نمایش خبر
فرصت امروز
> صفی الله صفایی بیان کرد : همچنین 2 مرکز رشد در دانشگاههای پیام نور تویسرکان و ملایر ، مرکز نوآور در دانشگاه پیام نور اسدآباد و نهاوند راه اندازی شده است .
> وی با بیان اینکه 12 شرکت فن‌آور سال گذشته در دانشگاههای پیام نور استان همدان فعال شده است افزود : چهار ایده پارک در ملایر ، نهاوند ، همدان و تویسرکان برگزار شد که مهمترین آنها در راستای ارتباط صنعت و دانشگاه و برگزاری ایده پارک با همکاری شرکت صنعتی سحر بود .
صفایی هزینه تحصیل در این دانشگاه را بسیار پایین عنوان کرد و گفت : شهریه ماهانه یک مهد کودک بین 2 تا سه میلیون ریال است در حالیکه دانشگاه پیام‌نور برای هر ترم در مقطع کارشناسی حدود 6 میلیون ریال دریافت می‌کند .
رئیس دانشگاه پیام نور مرکز همدان ادامه داد : شهریه تحصیل در مقطع کارشناسی هر ترم 6 میلیون و 200 هزار ریال و کارشناسی ارشد 22 میلیون ریال است با این وجود وام‌هایی برای دانشجویان پیش‌بینی شده است .
صفایی با بیان اینکه امروز بدون هیچ دغدغه می توان در دانشگاه پیام‌نور نامنویسی کرد ، گفت : این دانشگاه دارای 12 واحد مرکز ، 12 هزار و 358 دانشجو در مقطع کارشناسی و یک هزار و 400 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد است .
رئیس دانشگاه پیام نور مرکز همدان یادآوری کرد : زمانی تعداد دانشجویان این دانشگاه 26 هزار نفر بود اما هم اینک به 13 هزار نفر کاهش یافته است با این وجود این میزان دانشجو با امکانات متوازن است .
صفایی اظهار داشت : فعالیت برخی از دانشگاهها از جمله در شهر دمق از توابع رزن توجیه اقتصادی برای پیام نور ندارد ولی وجود آنها یک نماد و نهاد فرهنگی است بنابراین آن را سر پا نگه داشته‌ایم .
وی ادامه داد : 64 درصد دانشجویان پیام نور همدان دختر هستند و برخی از خانواده ها از منظر اجتماعی امکان تحصیل دختران در شهرهای دیگر را نمی‌دهند بنابراین وجود برخی دانشگاه ها با وجود نداشتن توجیه اقتصادی ، زمینه تحصیل این افراد در دانشگاه محل سکونت را فراهم کرده است .
رئیس دانشگاه پیام نور مرکز همدان بیان کرد : تعداد رشته محل کارشناسی این دانشگاه 263 رشته و امسال نیز رشته فیزیک هسته ای در پیام نور همدان دایر شد .
صفایی افزود : 120 عضو هیات علمی به صورت مربی و استادیار در دانشگاه پیام نور استان همدان مشغول به تدریس و فعالیت پژوهشی هستند .
وی با بیان اینکه این دانشگاه در فعالیت های فرهنگی پیشتاز است ، اضافه کرد : کانون هلال احمر پیام نور همدان در جشنواره رویش وزارت علوم رتبه برتر را بین 68 دانشگاه دولتی کشور کسب کرد .
رئیس دانشگاه پیام نور مرکز همدان افزود : رضا زارعی دانشجوی این دانشگاه در اسدآباد به عنوان بهترین بازیکن بسکتبال سه نفره جهان انتخاب شد .
صفایی پایین بودن شهریه دانشجویی ، اختیاری بودن حضور در کلاس های نظری ، اعطای وام های 1 .
4 درصدی ، سهولت در تغییر رشته و مهمانی در رشته های مورد نظر را از مزیت های تحصیل در این دانشگاه دانست .
وی اظهار داشت : رسول زارعی دانشجوی پیام نور مرکز کبودراهنگ موفق به کسب رتبه اول کنکور در مقطع ارشد رشته حسابداری شد همچنین استان همدان بیشترین دانشجوی شرکت کننده در مسابقات قرآنی را داشته است .
رئیس دانشگاه پیام نور همدان ادامه داد : این دانشگاه از نظر کیفی جزو دانشگاه خوب کشور است همچنین 57 آزمایشگاه به متراژ یک هزار و 400 متر مربع با دستگاه های آزمایشگاهی پیشرفته فعال دارد .
صفایی افزود : در حوزه آموزشی دانشگاه پیام نور همدان اقدام به برگزاری آزمون های کنکور سراسری ، آزمون های کارشناسی و دکترا کرده است و این دانشگاه امسال رتبه اول برگزاری آزمون های سراسری را در کشور کسب کرد .
وی تاکید کرد : نامنویسی بدون کنکور در مقطع کارشناسی در سایت سازمان سنجش تا 28 شهریور امسال صورت می گیرد و متقاضیان می‌توانند نسبت به نامنویسی در این دانشگاه با مراجعه به سایت اقدام کنند .