وزارت علوم - مطبوعات 12 آذر 97
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت 13:37
1
فهرست اخبار
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
8266393 روزنامه آفرينش
روساي آموزش عالي
روساي موسسه يا سازمان وابسته
اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
وزیر علوم
روزنامه آفرینش
1397/09/11
> معاون وزارت علوم مطرح کرد؛ تغییر شرایط تصویب پایان نامه های تحصیلات تکمیلی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم گفت : هرگونه پرداخت مالی به استاد راهنما ، مشاور و داور و تخصیص امتیاز در ترفیع و ارتقاء آنها منوط به همانند جویی پایان نامه است .
> معاون وزارت علوم مطرح کرد؛ تغییر شرایط تصویب پایان نامه های تحصیلات تکمیلی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم گفت : هرگونه پرداخت مالی به استاد راهنما ، مشاور و داور و تخصیص امتیاز در ترفیع و ارتقاء آنها منوط به همانند جویی پایان نامه است .
حسین سیمایی صراف با اشاره به برخی دیگر از اقدامات وزارت علوم در راستای جلوگیری از تقلب علمی افزود : در داخل وزارت علوم جلسات هماهنگی با حضور قائم مقام وزیر علوم ، معاونان‏آموزشی ، دانشجویی و موسسه ایرانداک برگزار کرده ایم تا در مقابله با تقلب ، هماهنگی داخلی نیز داشته باشیم .
ایجاد دو کارگروه مقابله با تقلب و پیشگیری از تقلب وی افزود : براساس تصمیمات آن جلسه مقرر شد ، دو کارگروه مقابله با تقلب و پیشگیری از تقلب ایجاد شود که بزودی این کارگروه‎ها آغار به کار می‎کنند .
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم با بیان اینکه امیدواریم با مجموعه این اقدامات بتوانیم مقابله فراگیر و جدی در بحث تقلب علمی در تهیه آثار علمی داشته باشیم افزود : اما ما فکر می‎کنیم آنچه که وزارت علوم ، بیشتر می‎تواند در آن نقش داشته باشد ، بحث پیشگیری است .
تغییر شرایط تصویب پایان نامه‎های تحصیلات تکمیلی سیمایی صراف خاطرنشان کرد : در بحث پیشگیری برحسب تکلیفی که قانون برعهده ما قرار داده است ، اقداماتی انجام داده‎ایم از جمله اینکه به دانشگاه ها بخشنامه‎ای ابلاغ کرده‎ایم که تصویب پروپوزال‎ها ، رساله‏ها و پایان‏نامه‏های تحصیلات‎ تکمیلی باید در ایرانداک و سایر سامانه‎های مشابه ، همانند جویی شود .
وی ادامه داد : بعد از اینکه رساله دکتری آماده شد ، نتیجه تحقیق به ایرانداک جهت همانندجویی ارسال می‏شود ، هرگونه پرداخت مالی به استاد راهنما ، مشاور و داور و تخصیص امتیاز در ترفیع و ارتقاء آنها منوط به همانند‏جویی در ایرانداک و صدور گواهی عدم همانند و مشابه بودن توسط ایرانداک است .
سرپرست معاونت اجرایی و برنامه ریزی جذب وزارت علوم منصوب شد مراسم تودیع و معارفه سرپرست معاونت برنامه ریزی و امور اجرایی مرکز جذب اعضای هیات علمی با حضور رئیس مرکز برگزار شد .
به گزارش مرکز جذب وزارت علوم ، مراسم تودیع و معارفه سرپرست معاونت برنامه‏ریزی و امور اجرایی مرکز جذب اعضای هیات علمی با حضور محمد رضا رضوان طلب رئیس مرکز برگزار شد .
در این مراسم حسن نادری رسما بعنوان سرپرست معاونت برنامه ریزی و امور اجرایی مرکز جذب معرفی شد و حکم خود را از سوی رئیس مرکز جذب دریافت کرد .
همچنین از تلاش های سعید افشاری ، معاونت سابق اجرایی و عضو هیات استانی جذب اصفهان قدردانی شد .
معاون آموزشی دانشگاه اعلام کرد؛ شرایط ادامه تحصیل مربیان پیمانی پیام نور در مقطع دکتری معاون آموزشی دانشگاه پیام نور گفت : بر اساس مصوبه هیأت امنا ، عضو علمی پیمانی با مرتبه مربی با رعایت شرایط لازم ، به مدت 4 سال می‏تواند برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی داخل اقدام کند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
وزیر علوم
روزنامه آفرینش
1397/09/11

مرتضی محسنی گفت : هیأت امنای دانشگاه پیام نور با اعطای ماموریت آموزشی به اعضای هیأت علمی پیمانی (غیرمشروط و طرح سربازی) دانشگاه با مرتبه مربی که از مهرماه سال 92 در دوره دکتری تخصصی پذیرفته شده و تا یک مهرماه سال جاری امتحان جامع را گذرانده اند ، موافقت کرد .
وی فراهم سازی بسترهای ارتقای علمی و پژوهشی استادان را یکی از مهم‏ترین اولویت‏های این دانشگاه دانست و افزود : تعدادی از همکاران علمی دانشگاه از سال 92 در دوره دکتری پذیرفته شده بودند و امکان استفاده از مأموریت آموزشی برای آنها به دلیل پیمانی بودن فراهم نبود که خوشبختانه با پیگیری ریاست دانشگاه و تصویب هیأت امنا ، این امر محقق شد .
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور افزود : بر این اساس ، طبق مصوبه هیأت امنا ، عضو علمی پیمانی با مرتبه مربی با رعایت شرایط لازم مندرج در مصوبه مزبور ، به مدت 4 سال می تواند برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی داخل اقدام کند .
محسنی به شرایط لازم برای درخواست مأموریت آموزشی اشاره کرد و گفت : علاوه بر زمان پذیرش و امتحان جامع ، درخواست مأموریت آموزشی باید به تایید هیأت اجرایی جذب اعضای هیأت علمی برسد و سن عضو علمی در زمان شروع به تحصیل بیش از 40 سال نبوده باشد .
وی یادآور شد : این دسته از اعضای هیأت علمی پیمانی در صورت نیاز دانشگاه تا 4 واحد معادل موظف خدمات آموزشی را به ترتیب در شهر مرکز محل خدمت خود ، مرکز محل تحصیل و یا مرکزی که هیأت اجرایی جذب تعیین می کند ، انجام خواهند داد .
وی افزود : در صورت عدم اتمام تحصیل در مدت 4 سال ، هیأت رئیسه دانشگاه می‎تواند حداکثر با تمدید ماموریت آموزشی آنها به مدت یک نیم سال تحصیلی دیگر با رعایت شرایط مزبور موافقت کند و در صورتی که در این مدت نیز موفق به اتمام تحصیل نشود ، با درخواست عضو هیأت علمی ، مازاد آن تا زمان دفاع از رساله دکتری برای وی مرخصی بدون حقوق منظور خواهد شد .
دانشگاه آزاد برای روز دانشجو بخشنامه صادر کرد معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد از ابلاغ بخشنامه‎ای درباره روز دانشجو به واحدهای دانشگاه خبر داد .
وی افزود : در این روز باید تمامی تشکل ها و جریان های سیاسی برنامه ها و فعالیت‏های مناسبی داشته باشند .
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد تاکید کرد : ما در این دانشگاه تلاش داریم که تشکل‎های دانشجویی و جریانات سیاسی درون دانشگاه روز دانشجو را جدی بگیرند و با یک جریان سازی مناسب نقش آفرینی داشته باشند .
کلانتری عنوان کرد : این بخشنامه با هدف تشویق و پشتیبانی از فعالیت‎های دانشجویی در روز دانشجو تدوین شده است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
کمیسیون آموزش + وزیر علوم
قانون
1397/09/12
> گروه سیاسی.
> وقتی که برخی مسئولان و جریان های سیاسی و صاحب قدرت در کشور برای مچ گیری و تخریب رقیب هزینه می کنند اگر برای بهبود وضعیت صرف می کردند ، امروز ایران در جایگاهی بالاتر قرار داشت .
در همین راستا مدتی می شود که خبر تخلف تحصیلی حسین فریدون ، فضای مجازی و رسانه ای محافظه کاران را فراگرفته است و پیاده نظام این جریان می کوشد تا برای ضربه زدن به حسن روحانی از این فرصت استفاده کند .
رسانه های محافظه کار مدعی هستند که برادر رییس جمهور در سال 93 و طی نامه ای از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برای تحصیل در مقطع دکتری روابط بین الملل به دانشگاه شهید بهشتی معرفی می شودکه شورای گروه علوم سیاسی و روابط بین الملل این دانشگاه با این موضوع مخالفت و این موضوع را به سازمان سنجش اعلام می کند .
پس از کش وقوس های فراوان بین سازمان سنجش و دانشگاه شهید بهشتی ، سازمان سنجش طی نامه ای به دانشگاه شهید بهشتی اعلام کرد که فریدون در سال 92 در آزمون دانشگاه گیلان امتحان داده و قبول شده اما برای مصاحبه نرفته است و بر همین اساس برادر رییس جمهور می تواند در این دانشگاه به ادامه تحصیل بپردازد و پس از پیگیری های سازمان سنجش سرانجام تصمیم می گیرد برادر رییس جمهور در پردیس دانشگاه شهید بهشتی به تحصیل بپردازد .
در تاریخ 29 تیر سال 95 هیات بازرسی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری متشکل از تهرانی زاده ، کمره ای ، جبه دار ، خواجه و رمضانیان پور با نامه رسمی عبدالحسین فریدون ، مدیرکل حوزه وزارتی وزارت علوم برای بازرسی از دانشگاه شهید بهشتی در این دانشگاه حضور یافت و در جلسه هیات رییسه این دانشگاه نیز شرکت کرد .
در همان زما ن ها حجت الاسلام علی رضا سلیمی عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در تاریخ 29 اردیبهشت سال 95 از ماموریت رییس این کمیسیون به کمیته آموزش عالی این کمیسیون ، برای بررسی رانت تحصیلی برادر رییس جمهور در جلسه ای ویژه خبر داد .
وی با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر تحصیل غیرقانونی و توصیه ای «حسین فریدون» دستیار و برادر رییس جمهور در مقطع دکتری دانشگاه شهید بهشتی ، گفته بود که موضوع مدرک دکتری برادر رییس جمهور در جلسه امروز کمیسیون آموزش مورد بررسی قرار گرفت که طبق درخواست اعضا ، رییس کمیسیون به کمیته آموزش عالی این کمیسیون ماموریت داد تا پرونده مدرک دکتری «حسین فریدون» را به طور ویژه بررسی و نتایج آن را به اعضای کمیسیون آموزش اعلام کند .
ماجرای دستور این ماجرا همچنان ادامه دارد و در همین راستا روز گذشته تسنیم در گزارشی نوشت که اواسط سال 93 با رسانه ای شدن ماجرای تخلف تحصیلی حسین فریدون ، برادر رییس جمهور برای پذیرش در مقطع دکتری دانشگاه پردیس شهید بهشتی تهران کمیته ای در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در همین زمینه تشکیل شد و سه عضو این کمیسیون مسئول پیگیری این موضوع شدند .
