نمایش خبر
مهر
13:08
> ساری وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت : دانشگاه ها را نباید در روزهای خوشی با سیاست های غلط همانند واردات و غیره فراموش کرد و نباید به حاشیه رانده شود .
> به گزارش خبرنگار مهر ، منصور غلامی پیش ازظهر سه شنبه در نشست با استادان دانشگاه ساری با بیان اینکه در گذشته با سیاست های غلط نظیر واردات کالا و علم ، دانشگاهها همواره مورد کم لطفی قرار می گرفتند تصریح کرد : نباید در روزهای خوشی دانشگاه ها به حاشیه رانده شوند .
وی با تاکید براینکه دانشگاه ها فقط مربوط به روزهای سخت نیست به شرایط کشور در دوران تحریم اشاره کرد و تحریم ها را برای بخش علمی کشور فرصت دانست و افزود : این شرایط فرصت مناسبی است تا دانشگاه ها توانمندی های خود را به خوبی اثبات کنند .
وزیر علوم عنوان کرد : در سال های اخیر شرایط برای بروز استعدادهای دانشجویی و دانشگاهی برای تامین نیازهای کشور فراهم شده و نباید پس از رفع نیاز دانشگاه ها به حاشیه رانده شوند .
غلامی با اظهار اینکه که تولیدات دانشگاهی را نباید ضایع کرد ، اقتصاد کشاورزی را بهترین جایگزین اقتصاد نفتی دانست و خواستار هدایت کشاورزان به روش های نوین و علمی شد و گفت : همه باید برای ثمربخشی تولیدات علمی آستین ها را بالازنند و پای کار آیند .
وزیر علوم ، مازندران را برای کاشت انواع محصولات کشاورزی مناسب دانست و گفت : تاکنون بخش کوچکی از استعدادها و ظرفیت های کشاورزی منطقه مورد استفاده قرار گرفته است .
وزیر علوم از روز دوشنبه به استان سفر کرده است .