نمایش خبر
روزنامه جام جم
> معاون آموزشی وزیر علوم اعلام کرد : تحصیل همزمان برای تمام زیرنظام های آموزش عالی مجاز شد ، دانشگاه های آزاد ، غیرانتفاعی و پیام نور در صورت احراز شرایط اولیه می توانند تحصیل همزمان داشته باشند .
> به گزارش مهر ، مجتبی شریعتی نیاسر افزود : سال تحصیلی جدید را با طرح سال مهارت افزایی و ارتقای اشتغال پذیری تعریف کرده ایم و طرحی به دانشگاه ها در چهار بند ابلاغ شده است که توجه به ضرورت دروس عملی و کاربردی در دوره کارشناسی ، تقویت و تعریف دروس اختیاری برای دانش آموزان تا دو درس اختیاری متناسب با نیاز بازار و نوع رشته به صورت رایگان به دانشجویان ارائه شود .
وی افزود : برای حمایت از این طرح دو برنامه داریم ، به دانشگاه ها اجازه داده شده است با تصویب هیات امنا 2 درصد از درآمدهای اختصاصی دانشگاه ها به مهارت افزایی دانشجویان کارشناسی اختصاص داده شود .
همچنین تامین اعتباری با موافقت سازمان برنامه و بودجه درنظر گرفته شده که به موجب آن 140 میلیارد تومان برای کمک به دانشگاه هایی که در مهارت افزایی نقش دارند ، ارائه شود .
معاون آموزشی وزیر علوم به ظرفیت دانشگاه ها در سال 97 اشاره و بیان کرد : در مقطع دکتری 11 هزار و 60 نفر ، در مقطع کارشناسی ارشد 188 هزار و 882 نفر ، در مقطع کارشناسی 413 هزار و 844 نفر ، در مقطع کاردانی به کارشناسی 60 هزار و 350 نفر و فنی و حرفه ای 35 هزار و 94 نفر ظرفیت سال97 بوده است .
وی ادامه داد : مهلت ثبت نام برای موسسات غیرانتفاعی از امروز به مدت یک ماه تمدید می شود .
دانشگاه آزاد نیز از 24 شهریور ثبت نامش را تمدید کرده بود .
شریعتی نیاسر با اشاره به آمار دانشگاه آزاد گفت : دانشگاه آزاد ظرفیتش را 6919 رشته محل اعلام کرده بود که بیش از 96 درصد رشته محل ها در بررسی های دفتر گسترش تایید و به سازمان سنجش نیز منعکس شد و دانشجویان می توانند انتخاب رشته کنند .