نمایش خبر
روزنامه آفرینش
> اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی رشته های مختلف تحصیلی متمرکز آزمون سراسری سال 1397 منتشر شد .
> اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی رشته های مختلف تحصیلی متمرکز آزمون سراسری سال 1397 منتشر شد .
در قسمتی از این اطلاعیه آمده است؛ با حمد و سپاس به درگاه خداوند متعال ضمن عرض تبریک و تهنیت به خواهران و برادران عزیزی که در آزمون سراسری سال 1397 پذیرفته شده اند ، بدین وسیله به اطلاع می رساند نتیجه پذیرفته شدگان نهایی رشته های مختلف تحصیلی دوره های روزانه ، نوبت دوم (شبانه) ، دانشگاه پیام نور ، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی ، موسسات غیرانتفاعی و غیردولتی ، رشته های تحصیلی مجازی ، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور و همچنین اسامی پذیرفته شدگان مرحله پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی برای دانشگاه ها ، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی ، دانشگاه پیام نور و دوره های مجازی در سال تحصیلی 98 1397 که گزینش آنها به روش متمرکز صورت گرفته است ، جمعاً به تعداد 409353 نفر در پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی : www .
sanjesh .
org قرار گرفته است .
قابل توجه کلیه داوطلبان کلیه پذیرفته شدگان برای اطلاع از نحوه ثبت نام ، تاریخ ثبت نام و مدارک لازم برای ثبت نام (علاوه بر مدارک مندرج در این اطلاعیه) ضرورت دارد ابتدا به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه نمایند .
بدیهی است در صورتی که دانشگاه یا موسسه محل قبولی برنامه زمانی مشخصی را برای ثبت نام در سایت خود درج ننموده باشد ، پذیرفته شدگان این قبیل موسسات لازم است مطابق جدول برنامه زمانی ثبت نام از پذیرفته شدگان مندرج در این اطلاعیه برای ثبت نام به محل قبولی مراجعه نمایند .
بدیهی است عدم مراجعه به موقع پذیرفته شدگان برای ثبت نام به منزله انصراف قطعی از تحصیل آنها تلقی خواهد شد .
نتایج دانشگاه آزاد متعاقباً اعلام می شود نتایج مربوط به دانشگاه آزاد اسلامی متعاقباً از طریق سایت آن دانشگاه اعلام خواهد شد و بدیهی است داوطلبانی که هم در ردیف پذیرفته شدگان یکی از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می گیرند توجه داشته باشند که منحصراً می توانند در یکی از کدرشته محلهای قبولی ثبت نام نمایند و به عبارتی مجاز به ثبت نام در هر دو محل قبولی نمی باشند در غیر این صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد .
به اطلاع می رساند که هرگونه تغییرات منعکس شده به این سازمان پس از اعلام نتایج اولیه از قبیل اصلاح سوابق تحصیلی واصله از سوی وزارت آموزش و پرورش و یا اعمال سهمیه از سوی ارگانهای ذیربط و .
در نتیجه نهایی داوطلبان ذینفع اعمال گردیده است .
بدیهی است داوطلبان می توانند همزمان با انتشار کارنامه نتیجه نهایی (در تاریخ 97/06/26) کارنامه نتیجه مرحله اول اصلاح شده خود را نیز مشاهده نمایند .
زمان انتشار کارنامه برای کلیه پذیرفته شدگان و همچنین آن دسته از داوطلبانی که فرم انتخاب رشته اینترنتی خود را تکمیل نموده اند ولی پذیرفته نشده اند ، کارنامه علمی حاوی رتبه داوطلب در هر یک از کدرشته های انتخابی در بین متقاضیان کدرشته مزبور در سهمیه مربوط ، با توجه به نمره کل وی در همان کدرشته و همچنین رتبه آخرین نفر پذیرفته شده در هر یک از کدرشته های انتخابی و اطلاعات مفید دیگر در روز دوشنبه مورخ 97/06/26 در پایگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار داده خواهد شد .
با توجه به کنترل های متعدد و بررسی های انجام شده از صحت نتایج اعلام شده اطمینان حاصل شده است؛ مع الوصف ، داوطلبان پس از دریافت کارنامه نتایج نهایی آزمون از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان درصورتی که درخصوص مندرجات کارنامه و یا انتخاب رشته خود سوال و یا تقاضایی داشته باشند ، می توانند حداکثر تا 97/07/15 منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت سازمان اقدام نمایند و از ارسال نامه پستی و مراجعه حضوری اکیداً خودداری نمایند .
بدیهی است به کلیه مواردی که از طریق دیگری و یا بعد از تاریخ 97/07/15 واصل شود ، به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد .
لازم به تاکید است کلیه درخواستهای مربوط به اشتباه در انتخاب رشته صرفاً برای پذیرش در نیمسال دوم دانشگاهها و موسسات آموزش عالی بررسی خواهد شد .
جدول برنامه زمانی ثبت نام از پذیرفته شدگان برای آن دسته از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی که برنامه زمانی برای ثبت نام در سایت اینترنتی خود اعلام ننموده اند ، در سایت سازمان سنجش در متن همین اطلاعیه قابل مشاهده داوطلبان می باشد .