وزارت علوم - مطبوعات 23 دي 97
یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت 10:53
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷
روسای دانشگاه ها
پیام نور
سیاست روز
1397/10/23
> رئیس دانشگاه پیام نور گفت : بحث ادغام دانشگاه پیام نور و دانشگاه فنی حرفه ای مطرح نیست بلکه شاید ادغام واحدهای کوچکتر در بزرگتر مطرح باشد .
> رئیس دانشگاه پیام نور گفت : بحث ادغام دانشگاه پیام نور و دانشگاه فنی حرفه ای مطرح نیست بلکه شاید ادغام واحدهای کوچکتر در بزرگتر مطرح باشد .
محمدرضا زمانی در حاشیه امضای تفاهم نامه با کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی ایران درباره برنامه های فرهنگی این دانشگاه گفت : دانشگاه پیام نور در مباحث فرهنگی به شدت فعال است .
دو هزار و 100 انجمن علمی دانشجویی در سراسر کشور دارد ، 1300 کانون فرهنگی در این دانشگاه فعال هستند و بسیاری از کانون های قرآنی در این دانشگاه ها تصویب شده اند .
زمانی در پاسخ به سوالی در مورد آخرین وضعیت اساتید پیمانی مشروط این دانشگاه ، اظهار داشت : این افراد حدود 900 نفر بودند که عمدتا در سالهای 88 تا 92 جذب دانشگاه شده بودند اما متأسفانه کارهای پذیرش آنها انجام نشده بود و اکنون ما طی سال گذشته تمام برنامه این افراد را بررسی کردیم و این اساتید در دانشگاه پیام نور تعیین تکلیف نهایی داشته اند ولی یک مرحله دیگر در هیئت مرکزی جذب است که باید توسط این هیئت احکام این افراد صادر شود .
رئیس دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد : نزدیک 400 نفر از این افراد باقی مانده بودند که اخیراً 150 نفر تعیین تکلیف شده اند احکامشان در حال صدور است ، 250 نفر باقیمانده نیز در نوبت هیئت مرکزی جذب قرار دارند و احکامشان به ترتیب صادر خواهد شد .
فقط تعداد کمی از این افراد بودند که پرونده شان دارای مشکلاتی بود که برای آنها نیز از هیئت امنای دانشگاه فرصت گرفتیم تا بتوانند کارنامه پژوهشی خود را تقویت کرده و مشکلشان حل شود .
زمانی با اشاره به حذف آزمون های کاغذی اظهار داشت : به شدت پیگیر آن هستیم و 140 هزار آزمون نفر الکتریکی به مجموعه آزمون های قبلی اضافه کرده ایم و از هر سه میلیون آزمون نفر هر ترم بیش از 500 هزار آزمون نفر به صورت الکترونیکی است .
وی در مورد ادغام دانشگاه پیام نور با فنی و حرفه ای گفت : این بحث ادغام دانشگاه پیام نور با فنی و حرفه ای وجود ندارد و بحث این بود که واحدهای کوچک دانشگاه پیام نور و علمی کاربردی در واحدهای بزرگتر ساماندهی شده و ادغام شود ولی بحث ادغام آنها وجود ندارد .
رئیس دانشگاه پیام نور در بخش دیگری از سخنان خود در مورد اینکه راهبرد جذب دانشجوی دانشگاه پیام نور درخصوص حذف تکمیل ظرفیت که از سال آینده اجرایی می شود ، چیست؟ گفت : ما مبنا را بر این قرار دادیم که از سال آینده تکمیل ظرفیت نداریم .
ستادهایی تشکیل دادیم تا تصمیمات لازم را انجام داده و برنامه ریزی لازم را برای جذب دانشجو داشته باشند .
