وزارت علوم - مطبوعات 13 آذر 97
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت 13:3
1
فهرست اخبار
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
روساي دانشگاه ها
8279276 خراسان
روساي واحدهاي دانشگاهي
8278665 وطن امروز
8278655 روزنامه ايران
روساي آموزش عالي
روساي موسسه يا سازمان وابسته
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم
اعتماد
1397/09/13
> محمود نیلی ، رییس دانشگاه تهران گفت : استیضاح وزیر علوم در مدت دو سال و نیم باقی مانده به پایان دولت دوازدهم ، مشکلات آموزش عالی را افزایش خواهد داد؛ چراکه در شرایط فعلی توجیهی برای طرح استیضاح و تغییر وزیر وجود ندارد .
> به گزارش ایسنا ، وی افزود : اگر مقایسه ای بین وزارتخانه های مختلف انجام بدهیم در شرایط امروز کشور هر وزارتخانه ای با کاستی هایی مواجه است اما با توجه به همتی که وزیر علوم و معاونین وی داشته اند بسیاری از مسائل و مشکلات رفع شده و آموزش عالی همانند سایر مراکز با مشکلات جدی مواجه نیست .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار وزير علوم تحقيقات وفناوري
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷
اخبار وزیر علوم تحقیقات وفناوری
وزیر علوم
قانون
1397/09/13
> رییس دانشگاه تهران گفت : نهاد آموزش عالی در سال های گذشته با توجه به تغییرات مدیریتی ، ضربه بسیاری دیده است ، در حالی که اهالی دانشگاه به فضای ایمن و پر از آرامش برای پژوهش و تحصیل نیاز دارند.
> رییس دانشگاه تهران گفت : نهاد آموزش عالی در سال های گذشته با توجه به تغییرات مدیریتی ، ضربه بسیاری دیده است ، در حالی که اهالی دانشگاه به فضای ایمن و پر از آرامش برای پژوهش و تحصیل نیاز دارند .
به گزارش ایرنا ، محمود نیلی احمدآبادی دیروز در نشست خبری روسای پنج دانشگاه سطح یک کشور در دانشگاه تهران از طرح استیضاح منصورغلامی به عنوان ضربه ای بزرگ به دانشگاه نام برد و اظهار کرد : تغییر وزیر علوم در دو سال و نیم باقی مانده ازعمر دولت دوازدهم به شدت مشکل ساز خواهد بود ، از سوی دیگر هیچ توجیه منطقی برای این کار هم وجود ندارد .
وی درباره دستاورد خوشه های فکری دانشگاه های سطح یک کشور گفت : تاکید ما در این جلسات سیاست های کلی نظام است که از دانشگاه می خواهد دستاوردهای علمی خود در دنیا را ارتقا دهد .
نیلی احمد آبادی افزود : دانشگاه ها باید در جهت حل مسائل کشور قدم های جدی بسیاری بردارد .
نکته مهمی که در دستور کار دانشگاه ها قرار دارد ، توسعه فعالیت های بین المللی است .
رییس دانشگاه تهران همچنین با اشاره به علمی بودن محور فعالیت های دانشگاهی ، یادآورشد : بی شک دانشگاه های کشور باید در زمینه های بین المللی فعالیت های گسترده ای داشته باشند ، ارتباطات با خارج باعث افزایش دانشجویان خارجی در کشور می شود .
نیلی احمدآبادی همچنین به افزایش نرخ ارز در یک سال گذشته اشاره کرد و گفت : با توجه به افزایش نرخ ارز توان مالی دانشگاه ها برای بورس استادان و دانشجویان به سایر کشورها کاهش یافته است ، برای حفظ مبادلات بین المللی باید به تفاوت نرخ ارز به دانشگاه ها پرداخت شود .
وی در ادامه درباره پرداخت بودجه به دانشگاه ها اظهار کرد : 70 درصد بودجه به طور کامل باید به دانشگاه ها اختصاص داده شود اما در حال حاضر 40 تا 42 درصد مبلغ هنوز به دانشگاه پرداخت نشده است .
