نمایش خبر
روزنامه آفرینش
> جزئیات ثبت نام و شرکت در آزمون بین‎المللی زبان آلمانی (TELC) اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره تاریخ برگزاری و نحوه نام نویسی دومین آزمون بین‎المللی زبان آلمانی مرکز تلک (TELC) در سال 1397 منتشر شد .
> جزئیات ثبت نام و شرکت در آزمون بین‎المللی زبان آلمانی (TELC) اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره تاریخ برگزاری و نحوه نام نویسی دومین آزمون بین‎المللی زبان آلمانی مرکز تلک (TELC) در سال 1397 منتشر شد .
در قسمتی از این اطلاعیه آمده است؛ بدین وسیله به اطلاع می رساند با توجه به هماهنگی های بعمل آمده با دانشگاه FHM آلمان و مرکز تلک ، مقرر شده است برای دومین بار در جمهوری اسلامی ایران آزمون زبان آلمانی مرکز تلک (TELC) که یک آزمون تعیین سطح به زبان آلمانی بوده و در کشور آلمان ، سراسر اروپا و جهان نیز برگزار می شود ، توسط مراکز مجاز به شرح زیر در سطح A2 برگزار شود .
1 پردیس دانشگاه شهید بهشتی .
2 سازمان مدیریت صنعتی .
3 موسسه فرهنگی و هنری ایرسافام .
مدرک و گواهی حاوی نتیجه آزمون ، توسط مرکز تلک و دانشگاه FHM در آلمان صادر خواهد شد .
مدرک آزمون تلک (TELC) معادل مدرک آزمون گوته و مورد تایید سفارت آلمان در ایران است .
این گواهی به عنوان دانش پایه برای اخذ پذیرش و ادامه تحصیل و کار در دانشگاههای آلمانی زبان اروپا به خصوص برای دوره های پیش آمادگی PSP برای پنج گروه هدف به شرح ذیل کاربرد دارد و مورد قبول همه شرکت ها و مراکز دولتی جهت پذیرش کار و مهاجرت می باشد .
دوره PSP یک دوره پیش آمادگی شامل 65 درصد زبان آلمانی تخصصی و 35 درصد موضوعات فرهنگی و تخصصی ادغام در محیط کاری و فرهنگی آلمان برای پنج گروه هدف می‎باشد : 1 دیپلمه‎هایی که قصد معادل‎سازی مدرک دیپلم ایرانی خود به دیپلم آلمانی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در همه دانشگاههای آلمانی را دارند ، که خود به سه دسته تقسیم می‎‏شوند : 1 1 دیپلمه‎هایی که می خواهند در رشته های مهندسی ادامه تحصیل بدهند (PSP technic) .
1 2 دیپلمه هایی که می خواهند در رشته های علوم انسانی ادامه تحصیل بدهند ( PSP business) .
1 3 دیپلمه هایی که قصد ادامه تحصیل در رشته های علوم پزشکی را دارند ، ( PSP medicine) .
2 افرادی که با مدرک کارشناسی می خواهند وارد دوره کارشناسی ارشد بشوند (در رشته دلخواه) .
3 افرادی که با مدرک کارشناسی ارشد می خواهند وارد دوره دکتری به زبان آلمانی بشوند .
4 پزشکان و یا افرادی که با مدرک دکتری قصد ادامه تحصیل و اخذ تخصص و یا یافتن کار در بیمارستان و غیره دارند .
برای این گروه علاوه بر دوره PSP ، دانش علوم پزشکی آنان نیاز به تایید دارد .
5 کلیه صاحبان مشاغل و افراد دارای مهارت ، فارغ از این که در چه رشته‎ای تحصیل کرده‎اند ، علاوه بر آموزش زبان و فرهنگ آلمانی می توانند نحوه تهیه رزومه و مصاحبه و یافتن شغل در بازار آلمان را آموزش ببینند(PSP Professional) .
همه گروههای مذکور برای اخذ ویزا و ورود به دوره های PSP در دانشگاه FHM ، نیاز به مدرک سطح A2 زبان آلمانی از مرکز تلک دارند .
