نمایش خبر
ابتکار
> فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی از دستگیری 2 متهم پرونده فروش سئوالات آزمون به تعدادی از دانشجویان در مشهد خبر داد.
> فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی از دستگیری 2 متهم پرونده فروش سئوالات آزمون به تعدادی از دانشجویان در مشهد خبر داد .
به گزارش میزان ، سردار قادر کریمی گفت : نماینده حقوقی یکی از دانشگاه های دولتی مشهد با تنظیم شکوائیه ای مبنی بر افشای سئوالات آزمون گروه تخصصی یکی از رشته های تحصیلی این مرکز آموزشی خواستار پیگیری سریع موضوع شد .
فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی افزود : با توجه به اهمیت موضوع ، دستورات لازم برای پیگیری پرونده صادر شد و کارآگاهان مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی خراسان رضوی ماموریت یافتند تحقیقات علمی خود در این رابطه را آغاز کنند .
سردار کریمی گفت : بررسی های اولیه کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی حاکی از آن بود که افرادی با سوء استفاده از موقعیت شغلی خود در مرکز آموزشی مذکور به صورت مخفیانه و کاملا ماهرانه اقدام به برداشت سئوالات از سیستم دانشگاه کرده اند و سپس با گرفتن مبالغی ، سئوالات را به وسیله فرد دیگری به دانشجویان فروخته اند .
وی خاطر نشان کرد : از آنجا که افشای سئوالات آزمون در این مرکز آموزش عالی باعث خدشه دار شدن اعتماد عمومی و همچنین نارضایتی شدید دانشجویان شده بود ، تحقیقات پرونده به صورت ویژه ادامه یافت و کارآگاهان پس از بررسی های دقیق کارشناسی و اقدامات گسترده اطلاعاتی ، یکی از عاملان افشای سئوالات آزمون را شناسایی و پس از هماهنگی مقام قضائی و حراست مرکز آموزش ، این فرد دستگیر شد .
سردار کریمی گفت : متهم که تصور می کرد هیچ سرنخی از خود برجای نگذاشته و از لو رفتن موضوع شوکه شده بود در بازجویی های به عمل آمده ، لب به اعتراف گشود و بیان کرد که با همکاری خانمی جوان (که هر 2 از افراد مرتبط با سیستم مرکز آموزشی مورد نظر بودند) سئوالات را با استفاده از درگاه USB از دانشگاه خارج و اقدام به فروش این سئوالات به چند نفر از دانشجویان به مبلغ یکصد میلیون ریال کرده اند .