سمیه ، بسته شدن کلینیک های دانشکده توانبخشی ، دور بودن مجتمع آموزش عالی سلامت ورامین از مرکز شهر و عدم وجود خوابگاه و امکانات فرهنگی تفریحی برای دانشجویان آن ، پذیرش دانشجویان بورسیه خارج از کشور در دانشگاه ، نامناسب بودن وضعیت پاویون های بیمارستان ها ، ساعات کاری زیاد دستیاران و غیره اشاره کردند .
لازم به ذکر است در خاتمه این جلسه ، پس از بحث و تبادل نظر در خصوص کارگروه های تخصصی شورای صنفی ، ابلاغ های دبیران به آن ها اعطاء شد .
انتهای پیام.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
وزارت علوم
1397/07/07
16:03
> شانزدهمین دوره مسابقات ملی بتن به مناسبت روز بتن (بزرگداشت استاداحمد حامی) و به میزبانی دانشگاه آزاداسلامی تبریز برگزارشد .
> به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه الزهرا(س) ، رئیس هیئت مدیره انجمن بتن ایران (ICI)هدف از برگزاری این مسابقه را ارتقای دانش تکنولوژی بتن در بین دانشجویان بیان کرد و گفت : تلاش می کنیم موجب ارتقای سطح علمی و اجرایی ساخت سازه ها در کشور شویم .
گروه بتن دانشگاه الزهرا (س) که متشکل از دانشجویان کارشناسی مهندسی عمران دانشگاه الزهرا بود ، موفق به کسب رتبه دوم این دوره از مسابقات شدند .
این مسابقه به همت معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز و انجمن بتن ایران برپا شد .
ل .
س 42/ ر .
ب 45.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
ایکنا
1397/07/07
15:35
> گروه اندیشه ــ نشست «بازخوانی تحلیلی چهار دهه علوم انسانی در ایران» با موضوع «تجربه میان رشته ای شدن علوم انسانی در جمهوری اسلامی» برگزار خواهد شد .
> به گزارش ایکنا؛ نشست بازخوانی تحلیلی چهار دهه علوم انسانی در ایران با موضوع تجربه میان رشتهای شدن علوم انسانی در جمهوری اسلامی به همت دبیرخانه طرح اعتلا و ساماندهی علوم انسانی به مناسبت چهلمین سال انقلاب اسلامی واقع در بزرگراه کردستان ، خیابان آئینهوند ، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار میشود .
این نشست روز سه شنبه 10 مهرماه و از ساعت 10 صبح آغاز میشود و فریدون رحیمزاده ، معاون فرهنگی وزارت علوم و مدیر طرح میان رشتهای علوم انسانی به ایراد سخن میپردازد و دبیری علمی نشست نیز بر عهده مالک شجاعی جشوقانی خواهد بود .
انتهای پیام.
1
فهرست