ساختار و مواد آزمون تلک (TELC) : آزمون تلک شامل چهار بخش به شرح ذیل می‎باشد : بخش Listening (شنیداری ، پاسخ بصورت نوشتاری) بخش Reading (پاسخ بصورت نوشتاری) بخش Writing (پاسخ بصورت نوشتاری) بخش Speaking (گفتاری) – (ارزیابی توسط اساتید دارای گواهینامه آزمونگری از مرکز تلک و دانشگاه FHM آلمان و مورد تایید سازمان سنجش آموزش کشور صورت می گیرد) آزمون تلک بصورت کاغذی (Paper) می‎باشد ، به گونه‎ای که پاسخ همه سوالات به غیر از بخش Speaking (گفتاری) توسط داوطلب در دفترچه آزمون درج می شود .
با توجه به بخشنامه‎‏های شماره 15244/97 مورخ 97/01/25 و 97214/97 مورخ 97/03/28 و در راستای اجرای تصویب نامه شماره 63793/ت55633 هـ مورخ 97/05/16 هیات محترم وزیران ، نرخ ثبت نام در آزمون بین المللی زبان آلمانی مرکز تلک (TELC) بصورت علی‎الحساب به مبلغ هیجده میلیون (18000000) ریال (معادل 189 یورو) می باشد ، بدیهی است چنانچه نرخ ارز توسط بانک مرکزی تغییر یابد و منجر به افزایش یا کاهش مبلغ ثبت نامی شود ، مراتب توسط سازمان سنجش بررسی خواهد شد و با ابلاغ به مراکز ، مابه‎التفاوت وجه ثبت‎نامی توسط مؤسسات مجری ، از داوطلبان اخذ می‎شود و یا به آنان عودت داده می شود .
سازمان سنجش آموزش کشور تنها مرجع صادر کننده مجوز فعالیت ، جهت برگزاری آزمونهای بین‎المللی در ایران می‎باشد و فعالیت مراکزی که از این سازمان مجوز اخذ نکرده‎اند ، فاقد اعتبار و غیر قانونی است .
مراکز دارای مجوز برگزاری آزمون زبان آلمانی مرکز تلک (TELC) : 1 پردیس دانشگاه شهید بهشتی : پایگاه اطلاع رسانی(وب سایت) : www .
sbu .
ac .
ir/pardis2 نشانی محل برگزاری آزمون : تهران – اتوبان شهید چمران – ولنجک – خیابان یمن – خیابان رشیدالدین فضل اله – میدان شهید شهریاری – دانشگاه شهید بهشتی – ساختمان مرکز فنّاوری اطلاعات – سایت مرکزی .
2 سازمان مدیریت صنعتی : پایگاه اطلاع رسانی(وب سایت) : www .
imi .
ir نشانی محل برگزاری آزمون : تهران – خیابان ولی عصر(ع) – نبش خیابان جام جم .
3 موسسه فرهنگی و هنری ایرسافام : پایگاه اطلاع رسانی(وب سایت) : https : //CDC .
irsafam .
com نشانی محل برگزاری آزمون : تهران – میدان آرژانتین – خیابان الوند – کوچه 37 شرقی – پلاک 4 .
تاریخ ثبت نام : ثبت نام از روز سه شنبه مورخ 97/06/20 آغاز و در روز دوشنبه مورخ 97/06/26 پایان می پذیرد .
لازم به تاکید است ، ثبت نام منحصراً به صورت اینترنتی و از طریق پایگاه اطلاعرسانی مراکز فوق انجام خواهد شد .
تاریخ برگزاری آزمون مرحله اول : شامل آزمون کتبی بخشهای Listening ، Reading و Writing : روز سه شنبه مورخ 97/07/03 هجری شمسی برابر با 25 سپتامبر 2018 میلادی .
مرحله دوم : شامل آزمون Speaking (گفتاری) : روز چهارشنبه مورخ 97/07/04 هجری شمسی برابر با 26 سپتامبر 2018 میلادی .
ساعت و زمان شروع آزمون از طریق پایگاه خبری و اطلاع رسانی مراکز مجری ، به نحو مقتضی به داوطلبان اطلاع رسانی خواهد شد .