پس از تدوین گزارش ، محمد جواد ابطحی یکی از اعضای این کمیته سه نفره اعلام کرد که تخلف در این پرونده محرز شده ، اما به دلیل اختلافاتی که میان تیم سه نفره وجود دارد ، مستندات در اختیار محمد مهدی زاهدی رییس کمیسیون قرار گرفته تا جمع بندی نهایی را ارائه کند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
کمیسیون آموزش + وزیر علوم
قانون
1397/09/12

در 29 خرداد سال جاری با برگزاری انتخابات اعضای هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات محمدرضا عارف ، رییس فراکسیون اصلاح طلبان مجلس جایگزین زاهدی به عنوان رییس شد و با این تغییر و تحولات پرونده تحصیلی برادر رییس جمهور در اختیار عارف قرار گرفت تا وی جمع بندی نهایی را انجام دهد و نتیجه را برای تعیین تکلیف ارائه کند که تاکنون از اعلام نظر درباره این پرونده خودداری کرده است .
در همین حال جواد ابطحی عضو کمیته سه نفره بررسی پرونده تحصیلی حسین فریدون برادر رییس جمهور در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با تسنیم با بیان اینکه اعضای این کمیته دو گزارش در این زمینه تهیه و به کمیسیون ارائه کرده اند ، گفت : به دلیل اختلاف نظرهایی که در گزارش وجود داشت ، این گزارش ها تا تعیین تکلیف نهایی مسکوت مانده بود .
وی با ابراز اینکه بنده به تنهایی گزارشی را تدوین کرده بودم و آقای قمی به عنوان رییس کمیته نیز گزارشی در این زمینه تدوین کرده است ، ادامه داد : آقای خانلری دیگر عضو کمیته طی نامه ای به محمدرضا عارف رییس کمیسیون آموزش مجلس خواستار تعیین تکلیف این موضوع شده است .
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد : آقای عارف نیز دستور داده تا گزارش ها بار دیگر بررسی و طی چند روز آینده گزارش واحدی در این زمینه تدوین و در اختیار کمیسیون قرار داده شود .
از حقیقت تا ادعا مشخص است که فشارهای گروه ها و لایه های قدرت در کشور توانسته است به نتیجه برسد تا عارف دستور این پیگیری را صادر کند زیرا بسیاری از این طیف مدعی بودند که رییس اصلاح طلب کمیسیون آموزش مجلس هزار روز است که در قبال این پرونده سکوت کرده است .
باید منتظر ماند و دید که این ماجرا نیز مانند بسیاری از مسائل دیگر پوچ است یا نتیجه ای در بر دارد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
موسسات آموزش عالی
روزنامه آفرینش
1397/09/11
> ثبت‏نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره‏های کارشناسی‏ارشد ناپیوسته در تمامی دانشگاه‏ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و چهارمین المپیاد علمی دانشجویی کشور از روز جمعه 16 آذرماه 97 آغاز می شود و در روز یکشنبه 25 آذرماه پایان می پذیرد .
> ثبت‏نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره‏های کارشناسی‏ارشد ناپیوسته در تمامی دانشگاه‏ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و بیست و چهارمین المپیاد علمی دانشجویی کشور از روز جمعه 16 آذرماه 97 آغاز می شود و در روز یکشنبه 25 آذرماه پایان می پذیرد .
توکلی گفت : هر یک از داوطلبان برای شرکت در این آزمون باید واجد شرایط اختصاصی و عمومی مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون ورودی دوره‏های کارشناسی‏ارشد ناپیوسته سال 98 که همزمان با شروع ثبت نام در سایت سازمان سنجش قرار می‏گیرد ، باشند .
توکلی خاطرنشان کرد : بر اساس ضوابط هر یک از داوطلبان می توانند طبق ضوابط در دو کدرشته امتحانی (اصلی و شناور) از رشته های امتحانی مندرج در دفترچه راهنما شرکت کنند .
وی گفت : آزمون ورودی دوره‏های کارشناسی‏ارشد ناپیوسته سال 98 و اولین مرحله بیست و چهارمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در روزهای پنجشنبه 5 و جمعه 6 اردیبهشت ماه 98 در حوزه‏های امتحانی مربوط برگزار خواهد شد .
مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد : کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای مربوط از روز دوشنبه 2 اردیبهشت ماه 98 بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‎گیرد و داوطلبان برای پرینت کارت و برگه راهنما از 2 تا 4 اردیبهشت ماه 98 باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند .
وی گفت : برای داوطلبانی که متقاضی دو کدرشته امتحانی هستند دو کارت شرکت در آزمون صادر می‏شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
تشکل دانشجویی
خراسان
1397/09/12
> روز گذشته تصویر عجیبی از نمایش فیلم «دارکوب» به کارگردانی بهروز شعیبی در دانشگاه اراک منتشر شد.
> روز گذشته تصویر عجیبی از نمایش فیلم «دارکوب» به کارگردانی بهروز شعیبی در دانشگاه اراک منتشر شد .
در این تصویر دانشجویان در حالی فیلم را تماشا می کنند که چراغ های سالن روشن است .
ظاهرا طبق گفته مسئولان دانشگاه ، حضور همزمان خانم ها و آقایان در سالن ، علت روشن بودن چراغ ها بوده است ! این اتفاق عجیب واکنش های منفی کاربران و هنرمندان را به دنبال داشته اما در این میان عکس العمل سیدمحمود رضوی تهیه کننده فیلم نیز مورد توجه قرار گرفت .
رضوی به ابعاد مختلف این ماجرا واکنش نشان داد .
او در توئیتر خود ابتدا نه به عنوان صاحب اثر ، از چنین اتفاقی اظهار تاسف کرد و آن را توهین به دانشجویان دانست .
علاوه بر این ، از مسئولان برگزاری این مراسم درخواست کرد که بابت این اقدام عذرخواهی کنند .
نکته دیگری که این بار در جایگاه صاحب فیلم ، به آن اعتراض کرد ، اکران فیلم بدون اجازه بود .
او در توئیتی توضیح داد که در دانشگاه ، نسخه نمایش خانگی فیلم «دارکوب» را بدون اجازه از صاحبان اثر اکران کرده اند و این اتفاق را «سرقت فرهنگی ، ترویج و آموزش آن توسط یک نهاد آموزشی به بهانه کار فرهنگی» دانست .
رضوی تنها به ابراز تاسف و ناراحتی بسنده نکرد و طی اقدام جالبی ، قول داد که فیلم را برای آنان ، به صورت رایگان در یکی از سینماهای اراک نمایش دهد .
در نتیجه پیگیری های این تهیه کننده درباره نمایش فیلم بدون مجوز ، تکلیف این ماجرا روشن شد .
از قرار معلوم شرکت پخش کننده فیلم به یک تشکل دانشجویی ، مجوز اکران ویژه اعضای تشکل در تهران را داده و مسئولان فرهنگی دانشگاه اراک ، ندانسته بر اساس همین مجوز برای گرفتن مجوز نمایش فیلم ، اقدامی نکرده اند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
تشکل دانشجویی
روزنامه فرهیختگان
1397/09/11
> از آن دست رسم هایی است که گاهی با شادی همراه است و گاهی با غم.
> از آن دست رسم هایی است که گاهی با شادی همراه است و گاهی با غم .
رویدادهای تاریخی از تقویم ما ایرانیان از جایگاه خاصی برخوردار هستند ، رویدادهایی که بعضی از روزها به نام یک توده یا قشری انتخاب شده است ، روز دانش آموز ، روز پرستار ، روز خبرنگار ، روز کارگر ، روز معلم ، روز پزشک ، روز پدر ، مادر ، جانباز و ده ها رویداد تاریخی که هرکدام از آنها می تواند بهانه ای برای گرامیداشت قشرهای مختلف اجتماعی باشد؛ اما دانشجویان نیز یک روز را برای خود ثبت کرده اند ، «16 آذر»؛ روزی که سه دانشجوی دانشگاه تهران در سال 1332 و در اعتراض به سفر نیکسون (معاون رئیس جمهور وقت آمریکا) به ایران و درست چهارماه پس از کودتای 28 مرداد همان سال به شهادت رسیدند ، روزی که همه ساله به یاد این «سه قطره خون» ، دانشگاه ها و تشکل های دانشجویی برنامه هایی را در قالب های مختلف برای این روز درنظر می گیرند .
حالا و بعد از گذشت 65 سال از این واقعه ، تعداد زیادی از دانشگاه ها و تشکل های دانشجویی برنامه های مختلفی را برای این روز در نظر گرفته اند .
البته به عقیده بسیاری ، فضای فعلی دانشگاه ها در بی رغبتی دانشجویان برای حضور در برنامه های اجتماعی و سیاسی است که باید دید آیا ویژه برنامه های درنظر گرفته شده می تواند نظر دانشجویان را جلب کند .
دانشگاه تهران یکی از دانشگاه هایی است که برنامه های خود را برای این روز اعلام کرده است .
مجید سرسنگی ، معاون دانشگاه تهران هفته گذشته در نشست خبری خود از برگزاری برنامه های روز دانشجو در 18 آذرماه خبر داد .
او گفته است : «برنامه بسیج دانشجویی دانشگاه تهران روز 18 آذرماه از ساعت 14 تا 17 در تالار فردوسی برگزار خواهد شد .
این تشکل از حجت الاسلام محمدی قمی ، محمدباقر قالیباف ، علیرضا زاکانی ، علی عسگری ، مهرداد بذرپاش ، سردار قاسم سلیمانی ، محمد دهقان ، علی فروغی ، سعید جلیلی و وحید یامین پور برای حضور در این مراسم دعوت به عمل آورده است .
» البته او گفته است اسامی افرادی که قرار است در برنامه های تشکل های مختلف این دانشگاه سخنرانی کنند ، ممکن است تا روز برگزاری تغییراتی داشته باشد .
از سوی دیگر برنامه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران نیز 18 آذرماه از ساعت 14 در تالار شهیدچمران پردیس فنی این دانشگاه برگزار می شود و برای این مراسم از محمدرضا عارف ، علی مطهری ، علی ربیعی ، محسنی اژه ای ، محمد جعفری دولت آبادی ، معصومه ابتکار ، شهیندخت مولاوردی و سعید حجاریان دعوت شده است .
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل ، جامعه اسلامی دانشجویان و مجمع دانشجویان عدالت خواه نیز برنامه های خود را اعلام کرده اند که حضور چهره هایی ازجمله سعید جلیلی ، محمدباقر قالیباف ، پرویز فتاح ، حسام سلامت و مهدی محمدی میهمانان برنامه این سه تشکل دانشجویی هستند .
از نکات قابل توجه این برنامه ها ، موافقت با همه برنامه های درخواستی تشکل ها توسط دانشگاه تهران بوده است .
دانشگاه هایی همچون شهیدبهشتی ، امیرکبیر ، علم و صنعت ، خوارزمی و دانشگاه آزاد اسلامی نیز تا به امروز حمایت خود را از برنامه تشکل های دانشجویی در ایام روز دانشجو اعلام کرده اند .
اما جدا از برنامه های اعلام شده برای این روز ، محتوای در نظر گرفته شده می تواند قابل توجه باشد ، مساله ای که به نظر می رسد شکل متفاوت تری نسبت به سال گذشته باشد؛
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
تشکل دانشجویی
روزنامه فرهیختگان
1397/09/11
سال گذشته تعداد زیادی از برنامه های برگزارشده تحت عناوین «جنگ شادی» و «جشن روز دانشجو» سپری شد اما بررسی 30 برنامه امسال دانشگاه هایی که برنامه های خود را اعلام کرده اند ، نشان می دهد موضوعات اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی به ترتیب در رتبه اول تا سوم هستند .
