نمایش خبر
ایرنا
11:33
> ارومیه ایرنا رئیس دانشگاه ارومیه گفت : دانشجویان ترکیه ای اعزام شده به این دانشگاه ، طی دوره دانش افزایی با زبان و ادبیات فارسی آشنا شدند .
> رحیم حب نقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه حدود 20 دانشجوی ترکیه ای در این دوره حضور داشتند ، بیان کرد : این دوره بر اساس تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه ارومیه و دانشگاه «کریک قلعه» آنکارا به همت معاونت دانشجویی ، مرکز آموزش ­های تخصصی کوتاه مدت و گروه زبان و ادبیات فارسی این دانشگاه در طی یک دوره کوتاه مدت دانش ­افزایی برگزار شد .
وی ادامه داد : در این دوره ، کلاس­ های آموزش زبان فارسی ، ایران شناسی ، خواندن متون نظم و نثر ، دستور کاربردی ، مکالمه و سمینار برای دانشجویان تشکیل شد و فعالیت ­های فوق برنامه شامل بازدید از آثار تاریخی استان و شهر تبریز جهت معرفی فرهنگ ، ادب و تاریخ ایران اسلامی انجام گرفت .
وی با اعلام اینکه این دوره از اواخر مردادماه آغاز و بیش از 20 روز به طول انجامید ، اظهار داشت : در پایان دوره نیز به دانشجویان ترکیه ای اعزامی به ایران ، گواهینامه پایان دوره دانش افزایی اعطا شد .
آذربایجان غربی با ترکیه ، عراق و نخجوان مرز مشترک دارد و کیفیت دانشگاه ارومیه سبب شده تا طی چند سال گذشته تحصیل در این دانشگاه مورد توجه دانشجویان خارجی قرار گیرد .
دانشگاه ارومیه که در سال 1344 تاسیس شده است ، بیش از 478 عضو هیات علمی و 16 هزار دانشجو دارد .
3214/2093.