نمایش خبر
روزنامه آفرینش
> توضیح رئیس سازمان دانشجویان درباره شهریه دانشجویان مقیم و غیرمقیم رئیس سازمان امور دانشجویان میزان شهریه دانشجویان غیرایرانی مقیم ایران و دانشجویانی که از کشورهای خارجی پذیرش می‎شوند را تشریح کرد .
> توضیح رئیس سازمان دانشجویان درباره شهریه دانشجویان مقیم و غیرمقیم رئیس سازمان امور دانشجویان میزان شهریه دانشجویان غیرایرانی مقیم ایران و دانشجویانی که از کشورهای خارجی پذیرش می‎شوند را تشریح کرد .
مجتبی صدیقی درگفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شهریه دانشجویان غیرایرانی گفت : دو دسته دانشجوی غیر ایرانی داریم که یک دسته ، دانشجویانی هستند که با خانواده در ایران مقیم هستند ، این افراد از طریق کنکور سراسری به دانشگاهها معرفی می شوند و شهریه آنها 80 درصد دانشجویان شبانه است و تغییر خاصی هم در آن ایجاد نشده و همان روند سابق دنبال می شود .
وی ادامه داد : دسته دیگر دانشجویانی هستند که از کشورهای خارجی پذیرش شده اند .
رئیس سازمان امور دانشجویان گفت : دانشگاهها مجازند از این دانشجویان با تصویب هیئت امنا به صورت ارزی یا ریالی شهریه دریافت کنند البته متناسب با تغییرات نرخ ارز که وجود دارد هیئت امنا تصمیم می گیرند که این شهریه را به ریال یا ارز دریافت کند .
رئیس سازمان امور دانشجویان خاطرنشان کرد : دانشگاهها مساعدت لازم را خواهند داشت تا دانشجویان خارجی را نگه دارند ، چون می دانیم در سطح منطقه هم برای پذیرش دانشجویان خارجی رقابت وجود دارد ، طبیعی است دانشگاهها تلاش می کنند دانشجویان را نگه دارند .
برای رشته های پزشکی و غیرپزشکی؛ ضوابط جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد شرایط و ضوابط جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد در سامانه جذب این دانشگاه با نام «ساجد» اعلام شد .
به گزارش خبرنگار مهر ، شرایط عمومی استخدام اعضای هیئت علمی مطابق مصوبه 608 ، 19 تیرماه سال 86 شورای عالی انقلاب فرهنگی است .
برای متقاضیان زیرگروه غیرپزشکی شرط سنی برای دارندگان مدرک دکتری تخصصی حداکثر 40 سال است .
برای متقاضیان زیرگروه پزشکی شرط سنی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد و دانشجویان دوره دکتری تخصصی حداکثر 35 سال و برای دارندگان مدرک دکتری تخصصی حداکثر 45 سال است .
رشته تحصیلی متقاضی در دو مقطع آخر تحصیلی باید همخوانی داشته باشد .
حداقل معدل برای مقاطع کارشناسی14 ، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای 16 و دکتری تخصصی 17 (با اعمال ضریب تطبیق معدل) است .
متقاضیان باید از یکی از دانشگاه های معتبر خارجی (500 دانشگاه برتر براساس رتبه بندی QS) یا معتبر داخلی حضوری دانش آموخته باشند و بروندادهای علمی آنها در مجلات علمی معتبر به چاپ رسیده باشد .
لازم است رشته تخصصی و شرایط متقاضی با اعلام نیاز درج شده در سامانه جذب دانشگاه همخوانی داشته باشد .
متقاضی دارای حداقل مدرک مورد نیاز در رشته مربوطه (درج شده در جدول اعلام نیازها) باشد .
اعلام نیازهای درج شده در سامانه جذب ، استانی بوده و هیئت مرکزی جذب یا هیئت اجرایی جذب محل خدمت متقاضی را مشخص می‎کند .
اولویت جذب با متقاضیان بومی همان استان است .
ثبت نام در سامانه جذب ، حقی را برای استخدام متقاضیان ایجاد نمی کند و جذب وی پس از تائید صلاحیت ها و طی شدن فرآیند امکانپذیر است .
متقاضیان مشمول بند پ ماده 90 قانون برنامه ششم توسعه کشور (قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران) ملزم به بارگذاری مستندات مربوطه در سامانه جذب خواهند بود .
اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی (اعم از قراردادی ، پیمانی یکساله ، پیمانی ، رسمی آزمایشی ، رسمی قطعی و .
) مجاز به شرکت در فراخوان جذب دانشگاه نیستند .
متقاضی نباید هیچ گونه تعهدی به دیگر سازمان ها ، ارگان ها و .
داشته باشد .
بازنشسته های دیگر سازمان ها ، ارگان ها و .
مجاز به شرکت در فراخوان نیستند .
مسئولیت صحت اطلاعات وارد شده به عهده متقاضی بوده و در هر مرحله ای که هرگونه مغایرت مشاهده شود ، درخواست وی منتفی خواهد شد .
وزارت علوم اعلام کرد؛ ضرورت چاپ مقالات دانش آموختگان خارج در نشریات معتبر اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم بر ضرورت چاپ مقالات دانش آموختگان در نشریات معتبر تاکید کرد .
به گزارش سازمان امور دانشجویان ، از این پس ، تمام دانش آموختگانی که طبق ضوابط ، جهت ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی ملزم به ارائه مقاله هستند ، باید نسخ چاپ شده مقالات در نشریات علمی پژوهشی معتبر خارجی را در هنگام تشکیل پرونده ارائه دهند .
فهرست نشریات خارجی معتبر به همراه ضوابط مربوط به مقالات در پایگاه اطلاع رسانی این اداره کل به نشانی grad .
saorg .
ir قابل مشاهده است .
در خصوص نشریات علمی پژوهشی معتبر داخلی ، ارائه گواهی پذیرش قطعی مقاله (با ذکر نوبت دقیق چاپ) کماکان جهت تشکیل پرونده امکان پذیر است .
در صورت ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی این دسته از متقاضیان ، ارائه نسخه چاپ شده مقالات مذکور جهت صدور ارزشنامه ضروری است مدیر دانشجویی دانشگاه خبر داد؛ بهسازی خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی مشهد مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت : در تابستان امسال خوابگاههای دانشجویی با هزینه بیش از 30 میلیارد ریال تحت پوشش طرح بهسازی و بازسازی قرار گرفتند .
به گزارش دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، امیررضا صالح مقدم با اعلام این خبر افزود : با توجه به قدمت و فرسودگی خوابگاههای دانشجویی و براساس مصوبه هیئت رییسه دانشگاه ، پروژه بهسازی خوابگاههای دانشجویی برای پیگیری مورد تصویب واقع شد .
وی گفت : تلاشهای مضاعفی صورت گرفت که روند بازسازی خوابگاهها به نتیجه‎ای مطلوب و استاندارد برای اسکان دانشجویان برسد .
مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه اسکان دانشجویان از 24 شهریور آغاز شده است ، تاکید کرد : در کنار اسکان دانشجویان قدیمی دانشگاه ، بخشی از خوابگاه بهارستان 2 ، 3 و گلستان برای اقامت دانشجویان جدید دانشگاه اختصاص داده شده است که پس از مراحل نام‎نویسی اولیه اسکان داده می شوند .
صالح مقدم با اشاره به تعداد دانشجویانی که اسکان داده می‎شوند ، گفت : برای تمام دانشجویان دختر و پسر متقاضی خوابگاه ورودی 97 98 آمادگی اسکان خوابگاهی را خواهیم داشت .