طبق بررسی صورت گرفته ، برنامه های فرهنگی حول موضوعات یادواره شهدا ، شب شعر و تجلیل از چهره های فرهنگی خواهد بود .
از طرف دیگر برنامه های سیاسی بیشتر در قالب مناظره چهره های سیاسی با فعالان دانشجویی برگزار خواهد شد ، از 11 دانشگاه و تشکلی که برنامه های سیاسی خود را اعلام کرده اند ، هشت برنامه در قالب مناظره خواهد بود و برنامه های اجتماعی نیز با محوریت مسائل صنفی و آموزشی در دانشگاه یا نقد آموزش عالی خواهد بود .
از نکات قابل تامل می توان به برگزاری مراسم سیاسی و اجتماعی ، سوق پیدا کردن تشکل ها به موضوعات ذیل حوزه نئولیبرالیسم ازجمله همایش نقد نظام آموزش عالی با حضور مجید حسینی در دانشگاه تبریز (کالایی سازی آموزش) ، آرمان خواهی در نظام اسلامی (ماجرای ده ونک ، هفت تپه و .
) در دانشگاه تهران ، چگونگی ارتباط دانشجو و حکومت در دانشگاه سمنان و از این دست موضوعات اشاره کرد .
بخشنامه دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت روز دانشجو معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اخیرا با ابلاغ بخشنامه ای به واحدهای دانشگاهی بر لزوم برگزاری برنامه های ضداستکباری در سالروز 16 آذر تاکید کرده است .
در ابتدای این بخشنامه تاکید شده است : «واقعه خونین 16 آذرماه سال 1332 در دانشگاه تهران ، تبلوری است از جوهره بیداری ، رشادت ، فداکاری و انجام وظیفه الهی از سوی دانشجویان غیرایرانی برابر ظلم دستگاه خودکامه ستمشاهی و استکبار شیطانی آمریکا و پیام روشن آن برای دانشجویان در تمام دوران ها ، تأسی به سرور و سالار شهیدان کربلا امام حسین(ع) و یاران باوفای آن حضرت آزادگی ، ایستادگی و دفاع از ارزش هاست .
» در ادامه عنوان شده است : «جنبش اصیل دانشجویی در تمام صحنه های مبارزاتی از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گرفته تا دوران هشت سال دفاع مقدس و بازسازی میهن اسلامی و امروز در صحنه های علمی و فرهنگی و فتح مرزهای دانش و حضور در صحنه های فکری و معرفتی ، همیشه پشت سر ولایت فقیه ، همگام با مردم رشید و سلحشور ایران بوده است .
بی تردید 16 آذر سال جاری در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، فرصت مغتنمی است برای تبیین محور استکبارستیزی برای جامعه دانشگاهی ، خصوصا دانشجویان و نسل جوان به ویژه آنکه دشمنی شیطان بزرگ با مردم مسلمان ایران ، این روزها درنهایت خباثت و خصومت نیز قرار دارد .
لذا انتظار می رود مدیران واحدها ، تشکل های اسلامی سیاسی دانشجویی و مسئولان فرهنگی برای ارتقای سطح معرفتی و فرهنگی دانشجویان برنامه های مناسب و ارزشمند طراحی و اجرا کنند . »
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
بهار
1397/09/12
> گروه جامعه : داوطلبان آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز Ph .
D) سال 1398 تا امروز دوشنبه 12 آذرماه برای ثبت نام مهلت دارند .
> آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز Ph .
D) سال 1398 برای پذیرش در دوره های روزانه ، نوبت دوم ، دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه پیام نور ، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی در روز جمعه سوم اسفند برگزار می شود .
ثبت نام برای آزمون ورودی دکتری (نیمه متمرکز Ph .
D) سال 1398 از 6 آذر 97 آغاز شده است و امروز دوشنبه 12 آذر 97 پایان می پذیرد .
ثبت نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی : www .
sanjesh .
org انجام می پذیرد .
دفترچه راهنمای ثبت نام حاوی رشته ها ، ضرایب دروس و گرایش ها در 7 گروه آموزشی و 245 کد رشته امتحانی بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شده است .
پذیرش دانشجو در 245 کد رشته امتحانی این دوره از آزمون دکتری شامل ، 62 کد رشته در گروه علوم انسانی ، 46 کد رشته در گروه علوم پایه ، 60 کد رشته در گروه فنی مهندسی ، 35 کد رشته در گروه کشاورزی و منابع طبیعی ، 7 کد رشته در گروه هنر ، 26 کد رشته در گروه دامپزشکی و 9 کد رشته در گروه زبان های خارجی انجام می گیرد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
اعضای هیات علمی
جهان صنعت
1397/09/12
> صفحه جامعه : معاون فرهنگی دانشگاه تهران از عدم پذیرش برخی مسوولان در هیات علمی دانشگاه تهران خبر داد.
> صفحه جامعه : معاون فرهنگی دانشگاه تهران از عدم پذیرش برخی مسوولان در هیات علمی دانشگاه تهران خبر داد .
به گزارش ایلنا ، مجید سرسنگی با اشاره به سطح علمی اساتیدی که در هیات علمی جذب می شوند ، گفت : طبق بررسی های میدانی خودم قبول دارم که در سیستم جذب هیات علمی دانشگاه ها و ارتقای آن مشکلاتی وجود دارد ، اما اعتقادی ندارم که ما اساتید و اعضای هیات علمی بی سواد یا کم سوادی داریم .
او عنوان کرد : تا جایی که من در دانشگاه تهران می بینم دقت زیادی در این زمینه می شود که افراد شایسته انتخاب شوند .
البته در این میان من شاهد بوده ام ، افرادی که مسوولیت های مهمی در کشور داشته اند و به طور مثال معاون وزیر بوده اند ، برای جذب در هیات علمی درخواست داده ، اما پذیرفته نشده اند .
سرسنگی اظهار کرد : در دانشگاه تهران تلاش می شود ، افراد با یک توان علمی استاندارد وارد شوند .
من مشکل را یک جای دیگر می بینم ، فکر می کنم بعضی از اعضای هیات علمی تخصص و دانش خوبی دارند ، اما توان معلمی ندارند .
در واقع یکی از حلقه های مفقوده ما در جذب این است که افراد را بر اساس تخصص شان در یک رشته جذب می کنیم نه بر اساس اینکه آیا فرد معلم خوبی است یا نه؟سرسنگی با بیان اینکه برخی اساتید نمی توانند دانسته های خود را در کلاس درس عرضه کنند ، گفت : من بارها دیده ام که فردی دانشمند بوده و مقالات و کتب علمی زیادی داشته ، اما وقتی سر کلاس درس می رود نمی تواند دانسته های خود را به دانشجو منتقل کند ، بنابراین یکی از ضعف های عمده ما در آموزش عالی همین مساله است .
او ادامه داد : در تربیت معلم وقتی شخص می خواهد معلم شود باید 40 تا 50 واحد اضافه تر را بگذراند تا بداند چگونه باید تدریس کند ، اما ما در دانشگاه ها چنین چیزی نداریم ، قبلا دانشگاه تربیت مدرس با همین نیت ایجاد شد که مدرسان خوبی به دانشگاه ها بدهد ، اما بعد از مدتی دانشگاه تربیت مدرس هم مثل دیگر دانشگاه ها شد .
معاون فرهنگی دانشگاه تهران با اشاره به طرح «ارتقای شایستگی و حرفه ای اعضای هیات علمی و اساتید» اضافه کرد : به نظرم یکی از گیرهای کار این است که معلمان ما یک بعدشان فراموش شده است .
در دانشگاه تهران بیش از 2000 هیات علمی داریم و امکان دارد از این 2000 نفر 10 تا 15 نفرشان هم به ناحق وارد شده باشند .
ممکن است این مساله در هر طیفی وجود داشته باشد ، من نمی خواهم بگویم همه کسانی که در دانشگاه تهران هستند ، لزوما آدم های باسوادی اند ، ولی عمدتا تا جایی که من دیده ام ، سوادشان خوب است .
او تاکید کرد : ما در حال کار کردن روی این مساله هستیم و اخیرا هم طرحی را آماده کرده ایم که طرح ارتقای شایستگی و حرفه ای اعضای هیات علمی و اساتید نام دارد .
سرسنگی در ادامه به هدف اصلی این طرح اشاره کرد و گفت : این طرح هدفش این است که روی بعد فراموش شده معلمان و اساتید کار کند ، یعنی اعضای هیات علمی ما همچنان که در رشته تخصصی خودشان دانش دارند ، باید دانش کلاس داری ، مسائل فرهنگی مربوط به دانشجو ، ارتباط با دانشجو و روانشناسی دانشجو را بدانند و به معنای واقعی کلمه معلم شوند .
وی گفت : قبول دارم که در سیستم جذب و ارتقای دانشگاه ها نقاط ضعف وجود دارد ، به طوری که ما بیش از حد به مقاله و به خصوص مقاله‎های ISI و مقاله هایی که در خارج از کشور چاپ می شود ، اعتبار می دهیم .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
اعضای هیات علمی
جهان صنعت
1397/09/12

این باعث شده است که اعضای هیات علمی ما توجه شان بیشتر به این جلب شود .
زمانی که یک فرد می خواهد ارتقا پیدا کند و از سمت مربی به استادیار ، از استادیار به دانشیار و از دانشیار به استاد برسد در این مسیر بیشترین چیزی که از آنها خواسته می شود ، این است که چند مقاله یا چند کتاب دارند و به غیر از اینها چیز دیگری از او نمی خواهند .
ما در واقع این مساله را رصد نمی کنیم که آیا این افراد در طول دوران تدریس شان متحول شده اند یا نه .
سرسنگی ادامه داد : در یک سیستم آموزشی که تحول گراست ، نمی توان عنصر آموزش دهنده را از تحول منها کرد .
به تعبیر دیگر معلم باید همپای دانشجوی خود رشد کند ، چون جریان آموزش یک جریان تحول گراست و دانش همواره در حال ارتقاست .
ما باید افراد را به عنوان معلم جذب کنیم نه به عنوان یک دانشمند خوب ، زیرا یک دانشمند خوب لزوما یک معلم خوب نیست .
معاون فرهنگی دانشگاه تهران درباره حکم اخیر دیوان عدالت اداری درباره جذب بورسیه ها گفت : به نظرم نباید به دانشگاه ها این فشار را بیاورند .
اگر دانشگاه فردی را برای جذب مناسب نداند ، نباید آن فرد جذب شود چون برای مملکت خطر دارد .
به تعبیر دیگر وقتی فردی به اتاق عمل می رود حاضر نیست خودش را به دست آدمی که بدیهیات پزشکی را نمی داند ، بسپارد .
چطور عمل چشم و گوش برایمان مهم است ، اما برای روح آدم ها و شخصیت آنها نگران نیستیم .
اگر یک استاد یا معلم بد به دانشگاه بیاید ، می تواند نسل های متمادی را خراب کند و آدم های بی سواد با روح آزرده و آسیب دیده بار بیاورد .
