وزارت علوم - خبرگزاري ها 5 آذر 97
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت 13:30
1
فهرست اخبار
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
1
فهرست اخبار
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
اخبار مديران وزارت علوم تحقيقات و فناوري
روساي واحدهاي دانشگاهي
روساي آموزش عالي
1
فهرست اخبار
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
روساي موسسه يا سازمان وابسته
1
فهرست اخبار
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
منصور غلامی
وزارت علوم
1397/09/05
12:03
> وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ، برگزاری جشنواره ملی حرکت را حلقه اتصال ایده های نو و اندیشه های پویا با بخش صنعت دانست و گفت : این جشنواره به سمت کاربردی کردن نتایج علمی در کشور پیش می رود.
> به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر منصور غلامی روز دوشنبه در آیین آغاز به کار یازدهمین جشنواره ملی حرکت در دانشگاه اصفهان اظهار داشت : این جشنواره از 12 سال گذشته در وزارت علوم اجرا می شود و رویداد خوبی است که روز به روز کامل تر می شود .
وزیر علوم با بیان اینکه شروع هر حرکت خوبی از یک جمع کوچک آغاز می شود ، تصریح کرد : اگر این مسیر خوب باشد و ادامه کار به نحو مطلوب صورت گیرد اثرات موثرتری خواهد داشت .
وی تشکیل انجمن های علمی در دانشگاه های کشور را با وجود همه مسائل و مسئولیت ها از اقدام های خوب وزارت علوم دانست و اظهار داشت : در هفته پژوهش امسال نیزبخش صنعت و بخش خصوصی که طالب ایده های نو هستند حضور پررنگ تری خواهند داشت .
دکتر غلامی افزود : استقبال چشمگیر دانشجویان ، نخبگان و محققان خارجی از یازدهمین دوره جشنواره ملی حرکت نشان دهنده این است که ایران به عنوان کشوری فعال در حوزه علم و فناوری مورد توجه دنیا به خصوص دانشجویان خارجی است .
وی تاکید کرد : همچنین استقبال محققان خارجی از این جشنواره نشان می دهد که آنها به این قبیل رویدادها اطمینان و اعتماد دارند و حاضرند با حضور در آن در کنار دانشجویان ایرانی دستاوردهای علمی خود را ارائه کنند و کشور ما را امن و مطمئن می دانند .
وی افزود : اقبال و حضور تعداد زیاد انجمن های علمی از کشورمان و حضور تعداد قابل توجهی از دانشجویان خارجی در این دوره از جشنواره از بخش های امیدوار کننده و ویژه بوده است .
وی خاطرنشان کرد : سال های گذشته در هفته پژوهش قراردادهای خوبی از دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشجویان با صنعت و بخش خصوصی داشتیم .
دکترغلامی انجمن های علمی را نمایندگان دانشجویان فعال علمی خواند و تاکید کرد : این جریان انجمن های علمی در جشنواره حرکت ختم نمی شود بلکه آغاز مهمی برای اتصال با جامعه و کاربردی کردن آموخته ها در جهت رفع نیازهای کشور است .
وی نمونه ای از این کاربردها را شکل گیری شرکت های دانش بنیان در کشور دانست و افزود : در زمان حاضر حدود پنج هزار شرکت دانش بنیان در کشوروجود دارد که حدود 2 هزار شرکت از آنها در حوزه وزارت علوم و در کنار دانشگاه ها و موسسه های آموزشی و پژوهشی فعال هستند .
وزیرعلوم تاکید کرد : بسیاری از این شرکت های دانش بنیان با وجود سابقه اندک ، کارهای بسیار مهمی از لحاظ اثرگذاری ، اشتغال و سرمایه گذاری انجام داده اند .
وزیر علوم همچنین با تاکید بر اینکه دانشگاه های ما بسیار دیر وارد بحث کاربردی کردن نتایج فعالیت های علمی شدند ، گفت : دانشگاه های بزرگ دنیا از نیم قرن گذشته به این بخش وارد شدند اما دانشگاه های ما از 20 سال گذشته این رویکرد را دنبال کردند که البته آثار و نمود آن در این مدت کم قابل توجه است .
دکترغلامی با تاکید بر اینکه فعالیت های پژوهشی از اواخر دهه 70 به شکل انتشار مقاله ، اجرای طرح های پژوهشی و ایجاد موسسه های تحقیقاتی در دانشگاه های کشورمان شکل گرفت ، افزود : از اواخر دهه 80 نیز به سمت کاربست دانش ، تولید فناوری و تشکیل دانش های بنیان وارد شدیم .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
منصور غلامی
وزارت علوم
1397/09/05
12:03

وزیر علوم با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی در فعالیت این شرکت ها تاثیر دارد ، تصریح کرد : با وجود برخی محدودیت ها و مشکلاتی که در مقابل بخش تولیدی و صنعتی وجود دارد توجه و استفاده از فناوری در بین آنها افزایش یافته ، و این فرصتی برای دانشگاه ها و جامعه علمی کشورمان برای خدمت و حل مسائل کشور است .
رئیس دانشگاه اصفهان نیز در این آیین گفت : جشنواره ملی حرکت بزرگ ترین رویداد دانشجویی در کشور است و امسال میزبان حدود 600 نفر در این رویداد هستیم که حدود 400 تن از آنها دانشجویان داخلی و خارجی هستند .
دکترهوشنگ طالبی این جشنواره را بستری برای تمرین استفاده از فرصت های اجتماعی در فضای دانشگاه ها خواند و افزود : 106 دانشگاه در بخش رقابتی در قالب انجمن ها و اتحادیه های دانشجویی در این جشنواره شرکت کردند و سه وزارتخانه راه و شهرسازی ، ارتباطات و فناوری اطلاعات و ورزش و جوانان نیز با جشنواره همکاری دارند .
