نمایش خبر
تسنیم
15:31
> رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان با بیان اینکه متقاضیان تحصیل در دانشگاه پیام نور تا 28 شهریورماه می توانند در سایت سازمان سنجش ثبت نام کنند ، گفت : ثبت نام در دانشگاه های پیام نور فقط در سایت سازمان سنجش معتبر است .
> اخبار استانها به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان ، صفی الله صفایی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت : در حال حاضر در سطح کشور 430 هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های پیام نور مشغول به تحصیل هستند .
وی با اشاره به فعالیت 500 واحد مرکز در سطح کشور و 40 نمایندگی در خارج از کشور ، افزود : در حال حاضر 4 هزار عضو هیأت علمی در دانشگاه های پیام نور مشغول به تدریس و فعالیت های پژوهشی هستند .
صفایی با بیان اینکه 20 هزار مدرس و 10 هزار کارمند در دانشگاه های پیام نور کشور فعالیت دارند ، گفت : 140 مرکز مشاوره و 314 نشریه داخلی در دانشگاه های پیام نور کشور فعالیت دارند .
دانشجویان دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی 40 درصد کاهش یافتهیچ شهروندی در ایلام به دلیل بی پولی از تحصیل در دانشگاه پیام نور باز نمی ماند + فیلمتسهیلات کم بهره به دانشجویان دانشگاه پیام نور پلدختر پرداخت می شود رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان با تأکید بر اینکه دانشگاه پیام نور استان همدان دارای 14 واحد مرکز است ، بیان کرد : 12 هزار و 358 دانشجو در مقطع کارشناسی و یک هزار و 400 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور استان مشغول به تحصیل هستند .
صفایی با اشاره به اینکه تعداد رشته محل های مقطع کارشناسی 263 رشته و در مقطع کارشناسی ارشد 43 رشته است ، عنوان کرد : امسال رشته فیزیک نیز در مقطع کارشناسی ارشد به رشته های تحصیلی اضافه شده است .
وی تصریح کرد : در حال حاضر 120 عضو هیأت علمی به صورت مربی ، استادیار و دانشیار در دانشگاه پیام نور استان همدان مشغول به تدریس و فعالیت پژوهشی هستند .
رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان تأکید کرد : کلاس های دانشگاه پیام نور نسبت به کلاس های روزانه کمتر است و دانشجویان زمان بیشتری دارند بنابراین دانشگاه پیام نور در حوزه فرهنگی نسبت به دانشگاه های دولتی و آزاد بسیار فعال تر است .
صفایی با بیان اینکه در جشنواره رویش که توسط وزارت علوم برگزار شد کانون هلال احمر همدان در بین 68 دانشگاه دولتی رتبه برتر را کسب کرد ، افزود : کسب رتبه اول کنکور در مقطع کارشناسی ارشد در رشته حسابداری توسط دانشجوی واحد مرکز کبودرآهنگ و انتخاب دانشجوی مرکز اسدآباد به عنوان بهترین بازیکن در مسابقات بسکتبال سه نفره جهان از دیگر افتخارات دانشگاه پیام نور استان است .
وی با تأکید بر اینکه در دانشگاه پیام نور استان 34 انجمن علمی ، 27 کانون دانشجویی و 11 نشریه فعال است ، گفت : نشریه علمی تخصصی انجمن علمی صنایع غذایی به عنوان اثر برگزیده در در نشریات دانشگاه های سراسری کشور شد .
رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی برای چهارمین سال متوالی دبیرخانه کرسی های آزاداندیشی به دانشگاه پیام نور استان همدان واگذار شد ، بیان کرد : دانشگاه پیام نور استان بیشترین شرکت کننده در مسابقات قرآنی را داشته است .
صفایی با بیان اینکه در فصل بهار دومین همایش پژوهش های کاربردی در والیبال با همکاری فدارسیون والیبال کشور در پیام نور همدان برگزار شد ، عنوان کرد : دانشگاه پیام نور استان از نظر کیفی جز دانشگاه های خوب کشور است .
وی با اشاره به وجود 57 آزمایشگاه مجهز به دستگاه های خوب در دانشگاه پیام نور استان ابراز کرد : دستگاه های جذب اتمی ، اندازه گیری عناصر شیمیایی ، میکروسکوپ اتمی Hplc از جمله تجهیزات این آزمایشگاه ها است .
رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان با بیان اینکه پیام نور استان برگزار کننده کنکور سراسری کارشناسی ارشد ، دکترا و فراگیر است ، تصریح کرد : دانشگاه پیام نور مرکز همدان در برگزاری کنکور سراسری در سطح کشور رتبه اول را کسب کرد .
صفایی با تأکید بر اینکه دانشگاه پیام نور استان اخیرا آموزش های آزاد را نیز راه اندازی کرده است ، اظهار داشت : دوره های آموزشی آزاد DBA و MBA توسط دانشگاه پیام نور استان برگزار می شود که این دوره ها برای مدیران ، رؤسای ادارت و عموم مردم قابل استفاده است .
وی با اشاره به اینکه پیام نور استان همدان جز استان های است که برگزاری امتحانات بیشتر به صورت الکترونیکی است ، افزود : امکان تغییر محل آزمون برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های پیام نور فراهم است .
رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان با بیان اینکه دبیرخانه انجمن صنفی کارآفرینان در مرکز همدان افتتاح شده است ، گفت : 20 درصد از دانشجویان دانشگاه های پیام نور از طریق وزارت علوم و سازمان سنجش و 80 درصد دیگر از طریق ثبت نام در دانشگاه ها جذب می شوند .
