نمایش خبر
روزنامه فرهیختگان
> فرهیختگان : درست است که بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته اکثر داوطلبانی که از سد کنکور گذشته بودند ، راهی کلاس های دانشگاه شدند ، اما در این میان داوطلبانی نیز بودند که بنا به دلایل مختلف نتوانستند در رشته مدنظرشان قبول شوند؛ داوطلبانی که حالا چشم امیدشان به تکمیل ظرفیت دانشگاه ها است و منتظرند با آغاز ثبت نام برای تکمیل ظرفیت دانشگاه ها شانس خود را برای رفتن به دانشگاه و رشته موردعلاقه شان امتحان کنند.
> فرهیختگان : درست است که بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته اکثر داوطلبانی که از سد کنکور گذشته بودند ، راهی کلاس های دانشگاه شدند ، اما در این میان داوطلبانی نیز بودند که بنا به دلایل مختلف نتوانستند در رشته مدنظرشان قبول شوند؛ داوطلبانی که حالا چشم امیدشان به تکمیل ظرفیت دانشگاه ها است و منتظرند با آغاز ثبت نام برای تکمیل ظرفیت دانشگاه ها شانس خود را برای رفتن به دانشگاه و رشته موردعلاقه شان امتحان کنند .
البته در این میان شانس شرکت در تکمیل ظرفیت تنها به داوطلبانی داده می شود که در کنکور سراسری امسال مجاز شده باشند .
البته داوطلبان متقاضی شرکت در تکمیل ظرفیت امسال امکان حضور در دانشگاه های دولتی را ندارند و آن طور که مجتبی شریعتی نیاسر ، معاون آموزشی وزیر علوم گفته ، عملا جلوی مرحله تکمیل ظرفیت بسته شده و از امسال فقط در بهمن ماه پذیرش خواهیم داشت .
شریعتی نیاسر می گوید : «در دهه های گذشته به اندازه کافی به بحث کمیت آموزش عالی توجه شده و اکنون زمان آن است که به افزایش کیفیت آموزش عالی توجه شود .
» شاید داوطلبان نتوانند به دانشگاه های دولتی بروند ، اما دانشگاه آزاد اسلامی این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده و این دانشگاه هر ساله اواخر ترم مهر و در فاصله زمانی دی تا بهمن ماه و از طریق سایت azmoon .
org اقدام به ثبت نام تکمیل ظرفیت می کند؛ از سوی دیگر دانشگاه پیام نور نیز این امکان را فراهم کرده و داوطلبان می توانند از 10 تا 30 مهرماه نسبت به ثبت نام تکمیل ظرفیت این دانشگاه اقدام کنند .
همچنین دانشگاه و موسسات غیرانتقاعی نیز مهلت ثبت نام خود را همین بازه زمانی تعیین کرده اند و داوطلبان خواهان تحصیل در این موسسات می توانند به پایگاه اطلاع رسانی موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی مراجعه کرده و ضمن مشخص کردن رشته و موسسه موردعلاقه خود ، با به همراه داشتن مدارک اعلام شده و با توجه به موارد مربوط در مهلت در نظر گرفته شده به موسسه آموزش عالی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه کنند .