یازدهمین جشنواره ملی حرکت با هدف ایجاد پیوند بیشتر انجمن های علمی دانشگاه ها با بخش های مختلف کشور به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با پذیرش و اسکان مهمانان و مدعوین آغازبه کار کرد .
این جشنواره با حضور حدود 540 تن از ایران و 85 میهمان از 39 کشور دیگر تا هفتم آذر در دانشگاه اصفهان ادامه دارد .
م .
ع 60/ ر .
ب 45.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
منصور غلامی
آفتاب آنلاین
1397/09/05
12:01
> وزیر علوم گفت : دانشجویان می توانند ترویج کننده اتصال دانشگاه و صنعت شوند و تشکیل انجمن های علمی در دانشگاه ها یکی از اقدامات اثربخش است .
> به گزارش ایسنا ، منصور غلامی امروز (دوشنبه) در جشنواره ملی حرکت در دانشگاه اصفهان ، اظهار کرد : حلقه اتصال ایده های نو و حرکت های شکلی پویا در دانشگاه های کشور راهی به سمت کاربردی کردن نتایج علمی در سطح کشور است .
آغاز حرکت و ارتباط صنعت با دانشگاه از جرقه های فکری آغاز می شود و برای رسیدن به اثرات وسیع تر نیاز به همفکری و هم افزایی و مشارکت بیشتر اجتماعی است .
وی افزود : تشکیل انجمن های علمی در دانشگاه ها یکی از این اقدامات اثر بخش است که هر ساله در هفته پژوهش اقدامات دانشگاهی در سطح ملی به شکل های مختلف عرضه می شود .
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با اشاره به ورود صنعت و بخش خصوصی در کنار این جشنواره ها ، اظهار کرد : حضور کسانی که طالب ایده های علمی هستند هر ساله در دانشگاه پررنگ تر می شود .
از جمله اثرات این ارتباط ثبت قراردادهای بخش صنعت با پژوهش های دانشگاهی است .
غلامی دانشجویان حاضر در جشنواره حرکت را بخشی از جامعه علمی دانست و گفت : دانشجویان می توانند ترویج کننده اتصال دانشگاه و صنعت شوند .
اینکه حاصل تحصیلات دانشگاهی بتواند راهی برای رفع نیازهای کشور شود ، به شکل ویژه در چنین جشنواره هایی نمود پیدا می کند .
در واقع جشنواره ملی حرکت نماد اعتماد دانشجویان خارجی به فناوری های داخل ایران است .
وی با اشاره به فعالیت بیش از 5 هزار شرکت دانش بنیان در کشور ، اظهار کرد : این شرکت ها با سابقه بسیار کم اقدامات بسیاری به لحاظ ایجاد اشتغال و ایجاد سرمایه در کشور انجام دادند .
همچنین در کنار پارک های علم و فناوری و مراکز رشد فضای جدیدی تحت عنوان اکوسیستم های اقتصادی علمی روز به روز شکوفاتر می شود .
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری تصریح کرد : یکی از نقدهای به جایی که به کشور وارد است ، تبیین دیرهنگام پژوهش های دانشگاهی در جامعه است .
دانشگاه های دنیا بیش از نیم قرن است که در این فضا وارد شده اند ، اما در ایران حدود 20 سال است که کاربست دانشگاه و ارتباط بیشتر دانشگاه و صنعت از حدود 20 سال پیش در کشور آغاز شده است .
غلامی ادامه داد : اما با وجود ورود دیر هنگام ، اثرات مثبت آن در جامعه قابل نمود است .
در کشور با وجود تمام محدودیت ها توجه و استقبال از فناوری ها و شرکت های پژوهشی روز به روز بیشتر در حال رشد است .
وجود جشنواره هایی همچون جشنواره حرکت فرصتی برای دانشجویان خلاق است تا بتوانند در حل مسائل کشور پویاتر شوند .
یکی از بخش های پررنگ جشنواره ملی حرکت حضور انجمن های علمی به شکل اتحادیه کشوری است .
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با اشاره به حضور بخش بین الملل و استقبال خوب دانشجویان خارجی از جشنواره ملی حرکت ، خاطرنشان کرد : حضور چشم گیر دانشجویان خارجی نشان می دهد ایران به عنوان کشوری فعال در عرصه های فناوری مطرح است .
این جشنواره علاوه بر اینکه اعتماد دانشجویان خارجی به حضور در جشنواره های ملی ایران را نشان می دهد ، نشان دهنده این است که می خواهند در کنار دانشجویان ایرانی به انتقال دانش و تجربیات خود بپردازند .
بر خلاف تمام تبلیغاتی که جامعه جهانی بر ضد ایران انجام می دهد ، حضور پررنگ این دانشجویان نشان می دهد ایران جای امنی است .
وی خاطرنشان کرد : دانشجویان باید بدانند هیچ گاه نباید از تلاش های علمی خسته شده و همواره برای ارتقای سطح علمی خود بکوشند .
انتهای پیام.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
منصور غلامی
فارس نیوز
1397/09/05
11:48
> وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت : تا کنون 5 هزار شرکت فعال داریم که در بخش حوزه وزارت علوم در کنار دانشگاه و مؤسسات شکل گرفته است و این شرکت ها بعضاً با سابقه کم ، کارهای بزرگی به لحاظ اثربخشی در کاربرد علم .
فناوری انجام داده اند .
> به گزارش خبرگزاری فارس در اصفهان ، منصور غلامی صبح امروز در مراسم افتتاحیه یازدهمین جشنواره حرکت اظهار داشت : جشنواره حرکت 12 سال است که هرساله برگزار می شود و یک حرکت بسیار خوبی است که روزبه روز کامل تر می شود و در حلقه اتصال ایده های نو ، حرکت فکری و اندیشه های پویا به سمت کاربرد و کاربست کشور پیش می رود .
