نمایش خبر
شبستان
19:36
> غلامی بابیان اینکه بسیاری از دانشمندان در حوزه های علمیه و دانشگاه ها مشغول علم آموزی و تولید علم هستند ، گفت : باید از این سرمایه برای پیشرفت علمی استفاده کنیم .
> به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از ساری ، «منصور غلامی» امروز (26 شهریورماه) در جلسه شورای اداری مازندران ، با اشاره به وضعیت جامعه دانشگاهی کشور اظهار کرد : پیش از انقلاب به لحاظ نیروهای کارشناسی وابسته به کشورهای دیگر بوده و از یافته های علمی دیگر کشورها استفاده می کردیم .
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری افزود : دانشگاه های ما با همه کم و کاستی ها موجود به کشور خدمت کرده اند اما به دلایلی هنوز نتوانستیم بخشی از فارغ التحصیلان را جذب کنیم و این مشکل پیش روی ماست .
وی بابیان اینکه بسیاری از دانشمندان در حوزه های علمیه و دانشگاه ها مشغول علم آموزی و تولید علم هستند ، افزود : باید از این سرمایه برای پیشرفت علمی استفاده کنیم .
غلامی با اشاره به دانشگاه های نسل سوم و کارآفرین ، افزود : در زمان گذشته تعاملات بین دانشگاه ها و سازمان ها کم بود اما در 10 سال گذشته این رویکردها عوض شده است و اکنون قراردادهای بسیار بزرگی با محیط زیست ، نفت در بخش اکتشاف و استخراج داریم .
وی بابیان اینکه دانشگاه ها در دهه دوم و سوم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به خوبی در عرصه تولید علم ورود پیدا کردند ، یادآور شد : در دهه بعد از انقلاب اسلامی ، رویکرد بهره برداری از دانش و فناوری های علمی مبتنی بر تولیدات داخلی است و درزمینه های مختلف متکی به دانش دانشمندان منطقه خود هستیم .
غلامی با اشاره به وجود 197 مرکز رشد و 43 پارک علم و فناوری در کشور ، افزود : این پارک های علم و فناوری در منطقه و آسیای غربی نمونه هستند .
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری از انعقاد سه قرارداد مهم در حوزه کشاورزی با دانشگاه علوم کشاورزی ساری خبر داد و خواستار بهره گیری از ظرفیت مشاوران و دانشگاه در توسعه و پیشرفت کشور شد تا آینده آموزش عالی کشور به سمت ارتباط وسیع تر با جامعه پیش رود .
پایان پیام/286.