نمایش خبر
خبرگزاری ربیع
19:01
> استاندار مازندران با تاکید براین که امروز جامعه بیش از هر زمان دیگری به کمک دانشگاه و دانشگاهیان برای حل مسایل و مشکلات نیاز دارد ، گفت : دانشگاه ها در شرایط حاضر نخستین سنگر مقابله با تحریم های ظالمانه هستند .
> به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از ایرنا ، احمد حسین زادگان روز سه شنبه در نشست وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با اساتید دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری شرایط تحریمی و تحمیلی کنونی کشور را بسیار حساس عنوان کرد و افزود : در این وضعیت دانشگاه باید خود را با شرایط و مشکلات و مسائل روز جامعه سازگار کند و پای کار بیاید و در صدد برآوردن نیاز جامعه برآید .
وی تاکید کرد : نظام جمهوری اسلامی تا کنون سرمایه های سنگینی در عرصه دانشگاهی صرف کرد و باید در زمان محدودیت ها دانشگاه به کمک نظام و دولت بیاید .
نماینده عالی دولت در مازندران خدمات و امکانات دولت برای گسترش فعالیت و همراهی با پژوهش های دانشگاهی را در سال های اخیر بی بدیل توصیف کرد و گفت : انتظار می رود دانشگاه و دانشگاهیان حداکثر استفاده را از این خدمات و فضای باز فکری و فعالیتی داشته باشند .
استاندار مازندران اظهار داشت : دشمن به شدت به دنبال نا امید کردن دانشجویان و جذب و خروج آنها از کشور است و مدیران و اساتید دانشگاه باید نسبت به این مساله هوشیار باشند .
حسین زادگان ورود دانشگاه برای حل مشکلات جامعه را همواره قرین موفقیت توصیف کرد و افزود : فعالیت های صورت گرفته در سال های اخیر در حوزه اصلاح برنج و توسعه اقلام پر محصول که با اتکا به پژوهش های دانشگاهی صورت گرفت ، مثبت بوده است .
استاندار مازندران با اظهار این که دانشگاه امروز بیش از هر زمان دیگر باید تکلیف محور و هدفمند فعالیت کند و نباید صرفا هزینه محور باشد ، گفت : انتظار ما از وزارت علوم ارائه بسته های حمایتی مطلوب برای دانشجویان استان ها و زیرساخت های اشتغال زایی در دانشگاه ها است .
وی همچنین صنعت غذایی و کشاورزی را یکی از دغدغه های کشور دانست و افزود : باید دانشگاه برای بهبود کشت ، افزایش تولید ، کیفیت سازی محصولات کشاورزی و ارائه مشاوره های تخصصی به کشاورزان تلاش بیشتر کند .
حسین زادگان مازندران را خط مقدم کشاورزی کشور توصیف کرد و گفت : ارتباط دانشگاه های کشاورزی با کشاورزان باید بیشتر شود و وظیفه ما و دانشگاه نیز فراهم کردند این شرایط است .