رییس دانشگاه تهران همچنین با اشاره تاثیر صد در صدی بودجه در هزینه های تربیت نیروی انسانی گفت : با توجه به نوسانات نرخ ارز فرصت های مطالعاتی در خارج از کشور برای استادان و دانشجویان محدود شده است که امید است با تخفیف صد در صدی بخشی از مشکلات این چنینی کاهش یابد .
نیلی احمدآبادی با بیان اینکه حمایت نکردن از دانشجویان ضررهای بسیاری به کشور وارد می کند ، گفت : از دولت خواسته می شود تا مابه تفاوت نرخ ارز را به دانشگاه ها پرداخت کند .
وی با اشاره به ارائه چندین خوشه تخصصی و فکری در زمینه های اقتصاد کلان ، پولی و بانکی ، سرمایه اجتماعی ، حقوق شهروندی در دانشگاه تهران ، یادآور شد : دانشگاه ها از تمامی تجهیزات آزمایشگاهی برخوردار نیستند بنابراین نمی توانند بستر لازم برای انجام فرصت های مطالعاتی 6 تا 9 ماهه خارجی را فراهم کنند .
رییس دانشگاه تهرن با اشاره به اینکه بودجه دانشگاه ها مانند کالاهای اساسی اهمیت دارد ، یادآورشد : در دوران جنگ تحمیلی با وجود محدودیت های بسیار ، ارز دانشگاه ها محدود نشد و بسیاری از اعضای هیات علمی فعلی در آن زمان توانستند بورس شوند ، چرا که ضعف دانشگاه ها در آینده کشور را با مشکلات بسیاری مواجه می کند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - اخبار معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷
اخبار معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری
وزیر علوم
جمهوری اسلامی
1397/09/13
> زاهدان خبرنگارروزنامه جمهوری اسلامی : دانشگاه سیستان و بلوچستان و انجمن های علمی آن در یازدهمین جشنواره ملی حرکت با حضور 6000 انجمن علمی از80 دانشگاه سراسر کشور با کسب 10 مقام ارزشمند افتخار آفریدند.
> زاهدان خبرنگارروزنامه جمهوری اسلامی : دانشگاه سیستان و بلوچستان و انجمن های علمی آن در یازدهمین جشنواره ملی حرکت با حضور 6000 انجمن علمی از80 دانشگاه سراسر کشور با کسب 10 مقام ارزشمند افتخار آفریدند .
دریازدهمین جشنواره ملی «حرکت» که با حضور 6000 انجمن علمی از 80 دانشگاه سراسر کشور و به همت وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار شد ، دانشگاه سیستان و بلوچستان و انجمن های علمی آن با کسب 10 مقام افتخار آفریدند .
در این مراسم از برگزیدگان در بخش های انجمن های علمی برتر ، دانشگاه های برتر در حوزه عملکرد انجمن های علمی ، اتحادیه های انجمن های علمی و بخش بین الملل تقدیر شد .
در این جشنواره انجمن های علمی هر دانشگاه در قالب غرفه ای به ارائه دستاوردهای خود پرداختند .
انجمن های علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان هم همانند سالهای گذشته بعنوان نماینده شایسته دانشگاه به ارائه دستاوردهای خود پرداخته و در نهایت دانشگاه و انجمن های علمی آن در مجموع نتایج ارزشمند زیر را بدست آوردند : دانشگاه سیستان و بلوچستان دانشگاه شایسته تقدیر در حوزه عملکرد انجمن های علمی دانشجویی انجمن علمی فضای سبز رتبه اول در بخش مسابقه انجمن علمی ریاضی رتبه سوم در بخش مسابقه انجمن علمی زیست شناسی شایسته تقدیر در بخش فعالیت خلاقانه انجمن علمی روانشناسی شایسته تقدیر در بخش محتوای دیجیتال انجمن علمی معماری شایسته تقدیر در بخش مسابقه انجمن علمی مرمت بناهای تاریخی شایسته تقدیر در بخش فعالیت خلاقانه انجمن علمی مهندسی مکانیک شایسته تقدیر در بخش مسابقه انجمن علمی فضای سبز شایسته تقدیر در بخش انجمن برتر سرکارخانم نازنین مالکی شایسته تقدیر در بخش کارآفرینیدر پی افتخار آفرینی دانشگاه سیستان و بلوچستان ، دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با صدور پیامی خطاب به رئیس دانشگاه ازافتخارآفرینی دانشگاه و انجمن های علمی آن در این جشنواره تقدیر نمودند .
