نمایش خبر
ایران اکونومیست
13:55
> معتمدی گفت : امسال با اضافه شدن حدود 400 دانشجو دکترا به دانشگاه امیرکبیر ، در مجموع هزار و 700 دانشجو دکترا خواهیم داشت .
> ایران اکونومیست به گزارش ایران اکونومیست ، سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت : در حال حاضر این دانشگاه 14 هزار دانشجو دارد که 50 درصد آنان در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول هستند .
وی با بیان اینکه 1300 دانشجوی جدیدالورود در سال جاری وارد دانشگاه امیرکبیر شده اند ادامه داد : احتمالاً تعداد این دانشجویان به هزار و 400 نفر خواهد رسید .
معتمدی در ادامه با اشاره به همکاری وزارت علوم و سازمان سنجش برای جذب تعداد بیشتری دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه اضافه کرد : بیش از 2 تا 3 هزار دانشجوی ارشد در سال جاری در دانشگاه امیرکبیر تحصیل خواهند کرد ضمن اینکه میان 300 تا 400 دانشجوی مقطع دکترا هم در سال جاری به دانشجویانمان اضافه می شود که با پیش بینی انجام شده در مجموع هزار و 700 دانشجو در مقطع دکترا در این دانشگاه تحصیل می کنند .
فعالیت بیش از 500 عضو هیات علمی در دانشگاه امیرکبیر رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت : این دانشگاه دارای 16 دانشکده است و در حال حاضر دارای بیشترین جمعیت دانشجویی می باشد به طوری که هم اکنون 550 عضو هیئت علمی در این دانشگاه مشغول هستند .
معتمدی گفت : با برنامه ریزی های صورت گرفته قرار است برنامه های کارورزی بیشتری برای این دانشجویان در نظر گرفته شود ضمن اینکه افتتاح برج ابن سینا در 2 سال پیش توانست در توسعه علم و فناوری و افزایش مراکز رشد وابسته به دانشگاه امیرکبیر تأثیر زیادی داشته باشد .
رئیس دانشگاه امیرکبیر در ادامه با اشاره به رتبه بندی این دانشگاه در سطوح بین المللی و داخلی اضافه کرد : این دانشگاه اکنون در یکی از رتبه بندی های بین المللی جایگاه 400 را به خود اختصاص داده و از نظر 4 رتبه بندی بین بین المللی جایگاه اول و دوم را در میان دانشگاه های داخلی دارد و قرار است تا افق 1400 بتوانیم به رتبه 100 جهان دست یابیم .
دومین برج فن آوری دانشگاه امیرکبیر امسال راه اندازی می شود معتمدی گفت : برای حمایت از مرکز رشد و فن آوری دانشگاه قرار است دومین برج فن آوری این دانشگاه امسال راه اندازی شود و یکی از برنامه های اصلی ما مهارت افزایی و کارآفرینی دانشجویان است که البته یکی از راهکارهای مهم کشور در بخش اقتصاد مقاومتی به حساب می آید .
وی یادآور شد : در سال جاری قرار است برنامه مهارت آموزی برای دانشجویان کارشناسی ایجاد شود که این موضوع در تمامی مقاطع مهم است ولی برای مهارت افزایی و ارتقاء دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی هم برنامه ای را در نظر گرفته ایم .