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ادامه داد : معمولاً شروع چنین حرکت هایی از نشست های کوچک و جرقه های فکری جمعی محدود آغاز می شود که اگر مسیر خوب انتخاب شود و ادامه کار به نحو مطلوب صورت بگیرد به اهداف بزرگ تر و اثرات وسیع تری منجر خواهد شد .
غلامی تصریح کرد : اتفاق خوبی که توسط دانشجویان در مدت زمان جشنواره افتاد ، تشکیل انجمن های علمی باوجود همه مشکلات و مصائب بود که معمولاً کارهای خوب در اثر عبور از مشکلات به وجود می آید و امروز حلقه اتصال این جشنواره ها را با مناسبت های مختلف علمی و فناوری در سطح کشور نه تنها در جوامع دانشجویی بلکه در جمع محققان ، دانشجویان و فن آوران می بینیم که هرساله در هفته پژوهش حرکت علمی را در سطح ملی و با سابقه علمی بیش تر عرضه می کنند .
وی اذعان کرد : حضور صنعت و بخش خصوصی و کسانی که قادر و مشتری ایده های علمی و فناوری هستند در این نشست های هفته پژوهش حضور دارند و با بخشی از دستاورد های چند ساله به عنوان مشتری روبرو می شوند به طوری که سال گذشته قراردادهای بسیار خوبی با دست آورد های علمی پژوهشی دانشجویان ، اساتید و .
با بخش صنعت و خصوصی داشتیم .
غلامی ابراز داشت : این جریان و فعالیت یک پله مهم برای اتصال به آن چیزی است که عموماً از طرف دانشجویان سؤال می شود که حاصل درس و آموخته های کلاس چگونه به سرمایه های جامعه منتقل خواهد شد و به رفع نیازهای کشور کمک می کند که نمونه حاصل این تلاش ها شکل گیری شرکت های دانش بنیان است که تا کنون 5 هزار شرکت فعال داریم که در بخش حوزه وزارت علوم در کنار دانشگاه و مؤسسات شکل گرفته است و این شرکت ها بعضاً با سابقه کم ، کارهای بزرگی به لحاظ اثربخشی در کاربرد علم .
فناوری انجام داده اند .
وی افزود : همچنین به لحاظ اشتغال و سرمایه گذاری فضاهای جدیدی تحت عنوان اکوسیستم های علمی اقتصادی کشور شکل گرفته است اما قابل ذکر است که در این بخش سابقه طولانی نداریم و دانشگاه های ما در مقایسه با دیگر دانشگاه های دنیا ، نیم قرن عقب هستیم ولی با همین سابقه کوتاه 15 ساله فعالیت های قابل توجهی داریم .
وزیر علوم تاکید کرد : کارهای پژوهشی از اواخر دهه 70 شکل گرفت و دستاورد های علمی از جمله تولید کتاب و مقالات که بعضاً در مؤسسات علمی و پژوهشی دارد و از دهه 80 و اواخر دهه 90 به سمت کاربست دانش و تولید فناوری و شکل گیری شرکت های دانش بنیان وارد شدیم که البته در این مسیر با وجود مشکلات مختلف ازجمله اقتصادی ، رویکردها فراز و نشیب داشته اند اما لازم است توجه به این عرصه بیشتر باشد که وزارت علوم هم نقش پشتیبانی داشته و از این حرکت حمایت می کند .
انتهای پیام/خ.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
منصور غلامی
مهر
1397/09/05
10:52
> اصفهان وزیرعلوم ، تحقیقات و فناوری گفت : حضور گسترده دانشجویان خارجی در این دوره از جشنواره حرکت نشان از اثبات رشد علم و فناوری ایران در دید دنیا و اعتماد خارجی ها به امنیت ایران دارد .
> به گزارش خبرنگار مهر ، منصور غلامی پیش از ظهر دوشنبه در مراسم افتتاحیه یازدهمین جشنواره ملی حرکت که در تالار پیامبر اعظم (ص) دانشگاه اصفهان در حال برگزاری است ، اظهار داشت : این جشنواره از 12 سال گذشته به صورت مستمر برگزار شده است و این استمرار از اهمیت ویژه ای در راستای پیشرفت علمی کشور برخوردار است .
وی با بیان اینکه حلقه اتصال اولیه ایده های نو ، حرکت های فکری و اندیشه های پویا با صنعت و اشتغال از طریق این جشنواره ها فراهم می شود ، ابراز داشت : به طور معمول یک جرقه فکری گاه اختراع های بزرگ بشری را شکل داده است و بر این اساس پیگیری یک ایده در جمع های کوچک به نتایج درخشان و غیرقابل باوری رسیده است .
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه برگزاری جشنواره حرکت آغازی بر ارتباط و تسری دادن علم در جامعه و در راستای رفع نیازهای کشور است ، تصریح کرد : امروز بیش از پنج هزار شرکت دانش بنیان در کشور فعال هستند که حدود دو هزار مورد از این شرکت ها در جوار دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی قرار دارد .
وی از حضور انجمن های علمی در جشنواره ملی حرکت خبر داد و بیان داشت : بیش از پنج هزار شرکت دانش بنیان در سطح کشور فعال است که این میزان شرکت در طول 20 سال شکل گرفته است .
وی با بیان اینکه استارت شرکت های دانش بنیان در دنیا از نیم قرن پیش خورد ، ادامه داد : از زمان شکل گیری شرکت های دانش بنیان در کشور شاهد افزایش روند اشتغالزایی وجذب سرمایه در کشور هستیم .
شکل گیری پارک های علم و فناوری نقش موثری در ایجاد حلقه اتصال دانشگاه با صنعت داشت وزیر علوم با اظهار اینکه شکل گیری پارک های علم و فناوری و مراکز رشد نقش موثری در ایجاد حلقه اتصال دانشگاه با صنعت داشته است ، گفت : با ایجاد این دست از مراکز دانشگاه ها از حالت صرف علم تئوری خارج و به دستاورهای علمی رسیدند .
