نمایش خبر
پایگاه اطلاع رسانی دولت
15:57
> دکتر منصور غلامی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در ادامه برنامه های سفر به استان مازندران در نشست شورای دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت : بسیاری از دانشجویان ایرانی تحصیل کرده در خارج ، به دلیل فراهم بودن زمینه کاری به کشور بازگشته اند.
> دکتر منصور غلامی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در ادامه برنامه های سفر به استان مازندران در نشست شورای دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت : بسیاری از دانشجویان ایرانی تحصیل کرده در خارج ، به دلیل فراهم بودن زمینه کاری به کشور بازگشته اند .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم ، در ابن نشست که با حضور فرماندار بابل و نمایندگان بابل در مجلس شورای اسلامی برگزار شد ، دکتر غلامی بابیان اینکه موفقیت های خوب این دانشگاه مرهون تلاش های پژوهشگران و اعضای هیئت علمی آن است ، اظهار داشت : وظیفه اخلاقی خود می دانم که از زنده یاد نوشیروانی تقدیر کنم زیرا ایشان بانی کار خیر و مروج فرهنگ نیکوکاری است و نیات خیرخواهانه اش در به سرانجام رسیدن دستاوردهای این دانشگاه مؤثر بوده است .
وی در ادامه با اشاره به منابع محدود مالی دولت گفت : با توجه به شرایط حساس کشور و کمبود منابع مالی در بخش های مختلف باید به شرایطی فکر کنیم که وابستگی دانشگاه ها به بودجه دولتی کاهش یابد .
دکتر غلامی با تأکید بر ایجاد روحیه امید در دانشجویان گفت : به ویژه در دانشگاه های صنعتی حتماً باید دانشجویان را به کارآفرینی و فعالیت در بازار کار و بخش خصوصی امیدوار کنیم .
دکتر جواد واثقی امیری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل نیز بابیان اینکه این دانشگاه دارای منابع انسانی نخبه با پتانسیل علمی بالاست ، گفت : با تلاش های مستمر و پژوهش های کاربردی موفق به کسب رتبه های برتر در کشور و جهان شدیم .
وی همچنین در پایان ، انجام پروژه بین المللی فارمر ، قرار گرفتن نام دانشگاه در لیست 10 دانشگاه معتبر ایرانی در وزارت علوم کشور عراق ، پذیرش بیش از 50 دانشجوی خارجی در نخستین سال کسب مجوز جذب ، انتخاب دانشگاه به عنوان قطب علمی فناوری نانو در آب ، انعقاد بیش از 300 میلیارد ریال قرارداد پژوهشی تاکنون و کسب رتبه نخست در بین دانشگاه های کشور بر اساس نظام رتبه بندی جهانی تایمز ، سایماگو و شانگهای را جز پاره ای از افتخارات این دانشگاه برشمرد .