وی درباره منطقه ای شدن دانشگاه پیام نور ، یادآور شد : منطقه ای شدن این دانشگاه به آمایش آموزش عالی که مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است ، بر می گردد و در اساسنامه دانشگاه پیام نور و توسط هیئت امنای دانشگاه این موضو ع تأیید شده و در حال بحث و بررسی است و نیاز به جمع آوری اطلاعات در مورد نحوه ساماندهی دانشگاه دارد و این ساماندهی در رشته ها و مراکز و در تمام موارد خواهد بود و در این زمینه با معاونت پژوهشی وزارت علوم ، دانشگاه فنی حرفه ای ، معاونت علمی ریاست جمهوری هماهنگ هستیم .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي دانشگاه ها
یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷
روسای دانشگاه ها
پیام نور
سیاست روز
1397/10/23

رئیس دانشگاه پیام نور ادامه داد : البته ساماندهی همیشه به معنای ادغام و تغییر مأموریت نیست گاهی معنای تقویت نیز می گیرد شاید ما براساس این برنامه بخواهیم برخی واحدهای خود را تقویت کنیم و آن را به مراکز رشد و یا مراکز نوآوری تبدیل کنیم .
زمای افزود : هر چند دانشگاه پیام نور الزام قانونی دارد که به سمت منطقه ای شدن حرکت کند اما تا زمانی که ما اطلاعات جمع نکرده و به وزارت علوم ارائه ندهیم و به تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی نرسانیم ، هیچ اقدامی نمی توان انجام داد و دانشگاه پیام نور تاکنون قدم عملی برای منطقه ای شدن پیام نور برنداشته اما در حال جمع آوری اطلاعات است و این بهترین روش تمرکز زدایی از سازمان مرکزی پیام نور است و بحث نظارت و کیفی سازی را جدی تر می توان از این طریق پیگیری کرد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
پیام نور
روزنامه آفرینش
1397/10/22
> پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه همدان دانشگاه همدان برای سال تحصیلی 98 99 دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون براساس آیین نامه استعدادهای درخشان پذیرش می کند .
> پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون در دانشگاه همدان دانشگاه همدان برای سال تحصیلی 98 99 دانشجوی کارشناسی ارشد بدون آزمون براساس آیین نامه استعدادهای درخشان پذیرش می کند .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه بوعلی سینا همدان ، متقاضیان پذیرش در دوره های بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه همدان باید مدارک خود را تا پایان بهمن ماه به این دانشگاه ارسال نمایند .
مسئولیت صحت اط ? عات ارسالی متقاضیان برای پذیرش در این دوره به عهده متقاضی بوده و در صورت عدم صحت ، دانشگاه بوعلی سینا هیچ مسئولیتی در قبال آنها ندارد و با متقاضی مطابق قانون برخورد خواهد شد .
براساس اعلام این دانشگاه ، به مدارک ناقص و ارسال شده پس از پایان بهمن ماه 97 ترتیب اثر داده نخواهد شد .
اعلام آمار اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه فردوسی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت : براساس آمارهای موجود حدود 50 درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه شاغل هستند .
محمد کافی گفت : براساس طرح پایش اشتغال فارغ التحصیلان که از سوی وزارت علوم در دانشگاه های مختلف کشور صورت گرفته است ، حدود 50 درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه شاغل هستند .
وی افزود : این آمار مربوط به اشتغال فارغ التحصیلان در مقاطع تحصیلی و دوره‏های مختلف است .
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت : در این دانشگاه برنامه‎ریزی هایی برای مهارت افزایی دانشجویان طراحی شده تا براساس آنها دانشجویان پس از فارغ التحصیلی بتوانند راحت تر شغل پیدا کنند .
هدف از اجرای طرح پایش اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه ها برنامه ریزی برای توانمند سازی دانشجویان درحال تحصیل است .
رتبه بندی کالج های برتر تحصیلات عالی جهان رتبه بندی کالج های تحصیلات عالی سال 2019 به طور مشترک از سوی وال استریت ژورنال و نظام رتبه بندی تایمز منتشر شد .
در این رتبه بندی از نظرات 200 هزار دانشجو استفاده شده است .
