نمایش خبر
> گروه جامعه : ثبت نام برای دریافت وام شهریه دانشجویان دانشگاه های وزارت علوم از امروز یکم آبان آغاز می شود و تا 30 آذر ادامه دارد .
> صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم طی بخشنامه ای به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اعلام کرد که مهلت ثبت نام برای دریافت وام شهریه دانشجویی از امروز اول آبان آغاز و این مهلت تا 30 آذر 97 ادامه دارد .
بر اساس بخشنامه ابلاغی صندوق رفاه وزارت علوم تمامی مراکز آموزش عالی می توانند پس از تخصیص اعتبار در سامانه این صندوق تا سقف اعتبار پیش بینی شده نسبت به ثبت نام دانشجویان متقاضی واجد شرایط برای دریافت وام شهریه اقدام کنند .
همچنین صندوق رفاه دانشجویان سقف مبلغ پرداختی وام شهریه به دانشجویان 2 میلیون 500 ، دانشجویان کارشناسی ارشد یک میلیون 150 هزار ، کارشناسی و کاردانی نیز 500 هزار تومان تعیین شده است که دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی چند ماهه می توانند این وام را در 30 و 24 ماهه به صندوق رفاه بازگردانند .
مهندس ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان نیز از افرایش میزان وام شهریه در سال جاری خبر داد و اعلام کرد : امسال با یکی از بانک های دولتی هم افزایی داشته ایم تا وام قرض الحسنه بیشتری به دانشجویان ارائه دهیم .
به گفته وی ، سال گذشته وام شهریه ای که پرداخت شد ، 73 میلیارد تومان بود ، امسال اعتبار وام شهریه به بیش از 158 میلیارد و 600 میلیون تومان افزایش یافته و می توانیم دانشجویان بیشتری را پوشش دهیم .