او ادامه داد : در یک دوره این افراد بورسیه شدند ، اما به هر حال دانشگاه ها باید ارزیابی کنند که آیا این افراد مناسب هستند یا خیر؟ اگر در میان آنها افرادی هستند که توانایی علمی و تدریس دارند به دانشگاه بیایند ، اما اگر دانشگاه تشخیص داد که فرد بورسیه شده توانایی ندارد ، پس نباید به دانشگاه بیاید چون فرزندان ما در این دانشگاه ها تحصیل می کنند .
حتی امکان دارد فرزندان آن دوستانی که این احکام را داده اند ، در این دانشگاه ها درس بخوانند .
آیا ما حاضریم فرزندانمان در دانشگاهی درس بخوانند که اساتیدش شایستگی لازم را ندارند؟ من به شخصه این را نمی ‎پذیرم .
این دانشجویان هم با فرزندان ما فرقی ندارند و نباید ما آموزش عالی را تابع تصمیمات سیاسی کنیم .
معاون فرهنگی دانشگاه تهران در پایان به استقلال دانشگاه ها اشاره کرد و گفت : آموزش عالی باید مستقل باشد و بتواند استاد و معلم را خودش جذب کند .
دانشگاه باید آنقدر اختیار داشته باشد که دانشجویانش را هم خودش بگیرد مثل تمام دانشگاه های دنیا .
کم کم اختیارات دانشگاه ها از آنها گرفته می شود ، به این صورت که دانشجو را برایش تعیین می کنند ، هیات علمی را هم برای او جذب می کنند و هر کسی را هم که گفتند ، باید اخراج کنند .
این باعث می شود که دیگر چیزی از دانشگاه نماند .
دانشگاهی که استقلال نداشته باشد به درد این ممکلت نمی خورد ، یعنی نمی‎تواند در مسیر توسعه به جامعه کمک کند .
ارسال دیدگاه نام : ایمیل : دیدگاه :.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
وطن امروز
1397/09/12
> گروه اجتماعی : مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت : ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته 98 در تمام دانشگاه ها و موسسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و 24 دوره المپیاد علمی دانشجویی از روز جمعه 16 آذر از طریق سایت سنجش آموزش کشور آغاز می شود.
> گروه اجتماعی : مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت : ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته 98 در تمام دانشگاه ها و موسسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و 24 دوره المپیاد علمی دانشجویی از روز جمعه 16 آذر از طریق سایت سنجش آموزش کشور آغاز می شود .
به گزارش میزان ، حسین توکلی از زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد خبر داد و گفت : ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته 98 در تمام دانشگاه ها و موسسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و 24 دوره المپیاد علمی دانشجویی از روز جمعه 16 آذر از طریق سایت سنجش آموزش کشور آغاز می شود و روز یکشنبه 25 آذرماه پایان می یابد .
بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده ، آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 98 و همچنین اولین مرحله 24 المپیاد علمی دانشجویی کشور روزهای پنجشنبه 5 و جمعه 6 اردیبهشت در حوزه های امتحانی برگزار خواهد شد .
توکلی افزود : کارت شرکت در آزمون از روز دوشنبه 2 اردیبهشت 98 روی سایت سازمان سنجش کشور قرار می گیرد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
انجمن علمی
روزنامه آفرینش
1397/09/11
> دانشجویان و انجمن‏های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در یازدهمین دوره جشنواره حرکت موفق به کسب 3 رتبه اول ، یک رتبه دوم و یک رتبه شایسته تقدیر شدند .
> دانشجویان و انجمن‏های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در یازدهمین دوره جشنواره حرکت موفق به کسب 3 رتبه اول ، یک رتبه دوم و یک رتبه شایسته تقدیر شدند .
به گزارش دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، در یازدهمین دوره جشنواره حرکت دانشجویی ، دانشجویان و انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر حائز رتبه های برتر شدند .
در بخش نشریه ، انجمن علمی دانشجویی دانشکده مهندسی معدن موفق به کسب رتبه نخست شد .
در بخش کتاب نیز بشیرشکوه سلجوقی از این دانشگاه موفق به کسب رتبه نخست شد .
در بخش اختراع این جشنواره حسین جعفری به عنوان رتبه نخست و انجمن علمی دانشکده مهندسی برق به عنوان رتبه دوم معرفی شدند .
در بخش رویداد نیز دانشکده مهندسی هوافضا این دانشگاه از سوی کمیته داوران شایسته تقدیر شناخته شد .
در این جشنواره هزار و 355 اثر از 106 دانشگاه کشور به دبیرخانه ارسال شد که از میان آنها 106 اثر برتر در اختتامیه جشنواره معرفی و تجلیل شدند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
اعضای هیات علمی
قانون
1397/09/11
> معاون فرهنگی دانشگاه تهران از عدم پذیرش برخی مسئولان در هیات علمی دانشگاه تهران خبر داد .
> قانون معاون فرهنگی دانشگاه تهران از عدم پذیرش برخی مسئولان در هیات علمی دانشگاه تهران خبر داد .
به گزارش قانون به نقل از ایلنا ، مجید سرسنگی با اشاره به سطح علمی اساتیدی که در هیات علمی جذب می شوند ، گفت : طبق بررسی های میدانی خودم قبول دارم که در سیستم جذب هیات علمی دانشگاه ها و ارتقای آن مشکلاتی وجود دارد ، اما اعتقادی ندارم که ما اساتید و اعضای هیات علمی بی سواد یا کم سوادی داریم .
وی گفت : تا جایی که من در دانشگاه تهران می بینم دقت زیادی در این زمینه می شود که افراد شایسته انتخاب شوند .
البته در این میان من شاهد بوده ام ، افرادی که مسئولیت های مهمی در کشور داشته اند و به طور مثال معاون وزیر بوده اند ، برای جذب در هیات علمی درخواست داده ، اما پذیرفته نشده اند .
سرسنگی اظهار داشت : در دانشگاه تهران تلاش می شود ، افراد با یک توان علمی استاندارد وارد شوند .
من مشکل را یک جای دیگر می بینم ، فکر می کنم که بعضی از اعضای هیات علمی تخصص و دانش خوبی دارند ، اما توان معلمی ندارند .
وی افزود : یکی از حلقه های مفقوده ما در جذب این است که افراد را بر اساس تخصص شان در یک رشته جذب می کنیم نه بر اساس اینکه آیا فرد معلم خوبی است یا نه؟ سرسنگی با بیان اینکه برخی اساتید نمی توانند دانسته های خود را در کلاس درس عرضه کنند ، گفت : من بارها دیده ام که فردی دانشمند بوده و مقالات و کتب علمی زیادی داشته ، اما وقتی سر کلاس درس می رود نمی تواند دانسته های خود را به دانشجو منتقل کند ، بنابراین یکی از ضعف های عمده ما در آموزش عالی همین مساله است .
وی ادامه داد : در تربیت معلم وقتی شخص می خواهد معلم شود باید 40 تا 50 واحد اضافه تر را بگذرانند تا بداند چگونه باید تدریس کنند ، اما ما در دانشگاه ها چنین چیزی نداریم ، قبلا دانشگاه تربیت مدرس با همین نیت ایجاد شد که مدرسین خوبی به دانشگاه ها بدهد ، اما بعد از مدتی دانشگاه تربیت مدرس هم مثل دیگر دانشگاه ها شد .
معاون فرهنگی دانشگاه تهران با اشاره به طرح ارتقای شایستگی و حرفه ای اعضای هیات علمی و اساتید اضافه کرد : به نظرم یکی از گیرهای کار این است که معلمان ما یک بُعدشان فراموش شده است .
در دانشگاه تهران بیش از 2000 هیات علمی داریم و امکان دارد از این 2000 نفر 10 تا 15 نفرشان هم به ناحق وارد شده باشند .
ممکن است این مساله در هر طیفی وجود داشته باشد ، من نمی خواهم بگوییم همه کسانی که در دانشگاه تهران هستند ، لزوما آدم های باسوادی اند ، ولی عمدتا تا جایی که من دیده ام ، سوادشان خوب است .
وی اظهارداشت : ما در حال کار کردن روی این مساله هستیم و اخیرا هم طرحی را آماده کرده ایم که طرح ارتقای شایستگی و حرفه ای اعضای هیات علمی و اساتید نام دارد .
سرسنگی در ادامه به هدف اصلی این طرح اشاره کرد و گفت : این طرح هدفش این است که روی بُعد فراموش شده معلمان و اساتید کار کند ، یعنی اعضای هیات علمی ما همچنان که در رشته تخصصی خودشان دانش دارند ، باید دانش کلاس داری ، مسائل فرهنگی مربوط به دانشجو ، ارتباط با دانشجو و روانشناسی دانشجو را بدانند و به معنای واقعی کلمه معلم شوند .
وی گفت : قبول دارم که در سیستم جذب و ارتقای دانشگاه ها نقاط ضعف وجود دارد ، بطوریکه ما بیش از حد به مقاله و به خصوص مقاله های ISI و مقاله هایی که در خارج از کشور چاپ می شود ، اعتبار می دهیم .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
اعضای هیات علمی
قانون
1397/09/11

این باعث شده است که اعضای هیات علمی ما توجه شان بیشتر به این جلب شود .
زمانی که یک فرد می خواهد ارتقا پیدا کند و از سمت مربی به استادیار ، از استادیار به دانشیار و از دانشیار به استاد برسد در این مسیر بیشترین چیزی که از آنها خواسته می شود ، این است که چند مقاله یا چند کتاب دارند؟ و به غیر از اینها چیز دیگری از او نمی خواهند .
ما در واقع این مساله را رصد نمی کنیم که آیا این افراد در طول دوران تدریس شان متحول شده اند یا نه؟ سرسنگی ادامه داد : در یک سیستم آموزشی که تحول گرا است ، نمی توان عنصر آموزش دهنده را از تحول منها کرد .
به تعبیر دیگر معلم باید همپای دانشجوی خود رشد کند ، چون جریان آموزش یک جریان تحولگراست و دانش همواره در حال ارتقا است .
ما باید افراد را به عنوان معلم جذب کنیم نه به عنوان یک دانشمند خوب ، زیرا یک دانشمند خوب لزوما یک معلم خوب نیست .
معاون فرهنگی دانشگاه تهران درباره حکم اخیر دیوان عدالت اداری درباره جذب بورسیه ها گفت : به نظرم نباید به دانشگاه ها این فشار را بیاورند .
اگر دانشگاه فردی را برای جذب مناسب نداند ، نباید آن فرد جذب شود چون برای مملکت خطر دارد .
به تعبیر دیگر وقتی فردی به اتاق عمل می رود حاضر نیست خودش را به دست آدمی که بدیهات پزشکی را نمی داند ، بسپارد .
چطور عمل چشم و گوش برایمان مهم است ، اما برای روح آدم ها و شخصیت آنها نگران نیستیم .
اگر یک استاد یا معلم بد به دانشگاه بیاید ، می تواند نسل های متمادی را خراب کند و آدمهای بی سواد با روح آزرده و آسیب دیده بار بیاورد .
وی ادامه داد : در یک دوره این افراد بورسیه شدند ، اما به هر حال دانشگاه ها باید ارزیابی کنند که آیا این افراد مناسب هستند یا خیر؟ اگر در میان آنها افرادی هستند که توانایی علمی و تدریس دارند به دانشگاه بیایند ، اما اگر دانشگاه تشخیص داد که فرد بورسیه شده توانایی ندارد ، پس نباید به دانشگاه بیاید چون فرزندان ما در این دانشگاه ها تحصیل می کنند .