به گزارش خبرنگار مهر ، رتبه بندی کالج های تحصیلات عالی که توسط وال استریت ژورنال و تایمز منتشر می‎شود اطلاعاتی را در اختیار دانش آموزان و خانواده‎های آنها قرار می‎دهد تا آنها را در انتخاب آینده تحصیلی کمک کند .
در این رتبه بندی نظرات حدود 200 هزار دانشجوی فعلی دانشگاه ها جمع آوری شده است .
در این رتبه بندی تقریبا یک هزار کالج و دانشگاه در آمریکا در 15 شاخص عملکرد فردی بررسی شده اند .
این شاخص ها در پاسخ به سوالاتی طراحی شده است که بیشتر به دانش آموزان و خانواده هایشان اهمیت می دهد .
از جمله اینکه چگونه می توانم فارغ التحصیل شوم ، وام های خود را چگونه پرداخت کنم و کار خوب پیدا کنم؟ آیا کالج منابع زیادی دارد که به من آموزش دهد؟ آیا در کلاس مشغول به کار خواهم شد و یا به معلمانم به خوبی دسترسی خواهم داشت؟ آیا جامعه دانشگاهی متنوع وجود دارد؟ امسال دانشگاه هاروارد برای دومین بار در رده برترین دانشگاه قرار گرفته است در حالی که موسسه فناوری ماساچوست به دومین پله رسیده و دانشگاه ییل رتبه سوم را کسب کرده است .
صدور خدمات فنی و مهندسی به خارج از کشور از طریق دانشگاه پیام نور دبیر کل و عضو هیئت مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی ایران از صدور خدمات فنی و مهندسی از طریق دانشگاه پیام نور در خارج از کشور خبر داد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
پیام نور
روزنامه آفرینش
1397/10/22

به گزارش خبرنگار مهر ، حمیدرضا سیفی در حاشیه امضای تفاهم نامه کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی ایران با دانشگاه پیام نور گفت : شرایط اقتصادی جامعه ایجاب می کند تا در حوزه فنی و مهندسی صدور خدمات داشته باشیم و ما می توانیم از طریق دانشگاه پیام نور در خارج از کشور این کار را انجام دهیم .
وی ادامه داد : ما با یکسری از کشورهای خارجی ارتباط بسیار خوبی داریم اما چون این ارتباط از طریق دانش نبوده نتوانسته ایم آن بهره وری کامل را از آن داشته باشیم .
بر همین اساس صدور خدمات فنی و مهندسی با انعقاد این تفاهم نامه از طریق شعبات دانشگاه پیام نور در خارج از کشور انجام می شود .
دبیر کل و عضو هیئت مدیره کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی ایران ، افزود : تفاهم نامه کانون و دانشگاه پیام نور ، بیشتر در زمینه ارتباط دانشگاه پیام نور با صنعت است و اینکه پایان نامه ها کاربردی شده و از حوزه نظری خارج شوند و دانشجویان به صورت علمی در صنعت کارآموزی کنند .
وی ادامه داد : از اهداف دیگر این تفاهم نامه تشکیل استارت آپ های جامع در حوزه صدور خدمات فنی و مهندسی و آموزش است که هر کدام را به صورت فاز به فاز پیش خواهیم برد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی
کسب و کار
1397/10/22
> رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی زنجان گفت : امروزه تنها داشتن مدرک دانشگاهی برای ورود به بازار کار کافی نیست و در کنار آن داشتن مهارت لازم است .
> حسن طغرانگار صبح شنبه در آئین اختتامیه نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی در جمع خبرنگاران ، افزود : آموزش های مهارتی برای حوزه اشتغال و کارآفرینی است و باید به بحث آموزش های مهارتی توجه شود .
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر ، وی اظهار کرد : حمایت از کسب وکارهای بومی و محلی از اهداف مهم برگزاری نمایشگاه اشتغال و توسعه کار آفرینی بود .
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد زنجان بابیان اینکه این دانشگاه به مهارت فارغ التحصیلان تأکید دارد ، گفت : متأسفانه در این زمینه از آرمان مطلوب فاصله داریم و باید در دانشگاه ها به مهارت آموزی بیشتر توجه شود .
