نمایش خبر
ایرنا
13:53
> ساری ایرنا کار ساخت نخستین پردیس پارک علم و فناوری مازندران ظهر امروز سه شنبه با کلنگ زنی این پروژه توسط وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در ساری آغاز شد .
> به گزارش خبرنگار ایرنا ، این پردیس قرار است با زیربنای 6 هزار و 500 متر مربع در زمینی به مساحت 25 هزار متر مربع و با برآورد 189 میلیارد ریال اعتبار ساخته شود .
به گفته رییس پارک علم و فناوری مازندران ، با افتتاح این پردیس شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور از حمایت های زیرساختی سخت افزاری و نرم افزاری پارک بهره مند خواهند شد .
همچنین قرار است فضای اداری ، تحقیقاتی و فناوری در فضای حدود 13 هزار و 500 متر مربع با سرمایه گذاری بیش از 400 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در داخل پردیس پارک علم و فناوری مازندران ساخته شود .
علی معتمدزادگان رییس پارک علم و فناوری مازندران در مراسم کلنگ زنی پردیس این پارک به اهمیت توسعه فضای فیزیکی تحت پوشش پارک اشاره کرد و گفت : فضای فیزیکی یکی از مهمترین مولفه های پیشرفت و توسعه کاری شرکت های دانش بنیان است و در این مسیر پارک همه ساله در جهت افزایش این فضا جهت رسیدن هرچه بهتر به اهداف مورد نظر است .
وی کمبود فضای فیزیکی برای استقرار کسب و کارهای نو و شرکت های دانش بنیان و فناورانه را یکی از دغدغه های بزرگ پارک عنوان کرد و افزود : سال 98برنامه های خوبی برای افزایش فضای فیزیکی پارک در مازندران در دستور کار قرار دارد که ساخت پردیس یکی از آنها بود که اکنون محقق شده و خرید ساختمانی چهار طبقه در ساری برای شرکت های فناورانه هم از دیگر برنامه هاست .
معتمدزادگان تلاش عمده مجموعه مدیریتی پارک علم و فناوری را در سال های گذشته و امسال کاهش مشکل فضای فیزیکی برشمرد و توضیح داد : پارسال مجموعه خیام با یکهزارو 600 متر مربع زیربنا و 40 اتاق ، ظرفیت حضور همزمان 15 واحد و شرکت فناورانه به عرصه های پارک اضافه شد .
مازندران دارای یک پارک علم و فناوری و 12 مرکز رشد است که چهار مرکز آن از جمله ساری ، آمل ، نوشهر و سیمرغ مستقیم زیر مجموعه پارک علم و فناوری فعالیت دارند .
116 شرکت دانش بنیان در مازندران با تولید حدود 400 محصول از سوی این شرکت ها زیر نظر پارک قرار دارند .
در حال حاضر فضای زیر مجموعه پارک علم و فناوری استان 5 هزارمتر مربع است .
پارک علم و فناوری مازندران از سال 89 فعالیت خود را با 4 شرکت دانش بنیان آغاز کرد و اکنون میزان صادرات این شرکت ها به حدود چهار میلیون یورو رسیده است .
در حال حاضر 6 مرکز رشد در شهرستان های ساری ، سیمرغ ، آمل ، تنکابن و نوشهر فعال هستند که مقرر شد هفتمین مرکز رشد واحدهای فناورانه در بهشهر شنبه هفته آینده افتتاح شود .
وزیر علوم روز گذشته سفر دو روزه اش به مازندران را با بازدید از دانشگاه جامع مازندران در بابلسر و گفت و گو با اعضای هیات علمی این دانشگاه شروع کرد .
افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی این دانشگاه ، ادای احترام به شهدای خوشنام آرمیده در پردیس آن ، بازدید از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و گفت و گو با دانشجویان و اعضای هیات علمی و همچنین بازدید از دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل برنامه نخستین روز سفر دکتر غلامی بود .
وزیر علوم امروز سه شنبه هم با حضور در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری ، چند طرح عمرانی این دانشگاه را افتتاح کرده و با اعضای هیات علمی و تشکل های دانشجویی آن گفت وگو کرد .
شرکت در نشست شورای اداری مازندران از دیگر برنامه های دومین روز سفر دکتر غلامی اعلام شده است .
7335/1654.