نمایش خبر
روزنامه آفرینش
> قائم مقام وزیر علوم تشریح کرد؛ راه های تقویت و گسترش همکاری های علمی ایران و مالزی در دیدار دکتر حسین سالار آملی ، در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم و ذاکی بن ذکریا معاون سازمان امور تحصیلی مالزی گسترش همکاری های علمی و تحقیقاتی ایران و مالزی مورد بررسی قرار گرفت .
> قائم مقام وزیر علوم تشریح کرد؛ راه های تقویت و گسترش همکاری های علمی ایران و مالزی در دیدار دکتر حسین سالار آملی ، در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم و ذاکی بن ذکریا معاون سازمان امور تحصیلی مالزی گسترش همکاری های علمی و تحقیقاتی ایران و مالزی مورد بررسی قرار گرفت .
به گزارش ایسنا ، در این دیدار دکتر سالار آملی ، ضمن تشریح ظرفیت ها و دستاوردهای علمی و تحقیقاتی ایران در سطح ملی و بین المللی ، به بیان سیاست های کلان حوزه بین الملل وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران در سه محور : انتقال دانش و تجاری سازی تحقیقات ، توسعه و تقویت دوره های فنی و حرفه ای و بین المللی سازی مجموعه آموزش عالی کشور پرداخت .
بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم ، امضای یادداشت تفاهم همکاری ، تدوین نقشه راه و برنامه اجرایی همکاری های علمی ، تبادل استاد ، محقق ، دانشجو و فرصت های مطالعاتی ، تبادل بورس کوتاه مدت و تأسیس شعبه دانشگاهی در مالزی از جمله مواردی بود که در این دیدار در خصوص زمینه های همکاری دو طرف مورد بررسی قرار گرفت .
معاون آموزشی دانشگاه خبر داد تصویب شیوه نامه آموزشی دانشگاه علم و صنعت معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت از تصویب شیوه نامه آموزشی این دانشگاه و اجرایی کردن آن تا کمتر از یک ماه آینده خبر داد .
دکتر ابوالفضل واحدی ضمن بیان این مطلب ، به تشریح جزییات تدوین شیوه نامه آموزشی دانشگاه علم و صنعت پرداخت و اظهار کرد : وزارت علوم سابقا آیین نامه های آموزشی جداگانه ای برای دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری تدوین و به دانشگاه ها ابلاغ کرده بود ، اخیرا نیز آیین نامه ای را تحت عنوان "آیین نامه آموزشی یکچارچه" به دانشگاه ها ابلاغ کرده است .
این آیین نامه به نوعی کلیات مربوط به مسایل آموزشی را شامل می شود .
وی تصریح کرد : بر اساس "آیین نامه آموزشی یکچارچه" بسیاری از موارد و جزییات تصمیم گیری های آموزشی در اختیار دانشگاه ها قرار داده می شود تا این مراکز بر اساس شرایط ، امکانات و مقتضیات خود در خصوص آن تصمیم بگیرند ، به عبارتی شیوه نامه اجرایی آموزشی را متناسب با وضعیت خود تغییر دهند که در حال حاضر تعدادی از دانشگاه ها تدوین این شیوه نامه را به اتمام رسانده اند .
معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت خاطرنشان کرد : این دانشگاه نیز مراحل اولیه شیوه نامه فوق را تدوین کرده و اصلاحات نسخه های اول تا چهارم نیز صورت گرفته و منتظریم تا در شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و صنعت مطرح و تصویب شود .
واحدی در پایان با تاکید بر اینکه شیوه نامه اجرایی آیین نامه آموزشی کمتر از یک ماه آینده تصویب می شود ، گفت : به نظر من تصویب آن گام موثری است تا قوانین یکپارچه ، هم راستا و هم سو در عرصه آموزشی در دانشگاه وجود داشته باشند .
ضمن اینکه کلیات آن در دانشگاه های مختلف توسط وزارت علوم اعلام شده ، اما مقرر شده برای اقدامات اجرایی و تصمیم گیری های جزئی و موردی هر دانشگاهی بنا بر مقتضات خود تصمیم بگیرد .
ثبت نام جشنواره سراسری تیتر 11 از 20 آبان‏ماه فرآیند ثبت نام و ارسال آثار جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور با نام "تیتر 11" از 20 آبان ماه 1397 آغاز خواهد شد .
به گزارش ایسنا ، یازدهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور به میزبانی وزرات علوم ، تحقیقات ، فناوری و با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و با شعار «آگاهی ، شفافیت ، مسئولیت» برگزار خواهد شد .
طبق اعلام سایت یازدهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی ، دانشجویان متقاضی شرکت در این جشنواره از 20 آبان تا 20 آذر ماه سال 97 فرصت دارند تا نسخه الکترونیکی آثار خویش را صرفاً از طریق سامانه www .
titr11 .
ir ارسال نمایند .
پایان نامه و رساله های دانشجویان در زمینه اوراسیا حمایت می شوند مرکز مطالعات اورسیای مرکزی دانشگاه تهران از پایان نامه ها کارشناسی ارشد و رساله های دکتری در زمینه اوراسیا حمایت می کند .
به گزارش خبرنگار مهر ، مرکز مطالعات اوراسیای مرکزی دانشگاه تهران از فعالیت های آموزشی پژوهشی در حوزه اوراسیای مرکزی حمایت می کند .
این مرکز اقدام به راه اندازی سامانه طرح های پژوهشی با هدف دریافت پیشنهاد انجام طرح های پژوهشی ، تالیف و ترجمه کتاب کرده که پژوهشگران حوزه مطالعات اوراسیای مرکزی ، می توانند برای ارسال آثار خود در خصوص مسائل اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی ، اجتماعی ، امنیتی و روابط خارجی در کشورهای این منطقه ، به آدرس http : //cces .
ir مراجعه کنند .
دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری که طرح پژوهشی خود را به تصویب گروه های آموزشی رسانده اند ، می توانند تا پایان آذرماه درخواست خود را همراه با طرح پژوهشی پایان نامه/ رساله برای بررسی در شورای علمی مرکز مطالعات اوراسیای مرکزی به این مرکز ارسال کنند .