طغرانگار تأکید کرد : آموزش مهارتی دانشجویان مورد تأکید دانشگاه است چراکه تعدادی از فارغ التحصیلان دانشگاهی مهارت لازم را ندارند و در بازار کار دچار مشکل می شوند .
وی با بیان اینکه آموزش های مهارت محور نقش اساسی در توسعه پایدار کشور دارد ، ابراز کرد : امروزه تنها داشتن مدرک دانشگاهی برای ورود به بازار کار کافی نیست و در کنار آن داشتن مهارت لازم است .
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد زنجان با بیان اینکه زیرساخت خوبی در استان زنجان برای آموزش های مهارتی وجود دارد ، گفت : مهارت آموزی و بالا بردن کیفیت های آموزشی متناسب با نیازهای استان مورد توجه است .
طغرانگار تصریح کرد : 18 مرکز علمی کاربردی در زنجان وجود دارد که 10 مرکز مشمول مصوبه دولتی بوده و پذیرش دانشجو نخواهد کرد و 8 مرکز فعال این دانشگاه پذیرش دارد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي واحدهاي دانشگاهي
یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷
روسای واحدهای دانشگاهی
وزارت علوم
قدس
1397/10/22
> رئیس دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) گفت : ایمن سازی تمام فضاهای دانشجویی جزو الویت های اصلی دانشگاه است .
> به گزارش قدس آنلاین ، مرتضی رجوعی در پنجمین جلسه شورای مدیران دانشگاه امام رضا(ع) که با حضور کلیه مدیران واحدهای مختلف در پردیس اسرار برگزار شد ، اظهار کرد : طبق گزارش های تهیه شده باید ایمن سازی تمام فضاهای دانشجویی اعم از پردیس های رضوان و اسرار و خوابگاه های دانشجویی در دستور کار قرار گیرد .
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه فضاهای کالبدی دانشگاه بیان کرد : تلاش داریم تا با بازسازی فضاها از جمله کلاس ها ، فضاهای باز دو پردیس اسرار و رضوان محیط مناسبی را برای دانشجویان و اساتید فراهم نماییم که اقداماتی مختلفی هم در این خصوص انجام شده است .
در این جلسه احمد قائم مقامی مدیر فنی و عمرانی دانشگاه به ارائه گزارشی از فعالیت های این بخش پرداخت و گفت : مأموریت های دفتر فنی و عمرانی در پنج بخش تقسیم بندی شده است که شامل «گسترش و بهسازی فضاهای کالبدی» ، «نگهداری و بهره برداری از ساختمان ها و تأسیسات» ، «تأمین منابع مالی و انسانی» ، «ایمنی و بهینه سازی» و «ارتباطات سازمانی» است .
وی مستندسازی وضعیت فضاهای کالبدی را یکی از مهم ترین فعالیت های صورت گرفته ذکر کرد و افزود : بر مبنای اطلاعات وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و آستان قدس رضوی فضاهای کاربری در حوزه های آموزشی ، پشتیبانی ، پژوهشی ، دانشجویی و رفاهی تقسیم بندی شده است .
وی در ادامه به بخشی از فعالیت های عمرانی صورت گرفت در پردیس رضوان اشاره و بیان کرد : ایجاد هشت چشمه سرویس بهداشتی و یک وضوخانه مستقل ، افزایش مساحت سالن مطالعه و ایجاد سایت کامپیوتر از جمله اقدامات عمرانی در این بخش است .
منبع : ایسنا انتهای خبر/.
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
موسسات آموزش عالی
روزنامه فرهیختگان
1397/10/23
> محمدرضا کشاورزی ، رئیس واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی : همواره در گذشته یکی از معضلات و مشکلات مهم جامعه دانشگاهی کشور ما ، جدایی بخش صنعت و بخش پژوهش از یکدیگر بوده است ، یا به عبارت بهتر جدابودن مسائل کشور از پژوهش هایی که انجام می شود.
