نمایش خبر
ایرنا
23:06
> قم ایرنا رئیس پارک علم و فناوری قم گفت : تاکنون 72 شرکت دانش بنیان و 200 شرکت فناور دراستان به ثبت رسیده و مشغول به فعالیت هستند .
> سید حسین اخوان علوی عصر سه شنبه در جلسه کارگروه آموزش ، پژوهش ، فناوری و نوآوری استان قم افزود : درحال حاضر 44 پارک علم و فناوری و 200 مرکز رشد در کشور وجود داشته و 4 هزار و 500 شرکت دانش بنیان در کشور مجوز گرفته اند .
وی با اشاره به تأسیس پارک علم و فناوری قم در سال 91 ، از روند صعودی ثبت شرکت های دانش بنیان درسالهای گذشته خبر داد و گفت : پارک علم و فناوری استان به لحاظ ثبت و تعداد شرکت های دانش بنیان در کشور رتبه دهم را دارد .
رئیس پارک علم و فناوری قم با اشاره به سهم و نقش بسزای شرکت های دانش بنیان در اقتصاد استان ، بر ضرورت حمایت و توانمندسازی فعالان این حوزه تأکید کرد و گفت : ایجاد شبکه حمایتی و مشارکت مؤثر همه نهادهای ذیربط برای حمایت از شرکت های فناور و دانش بنیان بسیار لازم است .
وی با بیان اینکه دستگاههای اجرایی استان باید برای خرید خدمات و محصولات ، شرکت های دانش بنیان و فناور قمی را در اولویت قرار دهند ، خاطرنشان کرد : ترویج فرهنگ وقف در حوزه نوآوری ، فناوری و کارآفرینی و برقراری ارتباط مؤثر میان دانشگاه ، صنعت و جامعه در توسعه نوآوری و فناوری درقم بسیار مؤثر است .
اخوان علوی ارکان زیست بوم نوآوری را شامل صنعت ، دانشگاهها ، سمن ها ، دولت و نهادهای مالی و سرمایه گذاری دانست و گفت : پارک های علم و فناوری و مراکز رشد در راستای توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی شرکت های دانش بنیان و فناور راه اندازی شده اند .
وی با اشاره به خدمات قابل ارائه و مزایای استقرار شرکت ها در پارک های علم و فناوری و مراکز رشد ، تصریح کرد : در راستای توسعه کمی و کیفی این شرکت ها ، خدمات مشاوره ای در حوزه های گوناگون فنی ، حقوقی و بازاریابی به آنها ارائه شده ، شرکت های مستعد در حال شناسایی بوده و طرح همیار دانش بنیان راه اندازی شده است .
جلسه کارگروه آموزش ، پژوهش ، فناوری و نوآوری استان قم با حضور بهرام سرمست استاندار قم ، معاونین استاندار و جمعی از مدیران و کارشناسان دستگاههای اجرایی ذیربط ، مراکز آموزش عالی و نمایندگان نخبگان استان در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد .
8146/ 6133/.