نمایش خبر
پانا نیوز
13:27
> ساری (پانا) وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در گذشته با سیاست غلط واردات کالا و علم همواره دانشگاه ها ، دانشجویان و مراکز علمی مورد کم لطفی و بی توجهی قرار گرفتند ، تأکید کرد که تکرار این سیاست های غلط ضربات شدیدی به محیط های علمی وارد می کند که ترمیم ناپذیر خواهد بود.
> ساری (پانا) وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه در گذشته با سیاست غلط واردات کالا و علم همواره دانشگاه ها ، دانشجویان و مراکز علمی مورد کم لطفی و بی توجهی قرار گرفتند ، تأکید کرد که تکرار این سیاست های غلط ضربات شدیدی به محیط های علمی وارد می کند که ترمیم ناپذیر خواهد بود .
منصور غلامی در نشست هم اندیشی با اعضای هیات علمی و اساتید دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری ، تحریم های اعمال شده را عامل ایجاد مزیت های علمی در بخش های مختلف و فرصتی برای بخش های علمی کشور برشمرد تا آثار وجودی خود را اثبات کنند .
او افزود : «شاید در گذشته فرصت نبود که دانشگاه ها خود را به خوبی اثبات کنند ، اما اکنون فرصت ایجاد شده و با محدودیت های موجود دست یاری به سوی دانشگاه ها برای رفع نیازها دراز شده است .
» غلامی با بیان اینکه دولت در سال های اخیر همه شرایط و فضا را برای ظهور و بروز استعدادهای دانشجویی جهت تامین نیازها فراهم کرده است ، تأکید کرد که اکنون می طلبد دانشگاه ها از این شرایط بهترین بهره را ببرند : «البته این شرایط و فرصت ها باید برای دانشگاه ها مستمر باشد و پس از رفع نیاز ، دانشگاه ها به حاشیه رانده نشده و بلااستفاده نمانند .
» او دانشگاه ها را مهمترین فضا برای تولید ثروت و رفع نیاز جامعه معرفی کرد و افزود : «نباید دانشگاه ها را فقط برای روزهای سخت نگاه کرد و در روزهای خوشی با سیاست هایی چون واردات و غیره آنها را به فراموشی سپرد .
» وزیر علوم با بیان اینکه در گذشته با سیاست غلط واردات کالا و علم همواره دانشگاه ها ، دانشجویان و مراکز علمی مورد کم لطفی و بی توجهی قرار گرفتند ، افزود : «تکرار این سیاست های غلط ضربات شدیدی به محیط های علمی وارد می کند که ترمیم ناپذیر خواهد بود .
» غلامی با بیان اینکه تولیدات دانشگاهی را نباید ضایع کرد ، گفت : «همه از جمله اساتید و مسئولان دانشگاه ها و مسئولان دولتی برای ثمربخشی تولیدات علمی باید آستین بالا زده و پای کار بیایند .
» او اقتصاد کشاورزی را مهمترین و اصلی ترین جایگزین اقتصاد نفتی دانست که برای تحقق آن باید کشاورزان را به روش های نوین و علمی هدایت کرد : «اگر کشاورز و کشاورزی ما از روش های نوین استفاده کند به راحتی می توانیم با تولیدات کشاورزی کشورهای توسعه یافته رقابت کنیم .
» وزیر علوم : متاسفانه تاکنون تنها از بخش کوچکی از ظرفیت کشاورزی کشور و مازندران استفاده شده است .
برای حفظ محیط زیست و کشاورزی همه باید پای کار بیایند .
غلامی با بیان اینکه ایران و مازندران بهترین شرایط را برای کاشت انواع محصولات کشاورزی داراست ، گفت : «متاسفانه تاکنون تنها بخش کوچکی از این استعداد و ظرفیت کشاورزی کشور و استان استفاده شده و برای حفظ محیط زیست و کشاورزی همه باید پای کار بیایند .
» وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری از صبح دیروز به مازندران سفر کرده است و بازدید از دانشگاه علم و فناوری مازندران واقع در شهرستان بهشهر در شرق مازندران و شرکت در نشست شورای اداری مازندران از برنامه های دومین روز سفر او اعلام شده است .
وزیر علوم سفربه مازندران دانشگاه کشاورزی مازندران.