نمایش خبر
مهر
08:47
> مدیر کل ارتباط با صنعت گفت : طرح جدیدی در وزارت علوم برای تحول همکاری های دانشگاه با صنعت و جامعه در حال تدوین است که به زودی نهایی می شود .
> محمدسعید سیف در گفتگو با خبرنگار مهر از تدوین طرح جدید وزارت علوم برای توسعه ارتباط دانشگاه ها با جامعه و صنعت خبر داد و اظهار کرد : در راستای تحول همکاری های دانشگاه ها و موسسات پژوهشی با جامعه و صنعت طرحی در وزارت علوم با کمک متخصصان آماده شده است .
مدیر کل ارتباط با صنعت وزارت علوم افزود : در حاضر پیش نویس این طرح در حال نهایی شدن است و به زودی به دانشگاه ها ابلاغ خواهد شد .
سیف با اشاره به اینکه بحث ارتباط جامعه دانشگاهی و آموزش عالی با صنعت و جامعه دایره گسترده ای شامل حوزه دانشجویی ، اساتید ، تحقیق و توسعه و تغییر در ساختار درس ها و آموزش ها می شود ، افزود : همکاری حداکثری فعالیت های اعضای هیات علمی در بحث های مربوط به جامعه و صنعت ، آماده سازی دانشجویان برای حضور مفید و اثربخش در صنعت و تدوین مشوق هایی که دانشگاه را به این سمت و سو سوق دهد ، از اهداف این طرح به شمار می رود .
مدیر کل ارتباط با صنعت ادامه داد : 48 اقدام در این طرح در حال نهایی شدن است و به زودی تصویب خواهد شد و جزئیات آن نیز منتشر می شود .
وی در ادامه بیان کرد : به منظور بررسی راهکارها در جهت ارتباط موثر دانشگاه ها و صنعت و رفع مشکلات جامعه مطالعات یکساله ای در وزارت علوم صورت گرفته و جلسات مختلفی برگزار شده است .