> محمدرضا کشاورزی ، رئیس واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی : همواره در گذشته یکی از معضلات و مشکلات مهم جامعه دانشگاهی کشور ما ، جدایی بخش صنعت و بخش پژوهش از یکدیگر بوده است ، یا به عبارت بهتر جدابودن مسائل کشور از پژوهش هایی که انجام می شود .
این دغدغه ای است که بسیاری از صاحبنظران درباره آن صحبت کرده و بیان می کنند که آن مقدار که رشد علمی ما صعودی بوده ، اما این رشد منجر به حل مسائل کشور نشده است .
در این برهه از زمان با درایت دکتر طهرانچی ، ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی طرحی مطرح شده که هدف اصلی آن ، گره زدن بحث حل مشکلات کشور به پژوهش هایی است که در کشور انجام می شود .
حتی اگر درصدی از این طرح هم اجرایی شود که البته امیدواریم همه آن با موفقیت روبه رو باشد موجب بالندگی ایران خواهد بود و تاثیر زیادی در رشد علمی کشورمان خواهد داشت .
اما طبیعتا این مسیر آسیب هایی هم دارد که ازجمله آن توجه به استمرار در انجام این طرح است .
درحقیقت برای پایداری این طرح پایش ، ضروری است که شرایط ذی نفعان آن به صورت واقعی دیده شود؛ یعنی اگر بخواهیم وارد فاز عملیاتی این طرح شویم ، اما همه امور را به صورت ایده آل موردتوجه قراردهیم ، آن طور که باید ادامه پیدا نخواهد کرد .
اما اگر شرایط واحد های دانشگاهی و نیاز های بخش مهمی از ذی نفعان کشور شامل سازمان ها ، ارگان ها و بخش خصوصی که با نیازهای کشور به صورت ملموس درگیر هستند و البته دانشجویان و هیات علمی دانشگاه ها مدنظر قرار گیرد ، این طرح هم می تواند پایداری خاص خود را داشته باشد .
ما در واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی هم حتما جایگاه خود را در این طرح پیدا می کنیم و در یک سری از طرح ها به صورت خاص ورود خواهیم کرد .
این واحد به دلیل ماهیت خاص خود و افرادی که در آن درگیر هستند و هیات های علمی که با آن ارتباط دارند ، در حوزه «آی تی» اقداماتی را در طرح پایش انجام خواهد داد .
البته ورود جدی تر ما به این فاز باید با هماهنگی ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی باشد ، اما پیشنهادمان این است که بتوانیم در حوزه «آی تی» نظام موضوعات خود را ارائه داده و فعالیت خود را ادامه دهیم .
ما هم در حوزه تالیف مقالات آی اس آی و مقالات علمی و پژوهشی و ثبت اختراعات موارد متعددی را داریم که در قالب طرح پایش استفاده بهینه ای از آنها خواهد شد .
در اهمیت این واحد دانشگاهی هم باید به این نکته اشاره کنم که نرم افزار آموزشی واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی ، تنها نرم افزار آموزش الکترونیکی در ایران است که کاملا توسط متخصصان ایرانی نوشته شده است .
طراحی این نرم افزار با استفاده از آخرین تکنولوژی های برنامه نویسی و به کارگیری آخرین استانداردهای جهانی آموزش الکترونیکی صورت گرفته است .
محتوای درسی موجود در این نرم افزار با استفاده از استاندارد اسکورم (scorm) تهیه شده است .
در این استاندارد مطالب به صورت تدریجی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد و مراحل یادگیری دانشجویان توسط نرم افزار آموزشی کنترل می شود .
