نمایش خبر
کیهان
> مراسم تجلیل از رتبه های برتر زیر 100 کشوری آزمون سراسری سال 1397 ویژه شاهد و ایثارگر با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد .
> به گزارش «ایثار» ، حجت الاسلام سید محمدعلی شهیدی دیروز در مراسم تجلیل از رتبه های برتر (زیر 100 کشوری) آزمون سراسری سال 1397 ویژه شاهد و ایثارگر با اشاره به عدم استفاده دانشجویان برتر شاهد و ایثارگر از سهمیه در کنکور گفت : باید به این نکته توجه کنیم اگرچه در قانون برای ایثارگران سهمیه در نظر گرفته شده است ، با این حال بسیاری از دانش آموزان شاهد و ایثارگر به دلیل پشتوانه علمی خوبی که دارند بدون استفاده از این سهمیه به رتبه های بالای کنکور می رسند .
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم گفت : 46 هزار دانش آموز ایثارگر در سال 1397 تحت پوشش طرح شاهد هستند و در حال حاضر شاهد فعالیت 1347 مدرسه شاهد در سراسر کشور هستیم .
همچنین 158 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در دانشگاه ها و دو هزار و 405 طلبه ایثارگر نیز در حوزه های علمیه در حال مشغول به تحصیل هستند .
حجت الاسلام محمد حسن کاویانی راد درخصوص آمارهای تحصیلی ایثارگران نیز اظهارداشت : 60 درصد دانش آموزان و 20 درصد دانشجویان شاهد و ایثارگر از نظر تحصیلی جزو ممتازین محسوب می شوند .
در آزمون دستیاری پزشکی سال جاری نیز دو نفر از ایثارگران موفق شدند بدون استفاده از سهمیه ، رتبه های زیر 10 را کسب کنند و 20 درصد از کل پذیرفته شدگان این آزمون نیز از ایثارگران بودند .
در حال حاضر 2800 نفر از ایثارگران عضو هیئت های علمی هستند و 7 هزار نخبه شاهد و ایثارگر نیز شناسایی شده اند .
کاویانی راد افزود : 60 هزار ایثارگر در سال 1397 در آزمون سراسری دانشگاه ها شرکت کردند که در مجموع پذیرفته شدگان شاهد 12 درصد رشد بودیم .
همچنین در طول سه سال اخیر 58 نفر از ایثارگران موفق به کسب رتبه های زیر 100 کنکور شده اند .
ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور نیز در این مراسم به ذکر آمارهایی درخصوص جامعه ایثارگری پرداخت و گفت : داوطلبان کنکور سراسری مربوط به خانواده معظم شهدا در سال 1397 دارای 14 درصد رشد ، ایثارگران 25 درصد به بالا 10 درصد ، ایثارگران زیر 25 درصد نیز دارای 85 درصد رشد بودند .
گفتنی است ، در این مراسم از 17 نفر از پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال 1397 که بدون استفاده از سهمیه شاهد و ایثارگر در گروه های آزمایشی حائز رتبه های برتر کشوری زیر 100 شدند ، تقدیر به عمل آمد .