نمایش خبر
روزنامه آفرینش
> با حکم وزیر علوم؛ سرپرست دو دانشگاه منصوب شدند وزیر علوم طی احکام جداگانه ای سرپرست دو دانشگاه "صنعتی بیرجند" ، "صنعتی ارومیه" را منصوب کرد .
> با حکم وزیر علوم؛ سرپرست دو دانشگاه منصوب شدند وزیر علوم طی احکام جداگانه ای سرپرست دو دانشگاه "صنعتی بیرجند" ، "صنعتی ارومیه" را منصوب کرد .
دکتر منصور غلامی وزیر علوم طی احکام جداگانه دکتر محمدرضا شیدائی را به سمت سرپرست "دانشگاه صنعتی ارومیه" و دکتر سید حجت هاشمی را به سمت سرپرست "دانشگاه صنعتی بیرجند" منصوب کرد .
دکتر هاشمی دانش آموخته کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه فردوسی مشهد ، کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، دکتری از دانشگاه شفیلد انگلستان و استاد مهندسی مکانیک دانشگاه بیرجند است .
دکتر محمدرضا شیدائی متولد سال 1345 در شهرستان خوی ، دانش آموخته کارشناسی مهندس عمران از دانشگاه تهران و دانش‎آموخته مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی سازه دانشگاه تبریز است .
وی استاد تمام رشته مهندسی عمران – سازه دانشگاه ارومیه است و تاکنون راهنمایی ، مشاوره و داوری بیش از 40 عنوان پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری را بر عهده داشته و بیش از 80 عنوان مقاله علمی – پژوهشی ، ISI و همایش در مجلات معتبر داخل و خارج کشور به چاپ رسانده است .
برای سال تحصیلی 97 98 صورت می گیرد؛ برگزاری دوره مشترک ادبیات فرانسه بین دانشگاه فردوسی و سوربن با موافقت وزارت علوم و رایزنی های صورت گرفته از سال تحصیلی 97 98 دوره مشترک ادبیات فرانسه میان دانشگاه های فردوسی مشهد و سوربن فرانسه برگزار می شود .
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه فردوسی مشهد ، بر اساس این توافق برای سال جاری 3 دانشجو پذیرش خواهد شد و دانشجویان پذیرفته شده یک سال از دوره تحصیلی خود را در دانشگاه سوربن فرانسه پشت سر خواهند گذاشت و در پایان مدرک دکتری مشترک از سوی دانشگاه فردوسی مشهد و دانشگاه سوربن دریافت خواهند کرد .
همچنین دوره آموزشی در دانشگاه سوربن رایگان بوده و دانشجویان از امکانات اقامتی آن دانشگاه بهره مند می شوند .
دانشگاه فردوسی مشهد از معدود دانشگاه های کشور است که موفق به برگزاری دوره های مشترک با دانشگاه های معتبر بین المللی است و از سال 96 دوره دکتری مشترک دیگری در رشته مدیریت گرایش رفتار سازمانی با دانشگاه ورشو لهستان برگزار کرده است .