غلامی حضور گسترده دانشجویان خارجی در این دوره از جشنواره حرکت را نشان از اثبات رشد علم وفناوری ایران در دید دنیا دانست و ادامه داد : ایران در حوزه علم و فناوری و پژوهش بسیار خوب رشد کرده است و در مسیر پیشرفت قرار دارد .
مشارکت خوب دانشجویان خارجی در جشنواره حرکت نشان از اعتماد به امنیت ایران است وی مشارکت خوب دانشجویان خارجی در این رویداد علمی را نشان از اعتماد خارجی ها به امنیت ایران اعلام کرد و گفت : علی رغم تمام تبلیغات سوء که بر علیه ایران می شود اما از دید شخصیت های علمی در دنیا ایران جای امنی است و این مایه خوشحالی برای ماست .
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با اظهار اینکه دانشجویان نباید از تلاش علمی خسته شوند و باید همواره در ارتقاء سطح علمی خودبکوشند ، ادامه داد : دانشجویان در وصل کردن دانشگاه به صنعت یا برعکس نقش موثری دارند ، تشکیل انجمن های علمی در سطح دانشگاه ها نشان دهنده پویا شدن حرکت های علمی است و می تواند به کاربردی کردن پژوهش های علمی بیانجامد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم
آریا
1397/09/05
10:34
> خبرگزاری آریا اصفهان ایرنا نمایشگاه جشنواره ملی حرکت روز دوشنبه با حضور وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در سالن حجاب دانشگاه اصفهان گشایش یافت.
> خبرگزاری آریا اصفهان ایرنا نمایشگاه جشنواره ملی حرکت روز دوشنبه با حضور وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در سالن حجاب دانشگاه اصفهان گشایش یافت .
به گزارش ایرنا ، این نمایشگاه در قالب 105 غرفه ، آثار و دستاوردهای انجمن های علمی دانشگاه های برتر سراسر کشور را در رشته های علوم پایه ، مهندسی ، فناوری ، علوم نوین ، کشاورزی و صنعت به نمایش گذاشته است .
همچنین 84 پژوهشگر و دانشجوی خارجی در یک غرفه مشترک توانمندیهایی خود را د این رویداد علمی و فرهنگی به نمایش گذاشته اند .
این نمایشگاه با هدف ایجاد پیوند بیشتر انجمن های علمی دانشگاه ها با بخش های مختلف کشور و با همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری برپا شده است .
نمایشگاه جشنواره ملی حرکت در فضایی به مساحت بیش از سه هزار مترمربع در سالن حجاب دانشگاه اصفهان دایر شده است .
یازدهمین جشنواره ملی حرکت با هدف ایجاد پیوند بیشتر انجمن های علمی دانشگاه ها با بخش های مختلف کشور با حضور حدود 540 مهمان از کشورمان و 85 مهمان از 39 کشور تا هفتم آذر در دانشگاه اصفهان ادامه دارد .
یکهزار و 355 اثر از 106 دانشگاه کشور به دبیرخانه یازدهمین جشنواره ملی حرکت ارسال شد که از میان آنها 106 اثر برتر در اختتامیه جشنواره معرفی و تجلیل می شوند .
توسعه هم افزایی علمی ملی و بین المللی و تقویت حوزه های رقابتی و داوری جشنواره بر اساس استاندارد های علمی از راهبردهای اصلی اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در این دوره از جشنواره حرکت است .
برپایی نمایشگاه ، ایجاد تالارهای گفت و گو ، برپایی غرفه های مربوط به صنایع و تشکیل کارگروه های گوناگون از برنامه های این جشنواره است .
حدود 9 هزار انجمن علمی و 40 اتحادیه انجمن های دانشجویی در دانشگاه های کشور فعالیت می کنند .
6994/6020 انتهای پیام /*.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
منصور غلامی
ایرنا
1397/09/05
10:32
> اصفهان ایرنا وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت : اغلب محققان و دانشجویان خارجی بر خلاف تمامی هجمه ها و تبلیغات ، ایران را کشوری امن و مطمئن ارزیابی می کنند .
> به گزارش ایرنا ، منصور غلامی روز دوشنبه در آیین آغاز به کار یازدهمین جشنواره ملی حرکت در دانشگاه اصفهان افزود : استقبال چشمگیر دانشجویان ، نخبگان و محققان خارجی از یازدهمین دوره جشنواره ملی حرکت نشان دهنده این است که ایران به عنوان کشوری فعال در حوزه علم و فناوری مورد توجه دنیا به خصوص دانشجویان خارجی است .
وی تاکید کرد : همچنین استقبال محققان خارجی از این جشنواره نشان می دهد که آن ها به این قبیل رویدادها اطمینان و اعتماد دارند و حاضرند با حضور در آن در کنار دانشجویان ایرانی دستاوردهای علمی خود را ارائه کنند و کشور ما را امن و مطمئن می دانند .
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری افزود : اقبال و حضور تعداد زیاد انجمن های علمی از کشورمان و حضور تعداد قابل توجهی از دانشجویان خارجی در این دوره از جشنواره از بخش های امیدوار کننده و ویژه بوده است .
وی همچنین با اشاره به اینکه جشنواره ملی حرکت از 12 سال گذشته در کشور اجرا شده است ، گفت : این رویداد حرکت بسیار خوبی است که روز به روز کامل تر می شود .
غلامی برگزاری جشنواره حرکت را حلقه اتصال ایده های نو ، حرکت های فکری و اندیشه های پویا با بخش صنعت دانست و گفت : این جشنواره به سمت کاربرد نتایج علمی در کشور پیش می رود .
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه شروع هر حرکت خوبی از یک جمع کوچک آغاز می شود ، تصریح کرد : اگر این مسیر خوب باشد و ادامه کار به نحو مطلوب صورت گیرد اثرات موثرتری خواهد داشت .
