نمایش خبر
روزنامه آفرینش
> معاون آموزشی وزارت علوم : کنکور به صورت کامل حذف شدنی نیست به گزارش خبرنگار مهر ، مجتبی شریعتی نیاسر؛ معاون آموزشی وزارت علوم در نشست خبری در وزارت علوم گفت : از دو سال پیش نظام رتبه بندی ملی را مطرح کردیم ، موسسات متناسب با مقیاس عملکردی در چند سطح ، سطح بندی شده اند و این به معنی درجه بندی نیست به معنای هم قیاس قرار دادن مراکز است .
> معاون آموزشی وزارت علوم : کنکور به صورت کامل حذف شدنی نیست به گزارش خبرنگار مهر ، مجتبی شریعتی نیاسر؛ معاون آموزشی وزارت علوم در نشست خبری در وزارت علوم گفت : از دو سال پیش نظام رتبه بندی ملی را مطرح کردیم ، موسسات متناسب با مقیاس عملکردی در چند سطح ، سطح بندی شده اند و این به معنی درجه بندی نیست به معنای هم قیاس قرار دادن مراکز است .
همچنین به دانشگاهها اجازه داده شده است امکان تعامل با دانشگاههای معتبر دنیا را فراهم کنند .
وی در ادامه به پروژه ارتقای دانشگاه به تراز بین المللی اشاره کرد و گفت : این پروژه همچنان پیش می رود ، عملکرد این دانشگاهها در سال 95 و 96 ارزیابی شده است و متناسب با امتیازاتی که کسب کرده‎اند تامین اعتبار می‏شوند .
همچنین از آنها خواستیم در هیئت امنا بین 3 تا 5 درصد درآمد اختصاصی خود را به این پروژه اختصاص دهند .
شریعتی نیاسر در ادامه به ساماندهی موسسات آموزش عالی اشاره کرد و گفت : این مصوبه طرح آمایش آموزش عالی است و به زودی برنامه ساماندهی موسسات اعلام می‎شود .
وی تصریح کرد : به واسطه این ساماندهی برخی از موسسات باید در یکدیگر ادغام یا تجمیع شوند و برخی تحت حمایت یک دانشگاه بزرگ به عنوان دانشگاه معین ادامه فعالیت دهند این موضوع در کمیسیون آموزش مجلس بررسی می‏شود .
وی در ادامه به ساماندهی دوره‎های تحصیلی اشاره کرد و گفت : ساماندهی دوره‏های تحصیلی نیز تا مقطع دکتری شروع شده است .
وی درباره حذف کنکور نیز گفت : کنکور به صورت کامل حذف شدنی نیست و البته این موضوع به زودی امکان پذیر نیست و باید به صورت مرحله ای انجام شود و طرح حذف مرحله ای کنکور برای دانشجویانی که به طور طبیعی بدون شرکت در کنکور و با اعمال معدل پذیرش می‎شوند باید اجرایی شود ، از سال آینده فاز اول آن اجرایی می‎شود .
وی ادامه داد : بیش از 85 درصد داوطلبان با تکیه بر سوابق تحصیلی پذیرش می شوند و بیشتر برای اینکه در رشته های پرمتقاضی خود را محک بزنند در کنکور شرکت می کنند .
شریعتی نیاسر به موسسات وابسته به دستگاههای اجرایی اشاره کرد و گفت : طبق مصوبه شورای عالی اداری برخی از موسسات وابسته به دستگاههای اجرایی از پذیرش دانشجو منع شدند و برخی از موسسات از این قاعده مستثنی هستند که می توان به دانشگاههای علوم انتظامی ، دانشگاههای غیردولتی وابسته به حوزه علمیه و برخی مراکز شورای عالی اداری اشاره کرد .
سایر دانشگاهها تا پایان آذر ماه فرصت دارند که تعیین تکلیف شوند .
معاون آموزشی وزیر علوم به اعضای هیئت علمی کل کشور توصیه کرد : با توجه به شرایط سختی که پیش رو داریم سعی کنند علاوه بر آموزشهای علمی و تخصصی نقش تربیتی و اخلاقی نیز داشته باشند و تلاش کنند علاوه بر آموزش تخصصی کمک فکری نیز به دانشجویان بدهند که بعد از فارغ‎التحصیلی در جامعه با امیدواری پیش روند و دانشگاهها به نشاط و برنامه شاد توجه بیشتری کنند و از هر حرکت و سیاستی که منجر به ناامید شدن نسل جوان شود پرهیز کنند .