در بخشی از این پیام آمده است : اینک که در یازدهمین جشنواره ملی حرکت شاهد نمایش و درخشش موفقیت های دانشجویان در عرصه های مختلف علمی هستیم ، مراتب قدردانی و سپاس خود را تقدیم کوشندگان جوان عرصه علم ، دانش و فناوری می نمایم .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷
روسای دانشگاه ها
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی
خراسان
1397/09/13
> بیکاری100هزاردانش آموخته دکترا «احمدرضا پیش بین» معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور دیروز گفت : بیش از 100 هزار دانش آموخته دکترای PHD در کشور بیکار هستند و این در حالی است که سالانه ظرفیت پذیرش و تحصیل سه هزار نفر در این مقطع وجود دارد.
> بیکاری100هزاردانش آموخته دکترا «احمدرضا پیش بین» معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور دیروز گفت : بیش از 100 هزار دانش آموخته دکترای PHD در کشور بیکار هستند و این در حالی است که سالانه ظرفیت پذیرش و تحصیل سه هزار نفر در این مقطع وجود دارد .
گزارش خراسان حاکی است : محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی بهمن 95 گفته بود : «امروز نزدیک به 50 هزار دانش آموخته منتظر شغل در مقطع دکترا داریم که سالانه حدود 30 هزار نفر نیز به این آمار اضافه می شوند ، درحالی که وزارت علوم به عنوان دستگاهی که بیشترین جذب را در این زمینه دارد ، در خوش بینانه ترین حالت تنها می تواند دو هزار عضو هیئت علمی را در سال جذب کند .
» دکتر محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران نیز گفته بود : دانش آموختگان دکترا بیشترین آمار بیکاران کشور را تشکیل می دهند که برای اشتغال آن ها باید راه حل مناسبی پیدا کرد .
به هر روی تعداد زیاد بیکاران دانش آموخته در مقاطع تحصیلات تکمیلی ، جای تامل دارد و جدا از هزینه هایی که برای این تعداد دانش آموخته می شود ، آسیب های اجتماعی و بالا رفتن سن جوانان بیکار نیز خود موضوع مهمی است که ظاهرا در برنامه ریزی نظام آموزش عالی طی سال های گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته است .
«احمدرضا پیش بین» معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در خصوص راه حل این موضوع گفته است : رعایت اقتصاد آموزشی در دانشگاه ها بسیار مهم است و نباید با تحصیلات رایگان و بدون مهارت افزایی ، دانش آموختگان بیکار تحویل جامعه شوند .
به گزارش ایرنا ، وی دیروز دوشنبه در آیین تجلیل از دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی لرستان افزود : این گونه دانشگاه ها نباید مورد حمایت ، سرمایه گذاری و بهره مندی از بودجه کلان کشور قرار گیرند و از طرفی دانشگاه مهارت آفرین از حمایت کمتری بهره مند شود چرا که نظام آموزشی باید حداقل وظیفه را در قبال آموزش مهارت ها انجام دهد .
او افزود : بیش از 90 درصد آموزش های نظام آموزشی نامطلوب است و باید برنامه ریزی های بیشتری در این زمینه انجام شود .
پیش بین تصریح کرد : ایران پس از روسیه و آمریکا سومین کشور به لحاظ تعداد زیاد دانش آموختگان و مدارک دانشگاهی است .
ادامه واکنش ها به اظهارنظر جنجالی سلحشوری درباره چادر اظهارات پروانه سلحشوری نماینده تهران در مجلس درباره چادر و حجاب ، واکنش های متعددی از سوی کاربران درفضای مجازی به همراه داشت .
او در مناظره ای که توسط بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شده بود ، بنابرخبر باشگاه خبرنگاران جوان گفته بود : «همین که من گردنم را عمل کردم و دستم سال هاست درد می کند ثمره سال ها پوشیدن چادر بود» .