حتی امکان دارد فرزندان آن دوستانی که این احکام را داده اند ، در این دانشگاه ها درس بخوانند .
آیا ما حاضریم فرزندانمان در دانشگاهی درس بخوانند که اساتیدش شایستگی لازم را ندارند؟ من به شخصه این را نمی پذیرم .
این دانشجویان هم با فرزندان ما فرقی ندارد و نباید ما آموزش عالی را تابع تصمیمات سیاسی کنیم .
معاون فرهنگی دانشگاه تهران در پایان به استقلال دانشگاه ها اشاره کرد و گفت : آموزش عالی باید مستقل باشد و بتواند استاد و معلم را خودش جذب کند .
دانشگاه باید آنقدر اختیار داشته باشد که دانشجویانش را هم خودش بگیرد مثل تمام دانشگاه های دنیا .
کم کم اختیارات دانشگاه ها از آنها گرفته می شود ، به این صورت که دانشجو را برایش تعیین می کنند ، هیات علمی را هم برای او جذب می کنند و هر کسی را هم که گفتند ، باید اخراج کنند .
این باعث می شود که دیگر چیزی از دانشگاه نماند .
دانشگاهی که استقلال نداشته باشد به درد این ممکلت نمی خورد ، یعنی نمی تواند در مسیرتوسعه به جامعه کمک کند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
فارغ التحصیلان دانشگاهی
دنیای اقتصاد
1397/09/11
> ایسنا : آمار سازمان ملی بهره وری کشور حکایت از آن دارد که سهم بهره وری در رشد اقتصادی ایران هفت درصد بوده که در مقایسه با کشورهای آسیایی یک ششم است لذا زنگ خطر کاهش بهره وری در کشور به صدا درآمده است و می طلبد مسئولان تمهیداتی برای جلوگیری از ادامه این کاهش بیندیشند .
> هشدار زنگ خطر کاهش بهره وری در کشور ایسنا : آمار سازمان ملی بهره وری کشور حکایت از آن دارد که سهم بهره وری در رشد اقتصادی ایران هفت درصد بوده که در مقایسه با کشورهای آسیایی یک ششم است لذا زنگ خطر کاهش بهره وری در کشور به صدا درآمده است و می طلبد مسئولان تمهیداتی برای جلوگیری از ادامه این کاهش بیندیشند .
دکتر جعفر رودری رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان در گفت وگو با خبرنگار ایسنا ، رشد اقتصادی را متاثر از سرمایه گذاری جدید یا بهره وری دانست و گفت : بهره وری به معنای استفاده بهتر و مناسب تر از منابع و امکانات موجود است .
وی بهره وری را حاصل کارآیی و اثربخشی عنوان و اظهار کرد : کارایی به مفهوم انجام دادن یک کار به درستی و اثر بخشی نیز به معنای در اولویت ها قراردادن کارهای خوب است .
بهره وری ایران یک ششم کشورهای آسیایی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان اظهار کرد : نرخ رشد اقتصادی کشورهای عضو سازمان بهره وری آسیایی طی سال های 2000 تا 2015 میلادی حدود چهار درصد بوده که 1 .
7 واحد درصد آن از محل بهره وری است ، بنابراین سهم بهره وری در رشد اقتصادی در این دوره 15 ساله کشورهای آسیایی بالغ بر 42 درصد بوده است .
وی به میزان بهره وری جمهوری اسلامی ایران در این دوره 15 ساله اشاره و تصریح کرد : براساس آمار سازمان ملی بهره وری کشور ، میزان سهم بهره وری در رشد اقتصادی ایران هفت درصد است ، به تعبیر بهتر سهم بهره وری در رشد اقتصادی ایران در مقایسه با کشورهای آسیایی یک ششم است .
رودری با بیان این مطلب که از اهداف برنامه چهارم توسعه این بود که بخشی از رشد اقتصادی از محل بهره وری تامین شود ، خاطرنشان کرد : سهم بهره وری در رشد اقتصادی کشور در برنامه های توسعه اقتصادی حداقل یک سوم در نظر گرفته شده اما هیچ گاه به این یک سوم که حدود 35 درصد است ، نرسیدیم و در خوشبینانه ترین حالت توانسته ایم تقریبا یک پنجم (20 درصد یک سوم) این هدف گذاری را محقق کنیم .
وی با ابراز تاسف از عدم استفاده بهینه از منابع و امکانات موجود ، مطرح کرد : استراتژی و تفکر حاکم بر مدیریت و حتی مدیریت کلان ما تفکر منابع محوری بوده است .
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان به آمار کشورهای دیگر در بهره وری اشاره و اظهار کرد : سهم بهره وری در رشد اقتصادی کشور مالزی از سال 1981 تا 1990 میلادی 13 درصد و در سال های 1991 تا 2000 میلادی حدود 25 .
5 درصد و در سال های 2001 تا 2010 این رقم به 42 .
5 درصد رسیده است .
وی اضافه کرد : کشور مالزی مانند ما یک کشور مسلمان است و در شروع توسعه و برنامه ریزی بسیار عقب تر از کشور ایران بود اما در برنامه توسعه سوم آن مشاهده می کنیم که بیش از هدف گذاری ما آنها از محل بهره وری رشد اقتصادی خود را محقق کرده اند .
رودری با تاکید بر اینکه اگر درست فکر و برنامه ریزی کنیم ، می توانیم سهم بهره وری را در رشد اقتصادی کشور افزایش دهیم ، عنوان کرد : برخی ها معتقدند که سهم یک سوم بهره وری در رشد اقتصادی یک هدف دست نیافتنی است اما قطعا اینگونه نیست .
وی با انتقاد از نوسانات سهم بهره وری در رشد اقتصادی کشور اظهار کرد : رشد اقتصادی کشور ژاپن از سال 1980 تا سال 2000 میلادی 68 .
5 درصد از محل بهره وری بوده و همچنین کشور کره از سال 1998 تا سال 2000 میلادی ، 25 .
3 درصد رشد اقتصادی خود را از محل بهره وری تامین کرده است که نشان از اهمیت این موضوع در کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته دارد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
فارغ التحصیلان دانشگاهی
دنیای اقتصاد
1397/09/11

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان معتقد است : نگاه ما از گذشته تا کنون برای رشد اقتصادی صرفا براساس تشکیل سرمایه بوده و منابع محوری بوده است ، لذا باید تغییر تفکر و نگاه در این زمینه داشته باشیم تا بتوانیم توسعه اقتصادی کشور را رقم بزنیم .
وی با اشاره به تحریم ها و محدودیت منابع اظهار کرد : باید افزایش بهره وری در این شرایط از جایگاه فانتزی خارج و به یک تفکر و عمل تبدیل و در بدنه اجرایی کشور ساری و جاری شود .
رودری ادامه داد : یکی از معیارهای بانک جهانی که به عنوان یکی از شاخص های پایداری در کشورهای مختلف بررسی می کند ترکیب ثروت ملی است به گونه ای که میزان ترکیب سرمایه های فیزیکی ، طبیعی و انسانی را محاسبه می کند و قابل توجه است که در کشورهای توسعه یافته حدود 70 درصد ثروت این کشورها سرمایه انسانی آنها است ، که این عدد در کشور ژاپن 80 درصد و سهم عوامل طبیعی آن دو درصد اما در کشورهای نفت خیز سهم منابع طبیعی حدود 45 درصد است .
وی بر لزوم اتکا به نقش دانش در اقتصاد تاکید و تصریح کرد : دنیا از مرحله اتکا به منابع عبور و بر دانش اتکا کرده است و در دانش مهم ترین نقش را انسان بازی می کند .
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان به ایسنا گفت : کشور ایران در تولید علم جایگاه خوبی دارد و در دهه گذشته جزء 20 کشور اول جهان و در سال های اخیر حتی به رتبه پانزدهم دنیا نیز ارتقاء یافته اما اثر آن در جامعه زیاد مشاهده نمی شود و این علم به تجاری سازی تبدیل نشده است .
وی اثرگذاری اقتصادی علم را در تبدیل شدن آن به کاربرد در جامعه دانست و عنوان کرد : تولید علم به تنهایی نمی تواند اقتصاد دانش بنیان را در جامعه ساری و جاری کند .
میزان سواد شاغلین استان رودری در خصوص میزان بهره وری نیروی انسانی به ایسنا می گوید : براساس سرشماری سال 95 ، میزان سواد کل شاغلین استان کرمان به این صورت بوده که حدود 51 درصد شاغلین استان زیر دیپلم ، 26 درصد دیپلم و 24 درصد داری تحصیلات عالیه بوده اند .
وی ادامه داد : براساس این سرشماری ، میزان سواد در بخش دولت کاملا متفاوت است به گونه ای که شش درصد زیر دیپلم ، 18 درصد دیپلم و 76 درصد دارای تحصیلات عالیه هستند ، در نتیجه تقریبا بخش اعظم فارغ التحصیلان دانشگاهی ما در بخش دولتی مشغول بکار شده اند ، لذا متاسفانه این تفکر را که فارغ التحصیلان دانشگاهی در بخش دولت باید استخدام شوند ، بوجود آمده است .
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان افزود : در سال 1355 که آخرین سرشماری قبل از انقلاب است ، تنها 11 درصد شاغلان استان در بخش دولتی ، تحصیلات عالیه داشتند و مابقی دارای دیپلم و زیردیپلم بودند ، در نتیجه افراد شاغل باسواد ما در حال حاضر نسبت به قبل از انقلاب افزایش چشمگیری پیدا کرده اند .
کاهش 40 درصدی بهره وری نیروی انسانی نسبت به اول انقلاب وی به تشریح میزان بهره وری نیروی انسانی در بخش اداری پرداخت و به ایسنا گفت : نرخ باسوادی در حوزه تحصیلات عالی به شدت نسبت به قبل از انقلاب افزایش یافته است .
رودری در پاسخ به این سوال که با توجه به افزایش سواد کارکنان دولت ، آیاد میزان بهره وری نیروی انسانی نیز افزایش یافته است؟ اظهار کرد : اگر قیاس را براساس آمار ارزش افزوده بخش های مختلف قرار دهیم ، در می یابیم که در بخش خدمات و مخصوصا خدمات عمومی متاسفانه بازدهی نیروی انسانی به ازای هر فرد در سال 95 حدود 0 .
6 است که در مقایسه با اول انقلاب (سال 1357 ) تقریبا بازدهی 40 درصد کاهش یافته است .
وی ادامه داد : میزان بهره وری نیروی کار در کل اقتصاد در سال 1395 نسبت به سال 1357؛(به ازای هر یک واحد) 0 .
87 است لذا علی رغم ارتقاء سواد ، مهارت و تحصیلات دانشگاهی؛ متاسفانه بهره وری نیروی کار متناسب با آن نه تنها افزایش نیافته بلکه کاهش نیز یافته است ، اما در بخش های بهره وری افزایش یافته است اما در بخش های خدماتی که نقش انسان محوری تر است ، تحول لازم در بهره وری نیروی انسانی نداریم .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
فارغ التحصیلان دانشگاهی
دنیای اقتصاد
1397/09/11

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با بیان این مطلب که سیستم اداری ما باید در زمینه افزایش بهره وری نیروی انسانی تدبیری بیندیشد ، خطاب به جامعه دانشگاهی گفت : باید سیستم دانشگاهی بر این مسئله که چرا با وجود آنکه افراد دارای تحصیلات عالی وارد سیستم اداری می شوند اما ارتقاء بهره وری صورت نمی گیرد ، به عنوان یک مساله مهم تحقیق و بررسی کند .