صفایی بیان کرد : متقاضیان و علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه پیام نور استان تا 28 شهریورماه می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش بدون کنکور با ارائه سوابق تحصیلی و شرط معدل برای تحصیل در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنند .
وی با تأکید بر اینکه از دیگر ویژگی های دانشگاه پیام نور این است که دانشجویان می توانند همزمان در دو رشته تحصیل کنند ، عنوان کرد : حضور در کلاس های دانشگاه پیام نور اختیاری است و این مزیت فرصتی مناسب برای تحصیل سربازان و شاغلان است .
رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان با اشاره به اینکه ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد به صورت فراگیر از 15 شروع می شود ، تأکید کرد : با توجه به انعقاد تفاهم نامه با بانک های انصار ، صادرات و قرض الحسنه مهرایران وام هایی به دانشجویان به دانشجویان اعطا می شود و بانک صادرات 5 هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات به دانشجویان دانشگاه های پیام نور در نظر گرفته است .
صفایی با بیان اینکه سامانه " پیام من" راه اندازی شده است که در سامانه دانشجویان ، کارکنان و اساتید عضو هستند ، ابراز کرد : در این نرم افزار امکان دسترسی به اعلام نتایج ، برنامه های کلاسی ، شماره های صندلی دانشجویان ، ارتباط دانشجو با کارمند و اساتید وجود دارد و لازم نیست که دانشجو برای هر اقدامی به دانشگاه مراجعه کند .
رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان تأکید کرد : دانشجویان فعال حوزه قرآنی اگر حافظ قرآن باشند بانک صادرات تا سقف 20 میلیون تومان تسهیلات با سود 1 .
4 درصد به این دانشجویان اعطا می کند .
صفایی اظهار داشت : در حوزه آموزش دانشگاه پیام نور امکانی فراهم کرده که دانشجویانی که عدم مراجعه دارند یعنی دانشجویی یک ترم ثبت نام کرده اما دیگر شرکت نکرده است به شرط ثبت نام در ترم جدید همه بدهی های قبلی دانشجویان بخشیده می شود .
وی با اشاره به اینکه در دانشگاه پیام نور استان همدان 2 مرکز رشد در ملایر و تویسرکان و دو مرکز نوآوری در شهرستان های اسدآباد و نهاوند فعال است ، افزود : در همدان نیز محل مرکز رشد آماده و جایابی و دستگاه ها خریداری شده و به زودی این مرکز نیز راه اندازی می شود .
رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان با بیان اینکه در دانشگاه پیام نور استان سال گذشته 4 ایده پارک برگزار شد ، گفت : قدم خوبی برای ارتباط صنعت و دانشگاه برداشتیم و برای اولین بار ایده پارک با همکاری صنعت یعنی شرکت غذایی سحر برگزار شد و فرد صاحب ایده برتر در شرکت سحر جذب شد .
صفایی با تأکید بر اینکه در دانشگاه پیام نور استان 12 شرکت فناوری و 11 هسته کارآفرینی فعال است ، بیان کرد : مرکز ملایر به مرحله تجاری رسیده و سال گذشته این مرکز یک میلیارد و 70 هزار تومان فروش داشته است .
وی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور 30 درصد از قبولی های کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی و استخدامی را به خود اختصاص داده است ، عنوان کرد : در کنار دانشگاه های قوی سطح کشور داوطلبان دانشگاه های پیام نور به راحتی در آزمون های استخدامی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی قبول می شوند .
رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان با بیان اینکه گاهی مواقع پیام هایی از سوی موسسات مبنی بر ثبت نام فراگیر پیام نور ارسال می شود ، ابراز کرد : ثبت نام فراگیر پیام نور در مقطع ارشد فقط در سایت سازمان سنجش قابل قبول است و این موسسات مجوز قانونی ندارد .
صفایی با تأکید بر اینکه در مقطع کارشناسی ارشد 377 نفر قبولی داشتیم که بستگی دارد که چه تعداد از این قبول شدگان ثبت نام کنند ، اظهار داشت : تا 15 مهرماه آمار ثبت نام کنندگان مشخص می شود .
وی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور در زمانی حدود 27 هزار دانشجو داشت اما در حال حاضر به 13 هزار دانشجو دارد ، تأکید کرد : توان و انرژی خود را صرف افزایش کیفیت می کنیم و تعداد دانشجویان با امکانات متعادل است و خوشبختانه حدود 3 سال است که کاهش دانشجو نداشته ایم .
رئیس دانشگاه پیام نور استان همدان با بیان اینکه در برخی از واحدهای کوچک نظیر دمق ، قهاوند ، قروه درجزین ، صالح آباد و لالجین تعداد دانشجو بسیار کمتر و هزینه ها بیشتر است ، تصریح کرد : با توجه به اینکه دانشگاه نهاد و نمادی فرهنگی برای شهرها سعی شده تا جایی که امکان دارد با کمک مراکز دیگر این واحدها سرپا بمانند .
صفایی با اشاره به اینکه 64 درصد از دانشجویان خانم هستند ، اظهار داشت : تمام دانشجویان دانشگاه های پیام نور در مقطع کارشناسی بومی هستند و از زمان تأسیس تاکنون بیش از 41 هزار نفر از دانشگاه پیام نور استان فارغ التحصیل شده اند .
وی با بیان اینکه در رشته مهندسی صنایع در 3 سال اخیر 33 نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور استان در شرکت های صنعتی جذب شده اند ، افزود : گرایش دانشگاه های پیام نور به سمت رشته های پرکاربرد و دارای بازار کار است .
انتهای پیام/ن.