او در ادامه این اظهار نظر جنجالی خود ادعا کرد : «ما باید نوع حجابی را تعریف کنیم که در ابتدا آسیب زننده نباشد» .
سلحشوری همچنین گفته است : «با پوشش ولنگاری کاملا مخالفم ، اما معتقدم اگر روی محتوای دین کار شود و سیاست گذاری ها بر اساس آن صورت گیرد ، اصلا نیازی به اجبار نیست .
»در پی این اظهارات کاربران موافقت ها و مخالفت های خود را در پست ها و کامنت های متعدد بیان کردند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷
روسای دانشگاه ها
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی
خراسان
1397/09/13

وحید یامین پور مجری برنامه های تلویزیونی در توئیتی نوشت : چرا خانم نماینده چادرش رو کنار نمی گذاره؟ از طرف همسر یا پدر یا کسی دیگه مجبور به پوشیدن چادر شده؟یا در پوشیدن چادر منافعی می بینه؟ یا کلا منکر وجوب شرعی حجابه و چادر رو بهونه کرده؟ واقعا برام سواله ، هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس دقیقا چکار می کنه؟» توئیت های طنز و انتقادی فراوانی نیز در این باره منتشر شده است : « فکر کنم خانم پروانه سلحشوری از چادرش مثل لباس بتمن استفاده می کنه ، می پوشه می ره جنگ با اشرار .
وگرنه این همه آسیب به خاطر چادر طبیعی نیست .
».
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
رئیس دانشگاه تهران
وطن امروز
1397/09/13
> اعتراض دانشجویان به حضور آخوندی در دانشگاه تهران عباس آخوندی ، وزیر سابق راه وشهرسازی که دیروز برای افتتاح تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران به این دانشگاه رفته بود ، با اعتراض دانشجویان مواجه شد .
> اعتراض دانشجویان به حضور آخوندی در دانشگاه تهران عباس آخوندی ، وزیر سابق راه وشهرسازی که دیروز برای افتتاح تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران به این دانشگاه رفته بود ، با اعتراض دانشجویان مواجه شد .
به گزارش فارس ، دانشجویان به حضور آخوندی در دانشگاه تهران و همچنین نسبت به عملکرد وی در دوران تصدی وزارت راه وشهرسازی معترض بودند .
دانشجویان معترض در زمان حضور آخوندی از وی درباره عملکردش پرسیدند و از او خواستند درباره به نتیجه نرسیدن مسکن اجتماعی توضیح دهد که با سکوت وزیر سابق راه روبه رو شدند .
در زمان حضور آخوندی ، نیلی احمدآبادی ، رئیس دانشگاه تهران هم حضور داشت و البته شنیده می شود آخوندی به دعوت مصلی نژاد ، عضو هیات علمی دانشگاه تهران در این مراسم حضور پیدا کرده بود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
رئیس دانشگاه خوارزمی
روزنامه ایران
1397/09/13
> برگزاری پنجمین همایش روز ملی علوم اجتماعیپنجمین همایش ملی روز علوم اجتماعی به مناسبت گرامیداشت یاد مرحوم غلامحسین صدیقی و محمد امین قانعی راد به همت گروه جامعه شناسی دانشگاه خوارزمی و با همکاری انجمن جامعه شناسی ایران برگزار می شود .
> برگزاری پنجمین همایش روز ملی علوم اجتماعیپنجمین همایش ملی روز علوم اجتماعی به مناسبت گرامیداشت یاد مرحوم غلامحسین صدیقی و محمد امین قانعی راد به همت گروه جامعه شناسی دانشگاه خوارزمی و با همکاری انجمن جامعه شناسی ایران برگزار می شود .
به گزارش «ایران» ، عزیزالله حبیبی ، رئیس دانشگاه خوارزمی ، سید حسین سراج زاده دبیر علمی این همایش و باقر ساروخانی ، حسین صدیقی ، فرامرز رفیع پور و ابوالفضل مرشدی به عنوان کارشناس در بخش نخست این برنامه سخنرانی می کنند .
مسائل و چالش های آموزش جامعه شناسی ، انسان شناسی و علوم اجتماعی از جمله مهم ترین عناوینی است که در این نشست توسط استادان برجسته علوم اجتماعی بررسی می شود .
