نمایش خبر
ایرنا
16:23
> ساری ایرنا وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری کپی برداری محصولات تولیدی دانش بنیان را یکی از آسیب های این حوزه برشمرد و گفت : پژوهشگران برای جلوگیری از این گونه سوء استفاده ها ، محصول های تولیدی شان را به نام خود ثبت کنند .
> به گزارش خبرنگار ایرنا ، منصور غلامی روز سه شنبه در جریان بازدید از واحدهای فناور پارک علم و فناوری مازندران در ساری افزود : همچنین تجاری سازی و اقتصادی کردن تولیدهای پارک های علم و فناوری باید به صورت جدی موردنظر این واحدها باشد .
وی گفت : با توجه به اهمیت ، جایگاه و نقش پارک در تولید ملی و تجاری سازی تحقیقات ، اطلاع رسانی درباره وظایف پارک در موقعیت های مختلف می تواند بسیار مفید باشد .
باید تلاش کنیم وظایف پارک را به سازمان ها و دستگاه ها معرفی کنیم تا زمینه استفاده از پتانسیل های موجود در استان فراهم شود .
غلامی افزود : پارک های علم و فناوری در کشور وظایف بسیار مهم و کلیدی در حوزه کارآفرینی ، تحقیقات ، تجاری سازی و ارتباط دانشگاه با صنعت بر عهده دارند .
رییس پارک علم و فناوری مازندران نیز با تاکید بر لزوم ورود پارک های علم و فناوری به دانشگاه ها گفت : همراهی و همکاری پارک های علم و فناوری با دانشگاه ها برای تبادل دستاوردهای پژوهشی و علمی و تجاری سازی تولیدات علمی دانشگاه و پارک ها الزامی است .
علی معتمدزادگان افزود : نیاز و درخواست پارک علم و فناوری از دانشگاه تنها تامین زمین است و بقیه امور را خود پارک برعهده می گیرد .
مازندران دارای یک پارک علم و فناوری و 12 مرکز رشد است که چهار مرکز آن از جمله ساری ، آمل ، نوشهر و سیمرغ مستقیم زیر مجموعه پارک علم و فناوری فعالیت دارند .
هم اکنون 116 شرکت دانش بنیان در مازندران با تولید حدود 400 محصول از سوی این شرکت ها زیر نظر پارک قرار دارند .
فضای زیر مجموعه پارک علم و فناوری مازندران نیز اکنون پنج هزارمتر مربع است .
پارک علم و فناوری مازندران از سال 89 فعالیت خود را با 4 شرکت دانش بنیان آغاز کرد و اکنون میزان صادرات این شرکت ها به حدود چهار میلیون یورو رسیده است .
در حال حاضر 6 مرکز رشد در شهرستان های ساری ، سیمرغ ، آمل ، تنکابن و نوشهر فعال هستند که مقرر شد هفتمین مرکز رشد واحدهای فناورانه در بهشهر شنبه هفته آینده افتتاح شود .
وزیر علوم روز گذشته سفر دو روزه اش به مازندران را با بازدید از دانشگاه جامع مازندران در بابلسر و گفت و گو با اعضای هیات علمی این دانشگاه شروع کرد .
افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی این دانشگاه ، ادای احترام به شهدای خوشنام آرمیده در پردیس آن ، بازدید از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل و گفت و گو با دانشجویان و اعضای هیات علمی و همچنین بازدید از دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل برنامه نخستین روز سفر دکتر غلامی بود .
وزیر علوم امروز سه شنبه هم با حضور در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری ، چند طرح عمرانی این دانشگاه را افتتاح کرده و با اعضای هیات علمی و تشکل های دانشجویی آن گفت وگو کرد .
شرکت در نشست شورای اداری مازندران از دیگر برنامه های دومین روز سفر دکتر غلامی اعلام شده است .
7335/1654.