وی سیستم اداری را پیشران حکم روایی مطلوب دانست و بیان کرد : امکانات و تجهیزات مورد نیاز ، فضای فیزیکی مناسب ، ساختار اداری با فرایندهای روان ، شفاف و شرح وظایف مشخص از جمله موارد مورد نیاز فرد برای افزایش بهره وری است همچنین آموزش و مهارت از مهم ترین عوامل ارتقاء بهره وری فرد هستند .
رودری خواستن را بخش مهم ، سخت و پیچیده ارتقاء بهره وری فرد شاغل ذکر کرد و افزود : تعهدپذیری ، نظم پذیری ، مسئولیت پذیری ، وجدان کاری و .
از جمله موارد انگیزشی برای ارتقاء سطح بهره وری کارکنان است لذا مدیریت سازمان ها باید به گونه ای رفتار کنند که مسائل انگیزشی افراد را برانگیزند اما سوال اینجاست که آیا سیستم های خشک اداری با ساختارهای غیرمنعطف ، قوانین مزاحم و دست و پاگیر؛ این امکان را به یک مدیر می دهد؟ وی آموزش ، انگیزش و مشارکت را از جمله عوامل مورد نیاز برای تبدیل نیروی انسانی به یک سرمایه انسانی کارآمد برشمرد و عنوان کرد : در شرایط تحریم باید ارتقای بهره وری را سرلوحه قرار دهیم و باید طرحی نو برای این مهم براندازیم .
تاثیر روابط جایگزین شایسته سالاری در کاهش بهره وری رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان در پاسخ به این سوال که چه میزان به کارگیری افراد براساس روابط (عدم شایسته سالاری) در کاهش ارتقاء بهره وری افراد نقش داشته است؟ اظهار کرد : نیروی انسانی براساس معیارها و شرایط خاص وارد سیستم اداری می شود اما وقتی نگاه شایسته سالاری کنار گذاشته می شود افرادی که قاعدتا شایستگی لازم را ندارند ، حتما به لحاظ تخصصی و مهارتی نیز به سیستم لطمه وارد می کند .
وی به اثر تبعیضی این مهم اشاره و اظهار کرد : این موضوع به عنوان یک بازخورد عملکردی به شدت باعث کاهش سرمایه اجتماعی جامعه خواهد شد و کاهش سرمایه اجتماعی به عنوان یک عامل بسیار موثر در بهره وری نیروی انسانی است .
کلمات کلیدی : ایران بهره وری ثروت دیپلم رشد اقتصادی.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
وزارت علوم
صبا
1397/09/11
> نظام تولید انگور در ملایر به عنوان پنجاه و سومین میراث مهم کشاورزی جهان به ثبت رسید تا با جهانی شدن شهر «خوشه های طلایی» برگ زرین دیگری در دفترچه افتخارات استان همدان جلوه کند .
> به گزارش «صبا» ، ملایر یکی از شهرستان های استان همدان است که به لحاظ بهره مندی از ظرفیت های کشاورزی دارای جایگاه ویژه ای در استان و کشور است .
این شهرستان به طور ویژه با دارا بودن 10 هزار و 498 هکتار باغ انگور که بیش از 10 هزار و 100 هکتار آن بارور است از جایگاه منحصربه فردی در کشور برخوردار است .
عمده ارقام انگور کشت شده در شهرستان ملایر رقم کشمش سفید و کشمش قرمز است و سایر ارقام همچون صاحبی ، یاقوتی ، فخری ، عسگری ، شاهانی ، ریش بابا ، منقا و انگور سیاه نیز در این شهرستان کشت می شود که برای مصارف تازه خوری و سایر فرآورده های دیگر استفاده می شود .
ملایر به عنوان دومین شهرستان استان همدان شهر «خوشه های طلایی انگور» لقب دارد و بسیاری این شهر را با باسلق ، شیره انگور و کشمش مرغوبش می شناسند؛ کشمش این شهرستان یکی از انواع مرغوب کشمش در ایران است که سالانه بخشی از صادرات استان همدان را به خود اختصاص می دهد .
ملایر 60 درصد تولید انگور استان همدان را به خود اختصاص داده است بر اساس آمار شهرستان ملایر با بیش از 10 هزار هکتار باغ انگور و برخورداری از 64 درصد اراضی زیر کشت انگور استان ، 60 درصد از تولید این محصول را در استان همدان به خود اختصاص داده و کشمش ملایر یکی از محصولات مهم صادراتی استان همدان محسوب می شود .
این شهرستان بعد از استان آذربایجان غربی با تولید 23 درصد کشمش کشور ، رتبه دوم تولید کشمش و ازنظر کیفیت رتبه اول را به خود اختصاص داده است .
جایگاه شاخص ملایر در تولید انگور و کشمش تا آنجاست که پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملایر به عنوان یکی از مراکز پژوهشی وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به منظور پاسخگویی به بخشی از نیازهای پژوهشی کشور در حوزه علوم انگور و فرآورده های جانبی از سال 1391 آغاز به کارکرده است .
30 درصد باغات استان همدان در ملایر است رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در این خصوص در گفتگو با خبرنگار مهر بابیان اینکه استان همدان در بخش کشاورزی و محصولات مختلف ظرفیت های خوبی دارد ، به وجود 73 هزار هکتار باغ در استان همدان اشاره کرد و گفت : از این میزان 30 درصد باغات در ملایر است و بیش از 50 تا 60 درصد انگور استان همدان در ملایر تولید می شود .
منصور رضوانی جلال با اشاره به اینکه ملایر شهرستانی باغی است و باغداران ملایر همیشه در تولیدات انواع محصولات باغی پیشگام بوده اند ، گفت : میانگین تولید انگور در جهان در هر هکتار 10 .
5تن ، در کشور 14 تن ، در استان همدان 19 تن و در شهرستان ملایر بیش از 23 تن است .
رضوانی جلال بابیان اینکه ملایر در تولید انگور نمونه و برتر است ، یادآور شد : این شهرستان در بخش باغبانی ظرفیت های خوبی دارد .
نظام تولید انگور در ملایر به عنوان پنجاه و سومین میراث مهم کشاورزی جهان به ثبت رسید همین ویژگی ها سبب شد شهرستان ملایر اخیراً عنوانی جهانی را به خود اختصاص دهد به طوری که پیرو توافقات محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و گرادسیانر واسیلوا مدیرکل فائو در خصوص گسترش شناسایی جهانی پیشینه تاریخی و تنوع زیستی کشاورزی در ایران و تکمیل پرونده های مربوطه ، نظام تولید انگور در ملایر به عنوان پنجاه و سومین میراث مهم کشاورزی جهان به ثبت رسید .
بنا بر اعلام فائو این دستاورد مهم با پذیرش مدارک ، مستندات و دفاعیه های ارائه شده در اجلاس گروه مشاوران علمی دبیرخانه میراث های مهم کشاورزی جهانی (GIAHS) از تاریخ هفتم تا دهم آذرماه جاری در مقر سازمان فائو در شهر رم حاصل آمد و این ثبت با پایلوت «دره جوزان» شهرستان ملایر صورت گرفت .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
وزارت علوم
صبا
1397/09/11

در همین زمینه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با توضیح اینکه ثبت میراث های کشاورزی مهم جهانی (GIAHS) ابتکار عمل سازمان فائو است ، گفت : هدف از این ابتکار عمل ، شناسایی ، معرفی و حفاظت از میراث کشاورزی جهانی است .
محمدکاظمی گفت : هر پرونده که درخواست ثبت در این نظام را دارد باید واجد شرایط و معیار نقش آن در امنیت غذایی و معیشت خانوارهای روستایی ، تنوع زیستی کشاورزی ، دانش محلی و بومی و سنتی ، فرهنگ و نظام های ارزشی و سازمان های اجتماعی ، و چشم اندازهای طبیعی و گردشگری کشاورزی باشد و همچنین کشور درخواست کننده باید یک برنامه عمل جامع برای حفاظت و صیانت و توسعه آن به فائو را ارائه دهد .
حضور نمایندگان فائو در ملایر کاظمی بابیان اینکه برای ثبت جهانی انگور ملایر نمایندگان فائو 24 آبان ماه امسال در ملایر حاضر و بررسی های نهایی در 10 آذر امسال انجام و مجوز ثبت جهانی انگور ملایر صادر شد ، گفت : این اتفاق برگ زرینی بر افتخارات شهر تاکستان های زرین افزود .
محمدکاظمی بابیان اینکه این دستاورد ملی و منطقه ای بسترساز رونق شهرستان ملایر در حوزه اقتصاد کشاورزی خواهد بود ، گفت : شناساندن بیش ازپیش ظرفیت های شهرستان ملایر با اتکا به فرصت های ایجادشده و تلاش مضاعف برای ارزش افزوده در چرخه تولید کشاورزی و صنعتی و سایر حوزه ها اولویت های اصلی در شرایط کنونی است .
وی با اشاره به ثبت جهانی انگور و اقدامات انجام شده در این راستا ، خواستار همراهی و همدلی بیشتر مسئولان برای بهره گیری از ثمره های این رویدادهای مهم در عرصه آبادانی متوازن این شهرستان شد .
سهم عمده تولید و اشتغال ملایر در حوزه انگور و کشمش است فرماندار ویژه ملایر نیز بابیان اینکه ملایر بیش از 10 هزار هکتار باغ انگور دارد و سهم عمده تولید و اشتغال این شهرستان در حوزه انگور و کشمش است ، اظهار داشت : سالانه به همت باغداران ملایری بیش از 250 هزار تن انگور مرغوب در این شهرستان برداشت می شود که بیش از 40 هزار تن آن به کشمش تبدیل و صادر می شود .
باب الله فتحی بابیان اینکه حوزه کشاورزی بخش عظیمی از اشتغال و اقتصاد شهرستان ملایر را به خود اختصاص داده است ، گفت : از جمعیت حدود 300 هزارنفری ملایر ، 100 هزار تن به طور مستقیم از طریق کشاورزی و باغداری مشغول فعالیت هستند و درآمد کسب می کنند .
ثبت جهانی شدن انگور ملایر دستاوردهای بسیاری نصیب این شهرستان خواهد کرد معاون استاندار همدان همچنین بابیان اینکه 25 درصد کشمش کشور در ملایر تولید می شود ، گفت : ثبت جهانی شدن انگور ملایر دستاوردهای بسیاری نصیب این شهرستان خواهد کرد .
همچنین در پی ثبت جهانی انگور ملایر که شامگاه شنبه اعلام شد استاندار همدان با صدور پیامی این اتفاق خجسته را تبریک گفت .
سید سعید شاهرخی در پیام خود بابیان اینکه ثبت جهانی نظام تولید انگور در ملایر به عنوان پنجاه و سومین میراث مهم کشاورزی جهان تأکیدی دیگر بر شایستگی ها ، توانمندی ها و ظرفیت های بی نظیر استان همدان است ، آورده است : این موفقیت مهم و افتخاری که برای استان به نام ملایر کسب شد را به مردم شریف استان و مردم شهرستان ملایر ، بالأخص کشاورزان سخت کوش این شهرستان تبریک می گویم و از پیگیری و همکاری خوب وزیر جهاد کشاورزی؛ سازمان جهاد و کشاورزی استان و نمایندگان شهرستان که نقش ویژه ای در این ثبت جهانی داشتند ، قدردانی می کنم .
