نمایش خبر
فارس نیوز
13:56
> وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری گفت : توجه وزارت علوم به پارک علم و فناوری پابرجاست و آثار و برکاتش از کسی پوشیده نیست ، دانشگاه هایی که زمین در اختیار پارک می گذارند بدانند پارک علم و فناوری بدون همسایگی با دانشگاه ها موفق نخواهد بود .
> به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری ، منصور غلامی بعد از ظهر امروز در نشست شورای دانشگاه کشاورزی که در سالن کنفرانس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی استان مازندران برگزار شد با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس ، اظهار کرد : با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا امیدواریم ادامه دهنده راهشان باشیم .
وی افزود : در بحث آموزش های کشاورزی در این شرایط ویژه باید کار خاصی صورت بگیرد و این موضوع باید مورد استقبال دانشجویان قرار گرفته تا با تغییر در روش ها و ساختارها تا در شرایط فعلی کشور ، محدودیت ها و تحریم ها آثار وجودی خودش را به اثبات برساند ، ما می توانستیم الان هم می توانیم و دست نیاز به سوی متخصصین دراز می کنیم .
*توان دانشگاه کشاورزی فراموش نشود وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری بیان کرد : در موارد مختلف در حل مسائل کمک به رفع نیازها دیده شده و با توجه به فناوری های جدید مسؤولان در بخش های اقتصادی نباید توان دانشگاه را فراموش نکنند تا ظریفیت های دانشگاهی را به عقب نرانند ، ما هم در رفع نیازهای اقتصادی و هم در بخش صادرات با توجه به دانش و علم و فناوری جدید می توانیم فعال باشیم .
*محصولات کشاورزی ، جایگزین محصولات نفتی این مسؤول با اعلام اینکه یکی از بخش هایی که می تواند جایگزین نفت در کشور باشد کشاورزی است ، گفت : باید دانش حاصل از فناوری جدید را در کشور ایجاد کنیم؛ اگر کشاورزان به روش های علمی عمل کنند هیچ محصول ما نیست که نتواند در دنیا رقابت کند ، خوشبختانه از محدود کشورهایی هستیم که اقلیم متفاوت و خوب داریم .
وی تصریح کرد : فارغ التحصیلان ما باید تحت آموزش صحیح با اعتماد بنفس یک کشاورز شوند و بخش خصوصی می تواند متولی خوبی برای انجام این کار باشد ، چنانچه دانشجویی به انجام کشاورزی علاقه ای ندارد به کار دیگری روی بیاورد و تنها با وجود داشتن علاقه بماند .
*لزوم هدفمند شدن سیاست کلان در دانشگاه غلامی بیان کرد : باید سیاست کلانمان هدفمند شود ، اگر در معیشت روزانه خودمان بمانیم نسل بعد از ما به هیچ نتیجه ای نخواهند رسید باید از ظرفیت های جوان استفاده شود .
*خروجی دانشگاه افراد موفقی باشند وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد : در بحث پذیرش دانشجو در تمام دنیا اقبال در بخش کشاورزی از قبل کمتر شده چون فضاهای کاری در این حوزه سخت است و نسل جدید هم به دنبال اجرای کارهای مشخص و آسان هستند ، باید با تقویت این بحث اهمیت بخش کشاورزی و افراد موفق در این راه را معرفی کنیم .
*پذیرش دانشجو بدون کنکور آفت نیست وی افزود : پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم کشاورزی بدون کنکور آفت نیست بلکه ما نتوانستیم اطلاعات درست بدهیم ، دانشجویان از سایت خود دانشگاه با بارگزاری مدارک و مستندات خود توسط دانشگاه ارزیابی می شوند که به تازگی دانشجویان خوبی از این بین استخراج شدند ، این روش باید خوب جااندازی شود .
*لزوم تعیین افق روشن از دوران متوسطه غلامی با اشاره به اینکه برای موفقیت در رشته های کشاورزی افق تعیین شده برای دانش آموزان متوسطه باید مشخص شده باشد ، گفت : نتیجه تحصیل در رشته های علوم تجربی فقط محدود به رشته های پزشکی نیست بلکه رشته های کشاورزی هم می تواند هدف خوبی باشد .
* مؤثر بودن پذیرش دانشجوی خارجی این مسؤول اذعان کرد : بحث دوره های بین المللی و پذیرش دانشجوی خارجی هم باید کلید بخورد ، دانشگاه های مستقر در شمال ایران به دلیل دارا بودن اکوسیستم طبیعی و جاذبه خوب می توانند میزبان خوبی برای پذیرش دانشجویان خارجی باشند ، که منجر به کسب درآمد ، معرفی جاذبه های طبیعی و ارتباط با مردم و موارد دیگر خواهد شد ، تا نظام های دیگر نتوانند از بی اطلاعی مردم دنیا در مورد فرهنگ ایرانی و کوهستانی ما سوءاستفاده کنند .
*کارگروه مقابله با تقلب در راه است وی اضافه کرد : در دانشگاه علوم کشاورزی حضور دانشجویان دختر بیشتر از پسران است اگر در بازه زمانی قبل از کنکور اطلاع رسانی شود علاقمندان با هدف در این رشته ورود پیدا کنند ، کارگروه مقابله با تقلب هم از ابتدای سال تحصیلی جدید بطور جدی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد .
*پارک علم و فناوری در کنار دانشگاه موفق است غلامی در پایان اظهار کرد : توجه وزارت علوم به پارک علم و فناوری پابرجاست و آثار و برکاتش از کسی پوشیده نیست ، دانشگاه هایی که زمین در اختیار پارک می گذارند بدانند پارک علم و فناوری بدون همسایگی با دانشگاه ها موفق نخواهد بود .
در پایان ، افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی و آیین کلنگ زنی پردیس پارک علم و فناوری مازندران با حضور منصور غلامی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری و احمد حسین زادگان استاندار مازندران در محوطه دانشگاه علوم کشاورزی ساری انجام شد .
انتهای پیام/86048/غ.