نمایش خبر
ایرنا
18:35
> تهران ایرنا معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری در نشست مشترک با معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر توسعه فرهنگ قرآن در کشور و دانشگاه ها تاکید کرد .
> به گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، غلامرضا غفاری معاون فرهنگی وزیر علوم از جشنواره قرآن و عترت دانشجویان به عنوان یکی از بادوام ترین و پرمخاطب ترین جشنواره های دانشگاهی کشور نام برد که در سطوح دانشگاهی ، منطقه ای ، سراسری ، ملی برگزار می شود .
وی همچنین از جشنواره قرآن و عترت اساتید به عنوان یکی دیگر از فعالیت های قرآنی در معاونت فرهنگی نام برد و از برگزاری جشنواره کارکنان در سال آینده خبر داد .
وی بر ارتباط و پیوند بین برنامه های قرآنی و مباحث آموزشی و فعال کردن بیشتر دانشگاه ها در زمینه نمایشگاه قرآن و فعالیت های دینی و قرآنی تاکید کرد .
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از تشکیل کمیسیون توسعه فعالیت های قرآنی خبر داد و افزود : ماموریت معاونت فرهنگی و اجتماعی در برنامه های قرآنی ، از جمله فعالیت های تبلیغی و ترویجی است .
عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این نشست به وجود نقطه اتصال در برنامه های این معاونت و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اشاره کرد و خواستار مشارکت جدی تر و حضور پرشورتر دانشگاهیان ونقش برجسته دانشگاه در نمایشگاه قران کریم در ماه مبارک رمضان شد .
وی همچنین از جشنواره پایان نامه های قرآنی و جشنواره غدیر به عنوان بستر مناسب به منظور اجرای برنامه های مشترک بین دو دستگاه نام برد .
معاون وزیر ارشاد افزود : باتوجه به ماهیت کار این وزارتخانه که در حوزه تبلیغی و ترویجی است ، فعالیت های علمی و پژوهشی می طلبد که در وزارت علوم انجام گیرد به همین دلیل باید تفاهم نامه ای در زمینه فعالیت های مشترک امضا شود .
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم نیز همچنین از ابلاغ دستور العمل سی و چهارمین دوره جشنواره قرآن و عترت در مهر ماه به دانشگاهها خبر داد و گفت : ایجاد دبیرخانه هیات اندیشه ورز دینی و قرآنی در معاونت فرهنگی و اجتماعی و بر تعامل بیشتر دستگاه ها در این زمینه می انجامد .
**9103**9129 انتهای پیام /* برچسب ها علمی آموزشی وزارت علوم وزارت ارشاد فرهنگ قرآنی.