تداوم برند سازی از داشته ها و توانمندی های استان شاهرخی با تأکید بر اینکه مصمم هستیم با تأکید بر نقش ویژه مردم و همدلی و وحدت در استان ، تداوم برند سازی از داشته ها و توانمندی های استان را در مسیر توسعه با صیانت از دسترنج تولیدکنندگان داخلی ادامه دهیم ، ابراز امیدواری کرده است : روزبه روز شاهد موفقیت های بیشتر استان در حوزه های مختلف باشیم .
البته ذکر این نکته لازم است که از میان هزاران درخواست واصله از کشورهای مختلف ، پیش ازاین فقط 52 درخواست در کل جهان موفق به عبور از فرآیند سخت گیرانه نظام ثبت فائو شده بودند که از کشورمان نظام کشاورزی مبتنی بر قنات کاشان به عنوان اولین میراث جهانی در میان این فهرست قرار دارد .
جمهوری اسلامی ایران به لحاظ برخورداری از تاریخ و تمدن ریشه ای در بخش کشاورزی و تنوع زیستی منحصربه فرد ، ظرفیت های مهمی از بعد میراث جهانی کشاورزی دارد که در تفاهم نامه های وزیر جهاد کشاورزی با مدیرکل فائو به این ابعاد توجه شده است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
وزارت علوم
صبا
1397/09/11

در این راستا پس از ثبت کشاورزی مبتنی بر قنات در سال 1393 و نیز انگور ملایر در روز گذشته ، چند پرونده دیگر نیز توسط وزارت جهاد کشاورزی تکمیل و به دبیرخانه میراث جهانی کشاورزی ارسال شده است.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي موسسه يا سازمان وابسته
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
روسای موسسه یا سازمان وابسته
موسسات آموزش عالی
جمهوری اسلامی
1397/09/12
> کاشان خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی : معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان گفت : براساس اعلام پایگاه رتبه بندی تایمز 2019 ، دانشگاه کاشان رتبه نخست در بین دانشگاه های جامع کشور و رتبه 500 تا 600 را در بین دانشگاه های جهان کسب کرد.
> کاشان خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی : معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان گفت : براساس اعلام پایگاه رتبه بندی تایمز 2019 ، دانشگاه کاشان رتبه نخست در بین دانشگاه های جامع کشور و رتبه 500 تا 600 را در بین دانشگاه های جهان کسب کرد .
مجید منعم زاده اظهار داشت : در این نظام رتبه بندی 29 دانشگاه از ایران و یک هزار و 258 دانشگاه دنیا حضور داشتند که دانشگاه کاشان توانست در شاخص های مورد نظر و در مجموع کل دانشگاه ها و پژوهشگاه ها و دیگر موسسات آموزش عالی(صنعتی و علوم پزشکی) به رتبه دوم ایران و 500 تا 600 جهان نائل شود .
وی با اشاره به اینکه سیستم رتبه بندی دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی تایمز ، یکی از مشهورترین نظام های رتبه بندی بین المللی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی است خاطر نشان کرد : شاخص های مورد استفاده در این رتبه بندی در پنج گروه آموزش : فضای آموزشی (30 درصد از نمره کل) ، پژوهش : حجم ، درآمد و شهرت (30 درصد از نمره کل) ، استنادها : تاثیر پژوهش (30 درصد از نمره کل) ، درآمد صنعتی : نوآوری (2٫5 درصد از نمره کل) و وجه بین المللی : نیروی انسانی ، دانشجویان و پژوهش (7٫5 درصد از نمره کل) تقسیم می شود .
نظام رتبه بندی تایمز از سال 2004 ، سالانه دانشگاه برتر جهان را با استفاده از پنج معیار آموزش ، پژوهش ، استناد ، وجهه بین المللی و درآمد صنعتی ارزیابی و معرفی می نماید .
اطلاعات مورد نیاز این نظام رتبه بندی از طریق نظرسنجی از صاحب نظران حوزهای موضوعی ، پایگاه استنادی اسکوپوس و پرسشنامه ای که خود دانشگاه ها پر می کنند ، گردآوری می شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
اعضای هیات علمی
روزنامه فرهیختگان
1397/09/11
> مرکز جذب وزارت علوم اعلام کرد : «ثبت نام امریه سربازی مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم از 15 آذر آغاز می شود.
> مرکز جذب وزارت علوم اعلام کرد : «ثبت نام امریه سربازی مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم از 15 آذر آغاز می شود .
مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم ، برای امریه سربازی فراخوان داد که این فراخوان به شرح زیر است : به اطلاع دانش آموختگان کارشناسی و کارشناسی ارشد متقاضی امریه سربازی می رساند؛ مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری براساس مجوزهای اخذشده در نظر دارد در راستای تکمیل سهمیه نیروی امریه خود از بین داوطلبان واجد دارای شرایط زیر به صورت امریه خدمت سربازی در مراکز تابع استان ها و تهران در رشته های مورد نیاز دعوت به همکاری کند .
بنابراین آن دسته از متقاضیان که تمایل دارند به عنوان امریه در این مرکز خدمت مقدس سربازی خود را سپری کنند ، دعوت می شود از 15 آذر با مراجعه به لینک http : //lms .
mjazb .
ir/amform نسبت به ثبت درخواست و مدارک مورد نیاز اقدام کنند .
برای جذب نیروی امریه شرایطی لازم است : الف خانواده ایثارگران (فرزند یا برادر شهدا ، جاویدالاثرها ، جانبازان ، آزادگان و فرزند رزمندگان با حداقل 6 ماه سابقه جبهه) ب ایتام ج افراد متاهل د افراد معاف از رزم هـ افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی و نخبگان ، استعدادهای برتر ، حافظان قرآن و قاریان برتر ز دارای حداقل 6 ماه سابقه بسیجی فعال . »
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
اعضای هیات علمی
روزنامه آفرینش
1397/09/11
> ستاد امور رفاهی اعضای هیات علمی اعلام کرد : به موجب توافق به عمل آمده بین این ستاد و مدیران یکی از بانک‎ها ، تسهیلاتی برای اعضای هیات علمی دانشگاه ها و پرسنل وزارت علوم در نظر گرفته شده است .
> ستاد امور رفاهی اعضای هیات علمی اعلام کرد : به موجب توافق به عمل آمده بین این ستاد و مدیران یکی از بانک‎ها ، تسهیلاتی برای اعضای هیات علمی دانشگاه ها و پرسنل وزارت علوم در نظر گرفته شده است .
به گزارش خبرنگار مهر ، این ستاد همچنین اعلام کرد : واجدین شرایط می‏توانند از این خدمات بهره مند شوند .
متقاضیان می توانند با مراجعه به نزدیک ترین شعب بانک طرف تعهد از تسهیلات این بانک شامل وام خرید مسکن ، تعمیر مسکن ، ودیعه مسکن ، خرید خودرو و کارت اعتباری بهره مند شوند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
روزنامه ایران
1397/09/12
> بی آنکه بتوان از آن اجتناب کرد ، 16 آذر نماد نقش دانشگاه و دانشجویان در عرصه سیاست است .
> بی آنکه بتوان از آن اجتناب کرد ، 16 آذر نماد نقش دانشگاه و دانشجویان در عرصه سیاست است .
چنین است که حدود دو دهه است حضور رؤسای جمهوری در جمع دانشجویان و برگزاری مراسم پرسش و پاسخ میان آنها که نخستین بار از 16 آذر سال 1377 آغاز شد به سنتی رایج بدل شده است .
اگر چه گاه تقارن سالروز شهادت سه دانشجوی دانشکده فنی دانشگاه تهران در اعتراض به سیاست های برآمده از کودتای28 مرداد سال 32 با ملاحظه ای دیگر این مراسم را چند روزی به تأخیر انداخته یا رئیس جمهوری بنا به مقتضیات سیاسی از حضور در دانشگاه اجتناب کرده است .
اما در هر صورت 16 آذر روزی است آغشته به هیجان دانشجویان حامی و منتقد که گاه با چاشنی شعارهایشان تند شده و در خاطره تاریخ سیاسی کشور باقی مانده است .
چنان که 16 آذر سال 1383 دانشگاه تهران به صحنه انتقاد تندروانه دانشجویان نومید از رئیس دولت اصلاحات بدل شد و در مقابل این گونه پاسخ گرفت که «ا ن شاءالله بعد از من کسانی خواهند آمد که خوب عمل خواهند کرد و شما نیز نتیجه اعمالشان را خواهید دید .
» پاسخی که در سال های دولت محمود احمدی نژاد منتقدان دولت او از آن به عنوان ابزار شماتت تندروها استفاده می کردند .
از حیث مکان برگزاری نیز این مراسم هیچگاه منحصر به دانشگاه خاصی نبوده است .
البته جز احمدی نژاد که در دو سال متفاوت ترجیح داد بنابر مقتضیات سیاسی روز دانشجو را در دانشگاه های علم و صنعت یا امام صادق (ع) سپری کند ، دانشگاه های تهران و امیرکبیر و صنعتی شریف به عنوان دانشگاه هایی که فعال ترین تشکل های دانشجویی در حوزه سیاسی را دارا هستند ، بیشترین میزبانی را از رؤسای جمهور و دیگر مقامات حکومتی به مناسبت های مختلف داشته اند .
با این حال طی دو سال اخیر رویه متفاوتی از سوی رئیس جمهوری در پیش گرفته شده است؛ سخنرانی در دانشگاه های دور از پایتخت .
بر همین اساس سال گذشته حسن روحانی در خلال سفر استانی خود به استان سیستان و بلوچستان ، به دانشگاه زاهدان رفت و در جمع آنان به سخنرانی پرداخت .
امسال هم روز دانشجو در یکی از دانشگاه های استان سمنان برگزار می شود .
تغییری در یک سنت که می تواند در نوع خود اثرات متفاوتی بر فعالیت های دانشجویی داشته باشد .
خاصه در روزگاری که بسیاری از نخبگان نسبت به رخوت ، کم تحرکی و انفعال دانشجویان نسبت به تحولات جامعه و تأثیرگذاری بر آن هشدار می دهند و در مقابل عده ای معتقدند که این انفعال برای پیشگیری از هرگونه بحران احتمالی ویروسی است که از طریق برخورد با فعالان دانشجویی به بدنه دانشگاه تزریق شده است .
بر اساس همین برداشت های متفاوت نظرات چند فعال دانشجویی کنونی و سابق را درباره پیام حضور روحانی در دانشگاه های متفاوت و اثر آن بر فعالیت های دانشجویی جویا و با طیف گوناگونی از پاسخ مواجه شدیم .
پاسخ هایی که در همه آنها همنشینی رئیس جمهوری با دانشجویان شهرستان های مختلف مثبت ارزیابی شده بود اما به همان میزان تأثیر منفی این تصمیم بر مرجعیت سیاسی دانشگاه ها نگران کننده به نظر می رسید .
