نمایش خبر
روزنامه آفرینش
> افتتاح دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان دانشگاه هنرهای اسلامی – ایرانی استاد فرشچیان افتتاح شد .
> افتتاح دانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی استاد فرشچیان دانشگاه هنرهای اسلامی – ایرانی استاد فرشچیان افتتاح شد .
در این مراسم منصور غلامی وزیر علوم ، محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد ، علی اکبر ولایتی رئیس هیئت امنای هیئت موسس دانشگاه آزاد ، سید عباس صالحی وزیر ارشاد و محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور داشتند .
دانشگاه فرشچیان پس از تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی با همکاری دانشگاه آزاد راه‎اندازی شده است .
عضو کمیسیون آموزش خبر داد؛ وزیر علوم برای بررسی تأثیر معدل در کنکور به مجلس می‎رود عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت : وزیر علوم به عنوان رئیس شورای سنجش و پذیرش دانشجو برای موضوع تاثیر قطعی معدل در کنکور به مجلس می آید .
قاسم احمدی لاشکی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود : طرح تاثیر معدل در کنکور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بررسی شد و اعضای کمیسیون در نظرات مختلف گفتند که که به دلیل اینکه قانونی در زمینه تاثیر معدل کنکور وجود دارد با وزیر علوم به عنوان رئیس شورای سنجش و پذیرش که حق رای در این زمینه دارد رایزنی صورت گیرد .
وی گفت : وزیر علوم به همراه معاون آموزشی وزارت علوم و رئیس سازمان سنجش که دارای حق رای در شورای سنجش و پذیرش دانشجو هستند به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دعوت شده اند تا در این زمینه وزیر علوم اعضای شورا را توجیه کند که تاثیر قطعی معدل به مصلحت نیست .
عضو کیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت : در واقع اگر شورای سنجش و پذیرش دانشجو این نظر که تاثیر سوابق تحصیلی از قطعی به مثبت تغییر کند و به این نتیجه برسند که تاثیر معدل در کنکور 98 به صورت تاثیر مثبت اعمال شود ، ما دیگر طرح جدیدی در مجلس مطرح نمی کنیم .
وی افزود : ما پذیرفتیم که منتظر بمانیم و در صورتی که موفقیتی در این زمینه حاصل نشد و شورای سنجش و پذیرش در جلسه فوق العاده به نتیجه نرسیدند ما در مجلس طرح تغییر تاثیر سوابق تحصیلی از قطعی به مثبت را به صحن علنی می بریم .
احمدی لاشکی یادآور شد : البته بحث دیگر این است که آموزش و پرورش هنوز نتوانسته است تعهد بدهد که دروس پایه دوم متوسط یعنی کلاسهای 10 ، 11 و 12 را به صورت امتحانات نهایی برگزار خواهد کرد .
وی گفت : حرف ما این است که تا زمانی که امتحانات نهایی به صورت سراسری برگزار نشود تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور باید به صورت مثبت اعمال شود .
امتحانات نهایی هم باید به صورت استاندارد طرح شود و هم به صورت یکنواخت تصحیح شود .
یعنی تصحیح ورقه در استان های مختلف باید با یک برنامه هماهنگ انجام شود .
نماینده نوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت : مهمترین نکته برای امتحانات نهایی تضمین امنیت امتحانات است که باید از سوی آموزش پرورش پذیرفته شود .
اگر این شروط پذیرفته شود ما هم موافق هستیم که کنکور حذف شود .
اما تا زمانی که امنیت امتحانات را ایجاد نکرده‎‏ایم بهتر است تاثیر سوابق تحصیلی به صورت تاثیر مثبت و پذیرش از طریق کنکور سراسری باشد .