نمایش خبر
آفتاب آنلاین
16:30
> مدیر اداره فعالیت های دینی ، ادبی و هنری جهاد دانشگاهی البرز از برگزاری سلسله نشست های «بررسی مسائل اجتماعی ـ اقتصادی ایران» در دانشگاه خوارزمی خبر داد .
> به گزارش ایسنا ، جمشید ندافی با بیان اینکه سلسله نشست های بررسی مسائل اجتماعی و اقتصادی ایران به همت اداره فعالیت های دینی ، ادبی و هنری معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی البرز برگزار می شود؛ گفت : در این نشست ها به مسائل انسان در جامعه امروز ایران پرداخته می شود و موضوع محوری آن تحلیل چالش های زندگی انسان مدرن ایرانی در محیط اجتماعی است .
وی با اشاره به اهداف این نشست ها خاطر نشان کرد : انسان مدرن ایرانی ، فرصت ها و هزینه ها را به هر سمتی سوق می دهد تا زندگی بهتری داشته باشد ولی به موفقیت کامل دست نمی یابد؛ بنابراین ، هدف ، آگاهی بخشی و راهنمایی دانشجویان برای پیدا کردن راه ها و مسیرهایی برای زندگی موفق است تا رضایت نسبی را بتوانند به دست آورند .
ندافی اظهار کرد : این سلسله نشست در هشت جلسه و با تحلیل پنج موضوع اجرا می شود .
وی ادامه داد : «آنچه با پول نمی توان خرید» موضوع نخست این نشست ها است که کالایی شدن جامعه را مورد تحلیل قرار می دهد؛ «رنج اجتماعی انسان مدرن» نیز دومین موضوع است که مشکلاتی که جامعه مدرن برای انسان ایجاد کرده و می کند را مورد بررسی قرار می دهد .
این مسئول افزود : «اخلاق مدنی» که رفتار انسان در جامعه را مورد کندو کاو قرار می دهد؛ «عدم وجود فهم مشترک بین نسل ها» که به مطالعه شکاف بین نسل ها می پردازد و در نهایت ، «سرمایه اجتماعی در ایران» که اعتماد اجتماعی و داشته مردم به عنوان یک ملت را مورد توجه قرار می دهد؛ موضوعات سوم تا پنج این سلسله نشست هستند .
ندافی در ادامه گفت : این نشست ها با تبیین و مدیریت علمی دکتر حمزه نوذری و با همکاری دکتر صلاح الدین قادری ، دکتر رضا صفری شالی و دکتر علیرضا کریمی اعضای هیات علمی گروه جامعه شناسی دانشگاه خوارزمی ارائه خواهد شد .
وی در پایان توضیح داد : مباحث به صورت هفتگی در روزهای دوشنبه ساعت 12 : 15 برگزار می شود که از 23 مهرماه به مدت هشت هفته ، در سالن اجتماعات فرهنگ دانشگاه خوارزمی واقع در حصارک کرج اجرا خواهد شد .
انتهای پیام.