فرصتی برای شنیدن ایده های دانشجویان دور از مرکزعلی کریمی ، معاون سیاسی بسیج دانشجویان یکی از چهره هایی است که به پرسش ما درباره ارزیابی انتخاب دانشگاه های استان های دیگر برای حضور رئیس جمهوری در جمع دانشجویان به مناسبت 16 آذر پاسخ می دهد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
روزنامه ایران
1397/09/12

کریمی با بیان اینکه این تغییر و تنوع نه تنها بد نیست که حتی می تواند مفید باشد ، به «ایران» گفت : «این حضور می تواند به شنیدن حرف ها و ایده های دانشجویان حاضر در دانشگاه های دور از مرکز و نیز تصویر جامع تر رئیس جمهوری از فضای کلی کشور منتهی شود و مسأله هم این نیست که این حضور و سخنرانی در چه روزی صورت می گیرد 16 آذر یا روزی دیگر .
» او با بیان این اعتقاد که به واسطه حضور رئیس جمهوری شور و اشتیاق و هیجان خوبی در دانشگاه ها ایجاد می شود ، افزود : «منتها مسأله این است که حضور مقامات در دانشگاه ها نباید رویکرد نمایشی و پوپولیستی به خود بگیرد و تنها به فرصتی برای فیلمبرداری صحنه های مناسب کلیپ های انتخاباتی تبدیل شود .
بنابراین مسأله ما مکان حضور و یا پذیرش هیجان دانشجویان نیست؛ بلکه مهم شنیده شدن صدای آنها است .
»حضور روحانی در دانشگاه های دیگر نوعی انحصارزدایی است«حضور روحانی در دانشگاه سمنان یا دانشگاه های استان های دیگر نوعی انحصارزدایی از دانشگاه های مرجع در تهران است .
» ابوالفضل شاهچراغی ، عضو مجمع دانشجویان دانشگاه های سمنان با گفتن این جمله افزود : «اتفاقاتی مانند حضور رئیس جمهوری در دانشگاه سمنان باعث می شود که فرصت و تریبون در اختیار دانشجویان دیگر قرار بگیرد؛ دانشجویانی که صدای آنان کمتر شنیده می شود .
» او با اشاره به اینکه این برنامه نشان می دهد که روحانی تحمل شنیدن حرف های دانشجویان دانشگاه های مختلف را دارد ، گفت : «با وجود این دانشجویان متمایل به اصلاحات معتقدند که روحانی از بسیاری از مواضع خود عقب نشینی کرده است و بسیاری از وعده هایی را که در دوران انتخابات گفته امروز عملاً نامی از آنها گفته نمی شود .
» شاهچراغی با اشاره به معضلات اقتصادی که اکنون گریبان کشور را گرفته است ، اضافه کرد : «رئیس جمهوری در حالی امروز از وضعیت باثبات اقتصادی صحبت می کند که این صحبت ها برای مردم قابل باور نیست و مردم چیز دیگری را در زندگی خود تجربه می کنند .
»تریبون را از دانشجویان نگیرندمحمد رمضان زاده ، عضو و دبیر پیشین انجمن اسلامی دانشگاه تهران اما به موضوع از زاویه دیگری نگاه می کند .
او با اذعان به اینکه حضور روحانی در دانشگاه های دور از مرکز می تواند فضای دانشجویی این دانشگاه ها را به تحرک وادار کند ، نگران عملکرد این نشست ها بود و گفت : «اتفاقی که شاهد بوده ایم ، این است که پاسخگویی دولت بویژه در بخش دانشجویی و وزارت علوم سال به سال کمتر شده است .
سال اولی که آقای روحانی به دانشگاه تهران آمدند ، تعداد بیشتری از نمایندگان تشکل های دانشجویی توانستند صحبت کنند و خواست ها و مطالبات خود را مطرح کنند .
هر چه گذشت ، این روند کاهشی شد .
ابتدا از تعداد نماینده های تشکل های سیاسی کم شد ، بعد فقط نمایندگان تشکل های علمی و صنفی باقی ماندند تا در نهایت که امسال وقتی رئیس جمهوری به دانشگاه تهران آمدند ، هیچ یک از نمایندگان دانشجویی نتوانستند صحبت کنند .
» رمضان زاده مطلوبیت این نشست را فارغ از اینکه در کدام شهر برگزار شود ، به مطالبه محوری آن می داند .
16 آذر ، سیاسی باقی بماندحامد عزیزی ، عضو پیشین انجمن اسلامی دانشگاه آزاد کرج هم دیدگاهی نزدیک دارد .
او با بیان اینکه حضور روحانی می تواند فضای دانشجویی را در دانشگاه های دور از مرکز به تحرک وادار کند ، از این تصمیم استقبال کرد ، اما با بیان یک نکته معتقد است که این تغییر رویه خالی از نگرانی نیست .
عزیزی در گفت وگو با «ایران» اظهار کرد : «طی نزدیک به یک دهه اخیر نوعی سیاست زدایی از دانشگاه و دانشگاه منهای امر سیاسی ترویج شده است .
که این نگرانی را به وجود می آورد که حضور نیافتن رئیس جمهوری در دانشگاه های بیشتر سیاسی تهران در امتداد همان رویه قرار گیرد .
این فعال دانشجویی سابق در عین حال با یادآوری اینکه در خیلی شهر ها دانشگاه های سیاسی وجود دارند که در طی سال های گذشته خود یکی از پایگاه های اصلی جنبش دانشجویی بوده اند و رئیس جمهوری می توانست یکی از آن دانشگاه ها را انتخاب کند ، افزود : «از این حیث رفتن به دانشگاه های غیرسیاسی شهرستان ها قابل نقد است زیرا 16 آذر نماد اصلی حرکت سیاسی دانشجو است و باید این نماد باقی بماند . »
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
شهروند
1397/09/11
> شهروند| سرشاخه اصلی باند جعل مدارک دانشگاهی که از 7 سال پیش تا الان مدارک دانشگاهی و مهارتی را جعل می کرد و به فروش می رساند ، از سوی پلیس فتای خراسان رضوی بازداشت شد.
> شهروند| سرشاخه اصلی باند جعل مدارک دانشگاهی که از 7 سال پیش تا الان مدارک دانشگاهی و مهارتی را جعل می کرد و به فروش می رساند ، از سوی پلیس فتای خراسان رضوی بازداشت شد .
متهم اصلی که معاون قبلی یکی از موسسات آموزشی بود ، پس از کناره گیری از شغلش با تأسیس شرکت به همراه فرزند و عروسش مدارک تحصیلی جعل می کرد .
سردار سید کمال هادیانفر ، رئیس پلیس فتا ناجا با اعلام خبر بازداشت سرشاخه اصلی و اعضای باند جعل مدارک دانشگاهی و مهارتی ، درباره جزییات این خبر گفت : «این متهمان به همت همکاران در پلیس فتای خراسان رضوی ، مقام قضائی و کارشناس هیأت نظارت و ارزیابی مدارک دانشگاهی ، شناسایی و دستگیر شدند .
سرنخ ها حاکی از ادامه فعالیت برخی از اعضای این باند در سایر استان ها بود که با تلاش شبانه روزی و پیگیری های مستمر ، یکی دیگر از اعضای این باند در شهرستان نوشهر و سه نفر نیز در استان اصفهان شناسایی و دستگیر شدند .
این افراد از طریق فعالیت گسترده تبلیغاتی در فضای مجازی با ادعای صدور مدارک دانشگاهی و مهارتی ، انواع تأییدیه های جعلی برای تقویت رزومه مهاجرت ، استخدام و غیره اعتماد کاربران و افراد متقاضی را جلب کرده و از این راه کلاهبرداری می کردند .
متهم اصلی با سوءاستفاده از سوابق کاری گذشته خود که معاون قبلی یکی از موسسات آموزشی بود ، پس از کناره گیری از شغل با تأسیس شرکت به همراه فرزند و عروسش از سال 90 تا کنون در زمینه صدور مدارک تحصیلی فعالیت داشته است .
» وی با بیان این که متهم اصلی تاکنون مدارک تحصیلی زیادی را برای متقاضیان از دیپلم تا دکترا در قبال دریافت مبالغی در حدود 5 الی 75 میلیون ریال صادر کرده است ، گفت : «در همین رابطه تحقیقات پلیس برای تعیین رقم دقیق کلاهبرداری و تعداد مدارک جعل شده ادامه دارد .
» رئیس پلیس فتا ناجا ادامه داد : «هر گونه مدرک تحصیلی یا گواهینامه مهارت شغلی بدون تأیید وزارت علوم معتبر نیست و پیگرد قانونی دارد؛ بنابراین از شهروندان تقاضا داریم قبل از هرگونه ثبت نام و واریز وجه ، از مورد تأییدبودن آن مرکز توسط وزارت علوم آگاهی یافته و درصورت مشاهده موارد مشکوک ، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www .
cyberpolice .
ir بخش ارتباطات مردمی گزارش دهند . »
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری
وزارت علوم
فناوران
1397/09/11
> رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا گفت : سرشاخه اصلی و اعضای باند جعل مدارک دانشگاهی شناسایی و دستگیر شد .
> پلیس فتا باند جعل مدارک تحصیلی را متلاشی کرد رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا گفت : سرشاخه اصلی و اعضای باند جعل مدارک دانشگاهی شناسایی و دستگیر شد .
فارس سردار کمال هادیانفر گفت : سرشاخه اصل و 4 تن از اعضای باند جعل مدارک دانشگاهی و مهارتی ، به همت همکارانم در پلیس فتا خراسان رضوی ، مقام قضائی و کارشناس هیات نظارت و ارزیابی مدارک دانشگاهی ، شناسایی و دستگیری شدند .
وی ادامه داد : سرنخ ها حاکی از ادامه فعالیت برخی از اعضای این باند در سایر استان ها داشت که با تلاش شبانه روزی و پیگیری های مستمر ، یکی دیگر از ااعضای این باند در شهرستان نوشهر و 3 تن نیز در استان اصفهان شناسایی و دستگیر شدند .
رییس پلیس فتا ناجا افزود : این افراد از طریق فعالیت گسترده تبلیغاتی در فضای مجازی با ادعای صدور مدارک دانشگاهی و مهارتی ، انواع تاییدیه های جعلی برای تقویت رزومه مهاجرت و استخدام و .
اعتماد کاربران و افراد متقاضی را جلب کرده و از این راه کلاهبرداری می کردند .
هادیانفر بیان کرد : متهم اصلی با سوء استفاده از سوابق کاری گذشته خود که معاون قبلی یکی از موسسات آموزشی بوده ، پس از کناره گیری از شغل با تاسیس شرکت به همراه فرزند و عروسش از سال 90 تا کنون در زمینه صدور مدارک تحصیلی فعالیت داشته است .
وی اضافه کرد : متهم اصلی تاکنون مدارک تحصیلی زیادی را برای متقاضیان از دیپلم تا دکتری در قبال دریافت مبالغی در حدود 5 میلیون الی 75 میلیون ریال ، صادر کرده است که در همین رابطه تحقیقات پلیس برای رقم دقیق کلاهبرداری و تعداد مدارک جعل شده ادامه دارد .
هادیانفر گفت : هرگونه مدرک تحصیلی یا گواهینامه مهارت شغلی بدون تایید وزارت علوم معتبر نیست و پیگرد قانونی دارد بنابر این از شهروندان تقاضا داریم قبل از هرگونه ثبت نام و واریز وجهی از مورد تایید بودن آن مرکز توسط وزارت علوم آگاهی یابند و درصورت مشاهده موارد مشکوک ، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به نشانیcyberpolice .
irبخش ارتباطات مردمی گزارش دهند .
1
فهرست