در پنل دوم این برنامه نیز سید ضیاء هاشمی ، مدیرعامل ایرنا پیرامون موضوع تأملی بر جاماندگی آموزش های دانشگاهی از تحولات جامعه معاصر سخنرانی می کند .
همچنین ، در روز دوم این همایش هادی خانیکی و رضا سفری شالی قرار است پیرامون چالش های آموزش مطالعات فرهنگی و ارتباطات در ایران و چالش های مددکاری اجتماعی در ایران به سخنرانی بپردازند .
این همایش دو روزه امروز و فردا از ساعت 8 صبح تا 18 به طور همزمان در دو سالن ابوریحان و سالن کنفرانس دانشکده ادبیات دانشگاه خوارزمی برگزار می شود .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
روزنامه ایران
1397/09/13
> مشاورعالی سازمان سنجش آموزش از تمدید مهلت ثبت نام برای شرکت در آزمون دکترای نیمه متمرکز دانشگاه ها تا روز پنجشنبه 15 آذر ماه جاری خبر داد .
> مشاورعالی سازمان سنجش آموزش از تمدید مهلت ثبت نام برای شرکت در آزمون دکترای نیمه متمرکز دانشگاه ها تا روز پنجشنبه 15 آذر ماه جاری خبر داد .
دکتر حسین توکلی ، با اعلام این خبر به ایسنا ، گفت : آزمون ورودی دوره دکترای (نیمه متمرکز Ph .
D) سال 98 برای پذیرش در دوره های روزانه ، نوبت دوم ، دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه پیام نور ، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ، روز جمعه سوم اسفند برگزار می شود .
وی افزود : ثبت نام برای آزمون ورودی دکترای (نیمه متمرکز Ph .
D) سال 98 از 6 آذر 97 آغاز و تا ساعت 24 روز پنجشنبه 15 آذر 97 تمدید شد .
ثبت نام منحصراً به شکل اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www .
sanjesh .
org انجام خواهد پذیرفت .
همچنین تا ساعت 8 صبح دیروز تعداد 82 هزار و 874 داوطلب نسبت به ثبت نام برای شرکت در آزمون فوق شرکت کردند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
آموزش عالی
روزنامه آفرینش
1397/09/12
> مشاور عالی سازمان سنجش گفت : مهلت ثبت نام در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز PhD سال 1398 تا ساعت 24 پنجشنبه 15 آذر 97 تمدید شد .
> مشاور عالی سازمان سنجش گفت : مهلت ثبت نام در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز PhD سال 1398 تا ساعت 24 پنجشنبه 15 آذر 97 تمدید شد .
حسین توکلی گفت : آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز PhD سال 1398 برای پذیرش در دوره های روزانه ، نوبت دوم ، دانشگاه آزاد اسلامی ، دانشگاه پیام نور ، دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی در روز جمعه سوم اسفند برگزار می‎شود .
وی افزود : به منظور فراهم کردن تسهیلات لازم برای آن دسته از داوطلبان علاقمند به ثبت نام در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز Ph .
D سال 1398 که تاکنون نسبت به ثبت‎نام اقدام نکرده‎اند مهلت ثبت نام تا ساعت 24 روز پنجشنبه 15 آذر 97 تمدید می‎شود .
مشاور عالی سازمان سنجش گفت : همچنین داوطلبانی که تاکنون نسبت به ثبت نام در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز Ph .
D سال 1398 اقدام کرده اند نیز می توانند تا 15 آذرماه 97 نسبت به ویرایش فرم ثبت نامی خود اقدام کنند .
وی افزود : ثبت نام برای آزمون ورودی دکتری نیمه متمرکز PhD سال 1398 منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانیwww .
sanjesh .
org انجام خواهد پذیرفت .
توکلی یادآور شد : دفترچه راهنمای ثبت نام حاوی رشته ها ، ضرایب دروس و گرایش‎ها در 7 گروه آموزشی و 245 کد رشته امتحانی بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شده‎است .
وی خاطرنشان کرد : تا ساعت 12 امروز دوشنبه 12 آذرماه تعداد 92 هزار و 454 نفر در آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز Ph .
