نمایش خبر
وزارت علوم
12:03
> نخستین نشست مشترک هم اندیشی علمی بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استادانی از دانشگاه های لهستان ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، ترکیه ، سوریه ، آمریکا ، کانادا ، الجزایر ، ژاپن و ایرانیان مقیم خارج از کشور در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد .
> به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر ، دکتر سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این نشست گفت : در یک دانشگاه ، صرفاً هدف ، تولید علم و مقاله نیست بلکه رفع نیازهای کشور و حرکت به سوی تکنولوژی آینده باید از اولویت های دانشگاه ها باشد .
به گفته وی بایوتکنولوژی ، نفت ، گاز ، مدیریت منابع آب ، مواد و نانوتکنولوژی ، اینترنت اشیاء و کلان داده از جمله موضوعات این نشست هم اندیشی است و جزو نیازها و اولویت های کشور می باشد و امید است مقدمه ای برای همکاری بین استادان و دانشگا ه های ایرانی و خارجی حاضر در نشست باشد .
دکتر معتمدی ، یکی از مهم ترین بخش های توسعه علمی کشورها را همکاری های علمی بین المللی دانشگاه ها دانست و افزود : خوشبختانه دانشگاه های کشور از جمله دانشگاه صنعتی امیر کبیر در سال های اخیر در این جهت حرکت خیلی خوبی را داشته است و در برنامه راهبردی خود نیز جایگاه خاصی را برای روابط بین الملل قائل شده است .
وی با بیان اینکه دانشگاه های کشور در سال 2017 بر اساس آمار جهانی ، رتبه نخست منطقه ای و رتبه شانزدهم را در توسعه علم در جهان دارا می باشند افزود : دانشگاه صنعتی امیرکبیر با 14 هزار دانشجو که بیش از نیمی از آنها در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول تحصیل هستند با تولید 4 .
18 مقاله به ازای هر استاد که رقم بسیار خوبی در شاخص های جهانی است مقام نخست را در بین دانشگاه های کشور داشته است .
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد : در سه سال گذشته ، تعداد مقاله های مشترک این دانشگاه با استادان خارجی از 518 به 890 مقاله افزایش پیدا کرده و رشد استنادات مقاله های علمی دانشگاه نیز به همین نسبت افزایش یافته است .
به گفته وی ، در رتبه بندی های بین المللی نیز دانشگاه صنعتی امیرکبیر از جهت های مختلف از جمله امتیازی که مربوط به روابط بین الملل دانشگاه می شود بیش از 2برابر در سال 2018 نسبت به 2017 رشد داشته است .
این نشست با حضور 30 استاد خارجی از دانشگاه ها و موسسه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی 13 کشور جهان برگزار شد .
ل .
م 54/ ع .
ع 57.