نمایش خبر
شبستان
15:49
> خبرگزاری شبستان : دبیر اجرایی سی و سومین جشنواره ملی قرآن دانشجویان با بیان اینکه دبیرخانه جشنواره در معاونت فرهنگی وزارت علوم فعال شده ، گفت : 27 دی حکم جشنواره سی و سوم از طرف رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها به وزیر علوم زده می شود .
> رشید جعفرپور ، دبیر اجرایی سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان با اشاره به میزبانی وزارت علوم برای برگزاری این جشنواره گفت : در این راستا روز چهارشنبه 27 دی ماه اطلاق حکم جشنواره سی و سوم از طرف رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها به وزیر علوم صورت می گیرد .
وی با بیان اینکه به این ترتیب استارت اجرایی جشنواره سی و سوم زده خواهد شد ، خاطرنشان کرد : طبق روال وزیر علوم حکم دبیری جشنواره را به معاون فرهنگی خود ابلاغ می کند و بر اساس آن یک سری احکام برای دبیران دیگر جشنواره صادر خواهد شد .
جعفرپور با بیان اینکه در این راستا آیین نامه اجرایی را اصلاح کرده ایم ، اظهار کرد : آیین نامه را متناسب با شرایط وزارت علوم تغییر داده ایم و با نهایی شدن منابع جشنواره فرایند های اجرایی آیین نامه در دبیرخانه فعال شده است .
دبیر اجرایی سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان به اشاره به برپایی جلسات گوناگون برای مکان جشنواره و چگونگی کم و کیف آن تصریح کرد : نحوه اجرا ، کارهای کارشناسی و سایت جشنواره در این جلسات مورد بحث و بررسی قرار گرفته است .
وی با بیان اینکه دبیرخانه جشنواره سی و سوم در معاونت فرهنگی وزارت علوم فعال شده است ، ادامه داد : در این راستا دو جلسه با معاون فرهنگی داشته ایم و در مورد کیفیت و سطح جشنواره به گفتگو نشسته ایم .
جعفرپور با اشاره به برگزاری جلسه با مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در رابطه با جشنواره سی و سوم افزود : در این جلسه قرار است در مورد تجربیات برگزاری جشنواره ملی مانند سطح داوری و نقاط قوت و ضعف بحث و گفتگو شود .
دبیر اجرایی سی و سومین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان ، تاکید کرد : بر این اساس قرار است مرحله دانشگاهی جشنواره در بهمن ماه و هفته اول اسفند در همه دانشگاه ها برگزار شود .
مرحله منطقه ای نیز اواسط اردیبهشت ماه در 5 منطقه کشوری برگزار خواهد شد ، بنابراین مرحله سراسری پایان شهریور ماه و مرحله ملی نیز اواخر آبان 97 و همزمان با هفته قرآن و عترت دانشگاه ها برگزار می شود .
همچنین سرفصل رشتههای سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان در بخشهای معارفی ، آوایی ، پژوهشی ، فناوری ، هنری و ادبی به دانشگاههای سراسر کشور ابلاغ شد .
بنابرگزارش خبرگزاری شبستان به نقل از معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت ، این سرفصل ها از سوی دبیرخانه شورای هماهنگی فعالیتهای قرآن و عترت دانشگاهها به همه دانشگاههای کشور جهت اجرا ابلاغ شده است .
سرفصل رشتههای سی و سومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان پایان پیام/345.