نمایش خبر
فارس نیوز
15:08
> معاون اداری ، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی بر لزوم بهره برداری دانشگاه های کشور از فرصت های جدید مهارت آموزی تأکید کرد .
> به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان ، ظهر امروز در حکمی از سوی محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی ، «محمدتقی قربانیان» به عنوان سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان منصوب شد .
سیدعلی بدری ، معاون اداری ، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی در این مراسم که در سالن جلسات دانشگاه جامع علمی کاربردی سمنان برگزار شد ، با انتقاد از دخالت مسؤولان و سیاست مداران در کارهای مختلف بیان کرد : متأسفانه این عادت ناپسند به دانشگاه ها هم رسوخ کرده که کار بسیار نادرستی است .
وی با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی با عرصه های مختلف در ارتباط است ، گفت : هم اکنون در دنیا 17 هزار نوع شغل تعریف شده که تعدادی از آنها در حال منسوخ شدن است .
معاون اداری ، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت : به دنبال پیشرفت علم و تکنولوژی های جدید ، تربیت انسان هایی با مهارت های جدید ازجمله نیازهای ضروری جوامع است .
بدری اظهار کرد : وجود ایده های نو با مهارت ها و رشته های جدید جزو ظرفیت های دانشگاه جامع علمی کاربردی است و می توان با ایده پردازی از داخل چالش ها به عرصه های جدید دست یافت .
وی با اشاره به افزایش تمایل جامعه به سمت مهارت آموزی گفت : هم اکنون هر دانشگاهی که بخواهد رشته های مهارتی ایجاد کند ، باید از دانشگاه علمی کاربردی مجوز بگیرد .
معاون اداری ، مالی و مدیریت منابع دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه نگاه جامعه در سال های آینده به سمت دانشگاه علمی کاربردی است ، گفت : باید در این زمینه به سمت رشته های جدید ورود کنیم و آینده پژوهی داشته باشیم و در عرصه های مختلف که ظرفیت آن در استان ها وجود دارد ، وارد شویم .
انتهای پیام/74020/م/.