نمایش خبر
آفتاب آنلاین
12:01
> منصور غلامی وزیر علوم در راس هیاتی در پانزدهمین اجلاس علم و فناوری در جامعه که در کشور ژاپن درحال برگزاری است ، شرکت کرد .
> به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم ، در این اجلاس میزگرد وزیران علوم و فناوری با حضور وزرای علوم 20 کشور به ریاست وزیر علوم و فناوری ژاپن برگزار شد .
منصور غلامی وزیر علوم در این میزگرد به ارائه گزارشی از روند علم و فناوری و دستاوردهای آن و توسعه دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در سطح کشور پرداخت .
وی همچنین بر ضرورت بین المللی سازی آموزش ، انجام مبادلات دانشگاهی و علمی بدون محدودیت برای توسعه علم و فناوری و تحقق جهش علمی و چرخش مغزها ، انتقال بین المللی علوم میان دانشمندان و فناوران و برداشتن مرزها ومحدودیت های موجود برای تحقق توسعه پایدار تاکید کرد .
وزیر علوم گفت : علم و دانش پدیده ای بین المللی است که متعلق به تمام مردم در سراسر جهان است و تحمیل تحریم و محدودیت های علمی و اقتصادی در تباین با حقوق بشر و توسعه پایدار قرار داشته و برای ما قابل قبول نیست .
در ادامه برنامه های این اجلاس و پس از اتمام «میزگرد وزرای علوم و فناوری جهان» که به دنبال دستیابی به توسعه پایدار در جهان با استفاده از علم و فناوری است ، دکتر غلامی در نشست «تغییرات آب و هوا» سخنرانی می کند .