D سال 1398 ثبت نام کرده اند .
مشاور عالی سازمان سنجش گفت : پذیرش دانشجو در 245 کد رشته امتحانی این دوره از آزمون دکتری شامل ، 62 کد رشته در گروه علوم انسانی ، 46 کد رشته در گروه علوم پایه ، 60 کد رشته در گروه فنی مهندسی ، 35 کد رشته در گروه کشاورزی و منابع طبیعی ، 7 کد رشته در گروه هنر ، 26 کد رشته در گروه دامپزشکی و 9 کد رشته در گروه زبان های خارجی انجام می‎گیرد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
سازمان سنجش آموزش کشور
اطلاعات
1397/09/13
> جزئ ات ثبت نام در آزمون کارشناس ارشد ناپ وسته سال و ب ست و چهارم ن دوره المپ اد علم دانشجو کشور اعلام شد .
به گزارش مهر ، تمام متقاض ان شرکت در آزمون کارشناس ارشد ناپ وسته سال در تمام دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عال دولت و غ ر دولت از جمله دانشگاه آزاد اسلام و ب ست و چهارم ن المپ اد علم دانشجو کشور م توانند با در نظر داشتن شرا ط عموم و اختصاص مندرج در دفترچه راهنما شرکت در آزمون از آذر در ا ن آزمون ثبت نام کنند .
ثبت نام برا آزمون کارشناس ارشد ناپ وسته سال از روز جمعه آذر آغاز م شود و در روز کشنبه آذر پا ان م پذ رد .
ثبت نام منحصراً به صورت ا نترنت و از طر ق پا گاه اطلاع رسان ا ن سازمان به نشان : www .
sanjesh .
org انجام خواهد پذ رفت .
شرا ط عموم و اختصاص ، مقررات وظ فه عموم ، مقررات مربوط به ضوابط ثبت نام اتباع غ را ران و توض حات مربوط به سهم ه رزمندگان و ا ثارگران در دفترچه راهنما شرکت در آزمون درج شده است .
دفترچه همزمان با ثبت نام در پا گاه اطلاع رسان سازمان سنجش منتشر م شود .
افراد که دارا شرا ط اعلام شده باشند م توانند حداکثر در دو رشته امتحان (طبق ضوابط از رشته ها امتحان مندرج در دفترچه راهنما ثبت نام) متقاض ثبت نام شوند .
داوطلبان که علاوه بر رشته انتخاب ا امتحان اصل (رشته اول ) علاقه مند به شرکت در رشته امتحان دوم هستند ، ضرورت دارد که کدرشته امتحان دوم را ن ز در بند مربوط در تقاضانامه درج کنند .
ا ن دسته از داوطلبان با د برا رشته امتحان دوم ک کارت اعتبار د گر ، علاوه بر کارت اعتبار اول خر دار کنند .
داوطلبان علاقه مند م توانند همزمان با برگزار امتحانات آزمون کارشناس ارشد ناپ وسته سال ، در اول ن مرحله دوره ب ست و چهارم ن آزمون المپ اد علم دانشجو کشور بر اساس شرا ط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنما ثبت نام در آزمون شرکت کنند .
کارنامه اعلام نتا ج اول ه تمام داوطلبان آزمون توسط ا ن سازمان براساس برنامه زمان مندرج در دفترچه راهنما آزمون از طر ق پا گاه اطلاع رسان سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد و تمام داوطلبان که مجاز به انتخاب رشته باشند م توانند براساس ضوابط و شرا ط مندرج در دفترچه راهنما انتخاب رشته نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند .
نسخه مناسب چاپ.
> جزئ ات ثبت نام در آزمون کارشناس ارشد ناپ وسته سال و ب ست و چهارم ن دوره المپ اد علم دانشجو کشور اعلام شد .
به گزارش مهر ، تمام متقاض ان شرکت در آزمون کارشناس ارشد ناپ وسته سال در تمام دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عال دولت و غ ر دولت از جمله دانشگاه آزاد اسلام و ب ست و چهارم ن المپ اد علم دانشجو کشور م توانند با در نظر داشتن شرا ط عموم و اختصاص مندرج در دفترچه راهنما شرکت در آزمون از آذر در ا ن آزمون ثبت نام کنند .