وی همچنین به مراکز غیردولتی مانند دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی‎ها اشاره کرد و گفت : رویکرد درآمدزایی از محل شهریه باید تغییر کند و این مراکز باید این رویکرد را تغییر دهند .
وقتی تکیه بر شهریه باشد این دانشگاهها به دنبال دانشجویان بیشتر هستند و چون دانشجویان زیادی نیستند باعث می‎‏شود این مراکز برای ادامه فعالیت دچار مشکل شوند .
با حکم وزیر بهداشت؛ سرپرست دانشکده علوم پزشکی اسدآباد منصوب شد وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر فرید یوسفی را به عنوان سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ، درمانی اسدآباد منصوب کرد .
به گزارش وزارت بهداشت ، دکتر فرید یوسفی استادیار دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ، درمانی جندی شاپور اهواز است .
همچنین دکتر سیدحسن هاشمی در پیامی از خدمات دکتر محمد محبوبی در مدت تصدی سرپرستی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ، درمانی اسدآباد قدردانی کرد .
رئیس دانشگاه خبر داد؛ تعیین تکلیف اساتید پیمانی مشروط پیام نور تا پایان مهر رئیس دانشگاه پیام نور گفت : پرونده حدود 600 نفر از اساتید پیمانی مشروط این دانشگاه در هیات مرکزی جذب در دست بررسی است و در صورت عدم بروز مشکل تا پایان مهر ماه تعیین تکلیف نهایی می شوند .
محمد رضا زمانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت اساتید پیمانی مشروط دانشگاه پیام نور گفت : دانشگاه پیام نور دارای 900 استاد پیمانی مشروط بود .
وی ادامه داد : درحال حاضر حدود 250 نفر از این اساتید تعیین تکلیف شده و تعیین تکلیف حدود 600 نفر دیگر از این اساتید در دستور کار هیات مرکزی جذب دانشگاه پیام نور قرار دارد .
امیدواریم برای این افراد نیز مشکل پیش نیاید و تا اواخر مهر تعیین تکلیف نهایی شوند .
رئیس دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد : یک تعداد محدودی از این اساتید یعنی کم تر از 100 نفر نیز در حال تکمیل پرونده هستند ما امیدواریم تا پایان ترم مشکلی به نام پیمانی مشروط نداشته باشیم .
برگزاری دهمین استارتاپ تریگر دانشگاه شریف دهمین رویداد استارتاپ تریگر با موضوع "کاربرد فناوری های نوین در محصولات ، خدمات مالی و بانکی" مهرماه جاری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود .
به گزارش ایسنا ، استارتاپ تریگر یک رویداد آموزشی– رقابتی فشرده به مدت 6 روز ، با هدف ایجاد یک محیط سازنده برای خلق و پرورش ایده های کارآفرینانه است .
در این رویداد ، آموزش های ضروری برای تبدیل ایده به یک استارتاپ خوب در کارگاه های آموزشی به شرکت کنندگان ارائه می شود .
همچنین امکان تیم سازی برای صاحبان ایده و یا پیوستن به تیم ها برای برنامه نویسان ، مدیران تجاری ، گرافیست ها و یا متخصصان دیگر از طریق برنامه های شبکه سازی مقدور است .
طراحی ، برنامه ریزی و برگزاری رویداد استارتاپ تریگر برعهده ستاک (ستاد توسعه ی ایده های کارآفرینانه) است و مرکز کارآفرینی ، شتاب دهنده شریف و مرکز رشد فناوری های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف حامیان این رویداد هستند .
آخرین مهلت ثبت نام در استارتاپ تریگر 10 دانشگاه صنعتی شریف 7 مهرماه اعلام شده است و رقابت نهایی تیم های شرکت کننده در این استارتاپ تریگر طی روزهای 28 مهرماه الی 4 آبان ماه برگزار خواهد شد .
علاقه مندان می توانند برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به نشانی setak .
sharif .
ir مراجعه کنند .