از آنجایی که این واحد دانشگاهی در چارچوب قوانین و مقررات دانشگاه آزاد اسلامی و با موافقت اصولی مصوب شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری فعالیت می کند ، با توجه به موافقت قطعی شورای مذکور ، تمام مدارک آن نیز معتبر بوده و فارغ التحصیلان این واحد دانشگاهی برای ادامه تحصیل می توانند همانند فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اقدام کنند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
موسسات آموزش عالی
روزنامه فرهیختگان
1397/10/23

همچنین مطابق بند 4 صورتجلسه مشترک وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی ، کلیه رشته های دایر در این واحد دارای موافقت از وزارت متبوع است .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
پیام نور
روزنامه آفرینش
1397/10/22
> رئیس مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور گفت : متقاضیان شرکت در بیست و هفتمین دوره آزمون زبان دکتری تخصصی (ETPNU) دانشگاه پیام نور تا 27 دی‎ماه فرصت دارند نسبت به ثبت نام اقدام کنند .
> رئیس مرکز سنجش و آزمون دانشگاه پیام نور گفت : متقاضیان شرکت در بیست و هفتمین دوره آزمون زبان دکتری تخصصی (ETPNU) دانشگاه پیام نور تا 27 دی‎ماه فرصت دارند نسبت به ثبت نام اقدام کنند .
بیست و هفتمین دوره آزمون زبان دکتری تخصصی (ETPNU) دانشگاه پیام نور سوم بهمن ماه 97 به صورت الکترونیکی در مراکز اصفهان ، تبریز ، تهران جنوب ، شیراز و مشهد برگزار می شود .
کارت ورود به جلسه هفتمین دوره آزمون زبان دکتری تخصصی دانشگاه پیام نور نیز از اول تا سوم بهمن توزیع می شود .
هزینه ثبت نام در آزمون این دوره ، مبلغ 850 هزار ریال است که به صورت الکترونیکی در هنگام ثبت نام و از طریق پرتال دانشگاه پیام نور http : //azmoon .
pnu .
ac .
ir/Portal/Home پرداخت شود .
داوطلبان دقت داشته باشند که به هیچ وجه مبلغ ثبت نام را به صورت دستی و از طریق شعب پرداخت نکنند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
فارغ التحصیلان دانشگاهی
روزنامه ندای هرمزگان
1397/10/22
> مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت : هرمزگان رتبه سوم کشور در اجرای طرح کارورزی را دارد .
> به گزارش ایسنا ، منطقه خلیج فارس ، سلیمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد : هرمزگان سومین استان برتر کشور در اجرای طرح کارورزی است .
وی افزود : در طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی که از تیرماه پارسال در حال اجرا است هزار و 500 نفر در استان مشغول به کار شده اند .
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان تصریح کرد : هرمزگان پس از لرستان و کرمان رتبه سوم کشوری اجرای طرح کارورزی است .
سلیمی عنوان کرد : طرح کارورزی با هدف جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار در مقطع تحصیلی کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در گروه سنی 25 تا 33 سال (با احتساب 2 سال سربازی) در همه رشته های دانشگاهی بر حسب نیاز بنگاه های اقتصادی و تعاونی و کارفرمایان اجرا می شود .
وی خاطرنشان کرد : دانش آموختگان دانشگاهی بیکار و کارفرمایان یا صاحبان واحد های تولیدی و متقاضیان کارورزی و همچنین واحد های پذیرنده می توانند برای ثبت نام به سایت https : //karvarzi .
mcls .
qov .
irمراجعه کنند .
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با بیان اینکه دوره کارورزی حداقل چهار ماه و حداکثر شش ماه برای هر کارورز و میزان حقوق یک سوم حداقل حقوق برای هرماه تعیین شده است ، افزود : در راستای اجرای قانون مشوق های کارفرمایی و استفاده از نیروی کار جوان در مشاغل مختلف و ایجاد شغل برای اقشار مختلف جامعه ، کارفرمایانی که نیروی جدید فارغ التحصیل دانشگاهی را بکار گیرند به مدت 2 سال از پرداخت حق بیمه کارفرما معاف می شوند .