ثبت نام برا آزمون کارشناس ارشد ناپ وسته سال از روز جمعه آذر آغاز م شود و در روز کشنبه آذر پا ان م پذ رد .
ثبت نام منحصراً به صورت ا نترنت و از طر ق پا گاه اطلاع رسان ا ن سازمان به نشان : www .
sanjesh .
org انجام خواهد پذ رفت .
شرا ط عموم و اختصاص ، مقررات وظ فه عموم ، مقررات مربوط به ضوابط ثبت نام اتباع غ را ران و توض حات مربوط به سهم ه رزمندگان و ا ثارگران در دفترچه راهنما شرکت در آزمون درج شده است .
دفترچه همزمان با ثبت نام در پا گاه اطلاع رسان سازمان سنجش منتشر م شود .
افراد که دارا شرا ط اعلام شده باشند م توانند حداکثر در دو رشته امتحان (طبق ضوابط از رشته ها امتحان مندرج در دفترچه راهنما ثبت نام) متقاض ثبت نام شوند .
داوطلبان که علاوه بر رشته انتخاب ا امتحان اصل (رشته اول ) علاقه مند به شرکت در رشته امتحان دوم هستند ، ضرورت دارد که کدرشته امتحان دوم را ن ز در بند مربوط در تقاضانامه درج کنند .
ا ن دسته از داوطلبان با د برا رشته امتحان دوم ک کارت اعتبار د گر ، علاوه بر کارت اعتبار اول خر دار کنند .
داوطلبان علاقه مند م توانند همزمان با برگزار امتحانات آزمون کارشناس ارشد ناپ وسته سال ، در اول ن مرحله دوره ب ست و چهارم ن آزمون المپ اد علم دانشجو کشور بر اساس شرا ط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنما ثبت نام در آزمون شرکت کنند .
کارنامه اعلام نتا ج اول ه تمام داوطلبان آزمون توسط ا ن سازمان براساس برنامه زمان مندرج در دفترچه راهنما آزمون از طر ق پا گاه اطلاع رسان سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد و تمام داوطلبان که مجاز به انتخاب رشته باشند م توانند براساس ضوابط و شرا ط مندرج در دفترچه راهنما انتخاب رشته نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي موسسه يا سازمان وابسته
سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷
روسای موسسه یا سازمان وابسته
وزارت علوم
شهروند
1397/09/13
> با پیگیری رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی ، پرونده یکی از اساتید رشته علوم ارتباطات دانشگاه تهران مرکزی توسط مرکز بازرسی ویژه هیات امنای این دانشگاه بررسی می شود .
> در هفته های گذشته پرونده تعلیق فعالیت یک استاد روزنامه نگاری بازتاب زیادی در شبکه اجتماعی داشت و دانشجویان این استاد تلاش زیادی کردند تا صدایش شنیده شود .
; حالا پس از یک ملاقات با استاد تعلیق شده ، علی اکبر ولایتی در این زمینه دستور رسیدگی منصفانه و سریع به پرونده را صادر کرده است .
; در همین میان حوریه دهقان شاد به خبرآنلاین می گوید : «بعد از نامه من و شاگردانم برای فرجام خواهی به بازرسی ویژه هیات امنای دانشگاه آزاده ، این فرصت را به دست آوردم تا ملاقاتی با شخص آقای دکتر ولایتی داشته باشم .
در این ملاقات ایشان لطف کردند و دستور سریع برای بررسی پرونده صادر کردند و گفتند در جریان این ماجرا قرار گرفته اند و نامه من ، دانشجویان و توئیت های آنها را ملاحظه کرده اند .
»; او ادامه داد : «باید تشکر کنم از آقای دکتر ولایتی و هیات امنای دانشگاه آزاد که صدای من را شنیدند و این فرصت به من داده شد تا پرونده یکبار دیگر بررسی شود و حرف های من هم شنیده شود .
ایشان فرمودند که درباره این پرونده دستور بررسی سریع و منصفانه داده اند .
»/ وزارت علوم.
1
فهرست