نمایش خبر
ایسنا
14:40
> رئیس دانشگاه کردستان ، گفت : با تشکیل مرکز درمانی سلوهای بنیادین در کردستان بسیاری از بیمارها درمان می شود و افراد می توانند با تبدیل علم به ثروت ، ایجاد اشتغال کنند و به سمت فنآوری و پژوهش گام بردارند.
> رئیس دانشگاه کردستان ، گفت : با تشکیل مرکز درمانی سلوهای بنیادین در کردستان بسیاری از بیمارها درمان می شود و افراد می توانند با تبدیل علم به ثروت ، ایجاد اشتغال کنند و به سمت فنآوری و پژوهش گام بردارند .
به گزارش ایسنا منطقه کردستان ، رحمت صادقی امروز(26 شهریور) در اولین جلسه شورای استانی سلول های بنیادی در علوم پزشکی کردستان ، اظهار کرد : توسعه سلول های بنیادین در کردستان نیازمند همکاری تمام دستگاه ها است .
وی تصریح کرد : درصد بالایی از دانش آموزان استان تمایل بیشتری به ادامه تحصیل در رشته های پزشکی دارند که لازم است متخصصین با برنامه ریزی این افراد را به سمت فنآوری و راه اندازی سلول های بینادین سوق دهند .
رئیس دانشگاه کردستان ، با اشاره به اینکه فنآوری سلول های بنیادی در استان از لحاظ کیفیت جایگاه مناسبی ندارد ، افزود : استفاده از تکنیک های سلول های بنیادی و تبدیل به بافت های دیگر موجب مقاومت و درمان برخی از سرطان ها خواهد شد .
صادقی ذکر کرد : با تشکیل مرکز سلوهای بنیادین در کردستان بسیاری از بیمارهای درمان می شود و افراد می توانند با تبدیل علم به ثروت ، ایجاد اشتغال کنند و به سمت فنآوری و پژوهش گام بردارند .
در ادامه بهرام نصراللهی زاده ، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان ، با اشاره به ضرورت دانش بنیاد در کردستان ، بیان کرد : استان کردستان یکی از استان های غنی و خدادادی در سطح کشور است که در همه زمینه ها می تواند توسعه پیدا کند .
گفت : استانداری کردستان آمادگی صد در صدی را برای راه اندازی مرکز سلول های بنیادین در استان دارد و در این راستا دانشگاه علوم پزشکی را حمایت خواهد کرد .
در ادامه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان ، گفت : دانشگاه علوم پزشکی کردستان به عنوان هشتمین دانشگاه در راستای سلول های بنیادین برنامه های متعددی در زمینه درمان به وسیله سلول های بنیادین و استفاده از فنآوری های نوین ، را خواهد داشت .
وحید یوسفی نژاد عنوان کرد : دانشگاه علوم پزشکی کردستان ، برای انجام پیوند مغز و استخوان در حوزه اطفال و بزرگسالان با گروه زیر مجموعه سلول های بنیادی برنامه و هدف گذاری دارد که امیدواریم با کمک و حمایت تمام مسئولین استان و نهادهای مختلف بتوانیم مرکز جامع سلول های بنیادین را راه اندازی کنیم .
وی خاطرنشان کرد : برای ایجاد این مرکز نیازمند سازمان برنامه بودجه استان و وزارت بهداشت هستیم در واقع راه اندازی این مرکز در آینده با استفاده از ظرفیت پژوهشکده سلامت استان با سفر رئیس جمهور مصوب خواهد شد .
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان ، خاطرنشان کرد : برای راه اندازی مرکز پژوهشکده نیازمند حدود 20 میلیارد تومان اعتبار اولیه است .
انتهای پیام.