وی تشکیل انجمن های علمی در دانشگاه های کشور را با وجود همه مسائل و مسوولیت ها از اقدام های خوب وزارت علوم دانست و اظهار داشت : در هفته پژوهش نیز صنعت و بخش خصوصی که طالب ایده های نو هستند حضور پررنگ تری خواهند داشت .
وی خاطرنشان کرد : سال های گذشته در هفته پژوهش قراردادهای خوبی از دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشجویان با صنعت و بخش خصوصی داشتیم .
غلامی انجمن های علمی را نمایندگان دانشجویان فعال علمی خواند و تاکید کرد : این جریان انجمن های علمی در جشنواره حرکت ختم نمی شود بلکه آغاز مهمی برای اتصال با جامعه و کاربردی کردن آموخته ها در جهت رفع نیازهای کشور است .
وی نمونه ای از این کاربردها را شکل گیری شرکت های دانش بنیان در کشور دانست و افزود : در زمان حاضر حدود پنج هزار شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد که حدود 2 هزار شرکت از آن ها در حوزه وزارت علوم و در کنار دانشگاه ها و موسسه های آموزشی و پژوهشی فعال هستند .
وزیرعلوم تاکید کرد : بسیاری از این شرکت های دانش بنیان با وجود سابقه کم کارهای بسیار مهمی از لحاظ اثرگذاری ، اشتغال و سرمایه گذاری انجام دادند .
غلامی همچنین با تاکید بر اینکه دانشگاه های ما بسیار دیر وارد بحث کاربردی کردن نتایج فعالیت های علمی شدند گفت : دانشگاه های بزرگ دنیا از نیم قرن گذشته به این بخش وارد شدند اما دانشگاه های ما از 20 سال گذشته این رویکرد را دنبال کردند که آثار و نمود آن قابل توجه است .
وی با تاکید بر اینکه فعالیت های پژوهشی از اواخر دهه 70 به شکل انتشار مقاله ، اجرای طرح های پژوهشی و ایجاد موسسه های تحقیقاتی در دانشگاه های کشورمان شکل گرفت ، افزود : از اواخر دهه 80 نیز به سمت کاربست دانش ، تولید فناوری و تشکیل دانش های بنیان وارد شدیم .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
منصور غلامی
ایرنا
1397/09/05
10:32

وزیر علوم با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی در فعالیت این شرکت ها تاثیر دارد ، تصریح کرد : با وجود برخی محدودیت ها و مشکلاتی که در مقابل بخش تولیدی و صنعتی وجود دارد توجه و استفاده از فناوری در بین آن ها افزایش یافته است که این فرصتی برای دانشگاه ها و جامعه علمی کشورمان برای خدمت و حل مسائل کشور است .
رئیس دانشگاه اصفهان نیز در این آیین گفت : جشنواره ملی حرکت بزرگ ترین رویداد دانشجویی در کشور است و امسال میزبان حدود 600 نفر در این رویداد هستیم که حدود 400 تن از آن ها دانشجویان داخلی و خارجی هستند .
هوشنگ طالبی این جشنواره را بستری برای تمرین استفاده از فرصت های اجتماعی در فضای دانشگاه ها خواند و افزود : 106 دانشگاه در بخش رقابتی در قالب انجمن ها و اتحادیه های دانشجویی در این جشنواره شرکت کردند و سه وزارتخانه راه و شهرسازی ، ارتباطات و فناوری اطلاعات و ورزش و جوانان همکاری دارند .
یازدهمین جشنواره ملی حرکت با هدف ایجاد پیوند بیشتر انجمن های علمی دانشگاه ها با بخش های مختلف کشور به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با پذیرش و اسکان مهمانان و مدعوین کار خود را آغاز کرد .
این جشنواره با حضور حدود 540 تن از ایران و 85 میهمان از 39 کشور دیگر تا هفتم آذر در دانشگاه اصفهان ادامه دارد .
9913/3011/ انتهای پیام /* برچسب ها علمی آموزشی جشنواره حرکت دانشگاه ها اصفهان.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم
ایرنا
1397/09/05
10:23
> اصفهان ایرنا نمایشگاه جشنواره ملی حرکت روز دوشنبه با حضور وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در سالن حجاب دانشگاه اصفهان گشایش یافت .
> به گزارش ایرنا ، این نمایشگاه در قالب 105 غرفه ، آثار و دستاوردهای انجمن های علمی دانشگاه های برتر سراسر کشور را در رشته های علوم پایه ، مهندسی ، فناوری ، علوم نوین ، کشاورزی و صنعت به نمایش گذاشته است .
همچنین 84 پژوهشگر و دانشجوی خارجی در یک غرفه مشترک توانمندیهایی خود را د این رویداد علمی و فرهنگی به نمایش گذاشته اند .
این نمایشگاه با هدف ایجاد پیوند بیشتر انجمن های علمی دانشگاه ها با بخش های مختلف کشور و با همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری برپا شده است .
نمایشگاه جشنواره ملی حرکت در فضایی به مساحت بیش از سه هزار مترمربع در سالن حجاب دانشگاه اصفهان دایر شده است .
یازدهمین جشنواره ملی حرکت با هدف ایجاد پیوند بیشتر انجمن های علمی دانشگاه ها با بخش های مختلف کشور با حضور حدود 540 مهمان از کشورمان و 85 مهمان از 39 کشور تا هفتم آذر در دانشگاه اصفهان ادامه دارد .
یکهزار و 355 اثر از 106 دانشگاه کشور به دبیرخانه یازدهمین جشنواره ملی حرکت ارسال شد که از میان آنها 106 اثر برتر در اختتامیه جشنواره معرفی و تجلیل می شوند .
توسعه هم افزایی علمی ملی و بین المللی و تقویت حوزه های رقابتی و داوری جشنواره بر اساس استاندارد های علمی از راهبردهای اصلی اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در این دوره از جشنواره حرکت است .
