نمایش خبر
ایکنا
15:48
> گروه مسابقات ــ رئیس اداره فعالیت های دینی و قرآنی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری از برگزاری مرحله کشوری سی و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن طی روزهای دهم و یازدهم مهرماه خبر داد و گفت : با توجه به همزمانی این جشنواره با مسابقات سراسری قرآن ، مقرر شده است با افرادی که در هر دو رقابت حضور دارند همکاری لازم به عمل بیاید .
> رشید جعفرپور ، رئیس اداره فعالیت های دینی و قرآنی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، در گفت وگو با خبرنگار ایکنا با اشاره به برگزاری مرحله کشوری سی وچهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن دانشجویان وزارت علوم ، گفت : این مسابقات طی روزهای دهم و یازدهم مهرماه با حضور بیش از 450 شرکت کننده به میزبانی استان قم برگزار خواهد شد .
وی در پاسخ به سؤالی در مورد دلایل برگزار نشدن این جشنواره در تاریخ از پیش اعلام شده ، افزود : قرار بود این جشنواره اواسط شهریورماه برگزار شود ، اما به دلیل اینکه برای فرهنگ سازی و اثرگذاری بیشتر ، جشنواره در فضای دانشگاهی و در ایام تحصیل برگزار شود ، تصمیم گرفته شد تا این مسابقات اوایل مهرماه و همزمان با آغاز سال تحصیلی باشد .
جعفرپور اظهار کرد : این جشنواره در 35 رشته و شش بخش آوایی ، معارفی ، هنری ، ادبی ، فناوری و پژوهشی برگزار می شود .
مقدمات برگزاری جشنواره فراهم شده و دبیرخانه نیز در حال تدارک آخرین هماهنگی ها در این زمینه است .
رئیس اداره فعالیت های دینی و قرآنی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه داوران مسابقات نیز مشخص شده است ، تصریح کرد : روز نهم مهرماه پذیرش متسابقان است و روز دهم مسابقات در بخش های مختلف برپا می شود .
اگر در برخی رشته ها نیاز به برگزاری مرحله فینال داشته باشیم ، این بخش در صبح روز یازدهم مهرماه برگزار خواهد شد .
وی همچنین به احتمال حضور یکی از مراجع عظام تقلید و نیز وزیر علوم در مراسم اختتامیه این جشنواره اشاره و اظهار کرد : در کنار مسابقات برنامه های جنبی متنوعی در نظر گرفته شده است که غبارروبی حرم مطهر حضرت معصومه(س) ، حضور در مسجد جمکران و استفاده از سخنرانی مذهبی از دیگر برنامه های جنبی این جشنواره است .
جعفرپور در بخش دیگری از این گفت وگو در مورد تداخل این جشنواره با چهل ودومین دوره مسابقات سراسری قرآن بیان کرد : هماهنگی های لازم در این زمینه صورت گرفته است و با توجه به اینکه نفراتی ، هر چند محدود ، در هر دو رقابت حضور داشته باشند ، مقرر شده تا همکاری لازم با این افراد برای حضور در هر دو رقابت به عمل بیاید .
انتهای پیام.