نمایش خبر
ایسنا
19:22
> رئیس دانشگاه سمنان گفت : در سفر اخیر به کشور مجارستان ، مقرر شد در قالب انعقاد تفاهم نامه ای با دانشگاه بوداپست ، همکاری های علمی و پژوهشی دو دانشگاه گسترش یابد .
> به گزارش ایسنا ، دکتر مسعود نصیری زرندی با بیان اینکه دانشگاه های مجارستان خواستار همکاری علمی با دانشگاه سمنان هستند ، اظهار کرد : موضوعات همکاری های طرفین این تفاهم نامه در حال آماده سازی است که پس از اتمام کار امضا و مبادله خواهد شد .
بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم ، نمایندگان کارگروه ملی همکاری های علمی ایران و مجارستان در سفر به کشور مجارستان به بررسی همکاری های دانشگاه های ایران به ویژه دانشگاه های عضو کارگروه و دانشگاه های مجارستان پرداختند .
رئیس دانشگاه سمنان نیز که به عنوان یکی از نمایندگان این کارگروه ملی به کشور مجارستان سفر کرده است ، گفت : در این سفر که در حاشیه برگزاری کنفرانس رؤسای دانشگاه های مجارستان و گروه دانشگاه های برزیلی با عنوان دانشگاه های جهانی در قرن 21 انجام شد ، گروه ایرانی نشست های مختلفی با رؤسای دانشگاه های بوداپست ، دانشگاه سگد مجارستان ، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوداپست و رئیس اتحادیه دانشگاه های کشور مجارستان داشتند .
وی افزود : در دیدار نمایندگان کارگروه ملی همکاری های علمی ایران و مجارستان با مسئولان دانشگاه فنی و اقتصاد بوداپست هیأت ایرانی شامل رؤسای دانشگاه های یزد ، سمنان و علوم پزشکی شیراز درخصوص همکاری های آتی کارگروه با این دانشگاه ها به بحث و تبادل نظر پرداختند و رؤسای دانشگاه های سمنان و شیراز از توانمندی های علمی و اولویت های پژوهشی دانشگاه های خود گفتند .
نصیری به محورهای این نشست اشاره کرد و افزود : هیات ایرانی در نشست مذکور به اولویت هایی همچون مدیریت آب ، انرژی پاک ، شهر هوشمند ، فناوری های نوین در مهندسی شیمی و پزشکی اشاره کردند که رئیس دانشگاه فنی و اقتصاد بوداپست با استقبال از هیات ایرانی برای همکاری این دانشگاه با دانشگاه های ایران اعلام آمادگی کرد .
وی اظهار کرد : در پایان این دیدار پیشنهاد عقد تفاهم نامه همکاری علمی و پژوهشی بین دانشگاه فنی و اقتصاد بوداپست و دانشگاه های ایران از جمله دانشگاه سمنان مطرح و مورد استقبال طرفین واقع شد .
رئیس دانشگاه سمنان ادامه داد : دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوداپست دیگر برنامه این گروه بود که در این جلسه با قدردانی اعضای هیأت از تلاش ها و حمایت های ارزنده سفارت جمهوری اسلامی ایران در بوداپست در جهت گسترش و تقویت مناسبات علمی میان دو کشور ، اقدامات و مذاکرات انجام شده جمع بندی شده و برنامه های آتی کارگروه ملی همکاری های علمی ایران و مجارستان مورد بحث و تبادل نظر واقع شد .
وی افزود : در این دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران بر همکاری سفارت ایران در بوداپست و تقویت و تسهیل تبادلات علمی دو کشور تاکید کرد و پیگیری های لازم را برای اجرایی شدن توافقات اخیر خواستار شد .
انتهای پیام.