برپایی نمایشگاه ، ایجاد تالارهای گفت و گو ، برپایی غرفه های مربوط به صنایع و تشکیل کارگروه های گوناگون از برنامه های این جشنواره است .
حدود 9 هزار انجمن علمی و 40 اتحادیه انجمن های دانشجویی در دانشگاه های کشور فعالیت می کنند .
6994/6020 انتهای پیام /* برچسب ها علمی آموزشی دانشگاه جشنواره حرکت اصفهان.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم
ایرنا
1397/09/04
22:22
> اصفهان ایرنا نخبگان علمی و دانشجویان 40 کشور دنیا از روز یکشنبه چهارم آذر برای شرکت در یازدهمین جشنواره ملی حرکت به اصفهان سفر کردند و اسکان یافتند .
> به گزارش ایرنا ، یازدهمین جشنواره ملی حرکت با هدف ایجاد پیوند بیشتر انجمن های علمی دانشگاه ها با بخش های مختلف کشور به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با پذیرش و اسکان مهمانان و مدعوین کار خود را آغاز کرد .
این جشنواره با حضور حدود 540 مهمان از کشورمان و 85 مهمان از 39 کشور دیگر تا هفتم آذر در دانشگاه اصفهان ادامه دارد .
دبیر اجرایی جشنواره ملی حرکت بکشنبه شب در گفت و گو با ایرنا افزود : شرکت کنندگان داخلی و خارجی این رویداد از شب گذشته وارد اصفهان شدند و کار پذیرش و اسکان آنها انجام شد .
ابراهیم رضایی افزود : کارشناسان انجمن های علمی و دانشجویان دانشگاه های دارای اثر در جشنواره از صبح امروز شروع به غرفه آرایی و آماده کردن غرفه های خود کردند .
وی اظهارداشت : نخبگان و دانشجویان خارجی دارای غرفه ای در بخش بین الملل نمایشگاه هستند .
وی با اظهار امیدواری از اینکه اصفهان ، میزبان شایسته ای برای جشنواره ملی حرکت باشد ، تاکید کرد : بازدید دانشگاهیان و پژوهشگران از نمایشگاه دستاوردهای انجمن های علمی باعث دلگرمی دانشجویان و عزم جدی آن ها برای آغاز حرکت های جدید می شود .
آیین افتتاحیه یازدهمین جشنواره ملی حرکت صبح روز دوشنبه پنجم آذر با حضور وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری و سایر مسوولان کشوری و استانی و آیین اختتامیه جشنواره روز چهارشنبه هفتم آذر در تالار نیلفروش زاده دانشگاه اصفهان با معرفی و تجلیل برگزیدگان برگزار می شود .
نمایشگاه جشنواره ملی حرکت در سالن حجاب دانشگاه اصفهان و با یکصد غرفه برپا خواهد شد .
ارتباط با صنعت ، بخش بین الملل و دیپلماسی علمی از ویژگی های برتر و خاص این دوره از جشنواره ملی حرکت است .
یکهزار و 355 اثر از 106 دانشگاه کشور به دبیرخانه یازدهمین جشنواره ملی حرکت ارسال شد که از میان آنها 106 اثر برتر در اختتامیه جشنواره معرفی و تجلیل می شوند .
توسعه هم افزایی علمی ملی و بین المللی و تقویت حوزه های رقابتی و داوری جشنواره بر اساس استاندارد های علمی از راهبردهای اصلی اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در این دوره از جشنواره حرکت است .
برپایی نمایشگاه ، ایجاد تالارهای گفت و گو ، برپایی غرفه های مربوط به صنایع و تشکیل کارگروه های گوناگون از برنامه های این جشنواره است .
حدود 9 هزار انجمن علمی و 40 اتحادیه انجمن های دانشجویی در دانشگاه های کشور فعالیت می کنند .
3011/6026/ انتهای پیام /* برچسب ها علمی آموزشی نخبگان علمی جشنواره حرکت.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم
آنا
1397/09/04
13:36
> دبیر انجمن اسلامی دانشجویان عضو دفتر تحکیم وحدت دانشگاه تبریز گفت : صدای مردم در دانشگاه ها شنیده نمی شود ، مسائل مردم مسائل دانشگاه نیست .
> به گزارش خبرنگار حوزه تشکل های دانشجویی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا ، صفحه اینستاگرام انجمن اسلامی دانشجویان عضو دفتر تحکیم وحدت دانشگاه تبریز بخشی از نشست تشکل های دانشجویی دانشگاه های تبریز با حجت الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها منتشر کرد .
در این پیام که به صورت تفصیلی به سخنان دبیر این تشکل پرداخته آمده است : «مهران گلزاری دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دفتر تحکیم وحدت دانشگاه تبریز در این نشست با اشاره به مسائل فرهنگی کشور اذعان کرد : شورای عالی انقلاب فرهنگی در مأموریت اصلی خویش که اسلامی کردن دانشگاه ها بوده ، ناتوان عمل کرده است .
درون شورای عالی نظرات ناهماهنگ و بعضاً متناقضی وجود دارد که باگذشت سال ها به درک مشترکی نینجامیده است» .
در ادامه این پیام با اشاره به سایر اظهارات گلزاری نوشته شده است : «علاوه بر آن نسبت به ادراک حداقلی از موضوع هم مشکلات مدیریتی وجود دارد و مشخص نیست اصلاً پیشرفتی داشته ایم یا خیر؟ در موضوع علوم انسانی اسلامی که هسته اسلامی کردن تلقی می شود ، ما با یک تغییرات ویترینی در سرفصل های آموزشی مواجه هستیم .
درحالی که ایده تحول حتی برای جامعه دانشگاهی تفهیم هم نشده و با مسخره کردن با آن برخورد می شود» .
