نمایش خبر
باشگاه خبرنگاران
12:23
> وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری ، گفت : بررسی پایان نامه های تحصیلات تکمیلی از برنامه های مهم این وزارتخانه است که با جدیت پیگیری می شود .
> به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، منصور غلامی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری امروز سه شنبه 26 شهریورماه با اشاره به بررسی پایان نامه های تحصیلات تکمیلی ، گفت : سامانه ای در ایران داک (پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران) تعبیه شده است که موضوع مشابه یابی پایان نامه ها از جمله موضوع و متن را با جدیت پیگیری می کند .
او همچنین کاربردی شدن پایان نامه های دانشجویی را توصیه جدی وزارت علوم به دانشجویان و استادان دانست و افزود : برای تشویق پایان نامه های کاربردی ، پارسال در آیین نامه ارتقاء و ترفیع ، از دانشگاه ها خواستیم امتیاز های بیشتری برای این دست از دانشجویان دیده شود .
غلامی یکی از راه کار های برون رفت از غیر کاربردی شدن دستاورد های پژوهشی را نیاز محور کردن آن ها از طریق ارتباط مستقیم دانشگاه با جامعه و نزدیکی دانشگاه به صنعت و مراکز تولید جهت بر طرف کردن خواست این مراکز برشمرد .
وزیر علوم در عین حال تاکید کرد که در سال های اخیر اتفاقات خوبی در جهت هدفمند شدن پژوهش های دانشگاهی انجام شده است .
او همچنین بر ضرورت ایجاد فضای پرامید و نشاط در دانشگاه ها تاکید کرد و افزود : استادان و متولیان دانشگاه باید به دانشجویان روی خوش تلاش و کوشش را نشان دهند و بر تجربه های موفق به عنوان الگو بیشتر تاکید کنند .
وزیر علوم وظیفه دانشگاه را علاوه بر علم آموزی ، امید بخشی و هدایت استعداد های دانشجویان دانست و تاکید کرد : بیشتر تجربه های فناورانه در کشور با موفقیت رو به رو بوده است و نباید فقط تجربه شکست را برای دانشجویان دیکته کرد .
انتهای پیام/س مشابه یابی پایان نامه ها به صورت جدی انجام می شود.