نمایش خبر
ایسنا
05:05
> رئیس اتحادیه دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی از به صفر رسیدن ظرفیت 12 مرکز غیر انتفاعی در سال جاری به دلیل عدم رعایت استانداردهای آموزشی خبر داد .
> علی آهومنش در گفت وگو با ایسنا ، ضمن بیان این مطلب بحث صندلی های خالی را معضل گریبان گیر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور دانست و گفت : متاسفانه این موضوع به عنوان یک بحث عمومی تمامی دانشگاه ها از جمله دانشگاه های دولتی و همچنین سایر دانشگاه های غیر دولتی را به خود مشغول کرده است به طوریکه ما در حال حاضر شاهد ریزش ورود دانشجو در دانشگاه هایی نظیر پیام نور ، غیر انتفاعی ، علمی کاربردی ، فنی و حرفه ای ، آزاد و .
هستیم .
وی در ادامه با تاکید بر اینکه 50 درصد ظرفیت دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی در سال جاری خالی از دانشجو ماند ، گفت : بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی وزارت علوم تعداد 420 هزار دانشجو در دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی مشغول تحصیل هستند و این در حالی است که بیش از 50 درصد ظرفیت مراکز برای سال جاری خالی از دانشجو مانده است .
رئیس اتحادیه دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی همچنین خاطرنشان کرد : بر اساس برآوردی که صورت گرفت حدود 80 تا 100 هزار ظرفیت جدید پذیرش دانشجو در این موسسات برای سال جاری تعریف شده بود که متاسفانه با افت شدید ورود دانشجو مواجه شدیم .
دکتر آهومنش همچنین از امکان ثبت نام از طریق تکمیل ظرفیت در دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی برای سال جاری خبر داد و گفت : بر اساس تصمیم وزارت علوم تنها موسسات غیرانتفاعی می توانند از طریق تکمیل ظرفیت اقدام به پذیرش دانشجو نمایند .
به طوریکه دانشجویان می توانند در رشته ها و مراکز مورد نظر خود ثبت نام و پذیرش آنها بعد از بررسی سازمان سنجش آموزش کشور و از طریق سوابق تحصیلی صورت می گیرد .
به گفته وی ، تمامی دانشجویانی که در کنکور سراسری 97 شرکت کرده و یا حتی شرکت نکرده اند در فرصت تکمیل ظرفیت موسسات غیرانتفاعی می توانند با ارائه مدارک لازم نسبت به انتخاب رشته و موسسه مورد نظر خود اقدام کنند .
رئیس اتحادیه دانشگاه ها و موسسات غیر انتفاعی همچنین از به صفر رسیدن ظرفیت بیش از 12 موسسه در سال جاری خبر داد و گفت : در مجموع 358 موسسه غیر انتفاعی در کشور فعال هستند که پس از بررسی های انجام گرفته ظرفیت پذیرش دانشجو در 12 موسسه به دلیل عدم رعایت استانداردهای لازم به صفر رسید و این مراکز در صورت رعایت استانداردهای اعلام شده می توانند مجددا اقدام به پذیرش دانشجو کنند .
انتهای پیام.