بر اساس این پیام گلزاری به ارتباط دانشگاه با جامعه پرداخته و اذعان کرده است : «ارتباط دانشگاه با جامعه و بدنه مردم بسیار کمرنگ شده است .
صدای مردم در دانشگاه ها شنیده نمی شود ، مسائل مردم مسائل دانشگاه نیست ، مخصوصاً در علوم انسانی انگار در وادی دیگری غیر از زندگی مردم زیست می کند .
این هم نیازمند کنش گری اجتماعی تشکل هاست هم نیازمند تحلیل اجتماعی جدی برای تغییر رویه ها و سیاست ها .
البته تلاش های نامبارک زیادی برای این موضوع صورت گرفته است ، حتی در دوره وزارت دکتر معین دانشگاه ها را هم به بیابان ها و خارج شهرها بردند تا ارتباط فیزیکی با جامعه را هم قطع کنند» .
این پیام اینستاگرامی در پایان با اشاره به صحبت های دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز آورده است : «در مورد وزارت علوم ما چند اشکال اساسی داریم : تعداد فارغ التحصیلان این وزارتخانه شدیداً زیاد است و جذب بی حساب وکتاب باعث ایجاد لشکر بیکاران شده است .
آموزش های وزارت علوم عموماً غیر مهارتی و غیرعملیاتی است .
مسئولین ارشد نظام مثل رئیس جمهور و حتی وزیر علوم در دانشگاه های شهرستانی حضور نمی یابند ، در شش سال گذشته از دولت آقای روحانی ، یک بار هم شاهد حضور ایشان در دانشگاه های آذربایجان نبوده ایم .
به تعبیر مقام معظم رهبری ، سرآغاز فهرست بلند مسائل کشور عدالت است .
هر پدیده ضد عدالت باید مورد سؤال قرار بگیرد و این نیازمند حمایت و همگرایی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه هاست» .
انتهای پیام/4084/ 4107/.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم تحقیقات و فناوری
آفتاب آنلاین
1397/09/04
09:50
> دبیر اجرایی دومین سمپوزیوم کریسپر با بیان این که این سمپوزیوم از سوی پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری برگزار می شود ، گفت : تاکنون بیش از 250 نفر در این سمپوزیوم ثبت نام کرده اند که این نشانگر علاقه دانش پژوهان و دانشجویان به آشنایی با روش های جدید در حوزه علم ژنتیک است .
> به گزارش ایسنا ، صادق شجاعی با بیان اینکه تمامی سخنرانی ها و کارگاه های این سمپوزیوم همگی در راستای آموزش به ثبت نام کنندگان علاقمند در این حوزه است ، ضمن تشکر از معاونت فرهنگی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری افزود : وجهی که از ثبت نام کنندگان این سمپوزیوم دریافت شده در مقابل مواد اولیه مصرفی در کارگاه آموزشی ، پکیج شرکت کنندگان هزینه پذیرایی بسیار ناچیز است و اگر حمایت مالی دکتر غفاری ، معاونت فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم تحقیقات و فناوری و دکتر مطلبی ، رییس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری وجود نداشت ، قادر به برگزاری این سمپوزیوم نبودیم .
شجاعی با بیان این که هدف نهایی دومین سمپوزیوم کریسپر آموزش تکنیک های نوین است ، تصریح کرد : آینده نگری تکنیک ویرایش ژنومی کریسپر در ویراش ژنومی انسان و جانوران ، کاربرد تکنیک ویرایش ژنومی کریسپر در ویرایش انسان و جانوران ، کاربرد تکنیک ویرایش ژنومی کریسپر در ویرایش ژنومی گیاهان ، بررسی اثرات خارج از هدف تکنیک ویرایش ژنومی کریسپر با استفاده از تکنیک های نسل جدید توالی یابی (NGS) ، معرفی انواع تکنیک های ویرایش ژنومی ، طراحی و بررسی نحوه عمکرد این تکنیک از جمله موضوعات سخنرانی های نوبت صبح دومین سمپوزیوم ملی کریسپر هستند .
وی تصریح کرد : دراین سمپوزیوم که چهارشنبه ، 7 آذر ماه در پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری برگزار خواهد شد ، دکتر حمید رضا سلیمان پور ، دکتر مهدی شمس آرا ، دکتر کسری اصفهانی ، دکتر وحید شریعتی اعضای هیات علمی پژوهشگاه ژنتیک و صادق شجاعی (دانشجوی دکترای بیوتکنولوژی) سخنرانانی می کنند .
انتهای پیام.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
منصور غلامی
ایسنا
1397/09/03
16:51
> مجلس ترحیم والده محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد عصر امروز با حضور شخصیت های علمی و دانشگاهی در مسجد الرسول برگزار شد .
> به گزارش ایسنا ، منصور غلامی وزیر علوم ، محمدباقر قالیباف ، فرهاد رهبر ، حجت الاسلام کلانتری ، سید مرتضی بختیاری قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی ، محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ، محمود واعظی سخنگوی دولت ، عبدالله جاسبی رئیس اسبق دانشگاه آزاد اسلامی و برخی از نمایندگان مجلس ، معاونان و اعضای هیات علمی این دانشگاه و مسئولان کشوری در این مراسم حضور داشتند .
انتهای پیام.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
منصور غلامی
موج نیوز
1397/09/03
16:32
> وزیر علوم در جلسات علنی هفته جاری مجلس حضور پیدا می کند .
> به گزارش خبرگزاری موج ، جلسه علنی هفته جاری مجلس شورای اسلامی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه برگزار می شود که منصور غلامی وزیر علوم در مجلس به سوالات محمد فیضی نماینده اردبیل و محسن بیگلری نماینده بانه پاسخ می دهد .
مجلس شورای اسلامی هفته جاری میزبان پرویز فتاح رییس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) برای ارائه گزارش عملکرد کمیته امداد است .
