نمایش خبر
پایگاه اطلاع رسانی دولت
16:18
> دکتر منصور غلامی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در نشست هم اندیشی با اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت : توسعه بخش کشاورزی می تواند جایگزین خوبی برای صادرات خام و فرآورده های نفتی باشد.
> دکتر منصور غلامی ، وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در نشست هم اندیشی با اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت : توسعه بخش کشاورزی می تواند جایگزین خوبی برای صادرات خام و فرآورده های نفتی باشد .
باید کشاورزان را با روش های علمی نوین آشنا کرد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم ، در این نشست ، دکتر غلامی بابیان اینکه تحریم های اعمال شده دشمنان ، مزیت های علمی گسترده ای را در بخش های مختلف ایجاد کرده است ، اظهار داشت : این تحریم ها باعث شده تا بخش های علمی کشور آثار وجودی خود را به اثبات برسانند .
وی افزود : شاید درگذشته فرصت نبود که دانشگاه ها خود را به خوبی اثبات کنند ، اما اکنون فرصت ایجاد شده و با محدودیت های موجود دست یاری به سوی دانشگاه ها برای رفع نیازها دراز شده است .
وزیر علوم بابیان اینکه دولت در سال های اخیر همه شرایط و فضا را برای ظهور و بروز استعدادهای دانشگاهی جهت تأمین نیازها فراهم کرده و اکنون می طلبد دانشگاه ها از این شرایط بهترین بهره را ببرند ، گفت : این شرایط و فرصت ها باید برای دانشگاه ها مستمر باشد و پس از رفع نیاز ، دانشگاه ها به حاشیه رانده نشده و بلااستفاده نمانند .
دکتر غلامی دانشگاه ها را مهم ترین فضا برای تولید ثروت و رفع نیاز جامعه معرفی کرد و گفت : نباید دانشگاه ها را فقط برای روزهای سخت نگاه کرد و در روزهای خوشی با سیاست هایی چون واردات و غیره آن ها را به فراموشی سپرد .
وزیر علوم درگذشته با برخی سیاست های غلط در واردات کالا ، فناوری و خدمات ، دانشگاه ها ، دانشجویان و مراکز علمی مورد کم لطفی و بی توجهی قرار گرفتند .
وی افزود : اگر کشاورز و کشاورزی ما از روش های نوین استفاده کند به راحتی می توانیم با تولیدات کشاورزی کشورهای توسعه یافته رقابت کنیم .
دکتر غلامی بابیان اینکه استان مازندران بهترین شرایط را برای کاشت انواع محصولات کشاورزی داراست ، گفت : تاکنون متأسفانه تنها بخش کوچکی از این استعداد و ظرفیت کشاورزی کشور و استان استفاده شده و برای حفظ محیط زیست و کشاورزی همه باید پای کار بیایند .
در این نشست تعدادی از اساتید و پژوهشگران دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری دیدگاه ها و نقطه نظرات خود را با وزیر علوم در میان گذاشتند .