نمایش خبر
فرصت امروز
> مدیرکل فرهنگی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری گفت : افزایش کارآفرینی مستلزم هم افزایی بیشتر مراکز علمی و بخش های مختلف جامعه از جمله صنایع است .
> محمد هادی عسگری روز چهارشنبه در نشست خبری یازدهمین جشنواره ملی حرکت در اصفهان افزود : هرچه میزان هم افزایی دو سویه جامعه و دانشگاه ها بیشتر شود بهتر می توان بر اساس عقلانیت برای مشکلات کشور چاره اندیشی کرد .
; وی ارتباط بیشتر دانشگاه ها با مراکز فرهنگی و آموزش و پرورش را ضروری دانست و تصریح کرد : مشارکت مجامع علمی و ارئه راه حل های علمی باید جای خود را به تصمیمات ناآگاهانه بدهد که این امر مستلزم نقش آفرینی بیشتر دانشجویان و انجمن های علمی است .
; عسگری به اهمیت کارکرد انجمن های علمی دانشجویی اشاره و اضافه کرد : افزایش بهره وری در فعالیت دانشجویان از جمله شاخص های اساسی است که در این انجمن ها دنبال می شود .
; مدیرکل فرهنگی وزارت علوم ، وجود 9 هزار انجمن علمی و 40 اتحادیه مرتبط با این انجمن ها را به عنوان یک نقطه قوت برشمرد که می توان از ظرفیت آن بر خلاف گذشته ، به خوبی استفاده کرد .
; وی درباره کنگره ملی نخبگان جوان که 30 آبان به میزبانی تهران برگزار می شود ، گفت : این کنگره فرصتی مناسب برای معرفی ایران به عنوان محیطی امن و مناسب برای فعالیت های علمی به پژوهشگران و دانشجویان خارجی است .
; این مسوول وزارت علوم در ارتباط با یازدهمین جشنواره ملی حرکت به میزبانی اصفهان ، تصریح کرد : در این جشنواره سعی شده است از توان علمی مجموعه های مختلف از جمله اتاق بازرگانی ، وزارت نفت ، وزارت ارتباطات کمک گرفته شود .
; عسگری ادامه داد : وزارت نیرو ، وزارت صنعت معدن تجارت ، وزارت کشاورزی ، وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات ، معاونت علمی ریاست جمهوری ، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و سازمان حفاظت محیط زیست ، وزارت جهاد کشاورزی و مرکز زنان و خانواده ریاست جمهوری استفاده شود .
; به گفته وی حدود پنج میلیارد ریال برای برگزاری این رخداد علمی هزینه می شود و داوری این دوره به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد .
; عسگری تصریح کرد : ایجاد فضای گفت و گو و فراهم کردن زمینه حضور جدی بخش صنعت و تقویت بخش بین الملل رویکرد اصلی یازدهمین جشنواره ملی حرکت محسوب می شود .
; یازدهمین جشنواره ملی حرکت با هدف ایجاد ارتباط بیشتر انجمن های علمی دانشگاه های کشور با بخش های مختلف کشور به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از چهارم تا هفتم آذر امسال در دانشگاه اصفهان برگزار می شود .