همچنین ادامه بررسی گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی درباره ی آسیب شناسی وضعیت شاغلان و بیکاران با رویکرد حمایتی ، رسیدگی به تقاضای عده ای از نمایندگان درباره رسیدگی به طرح جامع مدیریت شهری طبق اصل 85 و بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر رد تقاضای تحقیق و تفحص از میزان مطالبات غیرقابل وصول و مشکوک الوصول بانکی کشور در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است .
بررسی گزارش کمیسیون صنایع درباره تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در بعد داخلی و خارجی از سال 1394 تا 1396 و گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضا تحقیق و تفحص از عملکرد گمرک در موضوع واردات و صادرات ، مبارزه با قاچاق کالا ، تخلفات مالی ، عدم رعایت قواین و ضوابط و غیره از دیگر موارد کاری مجلس شورای اسلامی است .
بررسی گزارش کمیسیون برنامه درباره عملکرد منابع و مصارف (دریافت ها و پرداخت ها) در قانون بودجه 1396 ، بررسی تقاضای عده ای از نمایندگان مبنی بر تشکیل کمسیون ویژه زنان ، جوانان و خانواده و رسیدگی به کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص بررسی عملکرد بنگاه های اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری در دستور کار مجلس شورای اسلامی است .
بررسی طرح تنظیم برخی از مقررات مالی ، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ، بررسی ایرادات شورای نگهبان در طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی و لایحه حمایت کودکان و نوجوانان و رسیدگی به گزارش حقوقی درباره ی رد طرح اصلاح برخی از قوانین مربوط به تابعیت در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد .
همچنین نمایندگان شش طرح شامل اصلاح قانون بودجه سال 1397 ، ساماندهی بازار خودرو ، اصلاح ماده 3 و الحاق یک ماده به قانون نحوه ی پیگیری تحقق سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ، معافیت وزارتخانه ها و موسسات دولتی از پرداخت هزینه های ثبتی ، استفساریه ماده 36 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور ، اصلاح تبصره ماده 26 قانون حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست و استفساریه بند 2 ماده 2 قانون مالیات های مستقیم را مورد بررسی قرار می دهند .
بررسی لوایح حوادث غیرمترقبه کشور ، اصلاح بند 3 ماده 2 قانون مالیات های مستقیم ، لایحه اهداف ، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان و بررسی طرح های اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولید و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده 104 قانون مالیات های مستقیم ، الحاق دو تبصره به بند «د» ماده 88 قانون برنامه ششم توسعه و اصلاح ماده 133 قانون مالیات های مستقیم از دیگر موارد کاری هفته جاری مجلس شورای اسلامی است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
منصور غلامی
موج نیوز
1397/09/03
16:32

بررسی لوایح تشکیل وزارتخانه های رفاه و تامین اجتماعی ، تشکیل وزارتخانه های رفاه و تامین اجتماعی و کار و تعاون ، اصلاح قانون نحوه ی استفاده از خانه های سازمانی ارتش و طرح های استفساریه جز شش بند «ث» ، ماده 88 قانون برنامه ، الزامات اجرایی توزیع و عرضه سوخت و سی ان جی در کشور ، الحاق یک تبصره به ماده 98 قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی و اصلاح جدول حوزه های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان آنها در دستور کار مجلس قرار گرفته شده است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
کمیسیون آموزش + وزیر علوم
دانا
1397/09/03
16:03
> عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت : در اولین جلسه کمیسیون آموزش ، قطعا موضوع ایرادات و مشکلات و رفتارهای سلیقه ای در خصوص ارز دانشجویی را مطرح و از مقامات وزارت علوم خواهم خواست که با جدیت این معضل را رفع کنند .
> به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجتالاسلام سید محمد باقر عبادی ، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات و نماینده مردم بیرجند ، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی درباره مشکلات تخصیص ارز دانشجویی گفت : در این باره چند هفته پیش با حضور منصور غلامی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در این کمیسیون مشکلات مربوط به ارز دانشجویی و مباحث مربوط به آن بررسی شده بود .
عبادی اظهار داشت : وزیر علوم در این جلسه قول داد که مشکلات ارز دانشجویی و موانع تخصیص آن حل شود و چنانچه اگر کسی بنا دارد با اعمال سلیقه مانع از تخصیص این ارز شود ، قطعا مجلس این موضوع را بررسی خواهد کرد ، ضمن اینکه آماده دریافت گزارشاتی در این خصوص هستیم .
وی تصریح کرد : اگر شکایات دانشجویان مبنی بر عدم ارائه ارز به دست نمایندگان برسد ، آنها این موضوع را با جدیت در دستورکار خود قرار داده و پیگیری خواهند کرد .
عضو کمیسیون آموزش مجلس خاطرنشان کرد : دانشجویان شاکی از وضعیت ارز دانشجویی باید با جمع آوری امضا و ارسال نامهای به کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس اقدامات پس از آن را به اعضای این کمیسیون بسپارند .
عبادی تصریح کرد : در اولین جلسه کمیسیون آموزش که در هفته آینده برگزار خواهد شد ، قطعا موضوع ایرادات و مشکلات و رفتارهای سلیقهای در خصوص ارز دانشجویی را مطرح و از مقامات وزارت علوم خواهم خواست که با جدیت این معضل را رفع کنند .
نماینده مردم بیرجند ، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی افزود : اگر وزارت علوم و بانک مرکزی دلشان نمیآید ارز دانشجویی بدهند ، باید بدانند این موضوع خارج از سیاستهای دولت است درحالیکه طبق قول وزیر علوم باید این تسهیلات در اختیار دانشجویان قرار گیرد تا از افزایش نرخ ارز در کوچه و بازار جلوگیری شده و مانع از سر به فلک کشیده شدن قیمتها شوند .
منبع : فارس.
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
منصور غلامی