سلیمی افزود : علاوه بر تمام کارگاه های خصوصی و تعاونی فعال یا کارگاه های دارای مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور تحت پوشش طرح مشوق بیمه ای سهم کارفرما قرار می گیرند و کارفرمایان واجد شرایط پس از تأمین نیروی کار موردنیاز از طریق مراکز کاریابی دارای مجوز فعالیت یا اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و کسب تأییدیه بکار گماری نیروی کار جدید از سوی اداره مذکور و ارائه مدارک موردنیاز به اداره تأمین اجتماعی شهرستان محل فعالیت کارگاه ، مشمول برقراری معافیت بیمه سهم کارفرما قرار می گیرند .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
سازمان سنجش آموزش کشور
روزنامه آفرینش
1397/10/22
> زمان و چگونگی ثبت نام از داوطلبان مقاطع کارشناسی ناپیوسته 14 بهمن و کاردانی پیوسته در 27 دی ماه طی اطلاعیه های جداگانه منتشر خواهد شد .
> زمان و چگونگی ثبت نام از داوطلبان مقاطع کارشناسی ناپیوسته 14 بهمن و کاردانی پیوسته در 27 دی ماه طی اطلاعیه های جداگانه منتشر خواهد شد .
1
گزیده اخبار و رویدادها - روساي آموزش عالي
یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷
روسای آموزش عالی
وزارت علوم
جوان
1397/10/22
> مجری نخستین طرح پژوهشی بین المللی دانشگاه سمنان از اجرای نخستین طرح پژوهشی بین المللی دانشگاه سمنان با دانشگاه اسلو نروژ در رشته مهندسی عمران و در قالب طرح جذب نخبگان خبر داد .
> مجری نخستین طرح پژوهشی بین المللی دانشگاه سمنان از اجرای نخستین طرح پژوهشی بین المللی دانشگاه سمنان با دانشگاه اسلو نروژ در رشته مهندسی عمران و در قالب طرح جذب نخبگان خبر داد .
علی خیرالدین استاد دانشکده مهندسی عمران دانشگاه سمنان و مجری این طرح بین المللی در این خصوص گفت : «این طرح در قالب همکاری های بین المللی وزارت علوم و با همکاری هیئت جذب نخبگان غیر مقیم وزارت علوم در حال اجراست .
» این عضو هیئت علمی دانشگاه سمنان با بیان اینکه همکاری های دانشگاه سمنان و دانشگاه اسلو نروژ از سال 2016 آغاز شده است افزود : عنوان این طرح تخمین چسبندگی آرماتور های دارای خوردگی در اعضای بتن آرمه است که با همکاری خیرالدین از دانشگاه سمنان ، دکتر مهدی کیومرثی دانشیار دانشگاه اسلو نروژ و دکتر مسعود احمدی از فارغ التحصیلان دانشگاه سمنان در حال اجراست .
رئیس پیشین دانشگاه سمنان با بیان اینکه خوردگی در سازه های بتن آرمه بسیار حایز اهمیت است و هزینه بسیار هنگفتی را برای ترمیم پروژه های عمرانی داخل و خارج از کشور ایجاد می کند اظهار کرد : اجرای موفق این طرح پژوهشی عمر مفید ساختمان ها را افزایش خواهد داد .
مجری نخستین طرح بین المللی دانشگاه سمنان تصریح کرد : در این طرح پژوهشی به دنبال ارائه مدل جدیدی بر اساس محاسبات نرم و شبکه عصبی و منطقه فازی هستیم تا بحث خوردگی و چسبندگی را در سازه های بتن آرمه تخمین بزنیم .
دکتر کیومرثی استاد دانشگاه اسلو نیز با بیان اینکه خوردگی یکی از مهم ترین مسائل عمرانی در دنیا و از جمله در نروژ و ایران است ، اظهار کرد : با توجه به مشکلات فراوانی که خوردگی آرماتور ایجاد می کند ، به ابزاری برای بررسی سازه های دچار خوردگی نیاز است که در این طرح پژوهشی به ارزیابی مقاومت پیوستگی بین بتن و فولاد در سازه های دارای خوردگی یکنواخت پرداخته شده و سعی می شود مدلی برای این پارامتر ارائه شود .
1
فهرست