نمایش خبر
ایرنا
11:10
> تهران ایرنا رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی درباره مشکل عدم نام نویسی برخی از داوطلبان پذیرفته شده در این دانشگاه ، گفت : به داوطلبان اطمینان خاطر می دهیم که بر مبنای عدالت مشکل را حل کنیم .
> به گزارش روز دوشنبه گروه دانشگاه ایرنا به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی ، امیررضا شاهانی گفت : براساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش ، امسال تکمیل ظرفیت نخواهیم داشت و با توجه به این موضوع ما ضریب افت را بزرگ تر از سال های گذشته انتخاب کردیم ، برای اینکه بتوانیم ظرفیت ها را تکمیل کنیم .
وی گفت : برای اینکه مشکل این افراد حل شود تلاش داریم آمار را از واحد های مختلف جمع آوری و بررسی کنیم که چگونه می توان مشکل این افراد را براساس رعایت عدالت حل کرد تا افرادی که نمره بالاتری دارند پذیرفته شوند .
شاهانی افزود : ضریب افت بر این اساس است که داوطلبانی در این دانشگاه انتخاب رشته می کنند که به علت قبولی در دانشگاه های دولتی در این دانشگاه ها ثبت نام می کنند و بخشی از ظرفیت ما خالی می ماند .
به گفته رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد ، در سال های گذشته به علت آنکه تکمیل ظرفیت داشتیم ، پس از اعلام نتایج ، داوطلبان مجدداً انتخاب رشته می کردند و ما نتایج را پردازش و اعلام می کردیم و پس از دو یا سه مرحله ظرفیت رشته های گروه پزشکی نیز تکمیل می شد .
وی تصریح کرد : امسال به علت آنکه تکمیل ظرفیت نداشتیم ، ضریب افت را بزرگ تر گرفتیم ، اما بعد از ثبت نام داوطلبان ، بخش قابل توجهی از ظرفیت ها خالی ماند .
شاهانی افزود : با توجه به هماهنگی های انجام شده با رئیس سازمان سنجش ، فهرست پذیرفته شدگان در دانشگاه های دولتی را دریافت کردیم .
وی تصریح کرد که برمبنای اقدامات انجام شده ، چهارشنبه 11 مهر فهرست افراد ذخیره دانشگاه آزاد را منحصراً در زیر گروه پزشکی و دامپزشکی و سند پذیرش را در وب سایت و سامانه احراز هویت اعلام کردیم .
پس از آن واحدها می توانستند نسبت به تحویل فرم شماره 15 به داوطلبان جهت اعلام آمادگی ثبت نام اقدام نمایند .
به گفته شاهانی ، پس از آن برای اعلام نتیجه واحدهای علوم پزشکی آمار را استخراج کرده و بر مبنای آمار و ظرفیتی که دارند ، تعداد پذیرفته شده ها را در سایت واحد طبق دستورالعملی که به واحدها ابلاغ شد قراردهند .
مطابق این دستورالعمل واحدها می بایست بر مبنای ردیف ذخیره و ظرفیت باقیمانده از داوطلبان نام نویسی و اعلام نمایند .
وی افزود افزود : این فهرست ذخیره است و هیچ حقی برای افراد ایجاد نمی کند و تا آنجا که ظرفیت باقیمانده اجازه دهد ثبت نام می کنیم .
شاهانی افزود : علت آنکه حداکثر تا 3 ذخیره اعلام کردیم می خواستیم که شانس بیشتری برای قبولی داوطلب فراهم و همچنین ظرفیت ها نیز تکمیل شود .
وی گفت : یک تلقی نادرستی در برخی واحد های دانشگاه اتفاق افتاد که می توانند ثبت نام کنند و بر این اساس برای تعداد محدودی از داوطلبان مشکل ایجاد شد .
در حال رایزنی برای افزایش ظرفیت رشته های پزشکی هستیم و این اقدام تا آماده شدن آمار و جمع آوری آن ها ممکن است زمان بر باشد .
شاهانی در پاسخ به پرسشی افزود : افرادی که اعلام می کنند که برای نام نویسی از محل تحصیل انصراف داده اند ، برای این افراد نیز اگر بخواهند می توانیم آن ها را به محل تحصیل شان بازگردانیم و یا دانشجوی دانشگاه آزاد شوند .
وی در پایان عنوان کرد : در اسرع وقت برای حل مشکل این داوطلبان تلاش خواهیم کرد .
**9283** 1200 انتهای پیام /* برچسب ها علمی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی سنجش و پذیرش داوطلبان پزشکی.